Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Re: Дайте по един лайк.
Автор: mmjm   
Дата:   28-04-14 22:00

и строго субективно.

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте по един лайк.
Автор: wiseacre   
Дата:   28-04-14 22:13

... и най-често - илюзия.

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте по един лайк.
Автор: тьма   
Дата:   28-04-14 23:16

Отново чели-недочели. Директорката написа, че повече такъв тип конкурс, който може да бъде опорочен /тоест във фейсбук/ няма да се провежда, за да няма наскърбени деца за това, че техните родители не са пуснали подобна тема в някой форум, а хора, които не са помислили как ще се почувстват децата без ГРЪБ, са гласували не със сърцето си.
Конкурси и изложби ще има, но ще се организират по правилата.


Лидия, каквото имате да ми кажете, можете да го напишете на лични.[smilie3]

Да, родител съм, да, учител съм, да, човек, който се поставя на мястото на излъганите деца,участници в този нелеп конкурс, съм.


Отговори на това съобщение
 Re: Дайте по един лайк.
Автор: allyx   
Дата:   29-04-14 04:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте по един лайк.
Автор: тьма   
Дата:   29-04-14 06:46

Хах, като им стана директор, ще са по моите, но според мен директорът им си е човек на място[cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Дайте по един лайк.
Автор: Лидия   
Дата:   29-04-14 15:04

Тъма,
няма какво да обсъждам с вас на лични.Темата е обществена и затова изказах мнението си,като изразих силното си неодобрение от вашето включване и постигантите резултати.

Ще отговоря и на следващите постове общо.Има Истина,която не е Субективна и не е Илюзия.Тя се нарича Доброта или Любов .

Умението да си държиш устата затворена,когато е необходимо е ценно качество.Понякога е по-добре да не напишеш или кажеш Нищо,вместо да изразиш Негативизъм,сравнявайки и давайки пример себе си като мерило.Особено в случаи с участие на деца .

Наясно съм с плюсовете и минусите на фейсбук. Но това е възможност да се стартира хубава идея с почти минимум финансови средства.Българските у-ща нямат много пари !Пиша пак-Нямат пари!
Освен това(без да съм запозната с конкретния конкурс),у-щето може да се е доверило на "интернет специалисти",които да не са си свършили работата до край, неинформирайки или спестявайки си възможни отрицателни коментари по отношение на интернет конкурсите !!! Както винаги в такива случаи,някои друг опира пешкира.[smilie23]

Не виждам смисъл да пиша повече в темата.
Пускам линк към снимка от фейсбук,идваща от страница с името Демотиватори,но.....много мотивираща[smilie7]

https://photo-forum.net/static/forum/2014-04/nwos8573.JPG


https://scontent-a-vie.xx.fbcdn.net/hphotos-prn1/t1.0-9/1978673_764370386929473_2307460822305080224_

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте по един лайк.
Автор: mmjm   
Дата:   29-04-14 19:45

"Освен това(без да съм запозната с конкретния конкурс)"
Т.е просто чешеш клавиатурата.
Виж с това - "Умението да си държиш устата затворена,когато е необходимо е ценно качество." съм напълно съгласен.

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте по един лайк.
Автор: Лидия   
Дата:   29-04-14 20:13

mmjm ,
"Освен това(без да съм запозната с конкретния конкурс)" ......

имах предвид буквалното техническо организиране и поддръжка на този Фото конкурс за деца.[smile]

Няма да се оправдавам или обяснявам с теб.Много агресивни заключения правиш.Явно си любител на монологовия диалог[smile]

С любезната г-жа Тъма,която ми прати ЛС за открити правописни грешки също няма да общувам.Аз не се притеснявам от правописни грешки.Смятам за По-Важно да не допускам поведенчески[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте по един лайк.
Автор: mmjm   
Дата:   29-04-14 20:50

"Умението да си държиш устата затворена,когато е необходимо е ценно качество." Това не са ли твои писания, кат шъ говорим за агресивно отношение и монологов диалог?[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте по един лайк.
Автор: тьма   
Дата:   29-04-14 21:17

ах, ах, кой е безгрешен, има ли такива [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Дайте по един лайк.
Автор: мара   
Дата:   29-04-14 21:38

ти за кво говориш?

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте по един лайк.
Автор: metodiev_martin   
Дата:   29-04-14 21:42

Не тьма опорочи конкурса, а въпросният smoking_weed който агитираше да се гласува за именно неговата снимка. Още повече, подобни конкурси са си опорочени в зародиш. Подобни конкурси са актуални за популяризиране на някаква страница/продукт, където за да гласуваш, трябва да им харесаш страницата, от където въпросните получават популярност и така нататък, и така нататък. В случая, видяла мухата че подковават коня... и отиде коня в ряката ...

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте по един лайк.
Автор: dimidumi   
Дата:   29-04-14 21:53

metodiev_martin [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте по един лайк.
Автор: мара   
Дата:   29-04-14 21:55

глупости.

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте по един лайк.
Автор: JoeSatriani   
Дата:   29-04-14 22:18

мара написа:

> глупости.

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте по един лайк.
Автор: metodiev_martin   
Дата:   29-04-14 22:46

Да, глупости са да се правят подобни конкурси, чиято основна цел се превръща в това, родителите/приятелите да търсят "ГЪРБОВЕ" (вече не помня дали темата с гърбовете я разисквахме тук или в другата подобна АНТИТЕМА за конкурса) по форумите. Толкова ли в това училище няма двама учители по рисуване, които заедно с директора или някой друг капацитет да бъдат жури? Или да поканят учител по рисуване от друго училище, местния фотограф и някой общественик, който да извършат въпросното "журиране"!?
Ако толкова искат да им се популяризира училището и мероприятията, да основат отделно "награда на публиката", където все живо да дава лайкове и няма да има подобни драми (или поне не в такива размери)

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте по един лайк.
Автор: мара   
Дата:   29-04-14 23:11

а, с това съм повече от съгласна. даже от деца да е журито. ще се чувстват отговорни и сериозни [smile] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте по един лайк.
Автор: CDman   
Дата:   30-04-14 09:24

А бе хора ! Вие чувате ли се какво говорите ?[smilie11]

Детски конкурси не трябва да има !

Децата на тази възраст трябва да се поощряват да творят и да дават свобода на въображението си, но не и да се журират.

Всяко дете би било поласкано да участва в изложба или концерт, но да му кажете, че еди кой си според някой си бил по-добър от него си е направо подсъдно !

Журирането в какъвто и да е вариант (било от техни връстници или от доценти) е чисто субективна оценка, която накърнява тяхното достойнство и принизява техните усилия , които са вложили във въпросната рисунка, песен, снимка, апликация или каквото и да е там защото каквото и да творят децата влагат всичко от себе си.

Единственото, което се постига с “журиране” е да откажете тези, които не са спечелили първото място да участват в каквито и да било конкурси занапред.

Всякакви там приказки за възпитание на естетика и усет у децата са (меко казано) идиотски.

Не искам думите ми да се приемат като натякване или налагане на мнение, но имам две деца на подобна възраст и знам какво говоря !

Ако ви се гледа:
http://www.youtube.com/watch?v=aIMYG-dSGqU



Отговори на това съобщение
 Re: Дайте по един лайк.
Автор: Lycan   
Дата:   30-04-14 10:42

язък за децата

CDman [smilie24]
много добре казано!


Отговори на това съобщение
 Re: Дайте по един лайк.
Автор: mbtutu   
Дата:   30-04-14 10:59

Да си почеша и аз малко клавиатурата. Моя синковец (13 г) и той се ходи се навира по разни конкурси. Появява се и тук из форума от време на време. Съветите дето съм му ги дал са следните.

1. Никакви конкурси във фейсбук
2. Никакви конкурси организирани от фирми
3. Никакво просене на гласове, дори и тук (лично аз не съм му дал нито една оценка тук)

Преди седмица отпадна на финала на един международен конкурс и сега е толкова надъхан за догодина ...

Стимули трябва да има, както и критика и отпадане. Деца били. Носи мой номер обувки - деца.

Каквото зависи от мен - помагам (основно финаносово и хамалско носене на чанти с техника), но дотам.

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте по един лайк.
Автор: Лидия   
Дата:   30-04-14 11:03

mmjm и Тъма ,
с бъртвежите на егото Ви няма да си губя времето .[smile]
Щом сте се разпознали някъде в моите постове,без канкретно да съм ви цитирала имената и продължавате да упорствате да доказвате вашите гледни точки го правете така,че да няма нужда да ви отговарям лично.Когато се обърнат към мен с името ми,отговарям.[smile]

Изразих гледната си точка по конкретния проблем.

Към Тъма :)
Не съм безгрешна и се случва да сгреша.Това включва и да променя мнението си за нещо,когато съм осъзнала,че не съм права.Непрекъснато уча и се развивам,а това означава,че НАДРАСТВАМ някои оценки,възгледи и мерки.[smile]Нямам проблем да се извиня,ако съм осъзнала,че съм наранила човек неосъзнато.Това не ме прави глупачка.Прави ме Истински човек.[smile] Извинявам се дори,когато съм нямала вина за грешки допуснати от мои близки и съм била замесена по някакъв начин.[smile]
Но упорито да продължавам да се опитвам да променя ситуацията и да я напасна към грешката и по този начин да я поправя ми се струва глупаво.




Не съм съгласна,че не трябва да има Детски конкурси.


Не съм съгласна с metodiev_martin ,който посочва с пръст конкретен виновник визирайки автора на темата.

Аз също изказах предположения за недостатъчно добре свършена работа,по отношение на формата на конкурса във Фейсбук.

Хубавото на темата е, че провокира дискусия.[smile]
Можем да я използваме за да надграждаме в правилната посока.Имам предвид,че Директора на у-щето не е длъжен да знае как се казва лявото крило на мухата от семейство Мухови,тип Членестоноги,разред Двукрили - Musca domestica .[smile]
Или с други думи за Фотоконкурсите и рисковете на провеждане на фотоконкурс.Тук в този Фотографски форум би трябвало да има зрели личности-фотографи,който да помагат с информация и съвети,а не с критика и его.Авторът на темата също може да научи много неща.Но не по този грозен начин.
В интерес на истината,родителите си дават много малко време,в което да седнат и да поговорят с децата си за подобен род възможни проблеми като Фейсбук.Решението не е да им се забранява,а да бъдат информирани за ползите и Рисковете.
Ще пусна линк към снимка от конкурса,който проведох и разговора под него довел до грозно продължение.В публикации от други е грозното продължение от близките на момиченцето-участник,което не бе виновно,че живее с такива незрели възрастни.

Вече не мога да менажирам страницата,на която работех с деца, интересуващи се от фотография по независещи от мен причини .В момента съм спряла,но този практически опит би могъл да е полезен за някой друг[smile]

имам предвид тази снимка и коментарите под нея
https://photo-forum.net/static/forum/2014-04/sfmy0414.JPG


https://scontent-a-vie.xx.fbcdn.net/hphotos-ash3/t1.0-9/1489194_366805676793823_531766930_n.jpg



текст
https://www.facebook.com/KursPoFotografiaZaDecaWindBg?fref=photo




Публикацията е редактирана (30-04-14 11:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте по един лайк.
Автор: мара   
Дата:   30-04-14 11:59

CDman, аз самата не харесвам особено състезателността. а па амбицията - направо хич :)
но човеците, както и животните, често съществуват благодарение на съревнованието. така че да се опитваш напълно да избягаш от него не само, че е безсмислено, а е и вредно :) това е нещо като комунистическата уравниловка или химерата за равния старт.
отделен въпрос е как и на какво ние, родителите, учим децата си. аз съм се постарала да науча моите да приемат загубата спокойно. имала съм и късмета най-често тая загуба да си е ТЯХНА.
наистина е идиотско, ако те са се постарали и са успели да постигнат сериозна преднина! не просто да дадат всичко от себе си, а туй "всичко" да е на много дължини пред останалите, това да е видно за всички, но все пак те да бъдат несправедливо подценени поради някакви причини. тогава загубата НЕ Е ТЯХНА.
едва тогава има проблем. имала съм и един такъв случай. за 3 деца. най-голямото е на 24, средното - на 13, а най-малкото - на 9.
за всичките тия години и съревнователни моменти които не съм могла да избегна(...щото мойте не са ходили почти никога на математически или спортни състезания, независимо, че са доста добри и в двете насоки [smilie5] ), когато са имали победи и постижения - ТЕХНИ са били. когато са имали провали - ТЕХНИ са били.
...и има един единствен случай с един интернет конкурс, за една игра, в която средният загуби поради грешно подадени условия за участие, невероятна глупост и несправедливост от страна на организаторите, липса на жури, както и на липса на критерий при оценяването. беше невероятно разочарован, заедно с двама приятели, които се бяха постарали даже повече.
това, което успя да проумее и да научи от тоя случай е, че човек си избира битките. кактъо и това, че трябва да посочи човек нещата, които му се струват грешни. не, че ще има непременно ефект, но в 1/100 да има - пак е по-добре от нищо.

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте по един лайк.
Автор: CDman   
Дата:   30-04-14 15:28

Мара !

Говорим за едно и също т.е. за вредата от субективно “журиране”.

Ако е за 100 метра гладко бягане (приемрно) проблем няма защото самото дете вижда, че другите бягат по-бързо.

Ако обаче е за оценка на собствено творчество децата до една възраст (както и някои възрастни) не могат да оценят правилно чуждото и вложения творчески потенциал защото просто нямат база за това. Тази база се появява с жизнения опит, а той идва в по-късна възраст.

Безсилен съм да обяснявам на 10-11 годишно дете приказката за малката и голямата правда !

Ако пък успея да му обясня не знам как ще го мотивирам да влага усилия в нещо в което предварително се знае, че ХХХ ще спечели защото УУУ му е зад гърба. Не, че не е така в живота, но демотивацията е ужасно нещо.

Сама знаеш, че демотивира ли се някой за нещо (еле пък дете) пиши го бегал !

Пожелавам на всички, които ще почиват приятни почивни дни, а на тези, които ще работят успех и доходоносна работа !

[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Дайте по един лайк.
Автор: мара   
Дата:   30-04-14 17:46

глей ся...то ако имаше точна рецепта - ехееее [beer]

...ма няма.
впрочем на мен ми е интересно как се случват нещата в един детски курс по рисуване. децата много си помагат едно на друго, хем чудесно знаят, че са си конкуренти за съответното училище, че и за съответната специалност. и, как да ти кажа - проявяват доста обективност на база съществуващите(съвсем недостатъчни все още!) критерии.

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте по един лайк.
Автор: mmjm   
Дата:   30-04-14 20:54

Лидия, в последните си 2 поста, цитирам ваши писания, не доказвам нищо.
По темата, както писах и преди, какъвто и да е детски конкурс във среда като фейсбук е вреден за децата и не говори никак добре за организаторите (най малко като педагози можеха да преценят по добре вредата, която нанасят на част от техните ученици).

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »