Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re: Sony RX100 mk3 - impressive!!!
Автор: nikson   
Дата:   17-05-14 16:00

Забелязвам и едно малко ,но много полезно подобрение - отстрани на рамката на дисплея (в горния ляв ъгъл) има сложено леко ръбче за захващане при накланяне на дисплея. Иначе резбата за статива набутана до SD слота, неудобния спусък, липсващите грип и резба за филтри + слабата батерия си остават.[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 mk3 - impressive!!!
Автор: Wik   
Дата:   17-05-14 16:28

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 mk3 - impressive!!!
Автор: venny   
Дата:   17-05-14 16:41

Crop Factor with ISO & Aperture: How Sony, Olympus & Panasonic Cheat You


Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 mk3 - impressive!!!
Автор: insofia.net   
Дата:   17-05-14 17:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 mk3 - impressive!!!
Автор: Emoxide   
Дата:   17-05-14 18:00

Е сега е момента Samsung гнусно да им подлеят вода, като изкарат нещо твърде подобно, обективче 25-100mm/f2.0-4.0, но с пълна тъч-функиционалност по капацитивния дисплей, а за допълнителен бонус и едно стандартна обувка за светкавица да му турят отгоре. Всичко на цена с $50 надоле.
Да, ама не! Те си имат NX3000 за пласиране тепърва, както и безсмисления NX-mini [smilie23]

SONY спокойно могат да си позволят още отсега да пуснат в продажба RX100 III на €500, това почти моментално ще го превърне в бестселър за поне 1 година, но какъв е смисълът, след като имат все още толкова много непродадени RX100 II



Публикацията е редактирана (17-05-14 18:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 mk3 - impressive!!!
Автор: vgramatikov   
Дата:   17-05-14 21:34

За нова година rx100 iv

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 mk3 - impressive!!!
Автор: nevermess   
Дата:   17-05-14 22:27

venny [smilie24]перфектно поднесено.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 mk3 - impressive!!!
Автор: chrisnoch   
Дата:   18-05-14 00:00

Прекрасно? Дрън-дрън!
На въпросния Tony Northrup знанията и логиката му куцат здраво. Няколко примера за откровени глупости:
- Системата ISO е създадена с цел правилна експозиция. Тя няма отношение нито към шума, нито към други качества на изображението. Tony Northrup не предлага нищо, което може да я замести.
- Шумът не зависи от "общото количество светлина" и от размера на сензора, а от големината на пикселите върху матрицата - при равни други условия.
- Стойностите на диафрагмата изразяват способностите на обектива да пропуска светлина. Те няма как да изразяват качествата на бокето или дълбочината на DoF. В този смисъл претенциите на Tony Northrup за "еквивалентност на блендата" са малоумни и поставят каруцата пред коня.
- Обяснението му за Metabones Speed Booster е смехотворно. Той не е ли чувал за изобразителен кръг на обектива? Изглежда не, като се имат предвид и другите му обяснения.
Тези, които хващат вяра на Tony Northrup, явно са спали в часовете по физика, че и по логика!

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 mk3 - impressive!!!
Автор: georgivelev   
Дата:   18-05-14 00:21

Тези, които хващат вяра на Tony Northrup, явно са спали в часовете по физика, че и по логика!

Ама ти ако вярваш, че купувайки 12-24/2.8 всъщност си купуваш 24-70/2.8, проблемът си е твой. Това ти изречение напълно инвалидира останалата част на поста ти. Видеото си е много хубаво и информацията е поднесена достъпно. Разбира се, само за тези, които владеят езика на съответното ниво.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 mk3 - impressive!!!
Автор: serjy   
Дата:   18-05-14 00:45

вземете едно фенерче и светнете с него отблизо, 10см., към стената. получава се кръгче с някаква осветеност. ако дръпнете фенерчето малко за да стане кръгчето по-голямо, осветеността рязко пада. тетова е бленда! гарантира, че на еденица площ попада определено количество светлина! и да! 2.8 бленда си е 2.8 независимо на какъв кроп.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 mk3 - impressive!!!
Автор: Wik   
Дата:   18-05-14 00:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 mk3 - impressive!!!
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   18-05-14 01:22

Е ся вече не знаеш,какво си причини с тоя пост![smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 mk3 - impressive!!!
Автор: randreev   
Дата:   18-05-14 01:49

serjy, това с фенерчето е съвсем друг закон :)
Тони е обяснил някой неща добре, обаче ако трябва да е коректен, както самия изисква от маркетинга на сапунерките, то трябваше да не пробутва Спийдбустъра за пълен еквивалент на пъноформатна камера, просто не е.
Приравнението на милиметрите е приета практика за кроп фактор под 1,6 и на всякъде пише изрично еквивалент или препратено с астерикс към подробни описания, а в тях не се приравнява апертурата само дължината.
Между другото ако някой не може да си ако не преизчисли с точност то поне представи с приближение ДОФа, фиперфокалното разстояние и дефокуса между обект и фон, то този човек заслужава да си снима със сапунерка на ф2,8 и да си мисли, че се представя по-добре от Хаселблад. :) Точно това от клипа.
С повечето по приравнението на апертурите съм съгласен, но както всяко подобно видео в Ютюб математиката е достъпно обяснена и за съжаление леко грешна. Обяснението на шума и ИСО'то вярно е глупост или поне много инфантилно. Не ми се влиза в подробност, а и кой ли го интересуват.
Най-много ми харесва как към осемнайстата минута обяснява колко били еднакви снимките от ФФ и кроп фактор 2, а дори през Ютюб видео на половин кадър тази от пълноформатния изглежда по-добре. Точно тук: http://youtu.be/DtDotqLx6nA?t=18m22s

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 mk3 - impressive!!!
Автор: Sentel   
Дата:   18-05-14 02:45

Е, все пак казва, че са теоритично еднакви после.
Човекът си обяснява много добре нещата и казва просто, че като си вземеш супер зуум на 2.8 не си хванал Господ за шлифера. Вие що не си вземете един такъв ами по 10 обектива се харчите?
Виждаш един як портрет в нета, гледаш EXIF-а - 120mm, F 2.8, страхотно боке и ахваш. Отиваш в магазина и гледаш турбо сапунера 24-400 1.8 и си викаш леле ще снимам най-великите портрети. Ама не точно. И това обяснява човекът. Ама къде ти, БГ форумните професори знаят повече от всеки...

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 mk3 - impressive!!!
Автор: chrisnoch   
Дата:   18-05-14 02:49

georgivelev,
"Ама ти ако вярваш, че купувайки 12-24/2.8 всъщност си купуваш 24-70/2.8, проблемът си е твой."
- Нямам такъв проблем, не съм твърдял подобно нещо! А ти как изчисли, че еквивалентът на 12-24 е 24-70? Или си спал и в часовете по математика?
Видеото на Тони Нортръп е пълно с фундаментални грешки и неправилни заключения. Някои обяснения са толкова профанизирани, че са направо смешни. Както вече намекнах, не е задължително да разбираш, че напереният американец греши! Аудиторията му със сигурност знае по-малко от самия него.


randreev,
А малко след 18m 22s Тони Нортръп прави следното "гениално" заключение:
"The sensor size itself doesn't make any difference to the outcome of the picture. What does make a difference are ... your use of these kind-of old settings. (...) All you have to do is apply the crop factor appropriately and you get exactly the same image with small sensors."
(Второто изречение е граматически неправилно, но ...)
Е, по-голяма глупост отдавна не бях чувал! Това дори за непростимо опростяване не може да мине - толкова е идиотско!

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 mk3 - impressive!!!
Автор: chrisnoch   
Дата:   18-05-14 02:52

Sentel,
Това си разбрал ти - на твоето ниво! [smilie23]
Американецът е прав, само 'щото е американец, така ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 mk3 - impressive!!!
Автор: Sentel   
Дата:   18-05-14 03:16

Да бе, нивото ми не е високо, също както твоето на общуване.
Може би няма човек в този форум, след като и аз съм разбрал, че си някакъв върл фен на Сони и няма сила, която да те накара да спреш да ги защитава със зъби и нокти. [smilie5]
Та понеже нивото ти е високо, а моето ниско /което е вярно/, да разбирам ли, че със Сони RX100 MK3 ще мога да направя ето този портрет:
https://photo-forum.net/i/1833899

Все пак нали е много светлосилен?
От този американец съм понаучил нещо, щото съм му гледал доста клипове. Ама направи и ти канал, може от теб да науча повече...
Ама то не е като да плюеш по форумите.



Публикацията е редактирана (18-05-14 03:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 mk3 - impressive!!!
Автор: hotsnail   
Дата:   18-05-14 08:41

Абе на годинка ги пускат RX-ите. 2-ката излезе миналия Юни т.е. Година без две три седмици.

Иначе сега имаме избор от три варианта RX100, кой каквото иска - компактен, с подвижен дисплей и светкавица или с визьор и по-къс и светъл обектив......реално е един апарат с малки промени.

DPR още за двойката предричаха, че нямало да се продава....пък аз гледам как народа хвърля безогледалките и скача на тия мъници......голям потенциал имат тия камерки. Седи в джоба, не изисква особени познания, а вади снимки сравними за повечето потребители с ДСЛР. Ако не искаш широки обективи или портретчик почти няма смисъл да купуваш ПЕН или НЕКС или каквото там друго има.



Публикацията е редактирана (18-05-14 08:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 mk3 - impressive!!!
Автор: victory13   
Дата:   18-05-14 08:57

Tony [smilie24] ... да не забравяме и Chelsea [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 mk3 - impressive!!!
Автор: old_firehand   
Дата:   18-05-14 18:56

голямо мрънкане ставаше преди за :
1. визьор - ама не такъв,онакъв - туриха го
2. 24 мм - туриха го
3. светъл до края(за мен това е главен недостатък на предните два) - туриха го ...и какво като е 70 мм - светъл супер зуум и компактен няма как да стане
3. ама никоня 1 имал сменяеми обективи ,ама пък не можел да се носи в джоба,ама пък имал...ама пък нямал...
4. ама бил черен,аз предпочитам бронзов или бял да ми отива на айфоня и на маратонките
5.ама пишело SONY ,а аз искам CANON или NIKON щото може да си помислят че е TRINITRON,SACD,WALKMAN...може да го изтъркаш и да си сложиш каквато марка искаш
6.ама искам да е Full Frame като Sony DSC-RX1R ама със зуум 24 - 200 F 0.05 и да е по компактен като CANON S120
7.ама много кисел ,беее
вместо да кажете едно ГОЛЯМО БРАВО на СОНИ че не седят на едно място а дърпат напред,налагат нови стандарти щото динозаврите спят ...не,мрънкане голямо става

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 mk3 - impressive!!!
Автор: mmjm   
Дата:   18-05-14 19:15

Ам чи то мрънкането и мързела са в основата на прогреса. С браво, те тва е супер, край, ще спрем напредъка. Новите стандарти искат мрънкане и ръчкане и риване и те така.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 mk3 - impressive!!!
Автор: old_firehand   
Дата:   18-05-14 19:20

не е така,с мрънкането динозаврите си викат - тея пак нищо не са направили ,виж народа недоволен ,и ние няма да си помръднем задниците ...като кажат браво навсякъде , ще вземат да работят и те ,хубавото трябва да се хвали и за да стане малко по евтино,трябва да има избор

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 mk3 - impressive!!!
Автор: mmjm   
Дата:   18-05-14 19:55

За да вървиш напред, трябва да има към какво да се стремиш, нещо от което си недоволен. Инак спираш, лежиш на стари лаври, неусетно изоставаш и отпадаш. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 mk3 - impressive!!!
Автор: novi4ok   
Дата:   18-05-14 19:58

Пълни глупости дрънка този. Особено в частта за ISO. Ако имаше елементарни познания по физика, нямаше да се излага така. За него сензора е един рецептор (а той не е) и обктива никакъв го няма (т.е. концентрирането на светлината). Дивотии. Нямам нерви да го гледам нататък - съдейки по виданото предполагам, че следват още лаишки глупости.
[smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Sony RX100 mk3 - impressive!!!
Автор: Rand   
Дата:   18-05-14 23:37

Sentel, това, с което е направена снимката на Невенка с калинката дали се побира в джоба на сакото ми? Щотo RX100 се побира. А иначе мога да завъртя 85мм обектив на 6D-то, но странна работа, не ми се побира в джоба. [smilie8]

За мен това е супер камера за случаите, когато човек иска високо качество, но не може да носи със себе си DSLR. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »