Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Апаратът???
Автор: peshko5   
Дата:   09-05-14 13:32

Здравейте приятел от около месец се ровя из форумите и търся помощ и мнения за фото техника която да си закупя.Новак съм в тази сфера,но красотата на рисуването с светлина винаги ме е пленявала.Както и да е въпроса ми е доста простичък с доста сложно значение и това е какъв апарат би бил подходящ за мен?Принципно харесвам марката Канон тези дни разглеждах моделите 600-700д,1200д(препоръчаха ми 60д),но бих се зарадвал и на мнения за други модели апарати.Разполагам с бюджет около 1200-1300 лева.Целта за стрелба ми е пейзажи,портрети и макро снимки надявам се апарата ми да е със здраво тяло и издържа на малко по сурови от стандартните условия на апаратите от ниския клас?Е възможно ли е да ми помогнете и упътите към моята толкова дълго желана мечта?[smilie11] [smitten] [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Петър
Автор: Sokola   
Дата:   09-05-14 13:45

[smilie25] интересно заглавие си избрал на темата,браво....

Отговори на това съобщение
 Re: Петър
Автор: J0R0   
Дата:   09-05-14 13:54

Как да изберем цифров фотоапарат

Отговори на това съобщение
 Re: Апаратът???
Автор: peshko5   
Дата:   09-05-14 14:05

Да кажем,че съм се спрял на DSLR и хибридни фотоапарати :)!Благодаря ви предварително все пак не съм много навътре в нещата извинете ме за некомпетентността ми!

Отговори на това съобщение
 Апаратът???
Автор: peshko5   
Дата:   09-05-14 14:07

Благодаря за статията започнах да я преглеждам виждам,че вътре бих могъл да намеря разковничето :)

Отговори на това съобщение
 Re: Апаратът???
Автор: D.S   
Дата:   09-05-14 14:53


Аз бих се спрял на 40-50D от Базара. И другите пари за обективи - те правят снимката :)

Отговори на това съобщение
 Re: Апаратът???
Автор: quazimodo   
Дата:   09-05-14 15:52

Олимпус Е-ПЛ 5 с двата китови обектива.

Отговори на това съобщение
 Re: Апаратът???
Автор: vladod   
Дата:   09-05-14 18:06

Насочи се към някоя турбо-сапунерска [shtrak]
1. Точно ще се вместиш в бюджета.
2. Ще можеш да правиш макро снимки.
3. Няма да се налага да даваш допълнително пари за обективи.
4. Ще си имаш ръчни настройки.
5. Ще можеш да си снимаш в РОУ.
6. Чак, когато започнеш да правиш такива снимки, че сапунерката да те ограничава, можеш да мислиш за ДСЛР, обективи, екстендери и т.н.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Апаратът???
Автор: daniil-k   
Дата:   09-05-14 21:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Апаратът???
Автор: peshko5   
Дата:   16-05-14 01:18

Обмислям вариант за омд е-м10 или сони 6000,но нещо ме клони повече към олимпуса...[smilie25] [smilie8] [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Апаратът???
Автор: Sentel   
Дата:   16-05-14 01:32

Това, което ще научиш от форума е първо да си вземеш сапунерка, щото не си дорасъл за друго. Второ трябва да четеш много книжки и да ходиш на фото курсове. За четенето дали от интернет, дали от книжки е наистина хубаво. Аз съм като теб начинаещ и всеки ден чета с часове в нета и научавам по нещо ново.
Колкото до апарата - имай предвид, че цените на обективите за безогледалките като А6000 са много по-солени отколкото за ДСЛР.
Мен това ме спира като цяло. Иначе А6000 ми изглежда супер.
Никон D5300 също е добър апарат.

Отговори на това съобщение
 Re: Апаратът???
Автор: smaquen   
Дата:   16-05-14 01:38

В Фотопавилиона дават техника под наем
Според мен е най-добре да пробваш 2-3 апарата измежду тези които си си харесал, за да можеш да прецениш кой ти пасва.
Всякакви технически алибали са много важни но те са 5% от снимката в повечето случаи, другото е в теб, така, че най-добре виж с кой фотоапарат без да полагаш каквито и да било усилия ще ти се получават нещата.

Техниката трябва да е дуракоустойчива за да може с нея да се разботи без да се мисли

Отговори на това съобщение
 Re: Апаратът???
Автор: Emoxide   
Дата:   16-05-14 07:59

SONY a6000 в момента е фотокамерата с най-способната APS-C матрица на пазара. Доколкото знам е и на-съвършената и завършена кроп безогледалка на SONY, към днешна дата. Евентуално може да не ти хареса в нея тесният и малък екран. Няма и тъчскрийн, което е леко разочароващо. (няма да навлизам в подробности колко удобства носи капацитивния дисплей, но с една дума мога да кажа - дава допълнителна бързина). От друга страна OLY E-М10 е стряскащо дребен апарат и навява усещане за безобразно оскъпена сапунерка. Качеството на използваните материали при него е много високо. Вероятно е обаче да ти е малък и нестабилен в ръката.

Аз не дочаках да пробвам SONY а6000. Сравних в магазина OLYMPUS OM-D E-M10 и Samsung NX30 Smart Camera. Избрах втория. Личните ми предпочитания бяха в посока ергономия и интуитивност. Субективно за мен това, което предлага NX30 е доста повече. Съответно на по-висока цена, в по-евтина като усещане опаковка - корпус изяло от пластмаса. (Е не е най-евтината, както при някои нисък клас DSLR модели.)

Отговори на това съобщение
 Re: Апаратът???
Автор: Pavlov   
Дата:   16-05-14 08:01

peshko, много ги мислиш нещата [smile] . Като те влече Olympus-а - купувай и снимай.
Няма идеален фотоапарат, всеки модел и всяка система имат предимства и недостатъци.

Отговори на това съобщение
 Re: Апаратът???
Автор: Emoxide   
Дата:   16-05-14 08:30

Моя съвет е да иде до магазина с парите които е събрал
и да пробва, кое как го усеща лично за себе си. В някаква степен, според мен, избора на апарат е добре да бъде и емоционално обусловен избор. Ако го усеща като удобен и лесен още отначало, ясно е. Инак, ако само защото се знае, че моделите на марката както и обективите могат еди-какво си и са най-доброто (както мнозина предпочитат OLYMPUS) в класа, субективно, не е достатъчно. Аз лично, ако ще съм принуден постоянно да се нервирам от неудобство от боравенето с дадена техника, къде отива кефа от снимането? Все пак ако става дума предимно за хоби, а не професионалните потребности да налагат притежаването на техника с точно определени технически способности и характеристики.
Та според мен всеки трябва да вземе нещо, което на него лично ще е удобно за употреба. Всички марки, към днешна дата предлагат фототехника с превъзходно качество на изображението и със способности надминаващи уменията на болшинството снимащи.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Апаратът???
Автор: Tuborg   
Дата:   16-05-14 09:37

Не съм чел какво са ти препоръчали другите четох само твоя пост.

Личното ми мнение е че при ДСЛР Канон и Никон не предлагат достатъчно в ентри левъл телата си. Там Пентакс предлагат добри неща - К30/50. Но по важното са обективите. Там е голяма лудница затова е много полезно да си изясниш какво искаш и какво е най-важно за теб. Такова нещо като най-добрия апарат за **** лв няма. Различни задачи - различни фотки биха били най!

Пробвай ги на живо преди покупка. Гледай примерни кадри от нета, ама не фотошопнати :) Чети мнения на хора ползвали конкретния фотоапарат - какво им харесва какво не.

За безогледалки не мога да кажа много. Все пак Оли си мисля че доминират там.

Успех...


ПП Каквото и да си вземеш най-важното е да снимаш и да му се радваш.

Отговори на това съобщение
 Re: Апаратът???
Автор: вальо   
Дата:   16-05-14 11:25

препоръчвам настоятелно:
елиминирай от избора си всички апарати без оптичен визьор!


Отговори на това съобщение
 Re: Апаратът???
Автор: peshko5   
Дата:   16-05-14 12:56

Sentel написа:

> Това, което ще научиш от форума е
> първо да си вземеш сапунерка, щото
> не си дорасъл за друго. Второ
> трябва да четеш много книжки и да
> ходиш на фото курсове. За четенето
> дали от интернет, дали от книжки е
> наистина хубаво. Аз съм като теб
> начинаещ и всеки ден чета с часове
> в нета и научавам по нещо ново.
> Колкото до апарата - имай предвид,
> че цените на обективите за
> безогледалките като А6000 са много
> по-солени отколкото за ДСЛР.
> Мен това ме спира като цяло. Иначе
> А6000 ми изглежда супер.
> Никон D5300 също е добър апарат.

Съгласен съм с вас,чета доста опитвам се да намеря и подходяща литература!Спирах се и на Д5300,но ми изглеждаше някак усложнено менюто на ревютата в нета!?[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Апаратът???
Автор: peshko5   
Дата:   16-05-14 12:59

smaquen написа:

> В Фотопавилиона дават техника под
> наем
> Според мен е най-добре да пробваш
> 2-3 апарата измежду тези които си си
> харесал, за да можеш да прецениш
> кой ти пасва.
> Всякакви технически алибали са
> много важни но те са 5% от снимката
> в повечето случаи, другото е в теб,
> така, че най-добре виж с кой
> фотоапарат без да полагаш каквито
> и да било усилия ще ти се получават
> нещата.
>
> Техниката трябва да е
> дуракоустойчива за да може с нея
> да се разботи без да се мисли

Какво ще рече дуракоустойчива?

Отговори на това съобщение
 Re: Апаратът???
Автор: peshko5   
Дата:   16-05-14 13:01

Emoxide написа:

> SONY a6000 в момента е фотокамерата с
> най-способната APS-C матрица на
> пазара. Доколкото знам е и
> на-съвършената и завършена кроп
> безогледалка на SONY, към днешна
> дата. Евентуално може да не ти
> хареса в нея тесният и малък екран.
> Няма и тъчскрийн, което е леко
> разочароващо. (няма да навлизам в
> подробности колко удобства носи
> капацитивния дисплей, но с една
> дума мога да кажа - дава
> допълнителна бързина). От друга
> страна OLY E-М10 е стряскащо дребен
> апарат и навява усещане за
> безобразно оскъпена сапунерка.
> Качеството на използваните
> материали при него е много високо.
> Вероятно е обаче да ти е малък и
> нестабилен в ръката.
>
> Аз не дочаках да пробвам SONY а6000.
> Сравних в магазина OLYMPUS OM-D E-M10 и
> Samsung NX30 Smart Camera. Избрах втория.
> Личните ми предпочитания бяха в
> посока ергономия и интуитивност.
> Субективно за мен това, което
> предлага NX30 е доста повече.
> Съответно на по-висока цена, в
> по-евтина като усещане опаковка -
> корпус изяло от пластмаса. (Е не е
> най-евтината, както при някои
> нисък клас DSLR модели.)

Ще трябва да помисля хубаво на място...що се отнася до размерите,то на мен дланта не ми е много голяма [smilie18] [beer] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Апаратът???
Автор: serjy   
Дата:   16-05-14 13:08

мен примерно, най-много ми харесва да снимам с малък фотоапарат, а снимките да са с високо качество. всичко с грип и визьор не ме кефи, искам си сапунер, но да снима като дслр, затова и харесвам олимпусите. хубави цветове, много добре балансирано изображение, практически пълна липса на необходимост да, си попипваш и дообработваш снимките, много и все добри обективи и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Апаратът???
Автор: Don_Diego   
Дата:   16-05-14 13:19

Няма идеален фотоапарат- един има по добра матрица, но малко обективи, друг по немощна матрица, но по добро цветопредаване, трети дава по добър детайл и прочие.

Идеята е, че винаги може да си вземеш някаква марка и ако нещо не ти харесват снимките, да ги сравняваш с другите модели и да цъкаш, що си се прекарал... номера обаче е, да изстискаш наличното в ръцете си, като използваш предимствата за сметка на недостатъците.

Няма Свети Граал на фотоапаратите- поне не и за бюджета с който разполагаш [smilie5]

Тъй че, тръгвай към фотосинтезиса, павилиона или технополис и ги пипни с ръка, погледни дисплея или през визьора, почувствай го като удобство и купувай.

... а след това снимай... много и в различни условия, гледай темите със снимки... (има 3 теми със хиляди снимки на безогледалки в този форум)- някъде е обяснено как са направени, с какви обективи... гледай тубата, чети в нета, блогове на фотографи да искаш...

... и така... [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Апаратът???
Автор: Sentel   
Дата:   16-05-14 14:24

peshko5 написа:

> Съгласен съм с вас,чета доста
> опитвам се да намеря и подходяща
> литература!Спирах се и на Д5300,но ми
> изглеждаше някак усложнено менюто
> на ревютата в нета!?[smilie8]

Менюто е много лесно, поне аз за 2-3 часа му бях свикнал. Основните настройки са изнесени на екрана и бързо и лесно ги достъпваш. Имах D5100, но тук е почти идентично. Сега и аз мисля какво да взема.
Олимпусите в момента са с добра цена на допълнителните обективи.
Но нямат визьор и екранчето е с ниска резолюция. Не знам и следящият им фокус как е. Та аз май пак към Никон D5200/5300 ще се насоча.

Отговори на това съобщение
 Re: Апаратът???
Автор: Alsand   
Дата:   16-05-14 14:30

Като човек, снимащ с Канон, мога да ти дам съвет, относно тази система. За това, което търсиш и бюджета, който си предвидил, бих ти препоръчал ето това:


тяло: Canon EOS 40D

https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=30112


Пейзажен обектив:
Canon EF-S 10-22 f/3,5-4,5 ULTRASONIC


https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=34639


Можеш да добавиш още ако искаш един китов 18-55 и на първо време да започнеш с това. За портрет може за начало да опиташ с 50/1,8 с учебна цел и нисък бюджет. Малко се надвишават тези 1300 лв., но ти си прецени. А докато си с кропка, по-добър пейзажен за Канон от 10-22 просто няма да намериш.
Успех


Отговори на това съобщение
 Re: Апаратът???
Автор: peshko5   
Дата:   17-05-14 14:37

Благодаря за съвета!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »