Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Re: crop или full frame
Автор: fraction   
Дата:   10-05-14 13:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: crop или full frame
Автор: allyx   
Дата:   10-05-14 13:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: crop или full frame
Автор: netizen   
Дата:   10-05-14 14:10

И след 3000 оборота да падат по очи [smilie5]

Не са лошо нещо безогледалките, ама за турбо сапунерка не бих дал 5000лв [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: crop или full frame
Автор: quazimodo   
Дата:   10-05-14 14:26

И така, обобщаваме: Ние, които обясняваме на ТС, че първо трябва наличната техника да започне да го ограничава тотално в изразяването му като автор/той казва, че е любител без големи претенции/, и тогава да почне да харчи луди пари за неща, които ще си седят в шкафа, сме от партията на тия с киселото грозде. Тези, които му казват да харчи с кеф, нищо, че няма да направи и хиляда кадъра преди да захвърли огромния и тежък фулфрейм, който става за перчене, но не и за ежедневни пеши разходки с жена и малко дете из парка, са звездобройците, които са разгадали съдбата на същия ТС и знаят, че това е следващия Ансел Адамс [smilie25][smilie5][smilie10].


Отговори на това съобщение
 Re: crop или full frame
Автор: fraction   
Дата:   10-05-14 14:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: crop или full frame
Автор: burnmaster   
Дата:   10-05-14 14:59

Защо в цялата тема никой не показа истински пълноразмерни кадри от ФФ.
С какво помогнахте на човека пишейки?

Нека пишещите защитят думите си кадри, така че човечеца да има реални впечатления и да прецени заслужава ли си.

В тема за фототехника, да се показват изрезки на по 900....1000 и прочее точки е позорно, срамно и неуважително.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: crop или full frame
Автор: georgivelev   
Дата:   10-05-14 15:02

Качеството [на 85/1.8G и 50/1.8G] не им е на много високо ниво на тези два обектива, "прилични" са за парите си, само толкова

Напълно съгласен.

С фулфрейм и хубав обектив ЗАПОЧВАШ да снимаш по-добре, ако по принцип имаш някакви заложби за разгръщане.

И тук съм напълно съгласен. Не разбирам защо един аматьор да не снима с фулфрейм, още повече, че има заделени пари. Е, 5к аз бих изхарчил по по-различен начин:

2100лв - D700
1600лв -85/1.4D
350лв -35/2D

Някакво евтино туристическо зумче и за макро 60/2.8D - намира се за ок. 500лв

и си в джаза...


Отговори на това съобщение
 Re: crop или full frame
Автор: fraction   
Дата:   10-05-14 15:05

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: crop или full frame
Автор: georgivelev   
Дата:   10-05-14 15:10

Защо в цялата тема никой не показа истински пълноразмерни кадри от ФФ.

Защото никой не е казал вълшебната думичка, мой![beer] [smilie25] [smilie7] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: crop или full frame
Автор: Asen1975   
Дата:   10-05-14 15:30

Здравейте,
много благодаря на всички които са отделили от времето си и ми помагат с избора на camera.
какво ви е мнението nikon d610 + Tamron AF 24-70mm f/2.8 SP DI VC USD + Nikon AF-S Nikkor 50mm f/1.8G

почти съм се навил за тази комбинация ...

Отговори на това съобщение
 Re: crop или full frame
Автор: fraction   
Дата:   10-05-14 15:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: crop или full frame
Автор: demiman   
Дата:   10-05-14 16:00

Чудесна комбинция - направо купувай и давай да гледаме после как се справя 24-70 със стабилизацията [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: crop или full frame
Автор: realnoncho   
Дата:   10-05-14 16:08

Аз си погледнах последните снимки качени тук и честно казано с FF само някои снимки от концерти при оскъдна светлина биха били наистина по-добри. Ако някой си мисли, че като снима портрети с фулфрейм и на фокус е едното око е супер и това ще му подобри фотографските умения се е объркал.

Отговори на това съобщение
 Re: crop или full frame
Автор: fraction   
Дата:   10-05-14 16:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: crop или full frame
Автор: Giorgio.K   
Дата:   10-05-14 16:09

Само вместо 50/1,8G си вземи 85/1,8G. 50 мм. така и така ги имаш на зума. А 85-цата е съвсем друга бира за портрети - няма да ти се иска да я свалиш от тялото.

Отговори на това съобщение
 Re: crop или full frame
Автор: daniil-k   
Дата:   10-05-14 23:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: crop или full frame
Автор: simbon4o   
Дата:   10-05-14 23:58

Съвременните кропки се справят повече от добре на тъмно, за мен ако 5000 е бюджета на който трябва да спрем кропката е варианта. Ако ще се влагат повече пари лично аз го виждам безмислено за любителски цели.


Относно ФФ - не прави повече дефокус, а дава по-широк ъгъл с обективите.

Какво общо има автофокуса с ФФ и кроп? Значи понякога се уливате [smilie5]

Според мен ФФ камера не прави снимките по-добри, снимащия ги прави такива! Помагат му обективите! Тялото е на последно място.

Като предлагате 5Д2 и 5Д1 споменете, че аф системата е като на 600Д-то, но понеже е по-голямо огледалото е събрана съвсем в средата(не че точките освен централната са използваеми). За мен това е студийна камера и бих предпочел кропка със сонешки сензор пред нея, просто ще е по-прощаваща грешки при експонация и фокус, а такива ще има. Матрицата на 5д2 лесно гори светлите обласи и сенките са на текстурирани парцали като опиташ да ги спасяваш, а камерата не е като да не бърка експонацията.

За мен продължава да е безмислено да се влагат пари във ФФ в случая.

Отговори на това съобщение
 Re: crop или full frame
Автор: quazimodo   
Дата:   11-05-14 00:11

Пича се е подпрЕл на разпечатка от 350Д:


http://club.foto.ru/camera/images/or/36710_3.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: crop или full frame
Автор: MarinY   
Дата:   11-05-14 01:04

Преди да ви пратя, да ми гледате снимките-примери в профила, [smilie3] да повторя - за непрофесионално ползване, ФФ ти дава по-добър визьор, по-добро ИСО и минимално, на всичко отгоре, не винаги желано намаляване на ДОФ-а.
Та, на първата страница, снимките ми са фулфрейм Д600, на следващите кроп 1.5, Д300, на последната(ите) баба Сони сапунерка.

Е? [smilie7] Аз арто-техническа разлика не откривам. Ако някой каже и докаже, че има, ще го черпя.
Разликата идва от възможността да снимаш при условия, в които другата камера не позволява.



Публикацията е редактирана (11-05-14 01:06)

Отговори на това съобщение
 Re: crop или full frame
Автор: Asen1975   
Дата:   11-05-14 01:38

Здравейте отново,
ще ми помогнете ли с още нещо:
знаете ли дали при nikon d610 напълно е отстранен проблема на nikon d600 с пръскането на масло върху сензора ?
предварително ви благодаря !

Отговори на това съобщение
 Re: crop или full frame
Автор: victory13   
Дата:   11-05-14 01:43

Поставени при еднакви условия на снимане арт-техническа разлика има [cool] ... Даже повечето хора, включително писали тук, няма да могат да я кажат, понеже я виждат по-скоро инстинктивно, и като общо впечатление от дадена снимка.
Дали с кроп може да се постигне "визията" и качеството на фф?
За визията не винаги, но като качество може... даже много може [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: crop или full frame
Автор: Lycan   
Дата:   11-05-14 03:00

Нуждите и мераците са непостоянни и се предвиждат трудно. Снимайте бе ора, ще го копате ли с тоя апарат?




Отговори на това съобщение
 Re: crop или full frame
Автор: quazimodo   
Дата:   11-05-14 08:37

E аз откога го разправям, ама на - фулфрейм та фулфрейм ТРЕБАЛО[smilie5]!


Отговори на това съобщение
 Re: crop или full frame
Автор: MikeDimit   
Дата:   11-05-14 08:38

Таз фройлан кърти мивки! [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: crop или full frame
Автор: philip   
Дата:   11-05-14 08:53

Леко намръщена, но търпеливо го чака да си направи кефа[shtrak]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »