Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Какъв „фотографски“ таблет?
Автор: photostoykov   
Дата:   05-05-14 11:04

Колеги, особено тези които са IT, дайте предложения за таблет, който има:
- качествен дисплей;
- повечко вградена памет;
- слот за micro SD;
- евентуално две SIM карти;
- 3G, Wi-Fi, NFC и Bluetooth v4;
- много добра камера;
- издръжлива батерия.
Параметрите са подредени по важност, но не е задържително всички да присъстват в едно устройство.

Таблетът ще се използва като:
- „електронно“ портфолио;
- мобилно средство за презентации (да отваря Office документи);
- за сърфиране в Internet;
- евентуално за телефонни разговори.

Няма да уточнявам бюджет, преди да се ориентирам в предложенията.
Предварително благодаря за конструктивните постинги, като се надявам че темата ще бъде интересна на по-широк кръг потребители.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв „фотографски“ таблет?
Автор: satansho   
Дата:   05-05-14 11:13

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв „фотографски“ таблет?
Автор: photostoykov   
Дата:   05-05-14 11:15

По-конкретно, по-конкретно моля...

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв „фотографски“ таблет?
Автор: jivkojj   
Дата:   05-05-14 11:21

Така като гледам как го описваш, май търсиш - колкото повече, толкова повече:

Samsung GALAXY NotePRO 12.2
12,2" ексан с 1.600x2.560 разделителна способност и горе-долу всичко дето си го описал, включително и LTE версия.




http://static.techspot.com/images/products/tablets/org/372231140_1572358267_o.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Какъв „фотографски“ таблет?
Автор: boubby   
Дата:   05-05-14 11:27





Публикацията е редактирана (05-05-14 11:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв „фотографски“ таблет?
Автор: wizarditaly   
Дата:   05-05-14 11:36

Разгледай ipad с ретина дисплея. Много пари са но качеството е жестоко. Има всичко без СД слот но може да си купиш приставка която се включва отдолу. Батерията издържа мнооого дълго.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв „фотографски“ таблет?
Автор: photostoykov   
Дата:   05-05-14 15:16

Нека преминем към конкретни модели!
Какво ви е мнението за:
SAMSUNG Galaxy Tab/Note
ASUS Nexus 7 3G(2013)
ASUS Fonepad 7
Lenovo IdeaTab S5000
Privileg MID-74S
Radius 7 3G 2SIM

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв „фотографски“ таблет?
Автор: jivkojj   
Дата:   05-05-14 15:35

"фотографски" таблет, а си наредил някакви 7" [smilie11]

Аз ти го казах таблета, в краен случай Galaxy Tab 2014


Отговори на това съобщение
 Re: Какъв „фотографски“ таблет?
Автор: estate   
Дата:   05-05-14 15:49

Nexus 7 ....Отскоро имам стария 16Gb(2012).Перфектен е за гледане на снимки и има супер екран .Минус е че няма слот за microSD и 3G,но на мен не са ми нужни.Лично аз бих взел или Ipad mini Retina или Nexus 7,заради теглото.Иначе за снимки ползвам Epson P3000,чийто дисплей покрива 95-96% adobeRGB.



Публикацията е редактирана (05-05-14 18:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв „фотографски“ таблет?
Автор: netizen   
Дата:   05-05-14 16:07

iPad Air

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв „фотографски“ таблет?
Автор: serjy   
Дата:   05-05-14 16:08

имам SAMSUNG Galaxy Note 8" и съм много доволен. дисплея му е много добър и според мен, може да му се вярва за цветовете.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв „фотографски“ таблет?
Автор: pmartinov   
Дата:   05-05-14 16:13

Всички екрани които не са IPS ги забравете за фотографски цели.


Отговори на това съобщение
 Re: Какъв „фотографски“ таблет?
Автор: Giorgio.K   
Дата:   05-05-14 16:25

Sony Xperia Z2, 10" IPS 1920/1200

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв „фотографски“ таблет?
Автор: marves   
Дата:   05-05-14 16:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв „фотографски“ таблет?
Автор: photostoykov   
Дата:   05-05-14 16:33

Търся компромис между смартфон и таблет - т.нар. фаблет.
Нормално е да съм посочил на първо четене предимно 7" модели...
Nexus-а е първи в моята класация(Full HD)!
При бюджетно решение бих преглътнал само HD резолюцията, за сметка на други екстри.
Разбира се, екранът трябва да бъде IPS.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв „фотографски“ таблет?
Автор: photostoykov   
Дата:   05-05-14 16:38

Моля, посочете ги тези "премиум" китайчета, че до сега не съм чувал особено ласкави отзиви...
Предполагам имате предвид Prestigio, Privileg и т.н.?

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв „фотографски“ таблет?
Автор: kvakioh   
Дата:   05-05-14 17:09

Tия Prestigio, Privileg са с много лоши екрани, въпреки "екстрите" като 3Г и подобни. Жалко слаби са.
Най-добре, ако ще е 7-8 инча, да е нещо добро- Самсунг, Нексуса, Motorola Xoom, Lenovo Ideapad е са ок. Има някои варианти с 3G, които може да не се предлагат в БГ, само да са таблети с Wi-Fi.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв „фотографски“ таблет?
Автор: burningice   
Дата:   05-05-14 17:50

Asus nexus 7.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв „фотографски“ таблет?
Автор: Duffer   
Дата:   05-05-14 18:03

http://news.pcstore.bg/2013/12/20/asus-transformer-book-t100/

Както личи от текста лично съм го тествал. За мен идеалното устройство в този клас от гледна точка цена/качество

kvakioh написа:

> Tия Prestigio, Privileg са с много лоши
> екрани, въпреки "екстрите" като 3Г и
> подобни. Жалко слаби са.
> Най-добре, ако ще е 7-8 инча, да е
> нещо добро- Самсунг, Нексуса, Motorola
> Xoom, Lenovo Ideapad е са ок. Има някои
> варианти с 3G, които може да не се
> предлагат в БГ, само да са таблети
> с Wi-Fi.

Колега не си съвсем прав - специално за Престижио, личи си че не говориш от личен опит. За последната година през ръцете ми минаха поне 10 таблета от тази марка - екраните им са изключително добри. Да не говорим, че имат модел с Ретина резолция, а цената му е под тази на прехваления Нексус 7.

Бтв ако говорим за чисто фотографски нужди, а и изобщо за по-сериозна работа категорично не бих препръчал Андроид.

п.п. А да и още едно уточнение - Престижио са базирани в Кипър и са собственост на двама руснаци, така, че са толкова "китайски" колкото и всичко останало на пазара - в смисъл, че компонентите от които са сглобени за 90/100 Made in China



Публикацията е редактирана (05-05-14 18:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв „фотографски“ таблет?
Автор: kvakioh   
Дата:   05-05-14 18:23

Toчно престижио от един мобилен оператор дадоха на баща ми, който не може дори да си го пусне. ПРъчкав дисплей, зърнеста картина, изобщо не може да се сравнява дори с най-ниския клас таблети на Acer например. Може и да има някакви добри от тази марка, но евтините са ужас.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв „фотографски“ таблет?
Автор: photostoykov   
Дата:   05-05-14 18:27

Приятели, не ме хвърляйте в музиката с хибридни устройства, Windows 8, харуерна клавиатура и т.н.
Обаботване на снимки върху таблет е меко казано смехотворно занимание...

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв „фотографски“ таблет?
Автор: georgivelev   
Дата:   05-05-14 18:40

IPad Air. Няма слот за микроСД, но всичко останало му е наред. Избягвай на всяка цена айпад мини, на тях дисплеят им не е достатъчно добър и в степен изкривява цветовете.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв „фотографски“ таблет?
Автор: hotsnail   
Дата:   05-05-14 18:40

Сега има разпродажба на experia в сони цонтъра...не са лоши цените .от 650 лева май почват. Днес ги зяпах и се чудих ма не ми трябва.

Обаче според мен най-добрия таблет за целта не е таблет а Macbook Air.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв „фотографски“ таблет?
Автор: photostoykov   
Дата:   05-05-14 18:57

Може би Lenovo IdeaPad Yoga...?

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв „фотографски“ таблет?
Автор: realnoncho   
Дата:   05-05-14 20:04

Ако не си свикнал непрекъснато да си с блутуут слушалка в ухото 7-8 инча таблет със сим-карта няма да ти е удобен.

Иначе китайците не спят и има много добри предложения за 250-300лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв „фотографски“ таблет?
Автор: Duffer   
Дата:   05-05-14 21:18

photostoykov написа:

> Приятели, не ме хвърляйте в
> музиката с хибридни устройства,
> Windows 8, харуерна клавиатура и т.н.
> Обаботване на снимки върху таблет
> е меко казано смехотворно
> занимание...

Първо никой не говори за обработка - освен може би някаква съвсем груба, предварителна селекция.
Второ - ако до сега не си използвал Андроид за задачите които си изброил... да кажем, че те чакат приключения. МНОГО при това.

И трето - като не ти трябва хардуерната клавиатура не я използвай - при все, че до сега не съм попадал на он скрийн, виртуална клавиатура на която можеш да пишеш като нормално човешко същество, а не извъземен с три пръста.

А що се отнася до "смехотворни" занимания - аз под такова разбирам първо да търсиш съвет, а после да се окаже, че разбираш повече от хората които ти го дават.

Явно си наясно какво точно ти трябва - защо търсиш други мнения в това отношение?

realnoncho написа:
> Иначе китайците не спят и има много добри предложения за 250-300лв.<

Пак да кажа - то по принцип ВСИЧКИ са китайци :) Apple inlcuded :D

Но в този ценови клас дано да визираш неща които ВСЕ пак са някакви марки - Iconia A1 например е изненадващо добър клонинг на iPad Mini с Intel Atom платформа при това - за цената си е чуден, макар и базов таблет.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв „фотографски“ таблет?
Автор: asahi   
Дата:   05-05-14 21:41

ACER ICONIA A1-811 е с процесор MediaTek MTK8125T Quad-Core, каквото и да означава това.

Да попитам - КОЙ ще ви калибрира дисплеите на таблетите, на които мислите да си показвате творчеството?

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв „фотографски“ таблет?
Автор: Duffer   
Дата:   05-05-14 21:58

написа:

> ACER ICONIA A1-811 е с процесор MediaTek MTK8125T
> Quad-Core, каквото и да означава това.
>

Аз визирах по-новия - Acer Iconia A1-830, който е с Двуядрен Intel Atom Z2560

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв „фотографски“ таблет?
Автор: pmartinov   
Дата:   05-05-14 22:16

Nexus 5 имa 1% отклонение от реaлните цветове гледaл съм го по тестове и го имaх зa мaлко.

Перфектно цветово предaвaне!

Зaмених го с LG2 сaмо зaрaди по-голямaтa бaтерия с която кaрaм около 5 дни средно.

Нa LG2 цветовете сa мaлко по-нaситени с около 5% пaк по официaлни тестове.

Много е вероятно Nexus6 да ти върши работа.

Времето ще покаже...


Отговори на това съобщение
 Re: Какъв „фотографски“ таблет?
Автор: novi4ok   
Дата:   05-05-14 22:50

[cool] undefined



Публикацията е редактирана (05-05-14 22:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв „фотографски“ таблет?
Автор: photostoykov   
Дата:   05-05-14 22:51

Duffer!
Линкът, който сте дал директно препраща към ревю, което показва как тестерът използва таблета за оработка с Lightroom.
Освен това, как разбрахте че съм наясно с материята и задавам "провокационни" въпроси, след като знам предварително отговорите...?
Наистина поназнайвам и очаквам отговори като на pmartinov, базирани на личен опит, а не на прочетено и "смляно" от Internet.
Материята, която съм поставил за дискутиране е доста "хлъзгава" и смятам, че въпросът касае определен контингент от съфорумците!
Нищо лично, но импреративни постинги като Вашия не допринасят за конструктивна дискусия.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв „фотографски“ таблет?
Автор: photostoykov   
Дата:   05-05-14 22:55

Някой или всички не четат първия постинг и интерпретират "свободно"...
Благодаря, но нямам намерение да отговарям на всяко "хрумване"!

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв „фотографски“ таблет?
Автор: Duffer   
Дата:   05-05-14 23:36

photostoykov, колега!

с 2 думи ме накара да съжалявам, че се опитах да помогна.
късмет с избора.

а да и между другото продукта с който "тестера" (правилната думичка е рецензент), използва таблета е Adobe Photoshop CS6. същото е посочено ясно в текста и вероятно нямаше да го пропуснеш ако го беше прочел.

още веднъж късмет с избора.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв „фотографски“ таблет?
Автор: Konstantinov   
Дата:   06-05-14 00:48

[Android]Adobe Photoshop Touch v1.4.1 става за телефони ,и не иска мишка или писалка ,аз ползвам телефон гигабайт гуру г1 има и престижио 7500 беше номера с ипс фул хд дисплей 5 инча с андроид са и четириядрени процесори и възпроизвеждат хд видео без накъсване със субтитри.
SAMSUNG N9005 GALAXY NOTE 3 имаха вграден таблет под капацитивния дисплей и се работи с тънка писалка, но цената беше над 800 лева с ддс ,а гигабайт и престижиото са наполовина, мисля че това е най-доброто пробвах един такъв нот3 с писалката в магазина на Плесио до ул. Солунска.
Има и 6 инчов престижио7600 с по ниска резолюция ,който е по- добър избор ако човек е с нормално зрение и не вижда добре дребния детайл като късогледите.
Този асус т100 с уин 8 ми се видя интересен и бих го взел защото с клавиатурата е само 1 килограм,в момента ползвам един нетбук леново с205 с 8гб рам,той тежи кило и половина,иначе таблет с андроид не бих взел,телефона ми стига.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв „фотографски“ таблет?
Автор: imitev   
Дата:   06-05-14 00:56

Nexus 7 2013 също има перфектно цветопредаване.

Обработка на снимки на таблет - бррр. Те на i7 се обработват тегаво напоследък с тези нови фотошопи...

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв „фотографски“ таблет?
Автор: izbyagal   
Дата:   06-05-14 19:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв „фотографски“ таблет?
Автор: photostoykov   
Дата:   06-05-14 20:00

Трябва да се самоцитирам...:

"Търся компромис между смартфон и таблет - т.нар. фаблет.
Нормално е да съм посочил на първо четене предимно 7" модели...
Nexus-ът е първи в моята класация (Full HD)!
При бюджетно решение бих преглътнал само HD резолюцията, за сметка на други екстри.
Разбира се, екранът трябва да бъде IPS."

Джаджа, която да нося постоянно със себе си, да сърфирам в Интернет, да получавам SMS-и и да отговарям на телефонни повиквания!
Върху таблета ще качвам вече конвертирани, обработени и преоразмерени снимки за показване.
За селектиране, каталогизиране и обработване имам мощен лаптоп и качествен калибриран настолен монитор.

Това е!



Публикацията е редактирана (06-05-14 20:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв „фотографски“ таблет?
Автор: hotsnail   
Дата:   06-05-14 20:16

Освен споменатия нексус 7, който наистина е супер готин. Може да погледнете и Епълския малък iPad.

iPad-а има по стабилна батерия или по-скоро харчи по-малко ток. Екрана му е 4:3 което е много по-удобно за четене от 16:9.

За гледане на снимки които са 3:2 - 16:9 екран май е една идея по-добре.

Преди споменавахте обработка и там най-добрия вариант е ултрабук ио според мен еър-а на Епъл заради операционната си система има огромно предимство. Просто widnows 8 е поредния провал на Майкрософт...

ПП Ползвам или съм ползвал всичките изброени джунджурии.



Публикацията е редактирана (06-05-14 20:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв „фотографски“ таблет?
Автор: wizarditaly   
Дата:   06-05-14 20:28

Аз ползвам Ipad с ретина дисплея. 64 ГБ смея да твърдя че като качество на дисплеч няма анлог сред "фаблетите".
С IPS матрица е.Батерията издържа наистина много. Работя за една медия и когато съм командировка обработвам и пращам снимки с ipad-а. Ползвам iphoto.
Изобщо удобство и качество без аналог-според мен и не само.
Между другото видях да се продава един ipad по-стария модел в Базара. Разгледай характеристиките му. Човека е написал вида на матрица, процесор и т.н.
[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Какъв „фотографски“ таблет?
Автор: mravunko   
Дата:   06-05-14 23:36

Имам Asus Nexus 7. Става, но без да си кривя душата, според мен на Apple дисплеите са по-добри. Освен това форматът е гаден за снимки, защото е твърде широк. Така видимата площ става още по-малка, да не кажа около 6" :)
Мисля, че 32ГБ са достатъчни за портфолио и не намирам нужда от допълнителна SD карта.
Тъй като ползвам само карта за мобилен и-нет, не знам дали може да приема разговори, а и не виждам приложението за телефона. Така че провери, за да не се окаже, че имаш 3g, но да можеш да го ползваш само за данни.
Дразни ме и липсата на светкавица. Все пак това не е "бюджетен таблет", както беше позициониран първия им Нексус. Все си мисля, че можеше да сложат един светодиод там...



Публикацията е редактирана (06-05-14 23:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв „фотографски“ таблет?
Автор: imitev   
Дата:   07-05-14 02:24


Само да вметна че на таблетите с 3g не може да се говори чрез SIM картата... Само данни...

Има някакви хакнати ромове за андроид, но не съм се задълбавал...

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв „фотографски“ таблет?
Автор: photostoykov   
Дата:   07-05-14 09:31

Гледах в нета как се флашва ROM-ът на Lenovo A3000, но това е на собствен г*з и се губи гаранцията.
Не много далече от Nexus-а е ASUS Fonepad 7", той има вграден GSM.
Изискването ми за телефония е, за да не нося по няколко устройства със себеси - 2-3 телефона, таблет и лаптоп.
Таблетите на Apple наистина са най-добрите, но са доста скъпи и никога нама да телефонират...

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв „фотографски“ таблет?
Автор: s_dyakov   
Дата:   07-05-14 09:46

Леново са тегави за флашване а и нямат официален Cyanogenmod за тях. Има хакнат ром с който се отключва едната от сим картите да работи за телефон но той е по скоро хакнат китайски стоков ром преведен после на английски и май забива после.. т.е не е опция.
Ако ще си флашваш таблета вземи някакъв по известен модел на Самсунг или Нексус.

На Епълските има външна джиждавка за боцкане на карта с памет но можеш само да импортваш снимките в паметта на таблета, не можеш да ги отваряш директно от картата.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв „фотографски“ таблет?
Автор: NE   
Дата:   07-05-14 10:15

Това може да помогне
http://www.xrite.com/company_press_room.aspx?News=745


http://xritephoto.com/colortrue




Публикацията е редактирана (07-05-14 10:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв „фотографски“ таблет?
Автор: netizen   
Дата:   07-05-14 10:21

Няма проблем за iPhone и iPad да се калибрират. Със Spyder съм го правил, сигурно и с i1 ще може [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв „фотографски“ таблет?
Автор: GOSPODIN   
Дата:   07-05-14 10:58

Стилияне, мисля, че 7" ще е малко за презентиране, а да го ползваш и като тел. не препоръчвам изобщо, защото я си представи, че си при клиент и показваш снимки и в този момент те търсят или пращащт СМС.[smile]
Тук никой не ти каза за единствения пряк и сериозен конкурент на iPad Air - това е Sony Xperia Z2 10.1"
Има изключително цветопредаване, по-мощен 4 ядрен процесор, Андроид 4.4 КитКат, не се бои от вода и прах и най-важното - MHL - закачаш си каквото искаш (флашка, картридера от апарата) и си ги чете и плейва видео или снимки. Тежи под 500грама.Цената почва от 1000лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв „фотографски“ таблет?
Автор: realnoncho   
Дата:   07-05-14 11:03

7 инча нито е удобен за телефон, нито е най-добро като таблет, нито може да се използва добре като лаптоп.
Всички искат ултимативно решение, но нещо не се сещам за такова.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв „фотографски“ таблет?
Автор: sathv   
Дата:   07-05-14 13:22

След като прочетох какви са изискванията на автора на темата и по точно "мобилно средство за презентации (да отваря Office документи)" решението е някаква бъзикня с Windows. Андроид не работи коректно с MS документи нищо че MS365 има версия за Андроид. Пуснете някакъв по засукан и форматиран документ на MS върху Андроид и веднага гризвате дръвцето. Най евтиното решение е LENOVO IDEAPAD MIIX2 TABLET 8" с пълноценна версия на Microsoft office. Отделно какви други програми може да качвате е ясно. При по голям бюджет може нещо на Асус със подвижна клавиатура. Имайте впредвид, че Lenovo при таблетите и телефоните си е чиста маймунска марка.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв „фотографски“ таблет?
Автор: Giorgio.K   
Дата:   07-05-14 13:24

... абе казах му на човека за Sony Xperia Z2, при това от личен опит със Z1, ама не го отрази нещо ... явно си държи да може да приказва на телевизора [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв „фотографски“ таблет?
Автор: photostoykov   
Дата:   07-05-14 13:47

Добре, казвате че 7" е малък екран, Android не се справя с Office документи, използването на таблет за телефония е "тегаво" и под 1000 лв. няма нищо читаво...
Нека обобщим тогава към какво да се насоча, което да покрива максимално изискванията ми от първи пост?

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв „фотографски“ таблет?
Автор: GOSPODIN   
Дата:   07-05-14 15:19

Обобщавам, че под 1000лв. почти всичко е пръчка и не е с бъдеще поне 2-3 години. Забрави за телефон, 2 сим карти[smilie8] . Може , както са ти писали и таблет под Вин8 да вземеш на Асус например Asus Transformer Book , но там екрана е по-кофти,за сметка на Офиса, а цената е пак около 1000.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв „фотографски“ таблет?
Автор: M_D   
Дата:   07-05-14 15:25

Киндъл Файър HDX 8.9" има най-читав фабрично калибриран дисплей при над 7-инчовите ( > iPad Air) за най-ниска цена. Ще трябва да се лишиш от разни от желаните от теб екстри обаче (NFC, google market, и т.н.).

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв „фотографски“ таблет?
Автор: photostoykov   
Дата:   07-05-14 18:22

Взех предварително решение! Ще бъде Lenovo Yoga Pro или Apple MacBook Air.
Коментари?

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв „фотографски“ таблет?
Автор: old_firehand   
Дата:   07-05-14 20:54

ZTE Nubia X6 - IPS LCD capacitive touchscreen, 16M colors 1080 x 1920 pixels, 6.44 inches ,215 g, Dual SIM , HDMI port, Corning Gorilla Glass 3,32/64 GB - 2 GB RAM/ 128 GB - 3 GB RAM , Chipset Qualcomm SM8974AB/ MSM8974AC Snapdragon 801 , CPU Quad-core 2.3/2.5 GHz Krait 400 , GPU Adreno 330 , Non-removable Li-ion 4250 mAh battery
всичко което си написал в изискванията [smile]



Публикацията е редактирана (07-05-14 20:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв „фотографски“ таблет?
Автор: photostoykov   
Дата:   07-05-14 21:10

Няма го още в България?!

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв „фотографски“ таблет?
Автор: sathv   
Дата:   07-05-14 22:40

Би ли дал линк точно за коя Yoga става дума?

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв „фотографски“ таблет?
Автор: GOSPODIN   
Дата:   07-05-14 23:00

от трън та на глог, ама парите са твои :)

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв „фотографски“ таблет?
Автор: photostoykov   
Дата:   08-05-14 12:31

Отговарям на sathv:

http://www.pcstore.bg/bg/laptopi-serii/lenovo-yoga-2-pro.html?gclid=CL_DkaiCnL4CFZShtAodlTEAmw




Публикацията е редактирана (08-05-14 12:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв „фотографски“ таблет?
Автор: pmartinov   
Дата:   08-05-14 12:42

Моя съвет е зaдължително дa се пробвa преди дa се купи!

Тaкa изненaдите се минимизирaт нa време.

Реклaмaтa винaги покaзвa нaй-силните стрaни нa продуктa но когaто го купим виждaме и слaбите които стaрaтелно ни се спестявaт!

Определено 13' стaвa зa презентирaне зa рaзликa от всичко под 10'

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв „фотографски“ таблет?
Автор: s_dyakov   
Дата:   08-05-14 14:57

Хубаво е да си го провериш в магазина - на моя 7 инчов Леново има неравномерност в подсветката - личи си на тъмно. Неприятното е че сервиза им не е в България - изпращаш го по пощата и чакаш поне 30 дни.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв „фотографски“ таблет?
Автор: sniffe   
Дата:   09-05-14 18:49

Взимай MacBook Air-a не се занимавай с простотии, супер лек компактен и обхваща всичко което си споменал като изисквания. В момента пуснаха новите Air-и с по мощни процесори и с цени надолу. Голяма оферта е ако имаш кой да ти го достави от Америка например.... Отиди до някой магазин и си поиграй с Macbook-а и ще разбереш за какво говоря :)[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв „фотографски“ таблет?
Автор: sathv   
Дата:   09-05-14 19:20

Ти да не си пробвал Lenovo Yoga 2 pro , че да имаш мнение по въпроса? Или си от Iзомбитата и щом е Apple е най-доброто. Ти виждаш ли само за каква резолюция става дума при Lenovo? Нови процесори на intel... Абе без да го видя празни приказки не говоря.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв „фотографски“ таблет?
Автор: photostoykov   
Дата:   09-05-14 19:39

Проблемът при MacBook Air е липсата на Retina дисплей.
Apple ще пуснат до края на годината 12" MacBook Air с Retina екранче, ама до тогава-а-а...[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв „фотографски“ таблет?
Автор: sathv   
Дата:   09-05-14 20:08

Retina, aquos, triluminos или по старите trinitron, diamontron, chromaclear са все гръмки имена на дисплеи. Ти вярвай на очите си а не на красивите фрази. В случая дисплея на YOGA отвява този на огризката.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв „фотографски“ таблет?
Автор: lazarus   
Дата:   09-05-14 20:37

Microsoft Surface Pro 2. Няма 3g, но се вързва лесно през GSM. Това е таблет с windows 8.1, който работи по-добре от средните настолни компютри. Може да замести домашен и офис компютър и лаптоп. Към него могат да се вържат клавиатура, голям монитор, мишка и т.н. в дома и в офиса. Има стилус, тъч скрийн, 200 GB SkyDrive пространство за две години, Скайп-разговори и др. Photoshop и Corel Draw се стартират/зареждат за секунда, две.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв „фотографски“ таблет?
Автор: sathv   
Дата:   09-05-14 20:51

Той човека вече се ориентира в правилната посока игнорирайки таблета като несериозна бъзикня. Въпроса е кой ултрабук да си вземе.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв „фотографски“ таблет?
Автор: serjy   
Дата:   09-05-14 22:28

според мен, не трябва да се игнорират таблетите! с моя си върша чудна работа, все едно нося компютър в джоба си, нищо не ми липсва, а, и екрана му е идеален - самсунг ноте [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв „фотографски“ таблет?
Автор: vga   
Дата:   09-05-14 23:20

Вземи си един Sony Tablet Z2 - достатъчно стилен е за пред клиенти, а с фантастично качество и чудесен софтуер [smilie3] Остави ги тия компютри, таблета има и клавиатура и върши всичко.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв „фотографски“ таблет?
Автор: hadgi   
Дата:   10-05-14 00:00

Гледам, че това Lenovo Yoga e 13.3 инча. Аз ползвам едно Lenovo ThinkPad X220. Горе долу на същите пари е, IPS , i5, и т.н., но това с което ме привлече е, че е 12.5 инча и тежи само 1.4 кг. Ползвам го вече повече от две години, мъкна го на всякъде (обиколило е цяла България и голяма част от гръцките острови) общо взето желязна машинка.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв „фотографски“ таблет?
Автор: realnoncho   
Дата:   10-05-14 00:13

X220 няма хубав дисплей и не е тънък(имам служебен Х230, а около мен има и 220-ки).

Аз за таблет за показване на снимки не бих се изръсил много, особено при положение че има добри китайски предложения с IPS 1920х1200 и добър хардуер за 200-250$.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв „фотографски“ таблет?
Автор: imitev   
Дата:   10-05-14 00:54


Китайските са боклуци. И IPSа им е отвратителен в 99% от случаите.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв „фотографски“ таблет?
Автор: pmartinov   
Дата:   10-05-14 00:55

G O L D !!!

imitev [smilie24]


[thankyou]


Отговори на това съобщение
 Re: Какъв „фотографски“ таблет?
Автор: realnoncho   
Дата:   10-05-14 07:40

Много ме радват обобщенията imitev, сигурно си ползвал поне 99% от тях нали [smilie25]

Казах си моята гледна точка, не смятам да задълбавам или да ангажирам някой с нея.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв „фотографски“ таблет?
Автор: sathv   
Дата:   10-05-14 11:22

Китайските таблети са като китайските Фотоапарати

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв „фотографски“ таблет?
Автор: photostoykov   
Дата:   10-05-14 11:24

Ами, то има китайски и китайски...[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв „фотографски“ таблет?
Автор: imitev   
Дата:   10-05-14 15:08

Реален нончо - ти да не би да си дал конкретно предложение?

Аз лично съм гледал доста китайци и нито един не ми е харесал. Уж са ИПС, но изображението няма много общо с истината - измити цветове, висок контраст.

Това, съчетано с липсата на софтуерна поддръжка от производителя и разни недомислици като нестандартно зарядно, би трябвало да откаже хората, които ще го ползват за работа...

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв „фотографски“ таблет?
Автор: Twingo   
Дата:   10-05-14 21:24

Nexus 7 /2013/. (или Nexus 10, ако искаш 10-инчов, но според мен, няма смисъл от такива инчове). Няма да сбъркаш.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв „фотографски“ таблет?
Автор: photostoykov   
Дата:   11-05-14 09:47

Всичко, което е no name трябва да се проверява на място в магазина за пълна функционалност и след това да се купува, ако отговаря на над 90% от личните изисквания, задължително с документи за придобиване и гаранционна карта!
Всички варианти на електронна търговия не стават, понеже не знаеш каква котка ще извадиш от чувала и после иди доказвай, че нямаш сестра!

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв „фотографски“ таблет?
Автор: sathv   
Дата:   11-05-14 11:20

Без да правя реклама на един румънски онлай магазин, ама миналата година поръчах един китайски таблет за подарък. Оказа се пълен боклук и в качеството на подарък бе излагация с рожденника. Обадих им се за връщане на устройството. На другия ден дойдоха от Спиди и си го взеха. След 5 дена ми върнаха парите в картата.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв „фотографски“ таблет?
Автор: didesignbg   
Дата:   21-05-14 20:36

http://www.engadget.com/2014/05/20/microsoft-surface-pro-3-hands-on/

Страхотно работно добиче от Майкрософт[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Какъв „фотографски“ таблет?
Автор: sathv   
Дата:   21-05-14 22:55

Наистина е страхотен, ама знаеш ли на какви цени ще го пуснат в България? Особено версията с I5?

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »