Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re: имат ли българите чувство за самоирония
Автор: мара   
Дата:   11-05-14 23:01

ти може да събереш целия житейски опит на цялото човечество - живяло и живеещо, и пак да направиш отчайващо грешен извод [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: имат ли българите чувство за самоирония
Автор: MarinY   
Дата:   11-05-14 23:01

Да-а. Тук самоирония не откривам, но напращялото самочувствие в темата ми спраска екрана на лаптопа.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: имат ли българите чувство за самоирония
Автор: nyamago   
Дата:   11-05-14 23:34

Поправям се ( в началото казах, че българите имали самоирония).

Нямат. Обаче имат друго безпогрешно чувство, което добре блесна (и) в тая тема - чувството да викнат с ясен глас: "Вуте нема чуСтво за самоироня!"
И да добавят: "Ник'во чуство нема! И майка му нема никво!"

Аз, нали не съм българин (пази Боже да имам нещо общо с тая паплач) ги разбирам тея работи [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: имат ли българите чувство за самоирония
Автор: Лидия   
Дата:   12-05-14 00:15

Тъма,
за теб не съм Лидка .[smile]
Едва ли си на годините ми.На акъл също.[smilie7]
Обяснявам за теб с малко повече думички, щото от кратки изречения не вдяваш.Липсват ти някои сетива и разни хубави качества като Търпение.[smilie7]

За останалите няма проблеми да се обръщат към мен както си искат.[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: имат ли българите чувство за самоирония
Автор: geokar   
Дата:   12-05-14 01:38

Я гледай ти, пропуснал съм темата за самоиронията, а вие сте я развили теоретически и сте преминали ва практически упражнения! Нямам време да чета всичко дотук, затова да си кажа какво мисля по основния въпрос - не ми се обобщава коя нация каква е, навсякъде си има и такива, и онакива. От моя скромен опит по чуждоземските музикални театри с представители на разни националности мога да кажа, че българите имат повече самоирония от немските си, полските си и южнокорейските си колеги, които са склонни повече за де засягат, ако речеш да се пошегуваш с тях, руснаците се доближават до нас в това отношение. Е, имам колега германец, който прави изключение - самоироничен е до крайност и с чудесно чувство за хумор, така, че не може да се обобщава, говоря само за тенденции. То този занаят не е подходящ за подобни изследвания, артист без чувство за самоирония е най-нещастния човек на земята, имал съм колеги, които се ужасяваха, че могат да изглеждат... смешни на сцената, като че ли това не е част от професията им. Друг е въпросът кой и доколко оценява твоята самоирония като сила или като слабост. Това си зависи от багажа на "оценителя" и не влияе (поне на мен) на способността ми да я проявявам (самоиронията). Или я имаш, или я нямаш. А като я имаш, тя си излиза без да прави сметка за реакциите на другите, едно от качествата й (доколкото е истинска) е, че хич не й пука за каквито и да е реакции. Казах! [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: имат ли българите чувство за самоирония
Автор: jino   
Дата:   12-05-14 07:05

Автор: geokar
Дата: 12-05-14 01:38[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: имат ли българите чувство за самоирония
Автор: mikedimit   
Дата:   12-05-14 21:21

Убава нация сме ! Без адвокатите, политиците и най-паче набедените за съвестта и гласа на нацията.

Един пример - леля ми е на гости и готви в кухнята. Мама е нейде по двора. Мнооого си приличат. Та баща ми влита и в праведен гняв срещу нещо несвършено по домакинството провежда едноминутна тирада, след което по средата на изречението спира. Осъзнава, че глаголи на леля и възклицава - Е, не съм ли идиот? Леля скромно отговаря - Не споря...[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: имат ли българите чувство за самоирония
Автор: мара   
Дата:   12-05-14 21:39

ма нали не я е фанал свойски за гъза?

Отговори на това съобщение
 Re: имат ли българите чувство за самоирония
Автор: falcon   
Дата:   12-05-14 22:14

Ма що залитате по тея политици само, ма мамка им,хубаво имат власт да скапат живота, да превърнат хората на скотове, окей и кво от това и те ще измрат,ще се разложат по същия начин както всеки един друг, това няма да промени историята ни, това няма да направи народа ни безлично лайно, така че кво само ги дъвчете..могат да вземат всичко, могат да превърнат Конституцията в тоалетна хартия, но не могат да вземат свободата на духа, не могат да вземат историята ни, просто ще седят някъде в дъното, в калта... So what [cool]



Публикацията е редактирана (12-05-14 22:37)

Отговори на това съобщение
 Re: имат ли българите чувство за самоирония
Автор: mlubomirov   
Дата:   12-05-14 22:22

Falcon тук 2/3 са master of puppets :-) . колкото и да си прав живеца е в една малка част на кукумицините. То не виждаш ли форума ко лаене и скука без ракия се е преварнало [cool] .

Отговори на това съобщение
 Re: имат ли българите чувство за самоирония
Автор: falcon   
Дата:   12-05-14 22:24

Ами време а да спре тогава, събуждането е съществен момент от свободата, независимо дали е физическа или духовна[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: имат ли българите чувство за самоирония
Автор: mlubomirov   
Дата:   12-05-14 22:41

Я....... да спре - нека да сравняваме пясъчния часовник.

Отговори на това съобщение
 Re: имат ли българите чувство за самоирония
Автор: Лидия   
Дата:   13-05-14 10:54

"..........живеца е в една малка част на кукумицините"[cool] [smilie5]

[smilie5]

В къщи се мота една книжка:

Гении Лудост Слава
на Вилхем Ланге-Айхбаум Волфрам Курт

Голям смях е [smilie5]
В нея някакви хора правят опити да премерят и обяснят нещо, което не може да се обясни и премери,защото няма такъв кантар.....но се опитват......[smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »