Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: обектив 300 мм
Автор: falcon   
Дата:   19-05-14 20:40

Така е, но и двамата с Pd сте прави, в зависимост от гледната точка, която човека все още не е формирал. Затова имах предвид да поснима, да натрупа опит наволя. Засега разликата между ФФ и кропка просто не са съществени за него, но ще дойде текав момент и сам ще има знания да реши как да продължи[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: обектив 300 мм
Автор: Georgi_Kocakov   
Дата:   19-05-14 21:05

Напълно съм съгласен с теб. Наистина неволята е най добрия учител. Автора очевидно е фен на уайлдлайфа и бъдещите му усилия и инвестиции май са
в тази посока.Проблема е , че себестойността на съвременните никонски кропки и тази на по старите фулфрейми , е толкова изравнена понякога , че човек се чуди къде е логиката.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: обектив 300 мм
Автор: vgramatikov   
Дата:   19-05-14 22:41

Логиката е в това ,че Фул Фрейм ти трябва обхват или по-дълъг обектив особено за начинаещ.

Отговори на това съобщение
 Re: обектив 300 мм
Автор: wildlife   
Дата:   20-05-14 00:52

Реших да избера този обектив точно заради блендата 2.8. По принцип обичам високият контраст в която и да било картина (TV, монитор и т.н.) Винаги слагам контраста на макс. Идеята ми е обекта (примерно птица) много рязко да изпъква на фона на околното пространство. А затова фонът трябва да е максимално "размазан". И оттам -
f 2.8.Поправете ме, ако греша. А Canon 300 mm f 2.8 е с близо 5000 лева по-скъп, което поне на този етап за мен е необяснимо.

Отговори на това съобщение
 Re: обектив 300 мм
Автор: falcon   
Дата:   20-05-14 00:57

Принципно си на права посока и с този обектив удряш дъното на плиткия ДОФ, поснимай и прецени резултатите, може да се окаже, че за да постигнеш това , което си си представял ще трябва да затваряш стопа. Засега спри да мислиш много много и почни да снимаш, за да си изграши отправна точка, спрямо която да решиш как точно да ползваш обектива[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: обектив 300 мм
Автор: dilomski   
Дата:   20-05-14 01:26

От това 2,8 по-важното е на колко разстояние си от обекта, и още по-важното, на колко разстояние е фона след обекта.Ако си наблизо, а фона по-далеч, дори и 4,5 ти дава мазно боке.

Отговори на това съобщение
 Re: обектив 300 мм
Автор: falcon   
Дата:   20-05-14 01:30

И това е вярно, но това са неща които трябва да усети. Просто с толкова инфо човека ще се откаже, преди да е започнал сериозно. Като почне да снима ще усети нещата, а ако нещо не е ясно, воче ще може да формулира конкретен въпрос, с чийто отговор може да напредне. Иначе писане на теория е нещо, което може да обърка доста хората в началото.

Отговори на това съобщение
 Re: обектив 300 мм
Автор: Arminius   
Дата:   20-05-14 07:22

Екстра си е обектива. И на 2.8 дава чудесни резултати. Дедовия им е мек на момците тука :D [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: обектив 300 мм
Автор: wildlife   
Дата:   20-05-14 09:34

Falcon, и дума не може да става за отказване. Чакам го като УВО-то от казармата. Събота и неделя ще бъде като в песента "дим да ме няма". Между другото - тук попаднах на снимки на местността "Кисимови дупки". През отпуската съм там.

Отговори на това съобщение
 Re: обектив 300 мм
Автор: wildlife   
Дата:   24-05-14 05:38

Наистина се оказа доста тежък. Ще ми откачи ръката. Чудя се кое ще ми бъде по-полезно - статив или монопод.

Отговори на това съобщение
 Re: обектив 300 мм
Автор: Georgi_Kocakov   
Дата:   24-05-14 16:57

Споко, ше свикнеш. На кропка тежи повече[smilie5] И това не е майтап, най -малко тежи на д3с[smile] [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: обектив 300 мм
Автор: wildlife   
Дата:   25-05-14 17:29

С монопод снимали ли сте с такъв или подобен обектив? Удобно ли е?

Отговори на това съобщение
 Re: обектив 300 мм
Автор: falcon   
Дата:   25-05-14 18:15

Снимал съм, аз го намирам за удобно за 500/4L, но ти най-добре може да прецениш какво точно ще ти е най-удобно. Зависи и за какви цели ще го ползваш обектива, ако ще висиш по укрития, по-добре стабилен статив, чийто крака могат и да се разпънат водоравно. Ако ще снимаш в по-динамични условия, например по езера и блата и ще трябва да се по-гъвкав, моноподът е добро решение.

Отговори на това съобщение
 Re: обектив 300 мм
Автор: wildlife   
Дата:   25-05-14 18:47

Мен по- ме кефи втория вариант. Екшънът е по-здрав.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »