Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: от аматьор към професионалист
Автор: Don_Diego   
Дата:   14-04-14 18:25

кажете ми какви бои и четки ползвате, за да рисувам поне като Лео да Винчи... боите и четките дават знания и мога да стана реставратор в Лувъра... поне

човече, питането ти е наглед любезно, но е на границата м/у арогантно и глупаво... дори някой да има желание да даде свестен съвет, няма за какво да се хване... ти нищо не споделяш- "дайте ми идея за профи тяло, за да стана про в Лондон" - ей това си написал и после го играеш с наранени чувства...

и пак

Съвет, който мога да ти дам е да изтриеш първата част от въпроса си - за техниката. Започни от уменията си и когато ги придобиеш и почнеш да изграждаш стила си, тогава сам ще разбереш от каква техника имаш нужда и въпросите ти ще са доста по-конкретни, а най-вероятно - изобщо няма да имаш такива.



allyx [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: от аматьор към професионалист
Автор: kioto   
Дата:   14-04-14 18:40

Виж сега-аз също не съм професионалист.От около 6-7 месеца съм си направил регистрация в сайта!И от толкова се опитвам да снимам.
Чета теми и експерементирам- щракам и гледам какво се получава на компютъра .И апаратът ми е с много по малки възможности от това което ти смяташ да имаш.Ето последната ми снимка.Има какво още да се желае от нея,но като за начало е добре!Ето тук има образователна част .

Ако искаш да придобиеш някакви първоначални знания-запиши се на курс.Поснимай и виж кое не ти е ясно.Тук в този форум много точно отговарят на всякакви въпроси!

Успех в снимането![shtrak]



Публикацията е редактирана (14-04-14 18:43)

Отговори на това съобщение
 Re: от аматьор към професионалист
Автор: Sentel   
Дата:   14-04-14 20:15

Оффф човече, не можа ли да прочетеш една от десетките теми, в които най-възвишената част от населението - някои от участниците в този форум, обясняват за хиляден път как можеш да снимаш и с кибритена кутийка, но ако си велик като тях ще правиш шедьоври?
Иначе те що снимат с техника за десетки хиляди остава загадка.
Аз лично сега прохождам във фотографията и все още чета и по-малко снимам, но надменността на някои потребители тук всеки път ми прави силно впечатление. Добре, че има и хора, които дават полезни съвети.
Кое не му е ясно - човекът иска сериозно да се занимава с фотография и освен четене, трябва и снимане. Та каква техника бихте му препоръчали?
Кое е сложното? Пречи ли да имаш техника и да експериментираш паралелно с четенето на книжки? Уменията не се придобиват само с четене.



Публикацията е редактирана (14-04-14 20:18)

Отговори на това съобщение
 Re: от аматьор към професионалист
Автор: estanislaos   
Дата:   14-04-14 20:35

Евалата Sentel, за малко да си пимисля,че наистина не съм на правилното място.Благодаря.

Отговори на това съобщение
 Re: от аматьор към професионалист
Автор: Gravolez   
Дата:   14-04-14 20:48

Наистина няма голямо значение с какво точно ще снимаш ако целта ти е просто да станеш по-добър.
https://www.youtube.com/playlist?list=PL7ECB90D96DF59DE5

Но от друга страна пък ако имаш излишни кинти е яко да можеш да снимаш с каквото ти е кеф. Колкото по-ти е кеф да снимаш, толкова повече ще снимаш.

Отговори на това съобщение
 Re: от аматьор към професионалист
Автор: sherbit   
Дата:   14-04-14 20:53

"кажете ми какви бои и четки ползвате, за да рисувам поне като Лео да Винчи... боите и четките дават знания и мога да стана реставратор в Лувъра... поне " [beer] [beer] [beer] [beer] [beer]

най-важното е да създаде контакти да го въведат да си гласуват за снимките във UK ФФ

Отговори на това съобщение
 Re: от аматьор към професионалист
Автор: vkk1   
Дата:   14-04-14 22:10

Sentel: Защо не се вземете двамцата с estanislaos и не се обучавате заедно, след като сте наясно с материята и мненията на хората тук са надменни?
Как точно да се отговори какво да си купи, като дори не е ясно какво ще се снима?
Ако имаш турбосапунер с варио - проблеми нямаш.
Но човека иска да става про, нали така?
Най лесно е да се каже - купи си някой фулфрейм с твърди обективи - 35, 50, 85 и т.н. Устройва ли те този отговор?

Отговори на това съобщение
 Re: от аматьор към професионалист
Автор: Sentel   
Дата:   14-04-14 22:26

Аааа, да съм казал, че съм наясно с материята??? Мисля, че казах точно обратното.
Чудя се какъв кеф им прави на някои хора да пишат ей така, да се заяждат, без да имат идея да помогнат? Както и да е.

Отговори на това съобщение
 Re: от аматьор към професионалист
Автор: allyx   
Дата:   14-04-14 22:32

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: от аматьор към професионалист
Автор: tuizzl   
Дата:   14-04-14 22:42

estanislaos не търси съвет в този форум. По-добре в някой английски форум. Тук всички са с носовете нагоре.
Съвет от мен ако можеш да ви вземеш например: Nikon D800e с един 24-70/2.8 да го ползваш като универсален и един 85/1.4 за портрети. Ако D800 ти е скъп можеш да вземеш за начало и по-евтино тяло.
Успех!
[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: от аматьор към професионалист
Автор: Chipsy   
Дата:   14-04-14 22:44

Автора така и не каза в коя сфера на фотографията ще се развива.
Пейзажи ли ще снима из китен Лондон, портрети ли, деца ли, голи мацки, корпорът ивентс, сватби?
Най лесно е да ти каже някой Д800 + 35/50/85, ама ако искаш да снимаш буби в ранни зори?
Иначе перфектният кит - 12-24, 35, 50, 85, 70-200 и 3 светкавици и си готов/а. Две бекъп тела и си в джаза.
Как ще си търсиши клиенти и т.н. не се знае обаче, нали, щото човека е профи вече с тая техника ;)

Отговори на това съобщение
 Re: от аматьор към професионалист
Автор: allyx   
Дата:   14-04-14 22:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: от аматьор към професионалист
Автор: e-mil   
Дата:   14-04-14 22:51

"...някои от участниците в този форум, обясняват за хиляден път как можеш да снимаш и с кибритена кутийка, но ако си велик като тях ще правиш шедьоври?
Иначе те що снимат с техника за десетки хиляди остава загадка..."


Ми задай си въпроса: как са стигнали дотам да си позволят техника за десетки хиляди? Дали са я купили на следващия ден след като са решили да станат фотографи? И дали тази техника включва само фотоапарати и обективи?

Всеки, който работи с техника, независимо в коя сфера ще ти каже, че уменията най-добре се развиват с по-слаба техника. Именно защото ограниченията мотивират ученето на основите и развиват мисленето.
И не само с техниката - със всяко нещо е така. Някои от най-добрите образци за дизайн, фотография и кино са създадени в пределно къси срокове или с много трудности и проблеми в продукцията. Ако не си познаваш материята, ресурсите и възможностите късият срок те смазва. Почваш да се луташ и да правиш грешки. Ако обаче си добил умения да се справяш с трудностите, то средството остава на второ място. Вече знаеш с коя техника какво можеш и какво не можеш. Тогава верните решения сякаш се раждат от само себе си.

Ето сега авторът на темата ще даде един куп пари за D800. Утре обаче ще разбере, че му трябва, примерно бърза светкавица... или добър статив... или хубави филтри... и подходящо осветление...
И ще започне да пуска теми като:
- Препоръчайте качествен статив ама да е най-много за 50 лири!
- А тази суперевтина виетнамска светкавица дали ще ми върши работа?
- Абе, уж винаги държа UV филтър HAMA на обектива, а снимките ми не стават хубави.
- Ау-у, как да си възстановя файловете, щото снимах една сватба и не си направих бекъп. Не го направих, щото мислех да мина евтино и нямам архивен диск. А го нямам щото дадох всичките си пари за скъп фотоапарат.

Е, такъв род проблеми най-често идват, когато някой реши да прескочи етапа с кибритената кутийка.

Отговори на това съобщение
 Re: от аматьор към професионалист
Автор: pmartinov   
Дата:   14-04-14 23:00

Опита и знанията,а не техниката са това което правят професионалиста майстор.

Техниката си идва сама след като имаш опита и знанията .

На този етап нямаш нужда от техника.

Знанията могат да се натрупат с много постоянство и усърдие.





p.s.



И не забравяй,че най-много сълзи на този свят са изляти за сбъднати мечти...


Отговори на това съобщение
 Re: от аматьор към професионалист
Автор: Sentel   
Дата:   15-04-14 09:21

Как точно се добива опитът без техника, че не разбрах?
Т.е. примерно две години само четеш и ходиш по курсове без да имаш апарат? Едва ли...
Авторът на темата да се беше насочил към някоя по-лека професия - мозъчен хирург, астронафт, ядрен физик.
Фотографията е за отбрани люде...

Отговори на това съобщение
 Re: от аматьор към професионалист
Автор: estanislaos   
Дата:   15-04-14 09:22

Благодаря за съветите и напътсвията e-mil

Отговори на това съобщение
 Re: от аматьор към професионалист
Автор: fraction   
Дата:   15-04-14 09:30

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: от аматьор към професионалист
Автор: lion4e   
Дата:   15-04-14 09:47

Към Автора на темата, след писанията ти от рода:

"Мисля,че ясно съм написал какво и как?Търся си апарат и тяло с които да започна и които да ми дадът достатъчно умения и знания за да продължа"

От тук става ясно, че ти дори не знаеш ккаво е Тяло и апарат...да не говорим за обективи!
Вземи прочети нещо по въпроса, тогава купувай техника и ставай след това професионалист[cool] undefined


По лесно е и се ориентирай да си купиш машина за коктейли..., ще станеш професионален Барман и ще почнеш да печелиш по-бързо и повече пари от фотограф. Ако покупката на апарат правеше човека фотограф......



Публикацията е редактирана (15-04-14 09:49)

Отговори на това съобщение
 Re: от аматьор към професионалист
Автор: estanislaos   
Дата:   15-04-14 10:05

lion4e написа:

> Към Автора на темата, след
> писанията ти от рода:
>
> "Мисля,че ясно съм написал какво
> и как?Търся си апарат и тяло с
> които да започна и които да ми
> дадът достатъчно умения и знания
> за да продължа"

>
> От тук става ясно, че ти дори не
> знаеш ккаво е Тяло и апарат...да не
> говорим за обективи!
> Вземи прочети нещо по въпроса,
> тогава купувай техника и ставай
> след това професионалист[cool] undefined
>
>
> По лесно е и се ориентирай да си
> купиш машина за коктейли..., ще
> станеш професионален Барман и ще
> почнеш да печелиш по-бързо и
> повече пари от фотограф. Ако
> покупката на апарат правеше
> човека фотограф......
>

>
> Публикацията е редактирана (15-04-14
> 09:49)



Колега,радвам се че сте се събудили в настроение за шегички :D но по принцип въпросите ми са към сериозните фотографи,а не към държавни чиновници чудейки се как да си уплътняват времето на работното място и вкючвайки се във всяка една тема.Благодаря.

Отговори на това съобщение
 Re: от аматьор към професионалист
Автор: Tuborg   
Дата:   15-04-14 10:23

Не мога да се сдържа и ще цитирам нещо любимо:

"15 Истини за Фотографията
(според Питър Зак)

1. Всички компании правят страхотни апарати.
2. Всички компании правят скапани апарати.
3. Добрия фотограф ще прави добри снимки и със скапан апарат. Лошият фотограф няма да направи хубави снимки с какъвто и да е апарат.
4. Филма е също толкова добър, колкото и дигиталното. Също и толкова кофти.
5. Скъпите обективи не правят по-хубави снимки от евтините, те просто ти позволяват да правиш снимки при обстоятелства, в които с евтините не би могъл.
6. Повечето евтини обективи са по-добри, отколкото вие сте фотограф.
7. Не купувайте нов апарат докато не достигнете лимита на сегашния и не сте ограничен от това поне в продължение на 3 месеца. Спазвайте това правило и може би няма да има нужда да си купувате нов апарат въобще повече.
8. Тревата винаги е по-остра и и зелена от другата страна на оградата. (Означава: Снимките на другите винаги ще ви изглеждат по-добри от вашите и апаратите на другите винаги ще са по-добри от вашия)
9. Няма такова нещо, като необработена снимка.
10. Можете да прецените колко е добър един фотограф по големината на кошчето му(където си изхвърля снимките).
11. Повечето ви снимки не струват. Както и на всички други.
12. Ако някой ви каже, че апарата му е по-добър от вашия и всички снимки излизат чудесно - лъже. (виж Истина #11)
13. Когато "ъпгрейднете" вашия апарат и обективи с 500%, художествените качества на снимките ви се увеличава с 0%.
14. Колкото повече се оплаквате от апарата си, толкова по-лоши стават снимките ви.
15. Художествените и технически качества на вашите снимки са правопропорционални на броя на щракванията на затвора. "



Публикацията е редактирана (15-04-14 10:31)

Отговори на това съобщение
 Re: от аматьор към професионалист
Автор: estanislaos   
Дата:   15-04-14 13:20

Благодаря на отзовалите се колеги!

Отговори на това съобщение
 Re: от аматьор към професионалист
Автор: quazimodo   
Дата:   15-04-14 13:31

Tuborg, с две ръце и два крака подкрепям цитата[smilie5]https://photo-forum.net/joro/emoticons/original/smiley_161016.gif



Отговори на това съобщение
 Re: от аматьор към професионалист
Автор: allyx   
Дата:   15-04-14 15:53

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: от аматьор към професионалист
Автор: Chipsy   
Дата:   15-04-14 23:21

estanislaos, в неделя летя за Лондон. Ако искаш съвет на по бира - пиши.

Отговори на това съобщение
 Re: от аматьор към професионалист
Автор: estanislaos   
Дата:   16-04-14 01:05

Chipsy ще ми е изключително приятно.Благодаря

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »