Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re: Sony A7s & 28-135 f4
Автор: mugen   
Дата:   08-04-14 12:13

Байонета на a7/a7r да не е от кашкавал ? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7s & 28-135 f4
Автор: Vizov   
Дата:   08-04-14 12:32

[smilie18] кашкавал [smilie18]

Инче сензора би трябвало еднакво да грее, ама може би процесора пече още повече [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7s & 28-135 f4
Автор: vga   
Дата:   08-04-14 12:41

Е какво пък толкова с тоя процесор? Телефонът ми, който е далеч по-неприятен за създаване от фотоапарат и е по-изолиран, има 4-ядрен процесор на 2.3 ghz, който не грее. Производител пак е Сони. Според мене лъготят нещо, нямам им вяра, че не могат да го направят.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7s & 28-135 f4
Автор: batzas   
Дата:   08-04-14 12:59

поиграй нещо 3д и пак кажи как не грее и колко много му държи батерията.

ПП и моя е Сони апропо.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7s & 28-135 f4
Автор: vga   
Дата:   08-04-14 13:09

Последно свалих Asphalt 8, грее съвсем съвсем леко. Със сигурност не е проблем, камо ли за фотоапарат, камо ли, че тялото на фотоапарата се охлажда много по-добре. Не съм играл на играта повече от 30 минути, но батерията беше паднала доста, да. Все пак ми се струва по-лесно да пуснат една чантичка с батерия в нея, отколкото да ти кажат - ами няма да може да снимаш видеото в апарата. Нали информацията от матрицата пак минава през процесора преди да я пусне по hdmi-то навън? Това със сигурност пак харчи доста ток.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7s & 28-135 f4
Автор: jivkojj   
Дата:   08-04-14 13:17

Това са специализирани процесори и не прегряват. Проблема е с прегряването на сензорите.

Едно време имаше точно сони-сензори, които масово прегряваха и топяха бондовете (връзките между самия кристал и краката на чипа) и в резултат камерата "снимаше" черно. Масов дефект от който бяха пострадали много производители, от който и аз бях потърпевш (с JVC).

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7s & 28-135 f4
Автор: estate   
Дата:   08-04-14 13:18

Нали трябва да си оскубят феновете.А и едва ли някой ще си вземе да снима 4К за да се фука пред колегите в офиса(макар че що не!!).
С тази камера ще снимат новите клипове на Пайнерките [smilie18] [smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (08-04-14 13:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7s & 28-135 f4
Автор: vga   
Дата:   08-04-14 13:25

Добре де jivkojj, нали точно това говориме - защо има значение за сензора дали записа остава в камерата или се записва на външен носител? Нали пак работи, пак улавя светлина, пак грее? Не им вярвам на обясненията на малките ръчички, сигурен съм, че япончетата могат повече отколкото дават...

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7s & 28-135 f4
Автор: Emoxide   
Дата:   08-04-14 13:30

Ами лъжат мажат най нагло от SONY;
Наистина батерията ще се топи за 10-ина минути, което си е срамота.
То и на външен носител толкоз ще им е 4-къто;
И там матрицата ще прегрява и ще си ограничен до 10-15min; (MAX 29min)
Адекватно 4K само на камерите им ще има.

Това са моите мисли де, дано греша, макар, че мен видеото не ми е приоритет.



Публикацията е редактирана (08-04-14 13:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7s & 28-135 f4
Автор: batzas   
Дата:   08-04-14 13:31

Специализирани процесори дето не прегряват.

Тинтири минтири.

Ако има такива процесори, защо просто да не са вземат за всяко приложение, което изисква повече процесорна мощ примерно 1000 такива процесора и те пак няма да прегряват.

В общи линии това което идва от сензора и се изпраща към хдми, почти не се обработва. Докато да кодираш нещо си (видео потока) с много голям битрейт, че изобщо да има смисъл, си се изисква смятане (ей тва прави процесора). Сигурен съм, че със сегашния могат да пуснат 4к с 50мбита, но надали това се търси от хората, за които е предназначен апаратЯ. И това горното ще го пуснат за населението 4к с 28мбит да пише на сапунера 4к видео.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7s & 28-135 f4
Автор: jivkojj   
Дата:   08-04-14 13:37

Автор: vga
Дата: 08-04-14 13:25

Добре де jivkojj, нали точно това говориме



Да, сега зачетох внимателно нагоре:

Reason why the camera doesn’t record 4K internally is because of power consumption and because of the heating produced by the large sensor

вярно, че звучи нелепо, щом са го свалили вече, не е никакъв проблем да го сгънат и запишат на някоя бърза карта. Друг е въпроса, че процесора може да не смогва на "сгъването" на 4К видеото или тая операция да смуче много ток.


Междодругото не съм заглеждал какъв е процесора на тая камера, но ако ползват същия като на а6000, то имам едно такова усещане, че не е особен бързак. В лайв-вю-то се усещат едни забавяния когато започнеш да фокусираш. При разцъкване не правят впечалтление, но веднага изпъкват, когато гониш обект и "помпиш" фокус-а.



Публикацията е редактирана (08-04-14 13:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7s & 28-135 f4
Автор: jivkojj   
Дата:   08-04-14 13:45

Специализирани процесори дето не прегряват.

Тинтири минтири.

Ако има такива процесори, защо просто да не са вземат за всяко приложение, което изисква повече процесорна мощ примерно 1000 такива процесора и те пак няма да прегряват.



Ами специализирани RISC векторни процесори. Ползват се във всички смарт-телефони или домашни медиа-плеари, но в обратна посока. Като разцъкваш, потребителския интерфейс едва се влачи, после се включва 2-рия проц. и докато разкомпресира час и половина 1080р видео, чипа дори изстива.

Тея бионз, дигит, експийд и прочие маркетингови имена са такива, дори съм уверен, че и хардуерно малко се различават един от друг.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7s & 28-135 f4
Автор: vgramatikov   
Дата:   08-04-14 14:23

За желаещите:

http://thenewcamera.com/sony-a7s-sample-image/

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7s & 28-135 f4
Автор: chrisnoch   
Дата:   08-04-14 15:07

Очевидно повечето колеги НЕ разбират, че голямата новина е: ФФ сензор, от който във видео режим се чете ВСЕКИ пиксел - няма "line-skipping", няма "pixel binning"!
Сензорът на GH4 е НЕ 2 пъти, а 4 пъти по-малък. Големите сензори произвеждат много топлина, особено когато се четат изцяло и на високи скорости.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7s & 28-135 f4
Автор: kvakioh   
Дата:   08-04-14 15:26

Ми не всеки е учил физика и електроника или е снимал видеото на сватбата на баба си преди 30 години, та да знае какво е "line-skipping", "pixel binning". Когато се дават явни и уж поучителни изявления защото някои си виж не разбирали, по-добре и малко снизходително да им се обясни на масите кое какво е. А не само да се гледа мааалк по-отвисоко над другите и да се крещи- "Никой нищо не разбира! Вие сте слепи за технологията!"
Пък може и някой да вземе да хареса елементарното обяснение на по-ясен БЪЛГАРСКИ ЕЗИК защо тази камера е с толкова малко Мегапиксели, пък снима най-якото видео и е "по-по-най" и да си закупи 5-6 бройки.
Не виждам пак в това Сони поне някаква малко защита от прах, пръски вода и т.н. Може би не ще се види, докато и обективите не са такива, поне малко.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7s & 28-135 f4
Автор: Emoxide   
Дата:   08-04-14 15:54

... на пръски вода и прах издържа всеки сносно сглобен съвременен модел. Ако вече мислиш да влизаш с него под душа или да се търкаляш по плажа или си вземеш прашна баня с магаретата на село, тогава по-добре избери Canon 7D; Nikon D300s; PENTAX K3 или OLY OM-D E-M1/E-M5 с подходящ за целта обектив;

За мен голямата новина е това, че ще "може да вижда" до -4EV, което значи, че и ще си фокусира при тези тъмнини. Това, че ще разчита само на 25-контрастни точки си е предостатъчно, щом умее да види контраст при почти пълен мрак. Аз никога не съм обичал ползването на светкавици, а сега при тази матрица ISO6400 ще е съвсем приемлив избор при снимане на закрито. [smilie5]

Full HD@60p с над 13EV динамичен обхват до ISO800-1600 си е повече от добро постижение, според мен!



Публикацията е редактирана (08-04-14 16:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7s & 28-135 f4
Автор: stown   
Дата:   08-04-14 16:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7s & 28-135 f4
Автор: kvakioh   
Дата:   08-04-14 16:21

Точно това ще си и бъде за 99.9%, както А7R например- мечта.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7s & 28-135 f4
Автор: stown   
Дата:   08-04-14 16:30

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7s & 28-135 f4
Автор: kvakioh   
Дата:   08-04-14 16:31

Идеята е точно колко човека ще си го вземат и колко ще споделят тук, иначе мечти имат милиони хора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7s & 28-135 f4
Автор: vgramatikov   
Дата:   08-04-14 16:31

Добре ,че нямам такива мечти.
Интересен ми е сензора само.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7s & 28-135 f4
Автор: stown   
Дата:   08-04-14 16:40

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7s & 28-135 f4
Автор: kvakioh   
Дата:   08-04-14 16:48

Аз съм скромен, искам дебилизма и тщестлавието на някои да го няма или поне с голямата цифра на възрастта да има някаква благост, а не нарицателни.
Видя се от другата тема, за подобните 2 апарата на този, колко досега го имат и колко човека реално го използват. И още повече, как няма въздействие от празните хвалебствия, hotsnail единствен има и си ползва апарата, другите дънят празнотии.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7s & 28-135 f4
Автор: localhost   
Дата:   08-04-14 17:55

kvakioh: [smilie24]

Най-доброто убеждение е да си го купите. Гласувайте с портфейла си един вид за тази камера. И приказки от вида "ами на мен не ми трябва такава" само ще покажат, че камерата не струва.
Дерзайте ...

Ето охлюва сума време разправя А7 та А7. Отиде, купи си го и си снима с него. И е с правото си да казва колко е хубава камерата (макар че прекалява с външни ревюта [smilie5] ). Всички други само лаят SONY това, онова, най, по, над и т.н. Жертви на меркетинговите отдели [smilie18].

Аз лично съм заинтересован от тази нова камера с високото ИСО на снимане и компактния размер, но засега не смятам да хвърлям кютюка [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7s & 28-135 f4
Автор: kvakioh   
Дата:   08-04-14 18:07

Никой не лае по Сони, точно обратното. Срещу неСони продукти се лае. Сони продуктите се възхваляват като икони, които никой не вижда освен на витрина.
Високото ИСО е колкото трябва.



Публикацията е редактирана (08-04-14 18:17)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »