Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Избор на DSLR !
Автор: Marian.Peev   
Дата:   31-03-14 15:42

Canon 600d vs Nikon d5100
Чудя се кое тяло е с повече плюсове.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR !
Автор: fraction   
Дата:   31-03-14 15:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR !
Автор: jigsaw   
Дата:   31-03-14 15:45

http://snapsort.com/compare/Canon-600d-vs-Nikon-D5100


Не се чуди кое и кой с колко и какво. Написали са го.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR !
Автор: marves   
Дата:   31-03-14 15:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR !
Автор: performar   
Дата:   31-03-14 15:47

от двата никона обаче ,ако се замислиш за Canon 650d е по добрият избот и от двата.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR !
Автор: Alsand   
Дата:   31-03-14 17:27

Доколкото ми е известно, това Никонско тяло не работи с доста никонски обективи, които нямат мотор.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR !
Автор: marves   
Дата:   31-03-14 17:37

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR !
Автор: jivkojj   
Дата:   31-03-14 17:39

Тея безмоторни обективи вече са рядкост. Който им се радва на такива, по-добре някой Д90.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR !
Автор: quazimodo   
Дата:   31-03-14 17:59

За първи път прочитам и не вярвам на ушите си [smilie5] , че Канон е с вграден в тялото мотор[smilie10][smilie10][smilie10]!!!


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR !
Автор: victory13   
Дата:   31-03-14 18:34

Не се коси... основните участници в дискусията все още са на ниво "доколкото ми е известно"... [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR !
Автор: Alsand   
Дата:   31-03-14 19:44

victory13, Естествено, че ще кажа "до колкото ми е известно". Аз да не би да снимам с Никон, че да задълбавам в тяхната техника. Свидетел съм на неволите на собственици на това тяло и това ми стига. [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR !
Автор: fraction   
Дата:   31-03-14 19:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR !
Автор: Marian.Peev   
Дата:   31-03-14 20:10

fraction, защо ако ще е канон да е 650Д?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR !
Автор: fraction   
Дата:   31-03-14 20:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR !
Автор: Pavlov   
Дата:   31-03-14 20:35

600D също има въртящ се дисплей.
Основната разлика между него и 650D е хибридната AF система на последния. Която пък я няма в Nikon-ите от 5-а серия. Така че, не може да се говори за точни аналози между двете марки.
Мариане, помисли какви обективи ще ползваш, това ще определи изборът ти на марка.

Поне докато не дойдат в темата Криско&co, и не те убедят, че от Sony NEX по-убаво нема [smilie5] .



Публикацията е редактирана (31-03-14 21:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR !
Автор: fraction   
Дата:   31-03-14 20:36

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR !
Автор: Marian.Peev   
Дата:   31-03-14 20:53

А ако се направи сравнение между 650д и д5100

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR !
Автор: fraction   
Дата:   31-03-14 20:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR !
Автор: Pavlov   
Дата:   31-03-14 21:40

fraction, нали се съгласихме, че обективите са важни? А ти пак даваш сравнение в този глупав сайт. От което можем да научим, че например Canon има вграден мотор за автофокус в тялото [smilie5] .
Сравнението трябва да се прави така:

Nikkor 18-105VR vs Canon EF-S 18-135 IS
Nikkor 18-140VR vs Canon EF-S 18-135 IS STM
Nikkor 35/1.8G vs Canon EF 40/2.8 STM
Nikkor 16-85VR vs Canon EF-S 15-85 IS
Micro-Nikkor AF-S 60/2.8 vs Canon EF-S 60/2.8 macro USM
Nikkor 17-55/2.8 vs Canon EF-S 17-55/2.8 IS USM

и така нататък ...

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR !
Автор: fraction   
Дата:   31-03-14 21:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR !
Автор: Marian.Peev   
Дата:   31-03-14 21:53

Добре, а за видео кой е по-добър? Или пак опираме до лещите

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR !
Автор: Pavlov   
Дата:   31-03-14 22:05

Sony A57 не е лошо тяло, стига на човек да му понася електронният визьор, и да може да си намери обективите, които са му нужни. Помисли си само - твърдаци от типа 35/1.8, 50/1.8, 85/1.8 ще си ги ползваш със стабилизация.

Аз лично за видео бих предпочел Canon. Една от целите на хибридния автофокус е точно тази - постоянен и по-бърз следящ АФ в LiveView. Като добавим и съвместимостта с STM обективи, които са с бърз и безшумен мотор, определено 650D има преимущество.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR !
Автор: fraction   
Дата:   31-03-14 22:12

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR !
Автор: Marian.Peev   
Дата:   31-03-14 22:12

Pavlov, аз се понасочих към 650д, но реших да попитам все пак, но има един лек въпрос който ми възниква [smilie5] разликата между 60д и 650д в цената е 100 лв. За видео 650д със STM обектив (със тъч скрийна ще е супер), но 60д (по-висок клас ааа-ууууу)?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR !
Автор: fraction   
Дата:   31-03-14 22:15

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR !
Автор: quazimodo   
Дата:   31-03-14 22:15

Я сега разбирачите да познаят къде е Канон 650Д и къде е "победителят" Никон Д5100[smilie7]:



Публикацията е редактирана (31-03-14 22:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR !
Автор: quazimodo   
Дата:   31-03-14 22:23

И отново, кой къде е ???:


https://photo-forum.net/static/site_pics/154/1396293679_zgif4910.JPG




https://photo-forum.net/static/site_pics/159/1396293569_reng5896.JPG




Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR !
Автор: chrisnoch   
Дата:   01-04-14 02:51

fraction,
Как пък не пропусна И в тази тема да отбележиш, че Сони А57 за нищо не става! На калпава ракета - Космоса й крив!

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR !
Автор: Emoxide   
Дата:   01-04-14 03:53

Точно Nikon D5100 e един от най-боклучавите никони правени някога. Отвратителен Jpeg, кофти RAW.
Ако ще е тъй по-добре един Canon 650D;
Ако има възможност аз бих препоръчал Nikon D5300!

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR !
Автор: fraction   
Дата:   01-04-14 08:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR !
Автор: Pavlov   
Дата:   01-04-14 08:20

emoxide написа:
Точно Nikon D5100 e един от най-боклучавите никони правени някога.

Emo, снимай със сапунерките, и не се изказвай така смело [smilie18] . Точно D5100 се оказа едно от най-успешните никонски тела от ниския клас.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR !
Автор: fraction   
Дата:   01-04-14 08:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR !
Автор: Marconi   
Дата:   01-04-14 08:38

Аз щи дам ся най-практичния съвет..[smile]
Забрави ги тия техно-мехно тъпотии, така или иначе 70% от хората не могат да вземат и 50% от възможностите на съвременните камери..[smilie18]

та:
1. Оглеждаш се и правиш списък на твоите приятели, кой с какво снима и какви обективи има..
2. Този с твоите фаворитни обективи го слагаш на първо място..
3. Преценяваш до колко би бил склонен да се разделя с тях от време на време..
4. Купуваш тяло от същата марка с обектив, който той няма, за да може да му предлагаш бартер..

и те така [cool] [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR !
Автор: victory13   
Дата:   01-04-14 08:43

...
0. Отиваш, и ги слагаш в ръка... много често любовта идва от първи поглед... или първо пипане, в зависимост което настъпи по-напред [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR !
Автор: Marconi   
Дата:   01-04-14 08:50

аз залагам на пипането [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR !
Автор: Digitalgab   
Дата:   01-04-14 09:06

5300 може би, но доказано е че махването на АА филтъра е вградена конструктивна грешка, вероятно с цел икономии.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR !
Автор: victory13   
Дата:   01-04-14 09:09

Къде е доказано... Това твърдение много плоско звучи. В момента има една камара камери без АА филтър... Всички за икономия ли са го направили [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR !
Автор: Digitalgab   
Дата:   01-04-14 09:18

А виж сега къде е доказано. Човекът е посветил много усилия по този въпрос, а и не е само той. За фирмите важното е да ни вземат парите.

http://www.martin-doppelbauer.de/foto/tippstricks/aliasfilter/index.html


И завършва така:

And those who don't believe me can find a similar comparison with many more cameras in the well-recognized German photo magazine ColorFoto (issue 3/2013, pp. 30). The results are nonambiguous: No substantial resolution advantages for cameras without aliasing filters.

But why is that? Well, an alias filter works as a lowpass: Image details below the sensor resolution are transmitted to any significant extent. Only those details are blurred, which the sensor can not resolve anyhow. If the filter is properly designed and manufactured, you can see practically nothing of its presence. Only the moire is missing. I have compiled a practical explanation of the Nyquist-Limit in this report.

Sorry, the whole issue about substantial improvements of resolution by removing the alias-filter is nothing but a big hype.



Публикацията е редактирана (01-04-14 09:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR !
Автор: victory13   
Дата:   01-04-14 09:37

Първо да се извиня на автора на темата за отклонението...

Тезата на автора е изтъкана от противоречия и ... "факти".
Цитирай по-правилно:
"Even though images of cameras without aliasing filters may appear [smilie10] [smilie10] [smilie10] sharper and crisper: Images of cameras with a proper alias filter can easily be re-sharpened to achieve the same visual impression[smilie10] [smilie10] [smilie10] - without side effects. A good example is the Canon 5D Mark III, whose alias filter was designed precisely to the point. The filter of the two predecessors (5D and 5D mark II) were a bit weak, so sharpening was hardly possible without visible loss of quality since slight moiré was equally enhanced."

Май при производството на филтъра някои си спестяват труда, и чак в най-новата си и най-скъпа версия да коригират това[smilie11] .

Въпросът е за отделна тема [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR !
Автор: Digitalgab   
Дата:   01-04-14 09:44

Чети по добре, също и редовете в края на статията. Като си дал парите си, не търси оправдания.

Just to make this clear: I've done a lot more tests than shown above. Even with very good prime lenses instead of the zoom lenses. The results always have the same tendency.

And those who don't believe me can find a similar comparison with many more cameras in the well-recognized German photo magazine ColorFoto (issue 3/2013, pp. 30). The results are nonambiguous: No substantial resolution advantages for cameras without aliasing filters.

P.s.: Many people confuse (perceived) sharpness with resolution (or detail). More on this can be found here. In short, a picture with high resolution (lots of details) may give an unsharp impression and a picture with much lower resolution may be perceived sharper. Resolution (detail) happens only at the time when the image is taken, sharpness can be increased in photoshop (with some restrictions) ...

Вярно че е за друга тема. Но тенденцията към поевтиняване на производството се забелязва - първо махнаха CCD сензорите, защото оскъпяват, после АА филтрите, щото пак оскъпяват, но важното за фирмите е да ни убедят че го правят за да ни дадат повече качество, а не за да ни вземат повече пари.



Публикацията е редактирана (01-04-14 09:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR !
Автор: victory13   
Дата:   01-04-14 09:58

Колега, никога не се оправдавам за покупките си, като те никога не са свързани с гледането на таблици и тестове [beer] ... /това може да помогне и на автора на темата/. При реализирането на покупка за мен най-важно е удобството при работа, и 1-2 чисто фотографски параметъра.
Колкото до резолюция и детайл, може да се погледне сензора на 7р в центъра, в края явно има проблеми...

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR !
Автор: kvakioh   
Дата:   01-04-14 11:14

5100>600D.
Eдинственото недотам предимство е, че с липсата на мотор в 5100 цените на обективите стигат цените на Канонските. И така нещата се изравняват донякъде.
600Д има като предимство Magic Lantern, с който при добро познаване на програмата може да се направи доста.
Дефакто, с правилните обективи, 2-3 на брой нещата са изравнени.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR !
Автор: Emoxide   
Дата:   01-04-14 11:34

...снимал съм в продължение на месец с Nikon D5100 и за мен лично е скапана машинка. Не ме радва - никак.
D7000 е наистина клас нагоре, не само като хардуер, но и като продуктов резултат. От тази гледна точка, малкия Никон, е смотана работа, да не говорим за античната му Af-система, със само 1 кръстовиден фазо-фокусен сензор.
Преди 2 години този мой познат който ми даде да го ползвам, искаше да ми го продаде на 1000лв. + 35/1.8G. Отказах му разбира се!


p.s. Главната причина да не харесвам D5100 е именно Multi-CAM 1000

В D5200/5300 имаме Multi-CAM 4800DX;
2016 pixel RGB metering sensor; (420-pixel RGB sensor при D5100)
Expeed 3/Expeed 4 processor vs. Expeed 2
и още доста други положителни неща



Публикацията е редактирана (01-04-14 11:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR !
Автор: simbon4o   
Дата:   01-04-14 11:37

Ако е канон поне 70д да е [smilie5] иначе не може да се конкурира с фокуса на никона.
Канон 50 1.8 е пълен боклук сравнен с никон 50 1.8Г, а канон 50 1.4 е по-скъп.
Всичко зависи от обективите, но като цяло 700Д горе долу става, 6ххД не стават за нищо, д5100 нищо му няма и т.н. Не ми се навлиза в подробности.

А57 не е лоша камера!!! Но исо перформанса му е по-зле от на никона и канона. От никона повече, от канона ... кантарят се, но пак на високо исо ми се струва, че канона дава идея по-чисто изображение.

Аз съм човек, който не снима на джепег, ако ще снимате на джепег - купете си сапунерка.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR !
Автор: Emoxide   
Дата:   01-04-14 12:00

Симо е прав, ако ще е Canon, добре е да е от новата генерация - 70D или поне 700D ;

Прав е и за това, ако ще е JPEG - сапунерка,
примерно ей тази ще ти свърши чудна работа [smilie24]




Публикацията е редактирана (01-04-14 12:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR !
Автор: fraction   
Дата:   01-04-14 13:05

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR !
Автор: MikeDimit   
Дата:   01-04-14 13:45

: quazimodo
На тестчето с Каноня си снимал снимащите с канон. А рибаря с никоня?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR !
Автор: Digitalgab   
Дата:   01-04-14 13:46

Той и Канон има и с Лайка е видян да снима.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR !
Автор: performar   
Дата:   01-04-14 14:52

кой е пък този на снимката с очилата

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR !
Автор: mihajlov2   
Дата:   01-04-14 14:58

Преведено на български, името изглежда така: Димитър Мечкаров.[smilie18]



Публикацията е редактирана (01-04-14 14:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR !
Автор: slaveyko68   
Дата:   01-04-14 15:12

Канон п650 е по добре от никон 5100 , не гледай сравненията влез в тубата там има доста ревюта, едни казват че канон е по добър и защо други казват, че е по добър и защо. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR !
Автор: truly   
Дата:   01-04-14 16:12

Аз лично бих препоръчал тяло с вградена стабилизация. Тук разбира се Канон и Никон не се класират. Те искат да си плащаш за тази опция за всеки отделен обектив, а сумите са сериозни. А както се казваше някъде - най-острият обектив ми е стативът, а като нямаш такъв - незаменима е стабилизацията.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR !
Автор: fraction   
Дата:   01-04-14 16:14

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR !
Автор: Emoxide   
Дата:   01-04-14 17:36

Марто, най-добре не си вземай никакъв DSLR, щото не разбираш от тея работи,
...щом си тръгнал да питаш професорите от форума.
КОПУВАЙ СИ ЕДИН SUUUUUUPER ZOO000000000000OOM И СИ ЩРАКАЙ НА ВОЛЯ!
[thankyou]

[smilie18]
















/Ти ся да не ме послушаш... [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR !
Автор: estanislaos   
Дата:   11-04-14 13:50

Здравейте колеги,
Любител съм и ми предстои избор на апарат като ми предложиха работа да снимам от време на време един състав та се чудя относно избора на апарат и обектив.Nikon D5300 със 50/1.8G или нещо по към професионалната лига но задължително NIKON.Ударете едно рамо,моля!
Благодаря

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »