Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Re: crop или full frame
Автор: fraction   
Дата:   13-05-14 14:35

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: crop или full frame
Автор: goldstar   
Дата:   13-05-14 14:56

Темата почна все повече да прилича на "VW vs Audi " с интерес чета мненията от колеги..[smilie18] Наздраве![beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: crop или full frame
Автор: BotsRevenge   
Дата:   13-05-14 15:01

Ок, хубавото е, че всеки може да претегли мненията тук и да реши какво да вземе за себе си от тях. Понякога забравям, че и аз съм минал през период на вещомания и кеф апаратът ми да тежи в ръката ми, да трещи огледалото с авторитет и да тръпна от потенциала, който чувствам в апарата.

Реално мен не ме интресува кой с какво ще снима. Най-важно за мен е аз с какво ще снимам. Ако мога да помогна на някого - супер. Ако не - клиентите ми пак ще са така доволни, а аз изкефен.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: crop или full frame
Автор: serjy   
Дата:   13-05-14 15:05

ама лошо няма да си купи голям и тежък фотоапарат иначе ще остане едно съмнение, че точно това му е пречило да се разгърне като фотограф. и може пък да му допадне боравенето с такава техника, и с нея да си остане и занапред, а само с техника която истински ти пасва можеш да се наслаждаваш на фотографията. няма как да разбере от четене във форума. така, че ако не е наясно със себе си нека се насочи към ФФ камера втора употреба от базара, така ще може да я разкара по-натам с минимална загуба, ако не му пасне. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: crop или full frame
Автор: BotsRevenge   
Дата:   13-05-14 15:10

serjy [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: crop или full frame
Автор: demiman   
Дата:   13-05-14 15:51

И аз съм съгласен ... бюджета е перфектен за FF и ново и от базара, каквото иска да си купи ... виж малките безогледалки явно са за хора улегнали и изморени от многото килограми ... оставете човека първо да повлачи и той като вас - после лесно ще си вземе и по-малка играчка [cool] [smilie18] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: crop или full frame
Автор: nevermess   
Дата:   13-05-14 16:08

BotsRevenge и си прав, че теглото има значение и не си прав, че новите ФФ няма какво да предложат в динамика. Най-евтиният в момента никон ФФ D610 е доста по-добър като динамика и от флагмана на Оли при безогледалките:
Oly EPM2vsD610vs Oly EM1

Човек който знае какво иска да постигне и как да го постигне със сигурност ще прави по-добри снимки със съвременен ФФ(вместо Оли) при повечето условия (вероятно на по-висока цена).

За себе си не се виждам примерно при какви условия Oly EPM2 ще ми даде еднаква динамика спрямо D610 в пейзажната фотография.

За лекото си прав и тогава си взима един Сони RX100 за екскурзии или Оли ЕРМ2 с китака и си щракаш на воля.

Отговори на това съобщение
 Re: crop или full frame
Автор: netizen   
Дата:   13-05-14 16:28

И ако намесим и сочния пиксел ... уйде horse in the river [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: crop или full frame
Автор: serjy   
Дата:   13-05-14 17:21

не знам кое отива у барата, но снимки в цял размер от олимпус в този форум има с хиляди, а от никон д4 или канон 1д и т.н. няма да намериш, та кой го е срам да си покаже картинката е ясно [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: crop или full frame
Автор: localhost   
Дата:   13-05-14 18:04

serjy: с кеф ще ти кача каквито искаш. Проблема е, че аз не искам да се хваля и да натяквам виждате ли каква камера имам. За разлика от феновете на Олимпуса. Те са като малките деца, които все искат да играят с големите, скачат покрай тях и викат 'виж ме, виж ме'. А има много други хора с full frame апарати, които няма нужда да се доказват пред никого. [smilie5]



Публикацията е редактирана (13-05-14 18:21)

Отговори на това съобщение
 Re: crop или full frame
Автор: BotsRevenge   
Дата:   13-05-14 18:19

Аз къде съм казал, че новите олимпуси дават същата динамика като новите фулфрейми? Казал съм, че Nikon D300/D3/D3s имат същата динамика като новите олимпуси. Ясно е, че новите фулфрейми имат още повече.

Отговори на това съобщение
 Re: crop или full frame
Автор: serjy   
Дата:   13-05-14 20:02

localhost, ако говорим за комплекси, няма по-изразен комплекс от това да усещаш голямото и тежко тяло, да пляка голямото огледало и да си закачил огромен и тежък обектив, въпреки посредствените резултати. това обаче ти дава предимство при високомерното поведение и писане във форума към всички които се осмелят да изкажат съмнение в качеството на големите ви фотоапарати. олимпус м4/3 не е евтина система, тоест, пред мен не седи финансовия компромис да я избера нея заради ниската цена, напротив плащам повече за високо качество от малка камера. [shtrak]

...а, в последно време гледам доста стара фотография, снимана със среден формат и по-малко с лайка формат. наистина качествена силна фотография! за съжаление почти не откривам снимки с плитък доф и като се замисля, такава фотография в момента може да я снима човек и с 1/2.3 сензор или телефон. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: crop или full frame
Автор: burnmaster   
Дата:   13-05-14 21:04

BotsRevenge и serjy ,на моята сватба не бих ги допуснал да снимат.[smilie18]

Добре че още нямам булка, та имам време да си избера снимач.[smilie7]


Темата вече може да се затваря.

http://img-fotki.yandex.ru/get/9090/157698651.1/0_e2a4a_490b92e_orig


[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: crop или full frame
Автор: victory13   
Дата:   13-05-14 21:08

Викаш, ако не е фф, няма сватба... Верно е добре, че нямаш булка [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: crop или full frame
Автор: anastas   
Дата:   13-05-14 22:34

burnmaster

"BotsRevenge и serjy ,на моята сватба не бих ги допуснал да снимат.[smilie18] "



Един колега по-напред в темата даде конкретно предложение какво се постига с този бюджет, даже показа свои снимки цяла галерия.


Айде сега и някой от защитниците на новия малък сензор да покажат такива снимки.
[thankyou] [thankyou] [thankyou]


Отговори на това съобщение
 Re: crop или full frame
Автор: georgivelev   
Дата:   14-05-14 00:01

georgivelev, не говорих за стремеж към луксозни стоки с цел показност, а със стремежа или желанието на хората за нещо по -хубаво. За мен ФФ камерата не е символ на лукс, а по - скоро я възприемам като технологичен инструмент, който дава на снимащия по-големи възможности и удоволствие.

И за мен ФФ камерата не е никакъв лукс, а необходимост. Снимам децата на сестра си и на брат си. Те веднъж в живота си ще бъдат на 1-2-5 години, защо да не им направя хубави снимки?

Разбира се, при автомобилите нещата са различни. Който купува БМВ го прави заради показност, такъв имидж се е утвърдил на марката в България. В други държави БМВ си купуват второ качество хората, а големците си купуват Мерцедес.

Не е случайна у нас поговорката, че БМВ е Мерцедесът на автомобилите.

Отговори на това съобщение
 Re: crop или full frame
Автор: georgivelev   
Дата:   14-05-14 00:13

Автор: serjy
Дата: 13-05-14 20:02

localhost, ако говорим за комплекси, няма по-изразен комплекс от това да усещаш голямото и тежко тяло, да пляка голямото огледало и да си закачил огромен и тежък обектив, въпреки посредствените резултати. това обаче ти дава предимство при високомерното поведение и писане във форума към всички които се осмелят да изкажат съмнение в качеството на големите ви фотоапарати.


Мога да те уверя, че пича с тежкия апарат с огледалото разсъждава по същия начин за теб. Я го па тоя мършляк, купил си е евтин фотоапарат, следователно няма пари, не печели добре, а мъж, който не печели добре, не се котира добре сред мацките, следователно си комплексар. Изчислява наум с колко мацки си спал, и с кои евентуално ти се котираш. Посредствени резултати ли? Майната им на резултатите, мацките гледат какъв апарат има и каква кола кара. И понеже повече мацки обръщат внимание на него, отколкото на тебе, той е щастлив и доволен.

И още нещо, що ли не съм видял голям фотограф да снима професионално с малък фотоапарат. А уж толкова горещо ги препоръчват на другите. Викат, начинаещите нямат познанията, за да се възползват от възможностите на по-скъпия фотоапарат. И това ако не е снобизъм.

Отговори на това съобщение
 Re: crop или full frame
Автор: Wik   
Дата:   14-05-14 00:20

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: crop или full frame
Автор: allyx   
Дата:   14-05-14 00:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: crop или full frame
Автор: localhost   
Дата:   14-05-14 05:02

Предимствата на full frame техниката (тяло + добри обективи) си проличава в есктремни ситуации или близки до такива. За пример - помещения с ниска осветеност където е невъзможно да се снима със светкавица, лоши условия или места, където нямаш възможност да контролираш ситуацията. Например спортни събития за разлика от студио.
При снимането на сватба може да се направят невероятни снимки в предварителните/контролираните сесии - булката и младоженеца позират, фотографа им казва как да застанат и т.н. със всеки един ръчнофокусен обектив. И ще станат страхотни снимки. Но когато опре до хвърляне на букета булката няма 100 букета нагласени специално заради фотографа, че виждате ли ISO-то било много високо или скоростта много ниска. Един букет, едно хвърляне - имаш 2-5 сек. като фотограф за сцената. Избирай си сам с каква техника.


Ето и реален пример: фотограф се оплаква, че след като са му откраднали техниката се е наложило да снима с каквото може да събере набързо - къде купил, къде под наем. И ето какво казва човека (ако искаш ще ти го преведа):

Recently I photographed an ANZAC day dawn ceremony. Last year my 5D Mark III on ISO 12,800 with 85 f/1.2 would have been a cake walk. This year I had to Tripod it up with a D5100 and a 55-200mm or something. I could not get usable photos. I literally could not take a photo without it being a long exposure. It was like entering a gun fight with a feather duster.

Отговори на това съобщение
 Re: crop или full frame
Автор: serjy   
Дата:   14-05-14 08:10

чакайте сега, нещо се обърках? за професионална фотография ли говорим или за любителска? ... и още нещо, дори и малкото ми пенче в момента, чисто технически, е над ФФ камерите от преди 10 години, като използваемо исо, динамика, кадри в секунда, точност на автофокус и т.н... ще рече, че преди е нямало фотография ли?

прекалено, прекалено много се вглеждаме в техниката, като единсвеното обективно нещо което можем да видим във фотографията, затова и гледаме толкова малко фотография в последните години. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: crop или full frame
Автор: ludiakolio   
Дата:   14-05-14 08:12

Темата мръдна накриво,човека пита дали си струва да даде 5к за да има добри снимки за спомен от семейството и приятели.
Моето мнение като на аматьор - не си струва ФФ,а си струва оптика за тези пари.Различните обективи дават различен рисунък и вдъхват нова идея на камерата,това е и предимството на сменяемата оптика.
Светлини и иса се компенсират и с добра оптика,което е и по важното.Съвременните кропки са достатъчно бързи за да уловят детенце,което тича и скача без никакъв проблем,че даже и да го "застреляш" 5-6 пъти във въздуха.Скороста на снимане на повечето Hi-кропки е също на ниво на ФФ-камерите,даже някой ФФ-и са по-назад.
Големият сензор си струва ,ако си решил да печаташ по-голям размер фотоси за да е по-малко "разтеглянето" на цветовете и светлината.
Иначе,ако е само за кефа "да подържи такова животно"-всеки сам си преценява.[beer]



Публикацията е редактирана (14-05-14 08:14)

Отговори на това съобщение
 Re: crop или full frame
Автор: localhost   
Дата:   14-05-14 08:17

serjy: ами аз говоря за предимства и кое оправдава купуването на такава техника. Дали за хоби ще си вземеш нещо професионално си е изцяло твое решение - ти си знаеш какво снимаш и кое те кефи и си го купуваш. Но не натрапвай това решение на другите - виждате ли аз си снимам от балкона с моята камера за 100 кинта и какви снимки стават.
А да вземеш нещо което не е подходящо за работа и да се мъчиш е подобно е на връзването с тел - работи засега, но не знаеш кога ще се скъса.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: crop или full frame
Автор: chefo1979   
Дата:   14-05-14 08:50

Към колегите горе с Пеновете - благодаря за културния тон, за обвиненията във вещомания и в тънките намеци че големият апарат замества големия член.

Ето например следното:
"Понякога забравям, че и аз съм минал през период на вещомания и кеф апаратът ми да тежи в ръката ми да трещи огледалото с авторитет и да тръпна от потенциала, който чувствам в апарата."
О, просветлений, благодарим че вменяваш твоите комплекси и проблеми на всички останали - по-горе казах, че мен ме кефи, дали и след време ще ме кефи, дали и аз ще мина на малки тела - не знам, не мисля че и ти знаеш, та да го раздаваш психолог и да ми обясняваш за периоди, а за тръпките няма да отварям дума.
Тъй като гледам ти сега си в период на вещомания - само обясняваш колко е велика м4/3 и как малкия Пен прави на смях по-големите апарати...
Преди си носил в планината две тела, хиляда обектива и светкавици, сега носиш малък апарат - само обекта на обожанието ти се е променил, не и отношението към него, така че айде моля по-полека с обясненията.
Аз ти обяснявам, че ме кефи ергономията и оптичния визьор, ти ми викаш - "Уууу, вещоман"
Нещо в мен умря от смях!

Отговори на това съобщение
 Re: crop или full frame
Автор: prisonbreak   
Дата:   14-05-14 08:50

serjiнаписа:

> не знам кое отива у барата, но
> снимки в цял размер от олимпус в
> този форум има с хиляди, а от никон
> д4 или канон 1д и т.н. няма да
> намериш, та кой го е срам да си
> покаже картинката е ясно [shtrak]

Колега. Нали се сещаш че ако с нимам с теника за 14к няма да имам много време да си качвам пройзведенията във форума. Сигурно ми пуши главата..А...?Как мислиш?
А с техника за 3-5к може би ще избивам компекси тук.И ще се фукам.


И моля ви , стига сте сръвнявали олитата с ФФ телата. Разлика гоооляма.
Нека да изпринтим по един кадър от 610 и оли(без значение кой на 90х120см. И тогава да говорим.[beer]

А о афтора на темата. Щом си нагласил кешоивцата...Бегай вземай едно Д610 с една 24-80/2.8 и едно 85/1.8Г от базара и си пич от класа.[beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »