Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Re: crop или full frame
Автор: quazimodo   
Дата:   21-05-14 15:54

Ако снимаш постановка, не затваряй обектива а отваряй ЛВ-то[smilie21]!

Отговори на това съобщение
 Re: crop или full frame
Автор: Agent_Provocateur   
Дата:   22-05-14 02:27

simbon4o написа:


> 1.8Г серията обективи е нещото
> заради което си заслужава човек да
> вземе никон и за кропка и за ФФ.


Колега, уважавам мнението ви, но не мислите ли, че всяка система си има няколко обектива, заради които "си заслужава човек да я вземе" [smilie7] По тази логика да вземе да кажем на човека, че Канон 85/1,2 е нещото, заради което си заслужава да виси на Канон [smilie7] [smilie7] [smilie7]

Oще няколко причини да си остане със старото тяло, а да инвестира в обективи и обучение:
https://www.flickr.com/photos/airbutchie/14051238500/



Публикацията е редактирана (22-05-14 02:32)

Отговори на това съобщение
 Re: crop или full frame
Автор: randreev   
Дата:   22-05-14 05:01

@HTML "Лявата е фулфрейм Сони а900 с 35мм Цайс
Вдясно е фуджи Х кропка с 23мм/ф1.4"
Понеже съм сигурен, че лявата не е със Цайс Биогон 2/35 или Дистагоните на 2,8, 2 и 1,4 да предположа ли, че обектива е Минолта от 1985-87г. :) И сигурно съм прав. Дано поне апарата е точния.

Всъщност повече ме притеснява последния ти пост. Ами ако някой не разбира достатъчно и реши да ти повярва? Не че съдържанието е невярно разгледано по отделно за 1,2/85 и кропския 1,2/58, но събрани в едно сравнението става абсолютно неуместно.

И само ако е възможно, обясни ми какво означава "...артефакти от максималния отвор."

Отговори на това съобщение
 Re: crop или full frame
Автор: Lycan   
Дата:   22-05-14 18:55

прав си randreev, изрових цялата тема , минолта 2/35 е на сонито. Такъв имал човека такъв сложил. Не се интересувам сериозно от марката, знам че принципно монтират цайсове. Този тест явно няма научна цел. Аз също говоря за практическата употреба на 1,2/85 Л. Артефактите от максималния отвор са ясни - силни хроматични аберации, лош контур, липса на микроконтраст и т.н. Ща не ща затварям два стопа. При фужинона не е така, мога спокойно да отворя докрай.

Пуснах картинката заради визуалната прилика, много зависи как ще се ползват кадрите :)
...Did the same with my 8 year old 5D MK I (12.8MP) with 50mm 1.4 and 35mm 2.0 IS USM against the X-E1 with 35/23. Apart from different colors and a 1/3 DOF advantage of the 5D and the slightly darker Fuji output there is not much difference to see.
But scale the X-E1 output up to the 36MP of a D800 and there you have it.
...


Отговори на това съобщение
 Re: crop или full frame
Автор: randreev   
Дата:   22-05-14 21:10

Да, сега я намерих по текста ...Did the same with my 8 year ol....
http://www.dpreview.com/forums/post/52595416
Не е лошо сравнението, но и вярно не е научно. Аз бях тръгнал да се засягам. :)
Щях да пиша по темата обаче забравих, ако съдя по себе си въпроса не трябва да е кроп или фулфрейм, а кой фулфрейм. Последния ми е Сони а7 с китак и сега събирам от закуски за Цайс 1,8/55. Всъщност това май се вмества в бюджета? И на мен двата обектива ще ми стигнат за 99% от случаите, но аз не съм всеки.
Междувременно съм опитвал с безогледални кропки и не се получи - основно психически се чувствам ограничен, като съм с кропка. Същото беше с първите ми ДСЛР, продължих да снимам и на лента, докато не излезе първия "достъпен" за мен фулфрейм преди около 6 години. Тук обаче трябва да се отбележи, че технологиите за АПСц не бяха на настоящето ниво особено ако говорим точно за обективите на Фуджи или системите им, като цяло. Какво обаче ми предлагат в повече Фуджи сравнени с а7? Освен по-ниска цена. До колкото цената е по-ниска, защото има и тела под 1000, но примерно Фуджи XT1 с китака е 3099лв., а аз за толкова купих Сони а7 пак с китак, при обективите даже 1,2/56 е по-скъп от Цайс 1,8/55, не са пълен еквивалент но много подобни на дефокус и боке, а в резолюцията Цайса е бая пред Фуджинона и е на 24МП все пак. За техническите характеристики и възможностите на двете тела въобще няма да говоря.

Щях да забравя да изкоментирам за А7р, някъде по-горе се споменаваше и леко не съм съгласен, че е нещо особено, даже след като поамортизирах затвора на един взет на заем А7р с 2000 кадъра реших, че със сигурност искам А7 и в последствие А7с.

Отговори на това съобщение
 Re: crop или full frame
Автор: a100   
Дата:   22-05-14 22:12

Само да припомня за какво ставаше въпрос в темата...
Аз съм любител. Уча се да снимам. Не ме интересува кой какво казва за големите черни апарати с големи обективи. Исках д7100 и си го взех. Кеф ми е. Щракам си с кеф.
Пич, вземи си каквото ти е кеф, ако можеш да си го позволиш[cool]. Останалото ще е компромис и постоянно ще те яде... Затвори темата и си щракай на воля[smilie24] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: crop или full frame
Автор: Wik   
Дата:   22-05-14 23:07

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: crop или full frame
Автор: aldygreen   
Дата:   22-05-14 23:28

Wik написа:


> А аз се чудя как автори
> снимащи с технологии от зората
> на фотографията ( не че не
> снимат и с канон 1д серия )
> си имат пазар за кадрите ? [smile]
>

Да бе, живи да ги ожалиш, особено тия, дето снимат с технологии от зората на фотографията на средноформатните и голямоформатни филмови апарати. Не знам дали успяват да продадат нещо.


Отговори на това съобщение
 Re: crop или full frame
Автор: Wik   
Дата:   22-05-14 23:36

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »