Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Колебание между 2 SSD
Автор: IshootPeople   
Дата:   11-04-14 08:24

Здравейте

Решил съм да сложа SSD на Макчето бях се спрял на ето този модел http://www.altech.bg/bg/product/36530
но днес гледам е emagима промоция на този Intel заслужава ли си интелския и Самсунга много по добър от него ли е смисъл разлика дали ще усетя между двата .

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание между 2 SSD
Автор: Valentin4000   
Дата:   11-04-14 08:34

Intel-a пише доста по-бързо, което те интересува дефакто в едно ССД.
А и е по-евтин.Така че моят съвeт е Intel.

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание между 2 SSD
Автор: IshootPeople   
Дата:   11-04-14 08:35

А сега гледах казват че не става за MAC само Уиндоус подържа има ли такава вероятност .

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание между 2 SSD
Автор: netizen   
Дата:   11-04-14 08:47

За SSD първо и единствено условие е колко, каква и как се поддържа гаранцията. Ти си прецени дали фирма на две крачки или доста компрометиран румънски онлайн магазин?
Относно кои SSD стават за MacOS - отговора е всички, инсталира се едно приложение TRIM Enabler което активира TRIM поддръжката и всичко е пей сърце [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание между 2 SSD
Автор: marves   
Дата:   11-04-14 09:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание между 2 SSD
Автор: IshootPeople   
Дата:   11-04-14 09:24

А кога се инсталира това приложение след като сложа диска ли смисъл слагам го преинсталирвам го и тогава слагам това приложение ли ?
Относно Информацията всички снимки и видео си ги качвам на външен хард а отделно снимките ги качвам и на облак така,че това не ми е проблем .А и какво означава "Друг въпрос е, че MAC-четата поддържат стари SATA интерфейси и вероятно няма да можеш да почувстваш пълния потенциал на SSD-то." Аз мисля че съм SATA3

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание между 2 SSD
Автор: marves   
Дата:   11-04-14 09:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание между 2 SSD
Автор: Lycan   
Дата:   11-04-14 09:34

Ще работи нормално и без TRIM. Enabler-a можеш да пуснеш по всяко време.
Старите SATA интерфейси са кьорфишеци. След 2010 всичко е SATA3 при мак

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание между 2 SSD
Автор: SoftImage   
Дата:   11-04-14 09:37

Аз бих избрал Intel!!! Купи си го от читава фирма! Intel по принцип мисля, че бяха с 5 години гаранция!

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание между 2 SSD
Автор: Lycan   
Дата:   11-04-14 09:51

Мен ако питаш стой далече от Интел 520/530 и Кингстън 200/300!
EVO 840 е два пъти по чевръст


https://photo-forum.net/static/forum/2014-04/sfyl8491.JPG


Отговори на това съобщение
 Re: Колебание между 2 SSD
Автор: p.l.   
Дата:   11-04-14 10:38

Intel-a e с MLC a Samsung EVO с TLC памети. Теоретично първото има 2-3 пъти по-дълъг живот (записи). Интела е с 5 години гаранция, а ЕВО-то с 3. Имам и двете (120 гб), пробвал съм ги и на сата 2 и на сата 3 . В реалната работа няма да усетиш разлика, но ако се кефиш на синтетики, които между другото ти праскат по 4 ГБ запис :) Между другото има на тези цени и Adata SX900 256GB, което е с MLC.

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание между 2 SSD
Автор: mitku   
Дата:   11-04-14 11:50

Е, то си има и Samsung 840 Pro, ако човек иска по-бърз и по-издръжлив... аз съм с такъв Samsung 840 Series Pro 256GB на МакБуук-а и е супер. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание между 2 SSD
Автор: muzicantini   
Дата:   11-04-14 12:24

Аз бих препоръчал Интел-а именно заради гаранцията - 5 години. И не мисля, че ще се усети разлика, мога да кажа, че Уин 8 на такъв Интел от студено до десктоп зарежда някъде за около 4 - 5 секунди.

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание между 2 SSD
Автор: simbon4o   
Дата:   11-04-14 18:51

самсунг - голяма гаранция, добра репутация в интернет сред юзърите и прилични пари от вносителите, като за предните условия...
Аз съм много доволен от 128 прото.

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание между 2 SSD
Автор: Twingo   
Дата:   11-04-14 19:01

Който и да вземеш, няма да сбъркаш.

В случая, интел е по-евтин, така че, взимай него. А и е с безплатна доставка :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание между 2 SSD
Автор: IshootPeople   
Дата:   12-04-14 18:18

Така Ето и как приключи всичко :)
Обаждам се в 9 без 1 на ЕМАГ и ми се включва секретар да ми каже че работното време е от 9 звъня в 9:01 заето .От 9-12 се опитвах няколко пъти неуспешно да се свържа с тях ,и си го поръчах Интел директно от сайта им .Писах им мейл да ми се обадят да ги питам дали могат да ми пратят пратката за следващия ден тоест днес .Звъннаха ми и ми казаха ,че е невъзможно защо и те не знаят .Отказах заявката защото я исках за днес и си намерих в outmax bg Samsung EVO 250GB на добра цена звъннах им вдигнаха ми веднага и го поръчах супер любезни .Вечерта към 5 ми звънят от ЕМАГ да ме питат защо съм се отказал и аз им казах че отказвам защото не могат да ми я пратят за другия ден и те ОК .Днес сутринта се събуждам и имам СМС от Еконт и от Спиди /ЕМаг/ го пратили въпреки ,че отказах поръчката .Ще си седи в Спиди :) .Сложих Самсунгчето и тръгна очаквах малко повече но съм впечатлен освен това което ме дразни ,че диска който е вътре няма за МАК някаква програмка било .Ето и едно клипче което направих сравнение преди и след https://www.dropbox.com/s/kyi31cmgnhm37js/My%20Movie.mp4

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »