Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Европеец съм и не ме е срам!
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   13-05-14 15:54

Значи, темата ми е провокирана от няколко предходни, където останах малко разочарован от, уж интелигентни хора. Някак си оставам с вътрешното неудобство напоследък, като кажа, че харесвам европейските ценности и толерантност, да не ме обвинят, че съм гей, жена с брада, толераст (супер, ама супер грозна дума), педофил, дупедавец, антихрист и т.н. жълто-кафяви простотии.
И то говорим за млади хора. И то не само в този форум, а и навън в "живия живот". Което за мен е учудващо. Или голяма част от моите набори са се сбъркали (на 34 съм) или аз не съм у ред нещо (което едва ли е така[smilie18]).

Да кажа две думи. Имам дете, притеснявам се атмосферата, в която ще живее, пораствайки и изграждайки се като личност. И като гледам атмосферата наистина се притеснявам. Втората дума ми е, че не ме е страх, че детето ми ще види травестит или гей, на улицата или да се натискат. Страх ме е, че може да бъде обект на подигравки, растейки, защото е с европейски и "толерастки" виждания, защото аз в този дух се опитвам да я възпитам. Или че някой кафеникав "НЕтолераст" може да й отнеме правото от свободно изразяване на мисълта й, и да си пати защото все пак се е осмелила да я изрази.

И още доста други неща ми минават през главата, но ще стана твърде неприятен и балканското у мен може да заговори, ще се обидят някои хора.[smilie18]
Темата не е фотографска, и ако админите сметнат,че ще доведе до караница, могат и да я затрият.
 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: Admin   
Дата:   13-05-14 16:01

Ако доведе до караница или ако се напълни с обиди и агресия ще я затрият:)
Смятам, че можем да дискутираме нормално, културно и толерантно.

Публикувам отново нашето становище (Бони, Жоро и Сашо)

Уважаеми форумци, призивите за насилие са абсолютно недопустими във ФФ.
Изумени сме от приказки за колене, груби нападки, обиди от сорта на "Еврокалъфи" и т.н.
България е член на ЕС и ние, създателите на ФФ, вярваме в европейските ценности и ги уважаваме. Смятаме, че в 21-ви век насилието и грубото отношение са недопустими в едно цивилизовано общество.


Всички ние, админите, имаме деца (някои чакат[smilie3]) и се надяваме те да не живеят в свят пълен с насилие, нетолерантност и липса на уважение между хората.

[beer]
 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: fraction   
Дата:   13-05-14 16:07

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: allyx   
Дата:   13-05-14 16:08

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: mugen   
Дата:   13-05-14 16:14

Стига с тази толерантност [smilie23]
 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: Slivenski   
Дата:   13-05-14 16:15

Автор: mugen
Дата: 13-05-14 16:14

Стига с тази толерантност [smilie23]


-----------------------------------------


кво предлагаш? [smilie7]
 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: vgramatikov   
Дата:   13-05-14 16:16

Напълно съм съгласен и подкрепям автора.
В това общество определено хората с така наречените от автора "европейски ценности" ,който всъщност не са европейски ,а просто говорим за един общоприет смятан за добър морал, ценностна система.
Дори ако заговорим за най-простите неща като например какво е добро и какво е лошо, кое е допустимо и кое не е. Тук тези ценности често са наопаки.

Бих споделил един конкретен пример:

Когато един човек си е изкара парите с честен труд хората определено не го познават и не го зачитат (освен парите му).
А когато същия е човек със власт и парите са му спечелени по нечестен път той буди страх и хората с много по-голяма готовност му лижат г***.

Ето това за мен е пример за обърната ценностна система. На почит са мутрите ,а не достойните хора които са изкарали парите с чесно...на кой му пука за тях.

И прочие и прочие.

Аз нямам деца (още). Но определено смятам ,че влиянието на медиите ,музиката ,интернет ,цялата ни образователна система и отношението на по-голямата част на обществото ощетява безвъзвратно повечето млади хора.
Поради факта ,че имам много племенници стигам до извода ,че дечицата се съхраняват повече като хора и морал ,когато от малки им се смени средата. Повече спорт, странични уроци, възпитание относно храната, изкуството, спорта. Грабне ли го нещо от тези неща определно има шанс да се отдели значително от средите пълни с безделници където морала и ценностната система е най-болна.


Поздрави! [beer]
 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: Havga   
Дата:   13-05-14 16:20

Allyx, не искам да котегоризирам хората, а и не съм чела в детайли предишните теми, но е безспорен факт, че по-често агресивни са консервативните, тези защитаващи статуквото, няма и как да е иначе, защото за един много дълъг етап те са мнозинството и се чувстват застрашени от новото.
Преди години бабите ни са се борили за равни права с мъжете, за право си да гласуват и участват в обществения живот, а преди няколко века, цветнокожите - за това да имат статут различен от този на предмети...
Затова си мисля, че призива за толерантност е много по-дълбок..., идеята на европейските ценности е в свободата на индивида да се самоопредели и да участва наравно с останалите...

Иначе и аз съм доволна, че все пак има и здравомислещи и образовани хора, които са схванали смисъла на понятието толерантност и свобода и равенство пред законона. Защото тези понятия са се превърнали в клишета именно, защото често се използват от хора, които не влагат в тях никакъв смисъл.
 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: Don_Diego   
Дата:   13-05-14 16:21

Тъпата тенденция е, че някои хора са узурпирали идеята за толерантност и не са толерантни с тези които не харесват брадати жени или педофили...

Направо действат като шпицкоманди... още повече, медиите са на тяхна страна или техни. Или прокарват някакви нови идеи и видове

[smilie5]
 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: lorddemonic   
Дата:   13-05-14 16:26

fast_eyebrow
Дата: 13-05-14 15:54
Някак си оставам с вътрешното неудобство напоследък, като кажа, че харесвам европейските ценности и толерантност, да не ме обвинят, че съм гей, жена с брада, толераст (супер, ама супер грозна дума), педофил, дупедавец, антихрист и т.н. жълто-кафяви простотии.
И то говорим за млади хора. И то не само в този форум, а и навън в "живия живот". Което за мен е учудващо. Или голяма част от моите набори са се сбъркали (на 34 съм) или аз не съм у ред нещо (което едва ли е така.

Да кажа две думи. Имам дете, притеснявам се атмосферата, в която ще живее, пораствайки и изграждайки се като личност. И като гледам атмосферата наистина се притеснявам. Втората дума ми е, че не ме е страх, че детето ми ще види травестит или гей, на улицата или да се натискат. Страх ме е, че може да бъде обект на подигравки, растейки, защото е с европейски и "толерастки" виждания, защото аз в този дух се опитвам да я възпитам. Или че някой кафеникав "НЕтолераст" може да й отнеме правото от свободно изразяване на мисълта й, и да си пати защото все пак се е осмелила да я изрази.


Аз имам няколко глупави въпроси:
Какво е това европейски ценности? И с какво се различават от общочовешките за да бъдат отделно квалифицирани?

Аз съм на 33 години и имам прекрасна дъщеричка и искам да е хетеро като мен и майка й. Това прави ли ме нетолерантен, хейтър или каквито пък там ни наричат горепосочените в удебеления текст. Атмосферата те притеснява ... ми промени я, давай личен пример, покажи хора на които трябва да се подражава и възхищава едно дете. А иначе може да му се подиграват на едно дете за милион и 300 хиляди неща, въпроса е как си го възпитал това дете и дали ще има самоирония да приеме подигравките с усмивка и да ги отмине (референция към темата за самоиронията).
Мен ме дразни показността на тази "гейщина" и как я направиха по-нормална от хетеросексуалността! Не ми пречат самите хора. Имам познати такива хора. Интелигентни, възпитани и интересни хора.
Първо съм Българин, после съм европеец, но само по местожителство, все още нямаме нищо общо с нации като Германия, Франция или Испания ... ще ви кажа и защо! Ами защото ще изгубим и малкото добродетели останали от онова Българското ... просто ще станем както руските републики са били в СССР примерно ... без национална индентичност ...
 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: vanquished   
Дата:   13-05-14 16:27

allyx , в България никой не държи сметка на никой за нищо, там е проблемът. За това сега онова подмолно лайно Бареков. дето пееше "Радке пу@@та щи цепна" ще стане политик. В една нормална европейска държава, която плюете, че толерирала травестити с бради, обаче такъв тип( Бареков визирам) политик няма да стане. Защото политика и шоубизнес не са едно и също, за разлика от България. Защото някой като се издъни или има неприятни случки в миналото просто си заминава от политическата сцена. А тук всеки е голямото добрутро, всеки е прав за себе си винаги ( дори да е минал на червено и да е блъснал баба в инвалидна количка) и т.н. Не харесвам гейове, но повече не харесвам типичните български селяндури, които са нвсякъде, дават посоки на развитие, вгорчават ти живота и се правят на велики.
Връщайки се обратно на темата никога не съм виждал да се надава чак такъв вой за българската певица с брада - Азис - смееха му се, подиграваха му се, ходиха му на концертите.
Толерантнос е европейско, толерастия е типично бългаско, свобода е европейско, слободия е типично българско. Едва ли има друга държава, където собствените ѝ граждани да повтарят "Ебати тъпата държава" всеки ден.
 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: vanquished   
Дата:   13-05-14 16:30

lorddemonic , дали детето ти ще е хетеросексуално или хомосексуално не зависи от възпитанието. Те са си такива, ако щеш да го смазваш от бой или да го държиш заключено в кула или да му пилиш на главата, че педалите са лошо нещо. Повече успех може да имаш с превенция на наркотиците, отколкото с това.
 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: kirilius   
Дата:   13-05-14 16:31

Don_Diego, аз не съм видял в нито една подобна тема някой да се изказва в подкрепа на педофилията - и от двете страни на споровете. Ако аз смятам, че не е голяма драма "дамата" да си развява брадата по европейските сцени, това прави ли мен (или брадатата дама) педофил?

Въпросът ми е съвсем сериозен.
 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: Don_Diego   
Дата:   13-05-14 16:32

vanquished

В грешка си за това

В една нормална европейска държава, която плюете, че толерирала травестити с бради, обаче такъв тип( Бареков визирам) политик няма да стане.

Европа помни примери с нефелни кандидати които обират протестен вот заради някакво статукво... вярно, не са тенденция, но и Бареков няма да е... Някой да се сеща за кинг Саймън? За партията му? Верно е, когото излъга, излъга, който му повЕрва, повЕрва му.. после дойдоха другите мъпети на кукловодите...
 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: vgramatikov   
Дата:   13-05-14 16:32

Всеки повтаря "Ебати тъпата държава" но мнозина нямат това право.
Тука всеки обвинява другия за собственото си нещастие и неспособност да се справи с проблемите си.
 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: savkunin   
Дата:   13-05-14 16:34

Срам ме е!







Че изобщо има такава тема...

 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: allyx   
Дата:   13-05-14 16:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   13-05-14 16:37

"Аз съм на 33 години и имам прекрасна дъщеричка и искам да е хетеро като мен и майка й. Това прави ли ме нетолерантен, хейтър или каквито пък там ни наричат горепосочените в удебеления текст."

lorddemonic
Това, дали дъщеря ти ще бъде хетеро или хомо едва ли зависи от твоето желание. И определено не зависи от това, дали е видяла жена с брада и салам или две лесбийки да се целуват.

Аз съм хетеро, определено няма да ми стане баш кул, ако един ден щерка ми дойде и ми каже "Тате, запознай се с годеницата ми Спаска", обаче ще я подкрепя. Щом така и е гот. И не ми пречи, че съм видял два гея да се натискат. Като стана въпрос за това, щерка ми действително ме пита снощи:"Тате, тая леля що има бЛада?"
"Ми щот така й е гот и така и харесва, на теб пречи ли ти това?" Каза "Не", а и не виждам с какво може да и попречи. Повече бих се притеснил, да види, как бият някой, защото е различен- черен, циганин, обратен, нисък, риж и т.н.. Това вече няма как да й го обясня!

PD много ти се накефих, какви неща си казал.[smilie24]



Публикацията е редактирана (13-05-14 16:38)
 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: Don_Diego   
Дата:   13-05-14 16:37

kirilius

Виж, на мен въобще не ми пречи, че някакъв брадат травестит пеел и спечелил някаква тенекиена купа. Вярно, е, че чисто естетически, бих предпочел да снимам тайландски травестити, не австрийски или руски
Дремеше ми за Дана Интернешенъл, за Азис, за Верка Вердючка или настоящия Вурст...
[smilie5]

Проблемът е в това, че има тенденция, хората които не харесват чисто естетически или ако щеш поради морални или други рабирания това превъплащение/изява, да бъдат заклеймявани като ретроградни, фашисти или най безобидното, нетолерантни... или ще кажеш, че няма такова нещо?



Публикацията е редактирана (13-05-14 16:38)
 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: vgramatikov   
Дата:   13-05-14 16:37

От кога пък Евровизия е мерило за някаква стойностна музика? [smilie18]. Смешен придатък на европейския съюз. [smilie21]
Аз слушъм фънк и джаз на евровизия няма такава музика. [smilie18] [beer] [beer]
 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: vanquished   
Дата:   13-05-14 16:40

Аз гледам, че най голям вой се надига в Русия, която точно в момента не ми е никак симпатична. Свързвам лаенето тук с путинофилия.
 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: vgramatikov   
Дата:   13-05-14 16:44

Русия или Сащ все ще е някой. Ние мое да си изберем с кой и без кой. Неможем да изберем да сме сами. Иска се ефективна външна политика. Ниии нямаме таква по рождение. И сме 1 напред 2 и половина назад ...[beer]
 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: Alsand   
Дата:   13-05-14 16:46

Или че някой кафеникав "НЕтолераст" може да й отнеме правото от свободно изразяване на мисълта й, и да си пати защото все пак се е осмелила да я изрази.

Това си е чиста клевета и манипулация, защото фактите сочат точно обратното нещо. Отнема се правото на свободно изразяване на нормалните хора, които имат ясни принципи и ценностна система. Шефът на Мозила беше изгонен от работа от толерастите, поради това, че се е осмелил да дари 1000$ за кампания срещу узаконяването на еднополовите бракове в щата Калифорния. Т.е. толерастите могат да имат кампания за узаконяване на "браковете" им и който ги подкрепя е куул и е много як, а който подкрепя обратното мнение - го чака репресия и уволнение от работа.

В същото време потребителите, използващи Мозила Файърфокс също бяха откровено дискриминирани от множесто "толерантни" сайтове.

https://photo-forum.net/static/forum/2014-05/gmto5604.JPG


http://offnews.bg/images/events/2014/04/04/318971/1396603222_0_559x*.jpg



Същото така толерантно освиркаха дуета от Русия на Евровизия, поради националната им принадлежност.
На мен лично ми се гади от тази ултралицемерна "толерантност". За мен "Толерантността" е маската на натъпващия неоФАШИЗЪМ.



Публикацията е редактирана (13-05-14 16:54)
 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: Seifi   
Дата:   13-05-14 16:47

Шефа ми Австриец , заяви след евровизия
- срам ме е че съм Австриец, толкова ми е неудобно

Мен също ме е срам че съм с двойно гражданство.

А вие се радвате на еврогейските ценности
 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: kirilius   
Дата:   13-05-14 16:47

Don_Diego, проблемът, който посочвам, е съвсем друг: във АБСОЛЮТНО всяка тема, в която се обсъжда хомосексуализъм или/или толерантност, някой някакси успява да намеси педофилията - само за да подсили внушението. Пак да попитам - какво общо има педофилията с цялата работа?
 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: dashikov   
Дата:   13-05-14 16:48

Имаше една руска група "Тату", която е съставена от 2 момичета.През 2003 год. те представят РУСИЯ на Евровизия и се класират на 3-о място.
Групата, освен с 2-3 наистина добри песни, е известна и с разкрепостеното си държане пред публиката си ( целувки помежду им и т.н. ).Публика съставена предимно от деца.

Само това исках да вметна, че се намесва лошия Запад, пък в Русия едни ми ти ценности.......
 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: allyx   
Дата:   13-05-14 16:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: Don_Diego   
Дата:   13-05-14 16:48

vanquished

Логично, как да не е? Само че, аз съм на същото мнение от години..., още преди Владимир Владимирович да стане президент през далечната 1999 г.

Значи какво имаме? Парадокс? [smilie5]
 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: Slivenski   
Дата:   13-05-14 16:50

другата руска група, поддържаща консервативните и християнски ценности, Пуси Райът, съвсем забравихме.

[smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: vanquished   
Дата:   13-05-14 16:52

Пуси Райът ги набиха на публично място в свободна Русия.
 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   13-05-14 16:53

allyx
Да ти кажа персонално на теб, че понятия, като фашизъм, комунизъм за мен са евфемизми на висша човешка нетолерантност, не съм ги споменавал досега в тия теми, няма и да ги спомена. За мен проблемът е на съвсем друга дълбочина. Фашизъм, комунизъм -ала-бала е това.
Като казвам кафяво го казвам в смисъл на някакво падение на морални ценности и търпимост.
 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   13-05-14 16:56

Ще помоля най-учтиво, да не срещам повече в темата "терминология" от типа "еврогейска". Наистина, моля най-учтиво!
 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: Alsand   
Дата:   13-05-14 16:58

kirilius, Не става дума за подсилване на внушението. Фактите са такива - малките и грозни факти, оборват големите и хубави теории за милите, интелигентни и нежни хомосексуалисти:

Тези, които са привлечени от лица от същия пол, са 1%-3% от населението, но извършват около една трета от всички сексуални престъпления срещу деца.

Източник: Timothy J. Dailey, "Homosexuality and Child Sexual Abuse,"
 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: allyx   
Дата:   13-05-14 16:59

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: Alsand   
Дата:   13-05-14 17:00

Slivenski, ще те посъветвам да престанеш да групираш хората и да натрапваш рамките, съществуващи в твоята глава. Православното Християнство не е равно на русофилия.
 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: Slivenski   
Дата:   13-05-14 17:03

защо ли съветът ти ми звучи като заплаха? [smilie18] [smilie18] [smilie18]

а ако не престана, какво ще ми направиш? надявам се да е нещо по-толерантно. [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   13-05-14 17:04

Alsand
интересно, е, че най-шумните и скандални гей и педофилски скандали са в църквата и не само в католическата, ами и в православната (да не забравяме баба ти не знам там каква беше- Гуфи). Още по-интересно е, че няма църква, която да не се противопоставя яростно на еднополовата любов. Не е ли това парадокс за пазителите на "традиционните християнски ценности"[smilie18]

allyx , ти да не си мислиш, че брадатата австрийка пък е възпитавана в хомосексуални ценности,бе? И то в точно в АВСТРИЯ![smilie18] [smilie18]
Дори някой пусна снимка на семейството й.
 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: Alsand   
Дата:   13-05-14 17:05

Slivenski, не е заплаха. Просто изглеждаш глупаво, нищо повече.
 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: Slivenski   
Дата:   13-05-14 17:07

не съм споменавал нито православието, нито русофилията в нито един от постовете си тук. мисля, че имаш някакви фиксации на тази тема. това също не е особено интелигентно.

[beer]
 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   13-05-14 17:08

Айде да видим, кое е по-страшно:
1. Детето ти да порасне гей?
2. Да го пребият (не дай си боже и да го убият) защото е гей?

Кое от двете е по-кофти?
 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: allyx   
Дата:   13-05-14 17:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: Slivenski   
Дата:   13-05-14 17:10

най-кофти е детето ти да живее сред хора, които изпитват и проповядват омраза към други хора, които нищо не са им сторили, а само изглеждат по определен начин или правят определени неща В СПАЛНЯТА си.

[beer] [beer]
 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: Don_Diego   
Дата:   13-05-14 17:12


allyx , ти да не си мислиш, че брадатата австрийка пък е възпитавана в хомосексуални ценности,бе? И то в точно в АВСТРИЯ![smilie18] [smilie18]
Дори някой пусна снимка на семейството й.


Много вероятно да не е. Много вероятно е, да използвал превъплащението си, за да пробие в живота. И от там, каквото е казал Pd ...
 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   13-05-14 17:13

Да вметна само, че доста задълбахме в сексуалните ориентации, може би аз съм виновен, защото в първия си пост споменах гей, а понеже се асоциира напоследък с ЕС и смисъла му (а той е нещо доста по-обширно от секса [smilie3] ).
Та е добре все пак да се разшири темата по-посока морал, политики, движение,наука,пари, интереси и т.н..Може пък и снимки да се появят.
 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: Don_Diego   
Дата:   13-05-14 17:14

Slivenski

ситуацията отдавна е с обратен знак, вече ти писаха точно в тази тема... буквално се преследват хора, които просто имат неблагоразумието да не харесват нещо... не да гонят, убиват и палят... вече се забранява какво да не се харесва бе човек... ще се стигне до там, да не харесваш някакви неща само в къщи под юргана... ами бактън, нали от там идваме?
 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: falcon   
Дата:   13-05-14 17:15

"Радост е за европееца да се прибере вкъщи, да погали детето,да потупа кучето и да зарови уморена глава в брадата на жена си."[smilie18]

Това горното, само в рамките на шегата по темата с убавеца от Евровизия. Иначе за толерантността..необходима е определено, отделно е уредена с нормативни актове, така че спор по този въпрос трудно може да има.

Споделям казаното от други, че толерантността трябва да съществува дотолкова, доколкото трябва да приемеш различния, но никой не може да те задължи да споделяш неговите ценности, никой не може да ти отнеме правото да не одобряваш едно поведение или мнение, никой не може да проявава същата нетолерантност, ако не си готов да прегърнеш идеята на другия.


Лично аз,въпреки, че се определям като толерантен човек и никога не гледам "на лице" съм притеснен от пътя по който е поела европейската толерантност. Притеснява ме, че тя излиза извън рамки определени както от биологията, така и от нормалните поведенчески реакции на хората, като за последното предполагам веднага ще се влезне в спор..но доколкото това се решава с нормативни актове спорът става излишен.

Така, че приемам свободата на самоопределяне и поведение на всички останали, но си запазвам правото да смятям, че някои неща са противоествествено отклонение от нормалното функциониране на биологичния вид Homo sapiens и тайно се надявам едно бъдеще да не достигне до граници , в които и престъпленията да се определят, като право на свобода на различния, макар, че сравнявайки наказателните системи на ЕС и Америка например, нещата вече са поели в тази посока. Радвам се, че живея в това време и че няма да видя едно "розово" бъдещеhttps://photo-forum.net/joro/emoticons/original/eck16.gif
 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   13-05-14 17:16

"Много вероятно да не е. Много вероятно е, да използвал превъплащението си, за да пробие в живота. И от там, каквото е казал Pd ... "

Адаш, всеки има право, да гради щастието и кариерата си, както намери за добре, стига да не пречи на останалите. На теб пречи ли, че е парадирал с това и е спечелил? Не съм наясно с тоя формат Евровизия, не е моята "бира" и никога не съм го гледал, но щом се печели с смс, значи е имало хора, на които се е харесал.Все тая е за теб, според мен.
 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: serjy   
Дата:   13-05-14 17:19

да, точно така! НО, както ние, нормалните хора, не парадираме със сексуалните си предпочитания, не правим паради за това и не искаме специални привилегии произтичащи от това, очакваме същото и от различните. както нормалните хора имаме нормална етика и показваме дискретност в интимните си отношения, очакваме същото това поведение и от различните!

всичко друго е толерастия! и европейските ценности не са липса на всякакви ценности, а всеки носител на такива да бъде обвиняван е нетолерантност... аеее нема нужда...
 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: Alsand   
Дата:   13-05-14 17:19

fast_eyebrow, Говориш пълни глупости, ама пълни. Отношението към "еднополовата любов" е ясно и категорично и в Стария завет и в Новия завет. Цитати ли искаш?
 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: Slivenski   
Дата:   13-05-14 17:21

Автор: Don_Diego
Дата: 13-05-14 17:14

Slivenski

ситуацията отдавна е с обратен знак, вече ти писаха точно в тази тема... буквално се преследват хора, които просто имат неблагоразумието да не харесват нещо... не да гонят, убиват и палят... вече се забранява какво да не се харесва бе човек... ще се стигне до там, да не харесваш някакви неща само в къщи под юргана... ами бактън, нали от там идваме?

------------------------------------------------


добре, има хора... една жена казала.

ти лично бил ли си гонен, преследван и прочие, защото не харесваш обратни?

а и, прощавай, как точно изразяваш това "нехаресване"?

ако си обидил или малтретирал по какъвто и да е начин някого, само защото е гей, и това представлява нарушение на закона, естествено, че ще бъдеш "преследван" - от Закона.
 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   13-05-14 17:23

fast_eyebrow изобщо не казвам, че зависи от мен каква сексуалност би избрала дъщеря ми. Но, не желая да ми натякват, че да си хомосексуалист е нормално. Не, не е. Да съгласен съм да имат еднакви права като хора. След години може да се реши, че и педофилията е нормално нещо ... Ай сихтир.
Разбира се, че не бих изоставил детето си каквато и сексуалност да си избере! Да И З Б Е Р Е, защото това е избор колкото и да се опитват болните мозъци да ви обясняват, че било вродено!
Не вървим като свят в по-добра посока и за това две мнения няма ...
 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: Don_Diego   
Дата:   13-05-14 17:24

Адаш, прав си.

И по горе писах, не ми дреме ни за Дана Интернешенъл, ни за Верка Вердючка, ни за Азис. Да си пеят, да се изявяват и прочие. Не ми пречат до момента в който заради тях, не ме принудят да ги харесвам насила и да не мога да кажа на глас, че не ги харесвам- мога да не ги харесвам защото са с бради или защото сами са са се скопили. Но това е мое ПРАВО! И никой няма ПРАВО да ми го отнема. А се върви точно по този път.

Да, у нас да речем, медийното толериране и рекламиране на простащината, корупцията, леките проспериращи жени и анаболните момчета с анцузи доведе до плачевен резултат. До какво ще доведе другата толерантност- ще видим. За сега върви към рестрикции към всички онези които имат различно мнение от мейнстрийма...
 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   13-05-14 17:27

"Говориш пълни глупости, ама пълни. Отношението към "еднополовата любов" е ясно и категорично и в Стария завет и в Новия завет. "


И то е?


"НО, както ние, нормалните хора, не парадираме със сексуалните си предпочитания, не правим паради за това и не искаме специални привилегии произтичащи от това, очакваме същото и от различните"

Ми аз парадирам,бе serjy . Например натискам се с жена си в парка. Щом това не е проблем за гейовете, що да е проблем за мен, че те си се натискат. Натискат тях си, не мен.
Ако си добър ебач и наебеш шефката си, на нея пък и хареса и те издигне, не е ли пак същото. Познавам жени, които така пробиват ва кариерата си. Това не е ли пак вид привилегия на сексуална основа? Ами Е мисля аз.Така че важи и за двете сексуални групи, това, което си казал. Фолкпевиците, които са хетеро, не пробиват ли пак така? Не може да пее, ама има яки цици и си ги показва.



Публикацията е редактирана (13-05-14 17:29)
 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: allyx   
Дата:   13-05-14 17:28

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: Alsand   
Дата:   13-05-14 17:29

Slivenski, престани с тази демагогия. Никой НЕ ПРОПОВЯДВА ОМРАЗА. Това е чиста лъжа. Всеки нормален човек обаче е против да му натрапват нечия различност и да задължават децата в детските градини и училища да бъдат обработвани с това, колко нормално е да си обратен и, че това не е отклонение, а е норма. Определено не понасям обаче разни "правозащитни" НПО-та, които с всички сили се опитват да прегазят свободата на словото.
 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   13-05-14 17:29

allyx кой определя, кой е нормален и кой не?
 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: Don_Diego   
Дата:   13-05-14 17:30

ако си обидил или малтретирал по какъвто и да е начин някого, само защото е гей, и това представлява нарушение на закона, естествено, че ще бъдеш "преследван" - от Закона.

Много хора ще престанат да ходят по мачове. Но е дискриминация ако те преследват за "съдията, съдията пе.ераст", а за "п.чка ти лелина" не те...

[smilie5]
 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: Slivenski   
Дата:   13-05-14 17:31

Да си пеят, да се изявяват и прочие. Не ми пречат до момента в който заради тях, не ме принудят да ги харесвам насила и да не мога да кажа на глас, че не ги харесвам- мога да не ги харесвам защото са с бради или защото сами са са се скопили. Но това е мое ПРАВО! И никой няма ПРАВО да ми го отнема. А се върви точно по този път.


и кой ти го отнема? кой те принуждава да ги "харесваш насила"?
как би могло да харесваш някого или нещо "насила"? това е абсурд някакъв.
кой ти забранява да изречеш гласно, че не ги харесваш?


аз също не харесвам нито Кончита Вурст, нито Азис, нито Бой Джардж примерно.

но харесвам Фреди Мъркюри, Елтън Джон и Джордж Майкъл.

просто давам някакви примери.

първите не харесвам заради музиката, която правят, а вторите харесвам пак по същата причина. нито харесването, нито нехаресването няма нищо общо с това, че да хомосексуалисти или заради външния им вид.

и никой досега не ми е забранявал да изразя мнанието си, и съм го правил много пъти.
 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: vgramatikov   
Дата:   13-05-14 17:32

Понеже в всеки пост чета за хомота ще пусна едно мнение.

Не съм против тях. Различни хора се сексуално и нека се опитват да живеят както намерят за добре. Против съм показноста.
Аз съм гей!!! вижте ме...еми аз съм хетеросексуален ама не го рекламирам. В предивд ,че са малцинство е да се съобразяват с хетеросексуалния свят ,а не обратното. Тоест да бъдат малко по-внимателни на обществени места. Нищо повече. Останалото е окей.
Ако имам такива деца ще ми е неприятно но това е само част от тях (сексуалноста им е различна) а не хората. Много често тези хора са особено артистични, изглеждат добре и се обличат много по-добре от хетеросексуалните братя.[smilie18]
Лошата страна е показноста. Малцинствата трябва да се контролират по такъв начин ,че да не пречат на мнозинството ,като и двете глрупи да съжителстват пълноценно.Всеки който не престъпва закона заслужава равни права!
Според мен могат и да отглеждат деца стига стига обществото да е дорасло за това. В противен случай ефекта ще е негативен.

Ние сме прекалено млада демокрация и слабо развито морално и културно държава.Майките и бащите ни са живеели в соц времето. Не става толкова бързо и без усилия.... [smilie21]

Вече има няколко десетки поколения млади Българи расли в последните 20--30 години...е какво да си кажем(им кажем)?
Ние живеем в бързопроменящ се свят ,а не в устийчив такъв каквито са демокрациите на запад. Нормално е да сме объркани.

Иначе ако поговорим нормално за политика аз съм привърженик на това да ми го слага Путин а не Обама. Путин ми е по-близо и ще харча по-малко пари за такси.[smilie21]
 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: Slivenski   
Дата:   13-05-14 17:33

Автор: Alsand
Дата: 13-05-14 17:29

Slivenski, престани с тази демагогия.

-----------------------


Alsand, гледай си кефа. Ще си изразявам мнението както намеря за добре. Напълно в духа на свободата на изразяване. Това ми е последният отговор на твое обръщение към мен. Освен ако не си смениш агресивния тон.

[beer]
 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: Alsand   
Дата:   13-05-14 17:34

fast_eyebrow
"И то е?"


Ето го:
Хомосексуализъм - Грях, който води към вечна погибел, ако не бъде изповядан и изкоренен. Св. Писание говори за него в Бит. 18:20-22, 19:1-29; Левит 18:22, 20:13; Второзак. 22:5; 1Кор. 6:9; Римл. 1:26-28; 1 Тим. 1:8-10; Божият съд над Содом и Гомора. Св. ап. Павел разглежда хомосексуализма като една от формите на идолопоклонство на душата, забравила Бога (Римл. 1:21-27).
 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   13-05-14 17:36

Значи църквата казва едно, а върши точно обратното. Ми мерси за "такива" ценности!Висша степен на лицемерие![smilie18]
 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: falcon   
Дата:   13-05-14 17:36

Pd, напротив, тезата че хетерото като се държат нормално в тази си сексуалност и така я тикат в очите на хомосексуалните вече се крещи навсякъде. Обикновенно обаче в такива спорове отговарям така, когато в учебниците по биология учениците започнат да изучават как се създава дете от хомосексуалисти, ще приема, че хетеросексуалността не трябва да бъде парадирана, от тези , за които тя е нормална[smilie3]
 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: Alsand   
Дата:   13-05-14 17:37

Slivenski, да беше цитирал всичко, което ти написах и да беше отговорил? Хич и не мисля да се хабя да споря повече с теб. Предпочитам мислещите хора.
 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: vgramatikov   
Дата:   13-05-14 17:37

Alsand

По-голяма глупост не бях чувал скоро. [beer]

Потърси още може да намериш нещо от рода ,че ако родиш бебенце снякаква малоформация трябва да го изгориш ,защото да отлгеждаш такова е смъртен грях и е признак за душа загубила незнам си какво.

Айде малко по сериозно..ВЕЧИ!!!!
 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: vgramatikov   
Дата:   13-05-14 17:39

falcon бе ти казваш горе долу това ,което казвам и аз ;) Но наобратно.
 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: Alsand   
Дата:   13-05-14 17:41

fast_eyebrow, вие по-невежите хора трудно стопляте. Църквата е общност от хора - от ВСИЧКИ хора. А всеки човек отговаря сам за собствените си постъпки. Ако ти си кръстен и номинално се водиш християнин и вършиш някакви простотии, кой е отговорен за тях. Ти или Патриарха?
 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: sunnyshot   
Дата:   13-05-14 17:43

До преди няколко години делението беше дали си с БКП или не, а сега битката за вярност стана дали харесваш педал с брада или не.

О времена, о нрави!

[smilie18][smilie18][smilie18]

 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: karan4o   
Дата:   13-05-14 17:44

Значи църквата казва едно, а върши точно обратното. Ми мерси за "такива" ценности!Висша степен на лицемерие!


Църквата е Църква от самото й създаване, а именно 50 дни след Възкресението на Господ. Тя е непроменена и до днес, и ще устои на всичко до края.
Хората в църквата обаче им е дадена същата свободна воля, както и на тези извън църквата, и с тяхната свободна воля те могат да влязат в гибелни грехове, както и същите тези хора, които са извън църквата. Не виждам, защо винаги се говори за тези неща, все едно църквата ги прави или кара някой да ги прави?!?
Да има ги и при хората вътре в църковните среди, както и извън нея, но това не прави църквата лоша. Тя е една, свята и съборна, а хората, какво правят и как го правят, те си знаят... просто един ден всеки един от нас ще отговаря за делата си...


П.с.
Ако човек се докосне до истинското православие и разбере неговите ценности, то определено ще си промени мнението по много въпроси.



Публикацията е редактирана (13-05-14 17:51)
 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: Alsand   
Дата:   13-05-14 17:46

Pd, просто си неграмотен - това е. fast_eyebrow твърдеше, че Християнството нямало нищо против хомосексуализма, а аз му показах с цитат, че дрънка, колкото да не заспи.
 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: Alsand   
Дата:   13-05-14 17:48

karan4o, [smilie24]
 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: vgramatikov   
Дата:   13-05-14 17:48

Добре не съм разбрал. Може ли без да съм неграмотен?
 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: jino   
Дата:   13-05-14 17:49

Вижте сега ,тези дето постоянно тръбят че не харесвали гейове всъщност подсъзнателно ги желаят [smilie5] .
Казва се латентен хомосексуализъм .
 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: Alsand   
Дата:   13-05-14 17:50

Pd, просто такава дивотия си написал по-горе, че няма как да си грамотен, поне в духовен план.
 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: allyx   
Дата:   13-05-14 17:50

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: Alsand   
Дата:   13-05-14 17:52

jino, аха, значи всички християни, мюсюлмани и изповядващи Юдаизма са подсъзнателни латентни хомосексуалисти ли?
 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   13-05-14 17:54

Алсанд,може би трябва да започнеш да четеш целите постове,защото слагаш думи в устата ми,които не съм казал.За християнството имам предвид.Но не съм религиозен,тъй че все ми е тая.За мен църквата показва невероятно лицемерие.
 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: vgramatikov   
Дата:   13-05-14 17:54

Религиите нямат място в модерните общества в текущия си вид.
Лично мнение.
 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: allyx   
Дата:   13-05-14 17:55

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: jino   
Дата:   13-05-14 17:56

Автор: Alsand
Дата: 13-05-14 17:52
Да
 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: J0R0   
Дата:   13-05-14 17:56

Ако всички тези дискусии се случваха в една нормална обстановка, щях да разбера позицията на много от хората тук.
Обстановката обаче е ненормална.
И ако някой са съмнява че е такава - може да кликне тук
Когато хора от управляващата политическа сила в една страна горят публично, в центъра на европейска столица европейския флаг, това е наистина много ненормално, да не кажа по-силна дума.
Умишлено платени провокатори нагнетяват в обществото антиевропейски настроения.
Ако някой се съмнява да кликне отново на линка.
Платени медии участват в тези процеси.
Мафията в България прави всичко възможно да откъсне страната от Европа.
Защото брюкселските бюрократи може да имат много трески за дялане, но по отношение на спазването на правилата са формалисти и бият през пръстите, такива които ги нарушават.
Тези процеси на откъсване на България от ЕС и слепец ще ги види.
В тях са наляти изключително много руски пари.
На практика са купени всички български медии, с много малки изключения.
И всички гърмят с някакви глупости, брадати жени и не знам какво си, с цел омаскаряване на ЕС.
Последното което са ЕС е брадати жени и гейове.
Бил съм в достатъчно европейски страни за да мога да си направя изводите.
И това което съм видял там, което ме е впечатлило не са брадатите жени, а ред, спокойствие, чистота, култура и изключително възпитано и позитивно отношение на хората (по-голямата част) един към друг.
А каква алтернатива ни се предлага насреща, маскирана под воя срещу брадатите жени?
Отново войнстваща азиатщина, беззаконие, корупция, олигархия, комунизъм.
Нямало комунизъм ли? - кликни отново на линка и виж дали няма!
Ненормална е обстановката.
Ненормални и са и най-кресливите моралисти, които се напъват да ни учат на морал и православие.
Не им вярвам.
Не вярвам че Дудука, Сидеров, Павел Чернев, Каракачанов и цялата сбирщина ги е грижа за православните ценности.
Смятам че целта им е единствено да изкарат България от ЕС, защото за това им плащат.
И това недоверие се пренася към тукашните моралисти във форума.
Вероятно част от тях са с чисти помисли и най-искрено се възмущават.
В друга обстановка вероятно и аз бих се възмутил.
Но сега повече ме възмущават тези, които се пънат да катурнат България отново в блатото.
Въпрос на приоритети е.
 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: jino   
Дата:   13-05-14 17:57

Автор: Pd
Дата: 13-05-14 17:54

с това "модерно общество" направо ме убивате от смех
 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: karan4o   
Дата:   13-05-14 17:59

Аз като тотален атеист и фен на будистката култура, към кои да се причисля




Ето това ми хареса! Може да стане отправна точка за доказването, че будизма няма нищо общо с Бог, което е и самата истина [smilie3]

Pd, ти между другото, ако се позамислиш малко и се поразтърсиш, ще си промениш мнението поне за православието, което ще ти стига. Точно ти, мисля че има, какво да намериш, а който търси - намира.



[beer]



Публикацията е редактирана (13-05-14 17:59)
 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: Alsand   
Дата:   13-05-14 17:59





Публикацията е редактирана (13-05-14 18:00)
 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: allyx   
Дата:   13-05-14 18:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: Don_Diego   
Дата:   13-05-14 18:01

Мафията в България прави всичко възможно да откъсне страната от Европа.

Как пък не- мафията вие от кеф, че е в ЕС. Това са свободни граници. Това са еврофондове... Мафията ще свали всяко провителство което се опитва да ни извади от там.
[smilie5]
 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: jino   
Дата:   13-05-14 18:05

Тази Европа за която говориш не е онази Европа за която се говори в първото изречение
 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   13-05-14 18:06

И как Европа те е преебала?
 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: allyx   
Дата:   13-05-14 18:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: avela   
Дата:   13-05-14 18:22

allyx, имаш ли нещо общо с rx?
Направи ми впечатление "високоморалната" ти хетеросексуална позиция в темата за Тери и интересно, че rx дълго време води борбата по същия начин, по който и ти пишеш, с постоянство и опити за масирано налагане на мнението си. В един момент той изчезна, но продължи ти по същия начин...

 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: Vanquished   
Дата:   13-05-14 18:25

Allyx,още малко и Чърчил ще обвиниш за брадатата певица, че ни остави в ръцете на Русия.
 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   13-05-14 18:26


https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/t1.0-9/10367799_743521239004497_4853306785925
 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: allyx   
Дата:   13-05-14 18:28

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   13-05-14 18:32

Ми учил съм история.И досега си чета история.Явно учим различни истории.С кво викаш,че те е таковала?
Почти съм сигурен,че ще чуя и как сме братски славянски народ с Русия :)
 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: мара   
Дата:   13-05-14 18:34

тая тема не съм я чела, не мисля и да пиша вътре, щото няма никъф смисъл.

ма ако ви стане скучно и решите, че мога да разсея скуката - обадете ми се.
 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: avela   
Дата:   13-05-14 18:34

Ти не ми отговори[smilie3]или ми отговори[smilie5] [smilie5] [smilie5]
Искрено се възмущаваш от мен, защото точно аз съм използвала епитети спрямо теб?! Тц,Тц, тея фарисейски стъпки.

 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: localhost   
Дата:   13-05-14 18:34

fast_eyebrow: да се върна на темата [smilie5]
В първият ти пост сам си каза - притеснявам се детето ми как ще израстне, в каква среда и т.н.

Ами тази среда я създаваш ти - ако се правиш че не ти пука и от най-малката простотия, харесваш мизерията и мизерниците така ще бъде и детето ти. И аз имам щерка на 2 години и редовно в парка като ходим тя ми дава хартийки от земята да ги хвърлям в коша. Така сме я възпитали и продължаваме да я възпитаваме. Живея в страна където цвета на кожата не е от голямо значение и се опитвам да я възпитам в същия дух - играе си с китайчета, индийчета и всякакви други деца. В България обаче нещата уви не са така - пример Резово. Масово българите не търпят циганите. А защо? Мангалите под път и над път крадат, убиват безнаказано и няма елементарен закон да ги вкара в пътя. Т.е. закон има, но те са ценни като гласоподаватели. И все пак трябва да има някакъв изход от тоя затворен цикъл - примерно отиди и ти да гласуваш, за да омаловажиш гласа на циганина, започни да прибираш хартийки и разни други дребни боклуци и да правиш забележки на други като пускат. Звъни по кметства и агенции защо не са су свършили работата. Ходи протестирай пред министерства срещу неща, които смяташ за несправедливи и незаконни. Ето това са европейски ценности към които трябва да се стремят хората - нормална държава със закони и ред. Жоро по-горе е описал наблюденията си кое го е впечатлило.
И тогава разни измислени брадати лелки ще се подвизават само в цирка или някое друго freak шоу и никой няма и да им обръща внимание. И ще трябва да купиш билет на детето си, за да отидете да ги гледате - просто няма да са интересни на обществото.
 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: allyx   
Дата:   13-05-14 18:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   13-05-14 18:40

Много странно,идва някакъв непознат за мен човек, очевидно и той не ме познава,но ме обвинява че създавам мизерия и съм мизерник.Кой си ти човече,познаваме ли се,че така смело ме оцени и окачестви?
И как прецени,че с темата съм създавал мизерия?[smilie11]
Едит: До локалхост конкретно ми е постът



Публикацията е редактирана (13-05-14 18:42)
 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: avela   
Дата:   13-05-14 18:40

Доблест, извинение и т.н. за зададен въпрос? Размечтал си се нещо...
Интересно защо ли те гледат като роб в европа, на мен за над 20г. не ми се случвало нито веднъж.
Високомерно и пренебрежително отношение усетих обаче от двойка руснаци в Санремо миналата година...

между другото преди горяха тея с по два профила, сега не знам как е точно.



Публикацията е редактирана (13-05-14 18:55)
 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: localhost   
Дата:   13-05-14 18:41

Е ти верно четеш между редовете. Чукча не читател ...
 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   13-05-14 18:45

Ние нямаме нищо общо със славяните нито генетично.Ясно ми е вече каква история четеш,няма да вляза в тая дискусия за историята.Вече знам,какво ще ми дискутираш оттук нататък :)
 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: allyx   
Дата:   13-05-14 18:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   13-05-14 18:47

"Е ти верно четеш между редовете"

Допускам,че може и да не съм разбрал някакъв контекст,извинявям се ако е така ;)
 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   13-05-14 18:50

Ми то е лесно бе, в десетилетието на генетиката и генетичния код сме.Те учените си знаят много добре,че ти не знаеш е друг въпрос.Иранци,гърци,сърби,турци сме горе-долу сходни генетично.Славяните са братовчеди със скандинавците.Ако не вярваш,почвай да четеш ;)
 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: allyx   
Дата:   13-05-14 18:53

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: stown   
Дата:   13-05-14 19:02

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: nyamago   
Дата:   13-05-14 19:06

allyx написа:

> ...Предполагам за теб е комплимент в Англия да наричат народа ти източна мърша и да те
> гледат по-презрително отколкото са гледали некадърен роб преди 100 години.

От точно 30 години работя с Ангия и англичани, посещавам често и пребивавам продължително в страната; от 15 години живея постоянно тук. НИКОЙ, НИКОГА не ме е нарекъл мърша, нито така се е изказал за народа ми в мое присъствие. Какво мислят за мене е добре документирано и който търси ще намери.

Ти, казваш, си живял навсякъде в Европа: тебе наричали ли са те така? Гледали ли са те като некадърен роб? Откъде имаш такава информация или лични впечатления?

Някой, някъде, някога е напълно възможно да е изказал такова нещо, но нито съм го срещал, нито виждам с очите си то да е преобладаващото отношение тук. Някой у нас може би го е изровил и го развява извън контекст с цели и подбуди, известни само на его и онези които му плащат.

Отново работи технологията "Една жена каза..."
 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: allyx   
Дата:   13-05-14 19:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: chipsy   
Дата:   13-05-14 19:19

За мнението на Joro от предишната страница - [smilie24] [smilie24] [smilie24]
Най-лошото, което на България може да се случи е да излезе от EU. Обаче ме е страх, че точно натам върви като чета коментари във форуми, коментари за президента на България, който поне има топки да се опълчи на Русия и мнения на разни русофили тук и в други форуми.
Тук, както и в повечето по-интелигентните БГ форуми, като HWBG например, поне има малко common sense, докато на улицата е ужас. А като знаем и кой и как гласува, страх ме хваща....
 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   13-05-14 19:45

Автор: fast_eyebrow
Дата: 13-05-14 18:45
Ние нямаме нищо общо със славяните нито генетично


Тазвечерната топ простотия ...
 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   13-05-14 19:47

Мда, както кажеш[smilie18]
 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   13-05-14 19:49

Обясни ми как няколко хиляди българи претопяват за една година стотици хиляди славяни и 860 година има България (призната от Византия 861ва)? И накрая нямаме нищо общо със славяните ...
 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: мара   
Дата:   13-05-14 19:52

бе тия години...не, че нещо...аз не я чета темата, де...
така, случайно, от скука...[smilie25]
 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: ecobo   
Дата:   13-05-14 19:53

Admin написа:

> Ако доведе до караница или ако се
> напълни с обиди и агресия ще я
> затрият:)
> Смятам, че можем да дискутираме
> нормално, културно и толерантно.
>
> Публикувам отново нашето
> становище (Бони, Жоро и Сашо)
>
> Уважаеми форумци, призивите за
> насилие са абсолютно недопустими
> във ФФ.
> Изумени сме от приказки за колене,
> груби нападки, обиди от сорта на
> "Еврокалъфи" и т.н.
> България е член на ЕС и ние,
> създателите на ФФ, вярваме в
> европейските ценности и ги
> уважаваме. Смятаме, че в 21-ви век
> насилието и грубото отношение са
> недопустими в едно цивилизовано
> общество.

>
> Всички ние, админите, имаме деца
> (някои чакат[smilie3]) и се надяваме те
> да не живеят в свят пълен с
> насилие, нетолерантност и липса на
> уважение между хората.
>
> [beer]


Мисля, че това изчерпва темата.

[smilie24] [smilie24] [smilie24]



ПП: Може да ме обвините в нетолерантност, но аз смятам, че ако някой обича идеите на Путин, най-добре е да се изселва в Русия. Тук все още е България и ние все още сме в ЕС.
 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: pmartinov   
Дата:   13-05-14 19:54

Гответе се зa НAЙ-ЛОШОТО...

Неизбежно е.
 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: mbs   
Дата:   13-05-14 19:54

Британците май първи ще пробват клаузата за излизане от ЕС. Ако шотландците на референдума изберат да излязат от Обединеното кралство и обявят независимост, те - като суверенна държава - излизат и от ЕС.

 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   13-05-14 20:00

LorDDemoniC ,ти наистина ли вярваш в това! Как е възможно въобще само хиляди българи да ЗАВЛАДЕЯТ ВЪОБЩЕ стотици хиляди, от кой да е народ.[smilie18]
Най-популярното и нашумяло проучване е на една швейцарска компания за генетични изследвания igenea се казва. Там са изследвали към 1000 българи. Има само 14% славянски хаплогени и той е най-малкият процент във фенотипа. Останалото е мешавица.Има и други проекти, като "Генетичното дърво на българите", което показва сходни резултати точно за тези славянски хаплогени. И то не са същите като руските, а са като полските и хърватските. Обаче 14% напрактика го няма. Мисля, че всички сме виждали как изглеждат руснаците и как изглеждаме ние- нищо общо![smilie18]
20% от населението в южна България има една генетична особеност даваща изменение в хемоглобина в кръвта и синдромът се нарича "Средиземноморска анемия" или таласемия. Както се досещате я вземаме от гърците [smilie3]



Публикацията е редактирана (13-05-14 20:02)
 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: Slivenski   
Дата:   13-05-14 20:01

Ако Шотландия напусне Обединеното кралство, аз ще отида и ще си сменя името с Държавен вестник. [smilie7]
 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: allyx   
Дата:   13-05-14 20:03

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   13-05-14 20:04

Колкото до руснаците и Путин- в момента всеки 4-ти имот във Варна е купен от руснаци с намерението трайно да се заселват. Защо, защото е много хубаво в Русия,ли? Аз съм питал някои заселници.
Над 30 000 са във Варна само вече.
 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   13-05-14 20:05

allyx , предоставям ти факти, базирани на науката, имаш някакви други, да ги обориш, давай да ги видим!
[smilie11]
 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: Slivenski   
Дата:   13-05-14 20:06

ти, мани, ами ако станат още малко повече, мое си спретнат един референдум и да се събудите някоя сутрин с Черноморский флот във варненското пристанище.

[smilie18] [smilie18]
 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   13-05-14 20:07

[smilie18]
Вече нищо не изключвам като вариант. То като гледам и от "наште" кви има!
 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: allyx   
Дата:   13-05-14 20:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: apollo   
Дата:   13-05-14 20:14

Преди време четох една статия в която Американците наричаха Европейците "путки". Тогава бях възмутен но сега ги разбирам... че те са прави !!!

 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   13-05-14 20:20

allyx, въпреки смешно менторския ти "тон"- с две думи- нямаш и понятие за какво говоря и нямаш и не можеш да намериш и факти,нали. [smilie18]

Понеже поглеждам и околните теми, които ме вълнуват, виждам, че и там се дъниш така и подходът ти е подобен.

Иначе все ми е тая, как изглеждаш, мисля, че всеки, поне средно интелигентен човек, е разбрал, какво имам предвид, като съпоставих типичните външни етнически черти на руснаците с тези на българите.



Публикацията е редактирана (13-05-14 20:22)
 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: Slivenski   
Дата:   13-05-14 20:22

гледайте новини - чуйте и вижте какво става в Централноафриканската република.

http://www.dnevnik.bg/sviat/2014/04/11/2279984_oon_shte_izprati_12_000_sini_kaski_v/


същото нещо се случи и на по-малко от сто километра от границите ни преди 24 години години.

там няма ЕС, няма САЩ, няма Русия, няма нищо. има омраза. същият тип омраза, който се опитват да ни приложат и тук.

и някой ми реве, че го дискриминирали, защото не можел свободно да мрази гейовете... или пък някакви, няма значение какви.

това не е нормално просто... съжалявам.
 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: allyx   
Дата:   13-05-14 20:23

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   13-05-14 20:24

Брат ![smilie18]

Нещо съвсем се обърка![smilie18]

Все пак нещо конкретно ще излезе ли от теб?[smilie11]



Публикацията е редактирана (13-05-14 20:25)
 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: ecobo   
Дата:   13-05-14 20:29

написа:

> allyx, въпреки смешно менторския ти
> "тон"- с две думи- нямаш и понятие за
> какво говоря и нямаш и не можеш да
> намериш и факти,нали. [smilie18]
>
> Понеже поглеждам и околните теми,
> които ме вълнуват, виждам, че и там
> се дъниш така и подходът ти е
> подобен.
>
> Иначе все ми е тая, как изглеждаш,
> мисля, че всеки, поне средно
> интелигентен човек, е разбрал,
> какво имам предвид, като
> съпоставих типичните външни
> етнически черти на руснаците с
> тези на българите.
>

Не се занимавай повече с Али-то. Казано е: "Не мой да спориш с радиоточка". А от неговите писания струи точно интелект на радиоточка. Нека си рупа люцерна, той е доволен от живот и все му е едно дали ще го яхат или не.

[smilie18]
 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: allyx   
Дата:   13-05-14 20:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   13-05-14 20:34

Абе, ясни са ми такива като Allyx, въпреки, че се опитва да ме засегне, няма да го блокирам, нек си се излага. То да е само той, с мед да го намажеш..[smilie21]



Публикацията е редактирана (13-05-14 20:35)
 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   13-05-14 20:38

Между другото реших темата да бъде заключена към 23.00
Ако някой има още какво да каже, мисля, че се поизчерпа, видяхме се кви сме кауни, няма смисъл да седи дълго отворена.
А пък ако някой много желае, все пак ще я оставя.
До 23.00
 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: Posledenzalez   
Дата:   13-05-14 20:49

Пичове, има един основен проблем и той се нарича "ОМРАЗА". Ако тя е част от вашето битие, "различности" ще се намерят (друг отбор, религия, влечение, философия...)
"Европеец съм и не ме е срам!" е също толкова не хейтърско и толерантно като:


http://sphotos-a.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/532156_246210858835038_1460948889_n.jpg



Провокира размисли ... [smilie11]

 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: vicking   
Дата:   13-05-14 20:50

Гледам и не вярвам на "ушите" си, 6 страници вопли и стенания. Що се хабите, то си е казано преди няколко хилядолетия. Този свят е обречен на погибел и ако нямаме очи и уши да познаем истината ще сме осъдени с него. Толкоз, другото е хлопане на ламарини.
 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: georgivelev   
Дата:   13-05-14 21:15

Виждате ли, уважаеми дами и господа. Те успяха. Избраха за печеливш на Евровизията някакъв мъж, който не е точно мъж, и сега целият свят говори за него. Фейсбук-мейсбук, музикални форуми, фотографски форуми, всички. Дори тук събитието породи 2 теми в настоящия форум.

Това е и целта. Да ни накарат непрекъснато да говорим за т. нар. различни. Отвсякъде ни натрапват различните с цел да ни накарат да ги приемем за нормални. Успехът на "различните" се дължи почти изцяло на поп-културата. Най-лесният начин на един гей да стане известен е чрез музиката, и по-конкретно, пеенето. Маркетинговите специалисти виждат в гея-певец уникален продукт, който налагат. Лейди Гага създава супер-мелодичната песен Born This Way, която става световен хит. Примери колко щеш. Елтън Джон също.

Ами да се върнем назад в хилядолетията, когато човекът е трябвало да ходи да ловува, за да се изхранва, и е трябвало в краткия си живот да създаде 8 деца, за да оцелеят 2 или 3. В стадото се е появява някой гей, свирещ на арфа, и перчещ се пред останалите колко е различен, и как останалите трябва да го приемат ама той няма да ходи на лов, а ще свири на арфа. Щеше много бързо да получи една бухалка по главата.

Ще кажете, че сега времената са различни. Различни са, но момичетата все още навлизат в пубертета на 10-12 години, а момчетата на 12-14, както си е било по пещерното време. Това им дава биологически възможността да създават семейства, но официално сексът с непълнолетен под 18 е забранен, защото това е възрастта, на която индивидът израства социално в съвременния свят. Това са съвременните норми от няколко столетия.

Едно време гейовете са си измирали по естествен път. Днес могат да се възпроизвеждат, а в някои държави дори получават осиновителски права.

Какво е мястото на такава постановка относно Дарвиновата теория за оцеляването и естествения подбор, е категорично ясно. Достигнали сме равновесната точка, щом това да има хетеродвойка не е основна биологична цел. Оттук нататък следва упадък, докато стигнем долната равновесна точка, когато гейовете отново ще изчезнат.



Публикацията е редактирана (13-05-14 21:19)
 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: Slivenski   
Дата:   13-05-14 21:18

кога в този форум ще сложат емотикон за фейспалм?

съвсем сериозно питам?

защото...



 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: avela   
Дата:   13-05-14 21:20

[smilie10] [smilie10] фейспалм

хаха, Сливенски и аз точно това си помислих



Публикацията е редактирана (13-05-14 21:22)
 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   13-05-14 21:29

Да, тъй като темата си я отворих аз, мисля, да я закрия с две-три изречения.
Живеем явно във времена на разделения по почти всички параграфи. Ок, сигурно не е толкова страшно. Ключът към нормализиране на ситуацията е все пак търпимостта и толерантността. Някой харесва гейове, друг не ги харесва, някой харесва путинизация, друг обамизация. На кой му пука в действителност? Ми на никой, обаче всъщност да се намираме на приказка.
Прави ли ви впечатление, че българинът като влезе в стая с непознати или не поздравява или в най-добрия случай измъква плахо и наведен " ЗдравейтИ".
Ако сте пичове, утре, като влезете някъде, където има непознати хора-в асансьора на работа,в данъчното, в детската градина или училище, в автобуса, в университета и т.н.- вдигнете глава, усмихнете се с най-яката усмивка, чак да ви изпукат ушите и кажете силно "Добър ден, как сте?"
И да ви изгледат странно- да не ви пука, в цялата тълпа ще изглеждате най-свеж, позитивен и як!
Ми, това исках да кажа като цяло ![beer]
 Re: Европеец съм и не ме е срам!
Автор: Posledenzalez   
Дата:   13-05-14 21:30

Автор: georgivelev
Дата: 13-05-14 21:15

"...
Едно време гейовете са си измирали по естествен път. Днес могат да се възпроизвеждат..."

К'о, не! [smilie10] [smilie18] [smilie18] [smilie10] [smilie18] [smilie18][smilie10] [smilie18]

Ей, живи да сте! Така не съм се смял от месеци! Благодаря!
 

 Авторът е затворил собствената си тема.