Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 ? начало на система OM-D E-M10 vs. SONY a6000 vs. Samsung NX30
Автор: Emoxide   
Дата:   06-05-14 14:22

Ето следният казус, над който разсъждавам....

Задачата е да се асемблира нова система от фотокамера и 2-3(4) обектива, първоначално само с китовия.

Размислите са измежду модели в близък технически и ценови* и клас, а именно:

Olympus OM-D E-M10 + M.Zuiko Digital ED 14-42mm f/3.5-5.6 EZ = 1600лв.;

SONY a6000 + SEL 16-50mm f/3.5-5.6 PZ OSS = 1600лв.;

Samsung NX30 + 18-55mm/F3.5-5.6 OIS III (Standard Zoom Lens) = 1900лв. ;

--------може би и тези да ги включим като възможни, при евентуални много силни аргументи в тяхна полза
Panasonic Lumix DMC-GX7 + Lumix G Vario 14-42mm II MEGA O.I.S. = 2200лв.
FUJIFILM X-E2 + Fujinon XF 18-55mm F/2.8-4 R LM OIS = 2500лв.


Предполагам много от вас ще подминат темата и ще си кажат, че този, който се чуди, тотално не знае какво иска и изобщо темата е безсмислена.
Аз не съм на това мнение обаче!
Бих се радвал на всякакви предложения аргументирани според вашия опит. Който просто има мнение по технически спецификации, може да пропусне; всеки знае как се ползва веб търсачката и може да чете, не е в това работата

Какво ще се снима: ВСИЧКО!
И все пак главни приоритети:
0) Добра скорост и оперативност;
1) ежедневна преносимост на системата и ежедневни казуални снимки + street;
2) туристическа фотография + архитектура;
3) пейзажи;
4) портрети;

Всяка от горните задачи изисква съответния тип обектив, като разбира се целта е обективите да са колкото се може по-малко.

----------моите впечатления---------------
При SONY избора на обективи е доста ограничен, но пък с надценения си 16-70/f4.0 OSS се покриват доста от жанровете. Никоя от другите системи няма подобен универсал, засега. Със сгъваемия 16-50 пък се постига добра преносимост, за сметка на сериозни компромиси откъм качество на изображението, въпреки отличната 24Mpix матрица




*може би някои леко надценени, като начални цени в момента на пазара (V.2014г.)
 Re: ? начало на система OM-D E-M10 vs. SONY a6000 vs. Samsung NX30
Автор: Emoxide   
Дата:   06-05-14 14:28

МНОГО, МНОГО БИХ СЕ РАДВАЛ АКО МОЖЕ ДА СПОДЕЛИТЕ С МЕН RAW от посочените комбинации, макар все още тези които притежават SONY a6000 да са малко, а тези с OM-D + 14-42 EZ или със Samsung NX30 изобщо нямам индикации, че четат този форум... но мога само да се надявам



Публикацията е редактирана (06-05-14 14:29)
 Re: ? начало на система OM-D E-M10 vs. SONY a6000 vs. Samsung NX30
Автор: kvakioh   
Дата:   06-05-14 14:35

Kaто цяло: ново тяло с обективи втора ръка. И твърди.
ЗА Самсунг има доста резерви...За Олимпуса все повече хубавите обективи поевтиняват.
За Сони...има си обективи гама, така че няма какво да се мисли.
Олимпуса като клас според мен е над Сонито и над Самсунга. Най-малкото като идея и големина/дизайн на тялото ще кажат някои.
 Re: ? начало на система OM-D E-M10 vs. SONY a6000 vs. Samsung NX30
Автор: kvakioh   
Дата:   06-05-14 14:37

Аз съм за Фуджи, защото взимам скоро това. Но ако са трите от началното мнение, Оли>или почти = Сони>> Самсунг.
 Re: ? начало на система OM-D E-M10 vs. SONY a6000 vs. Samsung NX30
Автор: quazimodo   
Дата:   06-05-14 14:40

Сложи в уравнението Оли Е-М5 и няма да има изобщо място за чудене.
 Re: ? начало на система OM-D E-M10 vs. SONY a6000 vs. Samsung NX30
Автор: jivkojj   
Дата:   06-05-14 15:25

Аз имам А6000 с 16-50 и даже писах първоначални впечатления. Общо-взето съм доволен от апарата, но не и от системата, която сони уж се опитват да правят. Конкретно по точките:

0) Добра скорост и оперативност - и да и не. Апарата е много бърз .. когато работи. Когато не работи (независимо спрян или в стендбай) му трябва 2 сек и повече да направи снимка. В предвид, че батерията му заминава за 0-ла време, не може да си позволиш да го ставяш работещ и фактичеки от тая гледна точка си при сапунерките

1) ежедневна преносимост на системата и ежедневни казуални снимки + street; - за това става идеално, компактен е, както казах бърз фокус, бързо снима

2) туристическа фотография + архитектура; - ей тука противно на очакванията ми апарата се издъни по една много глупава, но изключително дразнеща причина - сензора дето превключва визьор/екран. Лови много от далече (поне 10см) и когато бъде активиран, нулира брояча за автоматичния стоп. Това значи, че за кажи-речи всяка снимка по време на екскурзия трябва да: 1.пуснеш апарата; 2.да снимаш; 3.и да го изгасиш на ръка!!! В противен случай не може да заспи. Най-лошото е, че дори да го оставиш само на екран, сензора пак работи. Из форумите доста се оплакват от това и засега няма решение. В същност това най ме-дразни в тоя апарат - да видиш нещо, да снимаш и забравиш. По тая причина аз засега си ползвам другата безогледалка за екскурзии, щото 1-вия път останах без батерия, докато се светна какво става.

3) 4) портрети пейзажи, там е ясно - имаш 50/1.8, имаш скъпи "цайсове" и 3 сигми. Общо взето - доста ограничен избор. И ръчни ако ти се занимава. Аз си купих сигма 30/2.8, не е истина какъв детайл вади това обективче [smilie10], а доколкото разбрах 19/2.8 е още по остър!! Донякъде недостатък е само, че ФД фокус работи само в центъра с едва 5 точки.
 Re: ? начало на система OM-D E-M10 vs. SONY a6000 vs. Samsung NX30
Автор: serjy   
Дата:   06-05-14 15:31

Емо, ти, ако досега не си направил избор за себе си не вярвам, че тук в темата ще ги измислим вместо теб, знам, че отдавна ги следиш и се интересуваш от безогледалните системи. иначе, лично мое мнение е, че олимпус имат най-развита и най-добре балансирана система от тела и обективи. за мен спор няма, само олимпус [cool]
 Re: ? начало на система OM-D E-M10 vs. SONY a6000 vs. Samsung NX30
Автор: Emoxide   
Дата:   06-05-14 15:41

...аз имам впечатления от NEX-5R + 18-55, общо взето, а и като четох разни ревю-та имам идея какво да очаквам от a6000, както винаги основен коз - матрицата!
Но като цялостен продукт OLY-система сякаш е най-завършен и способен. E-M5 не го харесвам!
предпочитам PEN e-P5 + VF4, но излиза бая скъпо, същото го имам събрано в LUMIX GX7, за това го и споменах... а по този ред на мисли не е далече и ФОТО-апарата FUJIFILM X-E2

Този немаловажен играч, който всички ние пренебрегваме е всъщност "посредствения" Samsung, макар че не блести по никой показател, като система, а и вече като тяло NX30 е доста конкурентен Олраундър, ако може да се изразя така....
но там трябва ръка да пипне, око да види, а поне доколкото ми е известно до момента сред съфорумците, няма такъв, който има опит и *.RAW от тази машина, все още силно надценена; според мен справедливата му цена следваше да бъде до 1600лв. (предвид, че е поевтинен от пластмасовият си корпус, въпреки по-скъпия ел. визьор и заден дисплей; ако имаше магнезиево или поне алуминиево тяло, тогава директно отива в класа на GX7, E-M5, E-P5 и X-E2)
 Re: ? начало на система OM-D E-M10 vs. SONY a6000 vs. Samsung NX30
Автор: jivkojj   
Дата:   06-05-14 15:44

При SONY избора на обективи е доста ограничен, но пък с надценения си 16-70/f4.0 OSS се покриват доста от жанровете. Никоя от другите системи няма подобен универсал, засега. Със сгъваемия 16-50 пък се постига добра преносимост, за сметка на сериозни компромиси откъм качество на изображението, въпреки отличната 24Mpix матрица

16-50 не е чак толкова зле, колкото го изкарват. Вярно, че чисто оптически криви зверски-невероятно много, но пък се оправя по "електронен път" достатъчно добре. В предвид размера и обхвата му е удобен за носене. Още повече, че например аз както ходя насам-натам, снимам основно на 6Мпикс, а6000 кропи х2 и по тоя начин разполагаш с 16-100 в много компактен размер. Или ако снимаш на 12мпикс имаш кроп х1.4.
 Re: ? начало на система OM-D E-M10 vs. SONY a6000 vs. Samsung NX30
Автор: kvakioh   
Дата:   06-05-14 15:49

Да, наистина да не се окаже накрая, че този, който само ги дъвче и оглежда като характеристики тия камери от повече от година-две да вземе да избере най-дървеното дърво.
САмсунг- НЕ, Сони- ако ще се накачурва с разни стари обективи и се иска малко повечко компактност. Олимпуса- добри контроли и както казах по-напред- една идея над другите два. Даже две идеи над САмсунга. По-скоро един Некс-6 с някакви години 2-3 твърди обектива, отколкото който и да е от трите. 16/2.8+50/1.8 като за начало...проблемът е, че нямат нещо твърдо от 85мм и нагоре, докъм 105мм. Вариант е, ако се намери 18-105/4, който е доста добър обектив, но това е ако ще се стои само с едно стъкло дълго време.
За твърдите при Олимпуса същото важи, макар че там нещата малко са поразмити. Но пък имат цвят и някои красоти, които Сонито ще докара със зор. Ако се разбере отнякъде как е Панасоник 14-45 стария китов на новите Олимпуси, може да е добра идея като за начален обектив. Як е.
 Re: ? начало на система OM-D E-M10 vs. SONY a6000 vs. Samsung NX30
Автор: Emoxide   
Дата:   06-05-14 15:51

serjy аз отдавна съм го направил, всъщност ама не мога все още да реша кое най-много ми трябва [smilie3]
ако трябва да съм честен и имах неограничени средства бих имал точно 3 системи:
OLYMPUS с телата PEN E-P5 за ежедневно ползване; OM-D E-M1 за екстремни условия и скорост;
FUJFILIM X-E2 за качество на снимките и за фетиш-кеф, за стрийт и черно-бяла фотография;
SONY a7s + Sonar*T FE 55/f1.8ZA за портрети и на закрито... Sonnar*T FE 35/f2.8 ZA
 Re: ? начало на система OM-D E-M10 vs. SONY a6000 vs. Samsung NX30
Автор: jivkojj   
Дата:   06-05-14 15:54

Вариант е, ако се намери 18-105/4, който е доста добър обектив, но това е ако ще се стои само с едно стъкло дълго време

Че той ако ще нанизва тоя топуз на НЕКС, по-добре да си вземе един малък ДСЛР, няма да се вкарва във филми и по-тънко ще мине.
 Re: ? начало на система OM-D E-M10 vs. SONY a6000 vs. Samsung NX30
Автор: kvakioh   
Дата:   06-05-14 15:58

Tемата ако е за мечти, няма да трае много, т.е малко хора ще пишат нещо като съвет.
Kaто реална система, достижима за Олимпуса бих избрал:
Olympus M Zuiko 9-18mm, Olympus 17mm f1.8, 60mm f2.8 macro и съм на първа линия.
 Re: ? начало на система OM-D E-M10 vs. SONY a6000 vs. Samsung NX30
Автор: Emoxide   
Дата:   06-05-14 16:00

в момента на кантар в ума ми са E-M10 и а6000;
OLY = скорост (като оперативност и старт, като сингъл-фокус както и на тъмно до -2,0EV); компактни остри обективи;
SONY = невероятна матрица и IQ (от матрица), бърз следящ фокус, добър буфер-памет

jivkojj 16-50 не е чак толкова зле, колкото го изкарват. Вярно, че чисто оптически криви зверски-невероятно много, но пък се оправя по "електронен път" достатъчно добре. В предвид размера и обхвата му е удобен за носене. Още повече, че например аз както ходя насам-натам, снимам основно на 6Мпикс, а6000 кропи х2 и по тоя начин разполагаш с 16-100 в много компактен размер

да имаш 2хClear Zoom, като или ти ползва 2кратен кроп от средата на матрицата или ти рисайзва с 50% целият кадър до 6Mpix, това е готино; а този обектив 16-50 точно на тази а6000 е по-добре, доколкото съм чел матрицата има асиметрично-проектирани микролещи по краищата на матрицата, което компенсира донякъде

Samsung NX30 си е практически малък DSLR, с остранено огледало



kvakioh говоря за това горе, нали ме разбра, не за NEX-клонинга NX300



Публикацията е редактирана (06-05-14 16:10)
 Re: ? начало на система OM-D E-M10 vs. SONY a6000 vs. Samsung NX30
Автор: Emoxide   
Дата:   06-05-14 16:04

serjy, моля дай ми малко RAW да ги погледам през Adobe ACR, но нека има и такива, където се иска и по-голям динамичен обхват, да го усетя колко гори в светлите и колко шуми в тъмните тонове :)
 Re: ? начало на система OM-D E-M10 vs. SONY a6000 vs. Samsung NX30
Автор: kvakioh   
Дата:   06-05-14 16:09

Без да съм ползвал А6000, само с плочките 3, 5 и 6, мога да кажа тоя следящ фокус някъде да го скрият. Другото, което не радва е, че има по-трудни контроли при Сонито- влизаш в менюта, гласиш и т.н. Матрицата е яка, може би ще държи повече ИСО при Сонито.
Според мен не е добра идея закупуването на китови обективи, при почти всяка една система под 1500-2000лв. Макар че Сони 18-55 и 14-45 Панасоника, който казах, може да се намерят за около 100-120лв в топ състояние. Китаци има и доста се пробутват.
Но да не ти пиша повече, дърветата и пръчките трудно ще спрат да растат. Както и големия праз.
 Re: ? начало на система OM-D E-M10 vs. SONY a6000 vs. Samsung NX30
Автор: Emoxide   
Дата:   06-05-14 16:12

ам те май именно на а6000 следящия AF-A му изтъкват като основен коз...[smilie8] би трябвало да е по-добре от NEX-5T/NEX-6 а и покрива 92% от кадъра, ама на леко тъмно (под 0.0EV) не важи и оставаш само на ръчен с peaking[smilie23]

a6000 е вече alpha и като меню-та, но вече субективно колко е добър този интерфейс, някои хора хич не го харесват...



Публикацията е редактирана (06-05-14 16:18)
 Re: ? начало на система OM-D E-M10 vs. SONY a6000 vs. Samsung NX30
Автор: jivkojj   
Дата:   06-05-14 16:17

Другото, което не радва е, че има по-трудни контроли при Сонито- влизаш в менюта, гласиш и т.н.

Даа, тук си прав [smilie2]
Меню-то на А6000 са го мислили с ГЗ си. А най-лошото е, че няма възможност да си направиш къстъм меню. Донякъде работата бива спасена от 3-те пресета, но донякъде. Аз вече почнах да го научавам наизуст тов меню, от ръчкане да си пусна/спра желаните неща [smilie23]
 Re: ? начало на система OM-D E-M10 vs. SONY a6000 vs. Samsung NX30
Автор: Emoxide   
Дата:   06-05-14 16:21

при а6000 основните недостатъци са свързани с бавният старт, бързото изсмукване на батерията, понеже постоянно търси обект на фокус и не може да го спреш освен с изключване и не на последно място на тъмно не работи AF;

при OLY, единствено загубите за IQ, които носи по-малката матрица са ми съображенията;
Както и сложното фабрично меню, а аз съм привърженик на камери, при които не се налага да четеш 2-3 дни ръководството, за да си настроиш машинката и да снимаш удобно )(в това отношение FUJI X-E2 избива рибата)



Публикацията е редактирана (06-05-14 16:23)
 Re: ? начало на система OM-D E-M10 vs. SONY a6000 vs. Samsung NX30
Автор: jivkojj   
Дата:   06-05-14 16:29

Emoxide, да това са и мойте наблюдения.

От друга страна обаче, РАВ файла може да го гърчиш много преди да се предаде и когато има светлина е много пъргав фокуса, ако обектива го позволява. Практически в много ситуации заменя ДСЛР-а. Например в студио, за пейзажи или да си снимаш на улицата; деца е идеален. Не става само удобно дълги стъкла да му закачаш. Едно, щото ги няма и друго, че ще е хамалогия, ама то с всички безогледалки е така



Публикацията е редактирана (06-05-14 16:30)
 Re: ? начало на система OM-D E-M10 vs. SONY a6000 vs. Samsung NX30
Автор: marves   
Дата:   06-05-14 16:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: ? начало на система OM-D E-M10 vs. SONY a6000 vs. Samsung NX30
Автор: rimohit   
Дата:   06-05-14 16:54

Извинявай , че се намесвам в темата . Не съм ползвал нито един , но ме впечатлява отхвърлянето на корейците. Просто знам какво може първата им безогледалка , а новите са светлинни години пред нея. Да не говорим за обективите ... И тези които предстоят...
Иначе , ако не ми се налагаше да издържам толкова много хобита щях да се оФуджиня..
А пък за ежедневно ... Вече съм на мнение , че няма по добро от rх100 ... Безогледалката ( не само моята) не са ми достатъчно компактни :(
 Re: ? начало на система OM-D E-M10 vs. SONY a6000 vs. Samsung NX30
Автор: Emoxide   
Дата:   06-05-14 17:02

axa [smilie24]
на мен резолюция от 6-12Mpix ми е достатъчна, а 24M са перфектни за рисайз до 6Mp !


а някой да каже удобно ли се работи с ръчнофокусни на OLY-тела ?

понеже при NEX-a е много лесно (не и бързо)


-----------------------------------------

Samsung едва към края на годината, може би на Photokina ще разтърсят света с NX1, магнезиевият WОRLDs FIRST в поне 2-3 категории;
имат потенциала да направят супер-безогледалката, друг е въпроса доколко това е маркетингово оправдано, вече го заяваяват с хипер-светлия си прайм-зуум 16-50/2,0-2,8 OIS;
Жалко, че на цена ще е над всички останали, предполагам ще е в ценовият клас на LUMIX GH4, което за марка с името и престижа на Samsung е изхвърляне...



Публикацията е редактирана (06-05-14 17:13)
 Re: ? начало на система OM-D E-M10 vs. SONY a6000 vs. Samsung NX30
Автор: Emoxide   
Дата:   06-05-14 17:14

дайте най-сетне малко RAW-чета от OLY @16Мpix матрицата, при динамични светлинни условия, моля
 Re: ? начало на система OM-D E-M10 vs. SONY a6000 vs. Samsung NX30
Автор: Emoxide   
Дата:   06-05-14 17:15

ЧЕСТИТ ГЕРГЬОВДЕН! [beer]
 Re: ? начало на система OM-D E-M10 vs. SONY a6000 vs. Samsung NX30
Автор: Pavlov   
Дата:   06-05-14 18:24

Тези (в долната част на страницата) не ти ли вършат работа?
 Re: ? начало на система OM-D E-M10 vs. SONY a6000 vs. Samsung NX30
Автор: Emoxide   
Дата:   06-05-14 19:06

http://www.imaging-resource.com/PRODS/sony-a6000/sony-a6000A.HTM - Shooting with the Sony A6000
by Eamon Hickey - втората част на ревю-то.... вчера го четох и доста обнадеждаващо звучи...

CAMERA LABS:Sony A6000 review [smilie24]

Много жалко, че OLY не е с кроп от тази нова матрица



Публикацията е редактирана (06-05-14 19:10)
 Re: ? начало на система OM-D E-M10 vs. SONY a6000 vs. Samsung NX30
Автор: hotsnail   
Дата:   06-05-14 19:11

Емо не ми се сърди ама мисля че сериозно си се (п)объркал ако търсиш апарат за себе си. [smile]

Твоя апарат се казва А7. Печелиш 1 или 2 стопа във всички параметри - динамика, шум, цветове всичко. Размера на А7 е сходен с М1.

А7 е нещо като тоя пич

http://www.yorkvision.co.uk/wp-content/uploads/2013/05/transformers.jpg



Както може да е огромен супер мощен звяр, за нула време се превръща в супер секси и компактно и бързо нещо

http://images.thecarconnection.com/lrg/bumblebees-new-chevrolet-camaro-concept-from-transformers-4-2


Просто няма нищо общо с по-ниския клас. В един момент с А7 с кеф ползвам обектив от типа на 135/1.8 със следящ фокус, когато има нужда

https://farm3.staticflickr.com/2902/14098168526_3b8bc8776d_c.jpg



DSC05032.jpg

После мога да сложа 105/2.8 макро със стабилизация и супер як детайл

https://farm3.staticflickr.com/2853/13677955265_d20d9a35c6_c.jpg


DSC01448-phase2_3

След малко с 85/1.4 мога да снимам на доста тъмно на исо което е недостъпно за апаратите дето гледаш

https://farm3.staticflickr.com/2278/12997650595_2a20a112b1_c.jpg



DSC00749.jpg

Когато си навън можеш да сложиш прекрасен като качество дребен обектив и апарата става джобен

https://farm6.staticflickr.com/5509/11290341493_e469bbb851_c.jpg



Untitled

и имаш една от най-добрите 50-ки правени някога с АФ и доста по-малка от конкурентите.

Просто е несериозно 2014-а година да гледаш нещо друго...

Олимпус М1 е интересен ако много държиш на малко по-компактни обективи с доста компромиси т.е. тотална загуба на универсалност и недодяланост. Ще ме извиняват олимпийците ама за 5 години Олимпус не си оправиха ефектите във визьора и апарата пак лагва...просто недопустимо в тоя сегмент.



Публикацията е редактирана (06-05-14 19:14)
 Re: ? начало на система OM-D E-M10 vs. SONY a6000 vs. Samsung NX30
Автор: dido1234569   
Дата:   06-05-14 19:11

Emoxide

Матрицата на е-м1 кое е жалкото?



Публикацията е редактирана (06-05-14 19:12)
 Re: ? начало на система OM-D E-M10 vs. SONY a6000 vs. Samsung NX30
Автор: hotsnail   
Дата:   06-05-14 19:16

@dido1234569 това е жалкото, тъжното и ограничаващото.

Вярно като шум и качество на снимките е добре ама визията напомня телефон. Даже на телефоните сега сложиха екстра лекинко да размазват фона и вече са съвсем конкурентни на М1. Дори и бърз фокус имат като М1 - такава е последната реклама на Самсунг С5



Публикацията е редактирана (06-05-14 19:16)
 Re: ? начало на система OM-D E-M10 vs. SONY a6000 vs. Samsung NX30
Автор: Emoxide   
Дата:   06-05-14 19:22

[smilie18] идва ми скъпо 3.5Клв. [smilie2]
 Re: ? начало на система OM-D E-M10 vs. SONY a6000 vs. Samsung NX30
Автор: hotsnail   
Дата:   06-05-14 19:27

2850

Ако започнеш само с тяло 2200.

Ако ще спестяваш пари А6000.

М10 е М5 т.е. модел на 3 години ама с по-слаб визьор...А6000 поне фокуса са пипнали, менюто е ново и разни други дребни екстри освен дето са резнали визьора и нивелира на НЕКС-6.
 Re: ? начало на система OM-D E-M10 vs. SONY a6000 vs. Samsung NX30
Автор: marto   
Дата:   06-05-14 19:34


Автор: hotsnail
Дата: 06-05-14 19:16

Вярно като шум и качество на снимките е добре ама визията напомня телефон. Даже на телефоните сега сложиха екстра лекинко да размазват фона и вече са съвсем конкурентни на М1. Дори и бърз фокус имат като М1 - такава е последната реклама на Самсунг С5




[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


[smitten]

 Re: ? начало на система OM-D E-M10 vs. SONY a6000 vs. Samsung NX30
Автор: hotsnail   
Дата:   06-05-14 19:39

Марто не държа да смятат хората личното ми мнение за унверсално вярно. Просто това си е моята гледна точка. Познаваме се с Емо и си позволявам да съм директен и да пиша това дето мисля. Знам че Олимпусите имат фенове и потребители, колкото и да е невероятно това. Не го разбирам. От друга гледна точка и ти вероятно не разбираш защо съм си взел А7.

Поздрави и много хубави кадри [beer]

ПП Пък и никога не съм крил че м43 никога не бих си купил заради формата и размера на сензора.



Публикацията е редактирана (06-05-14 19:40)
 Re: ? начало на система OM-D E-M10 vs. SONY a6000 vs. Samsung NX30
Автор: serjy   
Дата:   06-05-14 21:35

кое лагва бре приятелю? от моят опит пък мога да кажа, че олимпус е-р5 сложен до некс 6, е като произведение на изкуството до някаква евтина китайска играчка. дисплея на некса е пълна смешка, не, смешка на степен 2, бавен, неудобен и ако искаш да разбереш какво е лаг гледай некса, въобще не мога да разбера хората как могат да си причиняват сами този ужас, да се мъчиш с това абсурдо нещо наречено фотоапарат. отделно А7 е голем фотоапарат с голем сензор, ама примерите ти малки, нормално някак за сони [shtrak]
 Re: ? начало на система OM-D E-M10 vs. SONY a6000 vs. Samsung NX30
Автор: iliyanb   
Дата:   06-05-14 21:37

Емо, не се хаби на тоя етап. Още не са създадени камера и обектив, отговарящи на сериозните ти изисквания.[beer]
 Re: ? начало на система OM-D E-M10 vs. SONY a6000 vs. Samsung NX30
Автор: hotsnail   
Дата:   06-05-14 21:41

Серджи знаеш за какво говоря. Пени се колкото искаш ама и аз и ти знаем каква драма е на олимпус дисплея.

Пусни си пеакинг и зебра на кой да е олимпус и да кажем нивелир и още някой арт ефект и ми кажи колко кадъра в секунда имаш - 1 или половин.....хайде пусни ги всичките тия и още някои екстри на Сонито и ха няма проблеми....

Иначе за дизайн пак тъпотии пишеш. Сони спечелиха няколко конкурса за дизайн именно със некс серията. Олимпус участват в няколко скеча на комедианти относно дизайна си т.е. пример са за най-безидейния дизайн от последните 10-тина години. Да ДПРевю много го харесват тоя дизайн, особено ако е съпроводен с голям рекламен бюджет.

ПП Не ме разбирай погрешно това си е мое мнение. Ти си ги харевсваи. Много и хубави снимки и на теб ти пожелавам. олимпус като качество на снимките напреднаха много последните 2 години т.е. след М5.

ППП Между другото пишете си какви са проблемите на олимпус. Не друго ами Сони като им мрънкат по ревютата и форумите за нещо и го оправят - менютата ги смениха, АФ-а оправиха, разни бутони разместиха, увеличиха клина, добавиха бутони или врътки, смениха обувката за светкавицата, уголемиха екрана, върнаха фунцкии от стари модели и т.н. около 30-40 подобрения подобни има в А7, А6000 спрямо некс-7/некс-6. Пак има недостатъци и мисля, че на Сони им е пределно ясно какво трябва да оправят в А7 м2 или в следващия софтуер.



Публикацията е редактирана (06-05-14 21:54)
 Re: ? начало на система OM-D E-M10 vs. SONY a6000 vs. Samsung NX30
Автор: Emoxide   
Дата:   06-05-14 21:44

айде моля без подобни словесни нападки;

В момента IQ от Е-М10 е еквивалентно на това от NEX-5R, при всички предимства на m4/3
 Re: ? начало на система OM-D E-M10 vs. SONY a6000 vs. Samsung NX30
Автор: hotsnail   
Дата:   06-05-14 21:45

емо така е! напреднаха в това олимпийците.

ама предимства....чак предимства да си подрежеш сензора с 50% или със 3/4 не знам какви има.

ПП Всъщност чакам Олимпус скоро да пуснат фотоапарат т.е. фул фрейм с нов байонет.



Публикацията е редактирана (06-05-14 21:47)
 Re: ? начало на система OM-D E-M10 vs. SONY a6000 vs. Samsung NX30
Автор: serjy   
Дата:   06-05-14 22:26

hotsnail, или лъжеш четящите възможно най-нагло, или въобще не си пипал олимпус. е, аз съм ги гледал пагалелно олимпуса и некс 6 и верно има разлика в дислпея, но тя не е в ползва на некса! на олимпуса дисплея е като 42 съвременен дисплей срешу някакъв електрон пък е този на некса, и ако трябва на някой да обясниш какво е лаг, покажи му некса, с олимпуса въобще няма и следа от тези ми ти чисто твой измишльотини. [beer]
 Re: ? начало на система OM-D E-M10 vs. SONY a6000 vs. Samsung NX30
Автор: hotsnail   
Дата:   06-05-14 22:29

глупости. Бива двуличие ама това твойто си е излагация. [smilie23] [smilie23]

Хубави апарати са не отричам, но подобни лъжи да се сипят просто....сори ама ми падаш в очите много силно.

На М1 го пробвах пийкинг и зебра (то не е зебра за грозно петно при олимпус) и лагваше. Пуснах и един арт ефекти и той замръзна.

От тука насам лъжи колкото си искаш. [smilie23] [smilie23]



Публикацията е редактирана (06-05-14 22:30)
 Re: ? начало на система OM-D E-M10 vs. SONY a6000 vs. Samsung NX30
Автор: serjy   
Дата:   06-05-14 22:36

човече, ти въобще хващал ли си го тоя некс??? препоръчвам на хората във форума да идат до синтезиса, да пуснат паралелно един некс6 и един е-р5 и да видят, кой лъже! дисплея на некса е ужасен и няма нищо общо с този на олимпуса! само като го размърдаш бързо некса и на дисплея не можеш да видиш една секунда нищо, то не е лаг а пълно омазване. при олимпуса няма и следа от такива ефекти, и на тъмни и при бързо движение на фотоапарата няма никакво омазване. електронния визьор 4, пък е толкова добър, че почти можеш да го помислиш за оптически. какви лагове бре? аман вече от смешни сонаджииски изцепки! и тия горни примери само показват колко посредствена камера са направили от сони, въобще не им е помогнал лайка формата. [shtrak]



Публикацията е редактирана (06-05-14 22:39)
 Re: ? начало на система OM-D E-M10 vs. SONY a6000 vs. Samsung NX30
Автор: hotsnail   
Дата:   06-05-14 22:42

серджи жалък история е това ето си написал.

Пиша ти за конкретен проблем. Пиши дали го има или го няма. Въобще не намесвай некс или каквото и да е. Пишем за олимпус.

[smilie23] [smilie23] [smilie23]

Просто ми затвърди мнението че във фото форум няма смисъл да се пише. Само недорасли пуберски изцепки.

Ако имаш собствено мнение кажи защо те кефи олимпуса, пусни някоя снимка дето харесваш. А то само лъжи и пуберски тъпотии.

Жалко много жалко.

ПП Това дето писа горе пак са лъжи ама дори не ми се навлиза в конкретни данни. Нивото на това което си писал е такова, че не заслужава дебат. Още повече, човека има некс в момента и може да си прецени сам има ли лаг няма ли. Може да вземе олимпус и да пробва и вярвам, че е пробвал. Пита тука за дискусия а не да чете отчаяните ти напъни да докажеш че си си купил фотоапарат а всички други са глупави.

ППП Емо повече няма да пиша тука. Съжалявам ама...



Публикацията е редактирана (06-05-14 22:52)
 Re: ? начало на система OM-D E-M10 vs. SONY a6000 vs. Samsung NX30
Автор: Emoxide   
Дата:   06-05-14 23:01

предимствата са субективни, основно касаят времето за стартиране на камерата и способността да фокусира до -2,0EV, нещо което кропките на SONY не могат;

a6000 е доста еволюирал модел, колкото и играчко-подобен да е на външен вид...

ето какво споделя Eamon Hickey Shooting with the Sony A6000:

One of my major complaints about the NEX-6 was that it did not allow you to separate autofocus activation from the shutter-release button. In fact, this by itself disqualified the NEX-6 from my shopping list last year.
Verdict? Completely fixed on the Sony A6000.


Едно от моите основни оплаквания от NEX-6 е, че не е позволява да се разделят активирането на автофокуса от бутона на затвора. В действителност, това само по себе си дисквалифицира NEX-6 от моя списък за пазаруване за миналата година.
Равносметка? Напълно поправено при SONY а6000!


I also complained about the autoexposure compensation system on the NEX-6. Well, to be exact, I called it "bafflingly dumb". It couldn't be accessed directly — it called up a separate display mode — and the live histogram disappeared when you were setting a compensation value.
Verdict? Completely fixed on the Sony A6000.


Оплаквах се също от системата за компенсация на автоекспонацията на NEX-6. Е, за да бъдем точни, аз я наричах "необяснимо тъпа". Тя не може да бъде директно достъпна - извиква се в отделен режим на дисплея - и хистограмата изчезва, когато задаваш стойност на компенсацията.
Равносметка? Напълно поправено при SONY а6000!


Last year, I was equally baffled by the NEX-6's lack of user settings — the feature where a camera can memorize groups of settings that you program, and then quickly recall them when you need them.
Verdict? Completely fixed on the Sony A6000.


Миналата година, аз бях също толкова озадачен от липсата на потребителските настройки у NEX-6 - функцията, където камерата може да запамети групи от настройки, като програма, а след това бързо да ги извикаш, когато имаш нужда от тях.
Равносметка? Напълно поправено при SONY а6000!


My last, more minor gripe about the NEX-6 was that it lacked a one-button toggle between manual focus and autofocus. This, too, is completely fixed on the Sony A6000. I’ve got mine programmed to use the C1 button for this feature.

Последната ми незначителна забележка към NEX-6 е липсата един бутон за превключване между ръчен и автофокус. Това също е напълно коригирано при Sony A6000. Получих своето програмно използване на бутона C1 за тази функция.

In essence, Sony has nailed every one of my major usability complaints about the NEX-6. From my point of view, this makes the A6000 a huge step up from the NEX-6 even before we talk about performance, image quality, or anything else.

По същество, Sony са заковали всяко едно от моите основни оплаквания към използваемостта на NEX-6. От моя гледна точка, това превръща A6000 в огромна стъпка напред спрямо NEX-6 дори преди да говорим за производителност, качество на изображението, или всичко останало.

=====================================================

Моя личен извод от всичко написано.... [smilie8]
май едва сега SONY настигнаха OLY E-M5... относно чисто фотографското удобство на работа.

Пак повтарям тука говорим за КРОПКИ!

SONY RX1 и a7 всъщност доведоха до тази еволюция, но вярно, че а6000 си остава функционално и дименсиално окастреното тяло на SONY. Метална опаковка на една добра матрица. Вече и с прилична функционалност на управление.

jivkojj ако сега се оплакваш от а6000, с някой от старите NEX-ове, примерно 5n или F3 би ти идвало да се гръмнеш, по-скоро да гръмнеш проклетата матрица опакована в пластмаса [smilie5]



Все пак има перспектива в тази система... по слуховете се очаква малко по малко цялата гама обективи да се подмени с обновени версии. До 5 години ще бъде това, което може би трябваше да бъде още с начинанието си. [thankyou] [smilie24]
 Re: ? начало на система OM-D E-M10 vs. SONY a6000 vs. Samsung NX30
Автор: serjy   
Дата:   06-05-14 23:03

hotsnail, писах по-горе как може да се провери кой лъже и кой изопачава информацията за другите камери. няма да се повтарям!

хвали си сонитата, НО като почнеш да плюеш по другите не пиши пълни глупости! това което съм писал е изцяло от МОЙ ЛИЧЕН ОПИТ! ти ми препращаш да чета за някакви хипотетични проблеми, които никой освен сонадия няма да види и ТО САМО към други марки фотоапарати! абе я си погледнете смешните нексове, че то хвани единия удари другия, един няма като нормален фотоапарат. той седнал да плюе на олимпуса дисплея, ма виж си нексовия преди това бре [smilie18]
 Re: ? начало на система OM-D E-M10 vs. SONY a6000 vs. Samsung NX30
Автор: kvakioh   
Дата:   06-05-14 23:04

Ето, че Кирето се обади, тука няма място за съмнение,че всички сме в грешка, заради възрастта (напомня на Ицо-видеото). Точно ти го е казал, пуберски изцепки. Не че преди време не се обяви за тоталния "техно мастурбатор".
Най-добре е по-хубаво тяло, пък обективите както дойдат. Пък нека нямат пийкинг, дето се дъвче тука, пък си въртят някакви приложения за Андроиди, най-интересната функция пийкинг не я обясни никой, не са всички напред с езици и екстри. Показва явно колко е важна. Както и някакви тъч функции, зебри, колко от хората тук ползват това и пълноценно всичко по камерата? Най-вече въпросът е- дали ни трябват всичките тия изгъзици, колко хора са си сложили новия софтуер на апарата, дали помнят изобщо, че имат кабел за данни в комплекта...
Некс 6 е по-добре от А6000, Фуджитата не са за всеки. Преди малко се връщам от презентация на Е1, Е2, М1 и А1 моделите, нещата са доста странни там. Най-притеснително е наистина забавянето (наречено лаг) при електронните, хибридни визьори. За Олимпусите, държа си на мнението, че от трите начални, той е най-як.
Голите факти, чисто фотографски погледнато слагат Олимпуса напред (както и практическите- удобство на управление, разбиране с менютата), а не това, че има фенчета на четирите букви, които са изпробвали хиляди изкелефенчени неща. Това, че може да се правят, не ги прави супер...Хората искат да снимат, а не да се връзват с електронни джаджи колкото се може повече.
Това е от мен тук, според мен ще има голямо забатачване в избора, и накрая всичко в базара...
 Re: ? начало на система OM-D E-M10 vs. SONY a6000 vs. Samsung NX30
Автор: Emoxide   
Дата:   06-05-14 23:16

МНОГО ВИ МОЛЯ, СЕРДЖИ, КИРО, СПРЕТЕ СЕ, БЪДЕТЕ ОБЕКТИВНИ ОТ СВОЯТА СИ ГЛЕДНА ТОЧКА!
НЕ очаквах от вас подобно поведение, айде хора на сериозни години сме, без тесногръдие, МОЛЯ!
Аз много добре ви разбирам има резон в думите и на двама ви , но нито това е начина, нито правилния тон. Мисля, че и двамата се захващате за недостатъците на разни по-стари модели!

Серджи не си прав за задния дисплей на NEX!
Тоя е еталон за качеството на цветове и детайлност още от първо поколение NEX-5! OLY трябваше да изминат пътя чак до PEN E-P5! (2012г.) за да се сдобият с качествен дисплей, нещо което и Samsung имаше още в NX10/11
НО е хюмнешки кастриран до 16:9, което е приемливо, само ако става дума за видеокамера, каквато всъщност NEX не е и никога не е бил!
Едва сега с RX и а7/7r/7s екрана е с подобаващият формат за фотографски уред.

Сега, може би старите модели са лагвали (забавяли при опресняване) изображението си по дисплеи и визьори, ама да не забравяме, че това се прави НАРОЧНО, уит пЪрпъс, както викат англоезичните, нали потребителите се нуждата от еволюция.

Всяка марка има своята политика за ловене на потребители-консуматори!
SONY сменят тела ежегодно, OLY помалко тела, помалко оптика; а FUJIFILM бълват ценни обективи всеки сезон, а телата им са почти "безсмъртни" софтуерно
 Re: ? начало на система OM-D E-M10 vs. SONY a6000 vs. Samsung NX30
Автор: Emoxide   
Дата:   06-05-14 23:27

kvakioh, уважавам мнението ти, човеко!
Дразнил съм се с теб понякога, никога обаче злонамерено [smilie3]

Исках в тази тема да има дискусия, всеки да сподели своите представи и опит, с моделите които посочих или близки до тях със съответната марка, молих поне 2-3 пъти за RAW , ама НЕ!
Само безсмислено дърлене, кое е добро и кое, почти изказвания насляпо, като децата, които не слушат аргументи ами се надвикват.
СРАМОТА!

Чакам още евентуално 2-3-ма съфорумци да решат да уважат темата ми, ако не я закривам, аз и без вашите ГЛУПОСТИ знам какво искам, просто везната ми не е съвсем над 60% в полза на никой от начално изброените,ама нейсе.

Уговорил съм си в магазина да ги тествам и сам ще разбера кое, как и защо! https://photo-forum.net/joro/emoticons/original/1088.gif
 Re: ? начало на система OM-D E-M10 vs. SONY a6000 vs. Samsung NX30
Автор: serjy   
Дата:   06-05-14 23:30

поздравче за сонаджиите, 3200 исо, 150мм.еквивалент, 1/60сек.
резайзната до размера 2мп. като горните примери. джипег от фотоапарата.[shtrak]

https://photo-forum.net/static/site_pics//panorama/1399408070_P5031433.JPG



 Re: ? начало на система OM-D E-M10 vs. SONY a6000 vs. Samsung NX30
Автор: Emoxide   
Дата:   06-05-14 23:32

преди време проведох следния диалог с Иван А.

Emoxide: Обмислям 2 варианта за ежедневен апарат...
OLY E-M10 14-42PZ;
SONY a6000 + 16-50.

Засега съм доволен от NEX-5R, но сякаш, олитата cа по-фотографски машини...
От друга страна новата матрица от 24Мп, която е лакома на оптика, ще е нещо мощно откъм динамичен обхват и тонално богатство (от RAW), а перфектно се смалява до достатъчните 6Мp

Мислиш ли, че с М10 ще ми е по-добре... както се очаква картинката ще е подобна на М5, че и малко по-добра

Ще го взема от тук, стартово цената и на двата варианта е 1600лв.
и двата са макс скорост на затвора 1/4000



Ivan_A: Не мисля, че ще ти е по-добре.

Ако не планираш по-нататъшно "задълбаване" в твърди, качествени обективи, няма смисъл от смяна.

... ама аз само така - РАЗУМНО - си говоря, когато става дума за някой друг, а не за мен.
Ако е за мен - сменям винаги, когато нещо ми омръзне.
Не съм професионалист - техниката ми е "слабост".

... 1/4000 - пробвай в LR - колко % са ти кадрите на 1/4000.
 Re: ? начало на система OM-D E-M10 vs. SONY a6000 vs. Samsung NX30
Автор: Emoxide   
Дата:   06-05-14 23:38

а защо OlYMPUSsите мълчите за AWB, че бие яко в жълтакаво ?
защо премълчавате, че при най-ниско нативно ISO200 и макс скорост на затвора 1/4000 OLY E-M5, E-M10 и прочее технологично по-стари модели не стават да снимаш по ярко слънчево време без ND филтър [smilie8]

SONY феновете, що не си споделихте как си ненавиждате бавните машинки спящи по над 2секунди след изключване, докато го извадиш и включиш, айде - момента изчезнал завинаги...

NIKON D4s! това е, ама подобно прасе нито е компактно, нито е бюджетно нито е смислено за хоби [smilie23]


Mirrorless машина, която се доближава до нуждите ми е Panasonic LUMIX GH4 но е прекалено скъп за моите възможности.

Серджи, дай ми *.ORF

смалени до 2Мpix вебчета и с телефона ги имам...



Публикацията е редактирана (06-05-14 23:51)
 Re: ? начало на система OM-D E-M10 vs. SONY a6000 vs. Samsung NX30
Автор: stown   
Дата:   06-05-14 23:40

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: ? начало на система OM-D E-M10 vs. SONY a6000 vs. Samsung NX30
Автор: marto   
Дата:   06-05-14 23:40

hotsnail ... - И аз бях като теб... Дори повече бях...
Бях от най-големите фенове на СОНИ (още го пиша с главни букви)
Преди 20 години на чорапите и на слиповете ми пишеше SONY ... такъв фен бях... (това сериозно)
Сега не е така... просто пораснах малко... С други очи гледам на света...
Сигурен съм, че и ти ще стигнеш до тук... макар и по-бавно [smilie3]

[beer]

 Re: ? начало на система OM-D E-M10 vs. SONY a6000 vs. Samsung NX30
Автор: Emoxide   
Дата:   06-05-14 23:42

marto, сподели своя опит с фототехниката, моля...
 Re: ? начало на система OM-D E-M10 vs. SONY a6000 vs. Samsung NX30
Автор: stown   
Дата:   06-05-14 23:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: ? начало на система OM-D E-M10 vs. SONY a6000 vs. Samsung NX30
Автор: hotsnail   
Дата:   06-05-14 23:44

Emo прав е Иван както често се случва.

24МП трудно се пълнят на кроп не толкова заради оптиката ами зарди леко сбъркан фокус, малка вибрация и такива неща. Хубава оптика има бол за известно количество пари.

От опита ми с фул фрейм не много голям, пълнененто на 24МП е много по-лесно.

1/8000 е хубава екстра. Сега го оценявам като го имам - снима на 1.8 през деня, а има и исо 50 ако нещата станат брутални.

А6000 или М10 са хубави заради визьора спрямо некс-а ти. Аз снимам доста с визьор и не мога да си представя основия ми апарат без такъв. За туй и не подлагам идеята ти на критика.

Ако гониш само качество на снимките няма да намериш повече в новите модели. 16МП АПС-Ц матрица все още е много близо до върха на сладоледа. 24МП ще ти даде малко повече динамика и цветове и доста повече играчка във софтуерите за подостряне и шумоподтискане. м43 също ще иска повече играчка със шума - сензора е с мнго близка гъстота на 24МП АПС-Ц.

ПП Марто аз позлвам и доста друга техника - LG, Apple и т.н. просто фотоапарата ми е Сони. До преди 6 месеца имах и Никон, не е лош ама ми е голям. Те са си за сватбари и такива хора.

ППП Я виж минималното исо колко е, че понякога слагат исо 200 минимално и е голяма греда с 1/4000-а, един вид става 1/2000



Публикацията е редактирана (06-05-14 23:50)
 Re: ? начало на система OM-D E-M10 vs. SONY a6000 vs. Samsung NX30
Автор: Emoxide   
Дата:   06-05-14 23:46

Киро, най-сетне да прочета нещо, което е в моята посока на размисъл, мерси! [beer]
 Re: ? начало на система OM-D E-M10 vs. SONY a6000 vs. Samsung NX30
Автор: marto   
Дата:   06-05-14 23:53

Емо... Бая (хубава българска дума) техника мина през ръцете ми...
Няма да изброявам подробно (мисля, че и не трябва)...

Това е последното което разпродадох тук...

Сега има и друго, ама за него другия път [smilie3]
(мен не ме мислете, аз снимам рядко, ама за сметка на това с каквото си поискам [smilie3] )

 Re: ? начало на система OM-D E-M10 vs. SONY a6000 vs. Samsung NX30
Автор: hotsnail   
Дата:   06-05-14 23:57

Emo туй с чакането при палене го оправиха поне на А7. Не че е станал фурия ма сега е поносимо...пък и той си има някакъв режим дето е лекинко задрямал ама бързо се събужда като го бутна и снима почти веднага.....

А7 го ползвам с грип и прави мнгоо снимки без грижи до към 400-500 съм правил и 2-та батерия не ми е падала под 50%. С грип е и удобен за големи обективи.

М1 и Х-Т1 също имат грипове и вероятно пак ще понасят тежки обективи.

смятаи че го ползвам с 70-200/4 (800 грама) и 135/1.8 (1кг). Представи си на некс-5 или 6/7 ако сложиш подобен обектив винаги трябва да го подържаш, щото нямаш захват. Подобно ще е и с малък олимпус без грип, дори по-зле че име плитък гирпа. М1 има хубав грип - дълбок. Х-Т1 е с плитък грип, на ръба....

ПП хайде да похвалия А7 - има екстра като при никон, канон да си програмираш един бутон под палеца за АФ. Много яко за следящ фокус. Освен това ако фокуса тие заключен затвора е ултра бърз - 2 стотни от секундата!



Публикацията е редактирана (07-05-14 00:00)
 Re: ? начало на система OM-D E-M10 vs. SONY a6000 vs. Samsung NX30
Автор: Emoxide   
Дата:   06-05-14 23:58

OLYMPUS E-M1 – Опит за рекорд “Spot” ревю, част I

погледнете примерите по-надолу, сравнени кадри от Olympus E-M1 срещу Samsung NX300 - Тест III • “Хлябът”. Тест за шум.

като гледам подобни неща, става ми тъпо, някак си. 2Kлв. за топуза 12-40 - не мерси! По добре SONY-Zeiss Vario-Tessar E 16-70mm f/4 ZA OSS T*

FUJIFILM X-T1 е идеалният APS-C за мен във всяко едно отношение, ама много ми е скъпо! А обективите му ценово са като за FE-байонета



Публикацията е редактирана (07-05-14 00:01)
 Re: ? начало на система OM-D E-M10 vs. SONY a6000 vs. Samsung NX30
Автор: marto   
Дата:   07-05-14 00:01

Не, не... 2,8 срещу 4 ... не, не... [smilie3]

 Re: ? начало на система OM-D E-M10 vs. SONY a6000 vs. Samsung NX30
Автор: kvakioh   
Дата:   07-05-14 00:01

Щом не ти се дават 2к за 12-40, значи стой си с некс плочката. САмо купи обектив/и. ТЕлата са консуматив, стъклата са вечни. При някои марки.
 Re: ? начало на система OM-D E-M10 vs. SONY a6000 vs. Samsung NX30
Автор: serjy   
Дата:   07-05-14 00:06

Емо, на олимпус автоматичния бял баланс НЕ "бие яко в жълтакаво"! според мен е доста точен и което е най-хубавото, справя се отлично и при смесена светлина, топла студена и светодиоди едновременно. това горе което качих отговаря напълно на това което виждах с очите си и затова не съм го пипал.

моя олимпус има 1/8000, има и исо 100.

ORF на горната снимка не мога да ти дам, щото нямам. 2мп е щото този пример е също на толкова:

https://farm3.staticflickr.com/2278/12997650595_8eec3a0b9c_o.jpg

 Re: ? начало на система OM-D E-M10 vs. SONY a6000 vs. Samsung NX30
Автор: Emoxide   
Дата:   07-05-14 00:07

marto, 2.8 на m4/3 е точно толкова дълбоко, колкото и ф4.0 приложено върху APS-C ;
При равни резолюции шума при APS-C си е половин-един стоп по-нисък отколкото при лъжливите OLY-та; декларират едни стойности на ISO, а реално отговарят на 2но по-ниски. Справка DxO Mark. Както и да е...
 Re: ? начало на система OM-D E-M10 vs. SONY a6000 vs. Samsung NX30
Автор: marto   
Дата:   07-05-14 00:11

Автор: Emoxide
Дата: 07-05-14 00:07
...Както и да е...



Това най ми хареса [smilie3]
Извинявайте, че Ви се намесих У темата...


Хубава вечер на всички [beer]
(повече няма да се обаждам [thankyou] )

 Re: ? начало на система OM-D E-M10 vs. SONY a6000 vs. Samsung NX30
Автор: Emoxide   
Дата:   07-05-14 00:11

Сержи, и аз колкото и да съм мислил и увъртал PEN E-P5 ми е най-оптимален и естетичен избор сред OLY-тата, знаеш го, споделял съм многократно симпатиите си, но тъпото, че искам и стандартен зум за малко пари към него. В момента обаче в нашата скромна като пазар страна го има само в някакъв изчанчен кит с 15mm/f8.0 + 40-150mm +VF4
 Re: ? начало на система OM-D E-M10 vs. SONY a6000 vs. Samsung NX30
Автор: kvakioh   
Дата:   07-05-14 00:12

Отново доказателство, че колкото повече четеш, толкова по-малко снимаш...Половин стоп, цял стоп... цялата тема се разми тотално.
И при тия от DxO mark да работиш, пак цифроманията завладява.
Понякога се налага да изгубиш, за да може да спечелиш. Ето, аз се отказвам тотално от една система, за да мина на друга. ЗАщото знам какво липсва, какво става. Но не е някакъв си половин стоп или функцийка, която ще ползвам един път на високосна година.
И не е задължително всичко да е ново, защото пазар има за нещата, където е по-евтино. И донякъде сигурно. Бас хващам, че за 1500 мога да сложа поне 1 обектив в повече към тия смешни китаци от първото мнение, ако мина на ново тяло и обектив/и.



Публикацията е редактирана (07-05-14 00:14)
 Re: ? начало на система OM-D E-M10 vs. SONY a6000 vs. Samsung NX30
Автор: serjy   
Дата:   07-05-14 00:16

Емо, какви лъжливи олита? ето ти горе пример от сони супер-дупер тупалката ФФ-А7 от рав, срещу "лъжливото" оли от джипег. е, моята снимка е на 3200исо и изглежда по-добре от тази на А7 при положение, че човека дори е блеснал със светкавицата в тавана за да си помогне... абе сонаджии. [smilie18] [beer]
 Re: ? начало на система OM-D E-M10 vs. SONY a6000 vs. Samsung NX30
Автор: Emoxide   
Дата:   07-05-14 00:21

...още малко чудене ми трябва и се отказвам....

Новото FUJIFILM X30 (очаквано наесен) ако е на 1" матрица и 24-70/f2.0-2.8 изобщо не ми трябва никаква сапунера OLYMPUS ала Е-M10




Приятели, благодаря за споделените мнения и най-вече примери в суров формат, много съм ви задължен! Какво щях да правя без вашите напътствия и съвети...

Ето едно поздравче за сбогом от тази наивна тема [smilie21]
 Re: ? начало на система OM-D E-M10 vs. SONY a6000 vs. Samsung NX30
Автор: Emoxide   
Дата:   07-05-14 00:22

post 69
 

 Авторът е затворил собствената си тема.