Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Тест на HANIMEX automatic 135/2.8 М42 с преходник за Никон
Автор: Божидар58   
Дата:   08-04-14 12:37

Днес проведох един бърз тест с обектив HANIMEX automatic 135/2.8 и преходник към Никон с тяло Д200. Обектива е Японски, поне така пише на корпуса му. Този, който тествах е в прекрасно състояние. Обектива може да се намери на ниски цени. Първо го пробвах с оптичния елемент на преходника. фокусира с него идеално, но снимката няма да задоволи тези, които са свикнали с остротата на съвременните скъпи обективи. При затворена бленда е по добре. След това махнах оптичния елемент от преходника и снимах . До 7-8 метра фокусира идеално, нататък не фокусира. Направих снимки на различни бленди. На най-отворена има едва забележимо намаляване на рязкостта. Изводът ми е, че за парите си е добър обектив. Разбира се може да се преправи и да има безкрайност без оптичен елемент. За близки портрети и снимане на различни предмети става добре. Който иска може да види снимки с този обектив да погледне в личният ми профил. Последните четири снимки са с него. Не съм настройвал апарата са снимане с NON- CPU.
 Re: Тест на HANIMEX automatic 135/2.8 М42 с преходник за Никон
Автор: Pavlov   
Дата:   08-04-14 13:35

Дай снимки в пълен размер, на тези пощенски картички няма какво да им гледаме.
 Re: Тест на HANIMEX automatic 135/2.8 М42 с преходник за Никон
Автор: ZENON   
Дата:   08-04-14 14:01

За парите си е добър, но чудеса не могат да се чакат от него. Трябва да се съобразяват светлинните условия и обектите, че има кофти фриндж. Най-остър е на ф5.6. Тогава и контраста и детйла не са лоши, но на 12МП матрица. На отворени бленди не става, но толкова за тия пари.
 Re: Тест на HANIMEX automatic 135/2.8 М42 с преходник за Никон
Автор: Божидар58   
Дата:   08-04-14 14:56

За обектив до 50лв - толкова.........Тестваният обектив е за хора, които не разполагат с кой знае какви финанси.



Публикацията е редактирана (08-04-14 15:06)
 Re: Тест на HANIMEX automatic 135/2.8 М42 с преходник за Никон
Автор: ZENON   
Дата:   09-04-14 00:28

Малко офтопик, но понеже се коментира сумата от около 50 кинта, се сещам за Оли 50/1.8, което е едни чудесен малък обектив на смешна цена. От всички ръчни стъкла, които притежавам този ми е любим и почти винаги снимам на макс отворено.
 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.