Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: realnoncho   
Дата:   27-03-14 08:13

В случая не става въпрос за напълно чужди снимки, а такива които се пускат от модела участвал на снимките с друг фотограф. И могат ли всички голи модели да изкарат по 20 кадъра от снимките на други фотографи и да са от топ фотографите [smilie25][thankyou]
 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: demiman   
Дата:   27-03-14 08:14

[smilie7]
 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: prisonbreak   
Дата:   27-03-14 08:19

И изглежда може. [beer]



Публикацията е редактирана (27-03-14 09:07)
 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: J0R0   
Дата:   27-03-14 08:45

Е, защо да са чужди?
Аз съм ги гледал как работят. Мария в много случаи е инициатора на някой кадър. Подготвя си грима, дрехите, позата, измисля си идеята. Това че Калин е натиснал копчето е просто за по-лесно, със същия успех може да ползва дистанционно или самоснимачка.
Хората са екип и добре работят като екип.
Освен това не виждам Калин да претендира за авторство.
И след като той е решил че тия снимки не са негови, кой може да реши друго?
 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: bairi100   
Дата:   27-03-14 08:46

Къде го намирате тоя топ?При мене такъв нема?[cool] [smilie11]
 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: HP   
Дата:   27-03-14 09:01

[bАвтор: J0R0
Дата: 27-03-14 08:45

Е, защо да са чужди?
Аз съм ги гледал как работят. Мария в много случаи е инициатора на някой кадър. Подготвя си грима, дрехите, позата, измисля си идеята. Това че Калин е натиснал копчето е просто за по-лесно, със същия успех може да ползва дистанционно или самоснимачка.
Хората са екип и добре работят като екип.
Освен това не виждам Калин да претендира за авторство.
И след като той е решил че тия снимки не са негови, кой може да реши друго?
]


Не съм съгласен с това, освен с частта , че господин Калин не претендира за авторство. И едва ли е по-лесно господин Калин /наричам го така, защото не знам за кого става въпрос/ да натисне копчето, вместо дистанционно или самоснимачка. Фотографията е изкуство на стотни и хилядни. Никой не може да ме убеди, че някой , който примерно си няма хал хабер от фотография /освен ако не разчита на случайността/ и само натиска копчето, може да се сравни с някой, който като погледне през визьора и знае какво трябва да види и КОГА да натисне копчето.
 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: realnoncho   
Дата:   27-03-14 09:20

Ако някой е иницатор на даден кадър и се брои авторство, може ли във ФОТО форум да се включат и арт-директорите, гримьорите и стилистите [smilie25] [beer]
 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   27-03-14 09:22

Дайте снимки да гледаме
 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: realnoncho   
Дата:   27-03-14 09:58

Мога да разширя темата - може ли да стане същото със снимки от семинари/уъркшопи на който най-малкото са те насочвали за подходи и правилни практики [smilie25]
 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: J0R0   
Дата:   27-03-14 10:04

Аз пък си мисля, че когато става въпрос за работа в екип, когато става дума за близки хора, когато и двамата са съгласни, когато и двамата нямат нищо против, няма голямо значение кой от екипа ще си напише името като автор.
Има проблем, когато единият има претенции.
Или когато единият ги ползва без знането или без съгласието на другия.
В медиите най-редовно репортерите си разменят кадри от събития (защото трудно се покриват десет събития) и това не е проблем за никого.
Миналата година размених кадри срещу пропуск за концерт.
Тия кадри не са моите кадри, аз нямам претенции към тях, те са си на човека дето ми даде пропуска. Той си ги публикува, взе си хонорарите за тях.
Аз дори ги нямам при мен. И не виждам това кого другиго засяга и кой би могъл да има някакви претенции.
 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: vgramatikov   
Дата:   27-03-14 10:04

Каква е целта на тези тема?

Администратора да се погрижи :)
 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: fraction   
Дата:   27-03-14 10:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: kalynsky   
Дата:   27-03-14 10:09

Целта според мен на тази тема е личен хейт,нараняването на собственото "Аз", демек Егото. И най-вече Този прословут топ сто на автроите в ФотоФорум!!!
realnoncho не може да преглътене , че модел който снима от около 1 година е на едо ниво със същият!
Поздрави на всички и наздраве! Спрете с тази завист и хейт,
СНИМАЙТЕ БРЕ ХОРА!!!
 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: мара   
Дата:   27-03-14 10:10

ми в други сайтове даже си има категория "модели" там моделите си качват снимките, като даже не вибнаги пише автор, щото наистина те са дали идеята за кадъра - примерно.
мирабилия как бачка? ами пак така. екипната работа си е екипна и мен ме кефи. двама души се сработват и така. ей на - напоследък аз бачкам с любимия - оказа се, че можел да върши не само чирашката работа, ами и идейна! ми подписвам и с двете имена. що не?!
[smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: realnoncho   
Дата:   27-03-14 10:13

Целта е да чуя и мнението на други хора по този интересен за мен въпрос [beer]

Примерът, който Жоро е дал не е същото - там е на база на лично разбиране за да се свърши определена работа. А тук нали все пак е сайт за авторска фотография.

Понеже досега никой не е казал, че не може досега - ако аз съм с приятел някъде, видя нещо интересно и му кажа снимай, после снимката е станала и я пусна от свое име всичко е точно [smilie25]
 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: fraction   
Дата:   27-03-14 10:13

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: J0R0   
Дата:   27-03-14 10:17

Можем да разширим темата до семинери и уъркшопи.
Тия неща трябва да са изяснени много добре предварително, за да няма претенции и разправии.
Първо моделът съгласен ли е тия снимки да бъдат използвани от курсистите.
Второ водещият съгласен ли е.
Има случаи, спомням си, в които водещият не е съгласен курсистите му да използват снимките, защото той е нагласил осветителните тела, сцената, модела и т.н. и смята че заслугата е в голяма степен негова.
Това е негово право.
В такъв случай снимките не би трябвало да се ползват от курсистите, въпреки че курсистът е натиснал копчето на апарата си.
Има и случаи в които водещият и моделът нямат против снимките да се ползват, въпреки че имат голямо участие в кадъра.
Те могат да отстъпят това си участие на курсиста.
Това също е тяхно право.
В тоя случай курсиста може без проблем да си ползва снимките.
Нещата са прости.
И няма смисъл да се усложняват.

Примерите са много, и Мирабилия и Зелда и още куп други...
 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: realnoncho   
Дата:   27-03-14 10:17

При положение, че нищо конкретно не съм посочил, някои хора прекалено бързо се разпознаха [beer]

Аз съм задал конкретен въпрос МОЖЕ ЛИ?, а ми се отговаря със защити и обвинения за личен хейт?
 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: fraction   
Дата:   27-03-14 10:18

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: boni   
Дата:   27-03-14 10:21

Понеже съм бил свидетел на работата на Калин и Мария, ще кажа следното - Мария има авторски нейни снимки. Работи чудесно и с дистанционното и със самоснимачката. Някои фотографи на един семинар бяха изненадани, че им даде ценни фотографски съвети.
Ако някой има информация, че някои публикува неавторски снимки в сайта, моля да сигнализира с надлежните доказателства .
 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: boni   
Дата:   27-03-14 10:25

Автор: realnoncho
Дата: 27-03-14 08:13

В случая не става въпрос за напълно чужди снимки, а такива които се пускат от модела участвал на снимките с друг фотограф. И могат ли всички голи модели да изкарат по 20 кадъра от снимките на други фотографи и да са от топ фотографите [smilie25]


Конкретно на този въпрос, както си го задал - категорично НЕ, НЕ МОЖЕ.
 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: kalynsky   
Дата:   27-03-14 10:28

realnoncho..............кажи направо за кой става въпрос , а не да се измъкваш!!!



Публикацията е редактирана (27-03-14 10:29)
 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: realnoncho   
Дата:   27-03-14 10:30

Ето това е отговор - конкретно и ясно [beer]

kalynsky,
Изяснявам си питане за форума, не съм виновен ако някой се е почувствал засегнат. За мен въпроса е интересен.



Публикацията е редактирана (27-03-14 10:34)
 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: asahi   
Дата:   27-03-14 10:30

Питаш дали може? Може.

Питаш дали е редно? Ако е предварително договорено е редно. Ако не е договорено не е редно.
 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: kalynsky   
Дата:   27-03-14 10:32

realnoncho.........Разгледай кадри на Brooke Shaden!!!
 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: fraction   
Дата:   27-03-14 10:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: мара   
Дата:   27-03-14 10:35

и цивилизационни...то по-сташно :)

ама така кат гледам - постигнахме я поне за момента и на местно ниво [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: demiman   
Дата:   27-03-14 10:41

Аз видях как един и същи кадър се пуска и от двамата по-горе разпознали се автори ... Лошото е, че виждам толкова хубав кадър в червено за който няма как да пусна гласа си ... а съм го гледал от снощи поне 20 пъти ... [smilie11]
 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: fraction   
Дата:   27-03-14 10:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: fraction   
Дата:   27-03-14 10:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: realnoncho   
Дата:   27-03-14 10:44

Призовавам да не се пускат конкретни снимки - за мен въпроса е принципен и не искам да залитаме в частните случаи, от които е провокиран [beer]



Публикацията е редактирана (27-03-14 10:45)
 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: kalynsky   
Дата:   27-03-14 10:45

Ехееее.............много хора не са спали май снощи(demiman,realnonch...........има ли още)?! :-)
 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: мара   
Дата:   27-03-14 10:46

по едно време нямаше ли тандемни профили?
ниявах-гиизър например...? май и други имаше...
 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: J0R0   
Дата:   27-03-14 10:47

Границите на авторството и границите на екипността се определят от участниците в продукта и в екипа.
Не е работа на трети страни да се месят, ако хората вътре в екипа нямат претенции и разногласия и ако не се засягат интересите на трети страни.
 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: boni   
Дата:   27-03-14 10:48

Да, въпросът е принципен - категорично във Фото Форум не могат да се пускат снимки на които не сте автор. Това е написано ясно в правилата. И не, не може модела да изкара по 20 кадъра от снимки на други фотографи и да е топ автор!
 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: kalynsky   
Дата:   27-03-14 10:54

demiman,realnoncho..........Виждате кадрите в други сайтова,защото искаме кадрите да бъдат оценени безпристрастно( в този сайт, балгодарение на вас и такива като вас) това не се случва! Сайтове и форуми където кадрите са пуснати със взаимно съгласие, никой не ни познава и по този начи сръвняваме дали оценката на даден кадър получена тук е миродавна.И всичкото това се прави не с цел да сме топ автори , а да покажем творчество!
 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: fraction   
Дата:   27-03-14 10:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: asahi   
Дата:   27-03-14 10:57

Имаме двама заподозрени!
 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: demiman   
Дата:   27-03-14 11:01

Тънка е границата ... особено като се изгуби авторството веднъж - иди че вярвай на кой е тоя кадър - за мен нещата са приключили. Гледам, харесвам, просто не ги гласувам ... вас това едва ли ви притеснява ... а иначе и аз да питам като байра по-горе - де са тия топ автори, че не разбирам?
 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: realnoncho   
Дата:   27-03-14 11:03

Абе я стига скачал като ужилен...
Как точно не съм бил безпристрастен, ако може да ми отговориш. Има много хубави снимки казвам си, има по-слаби пак си казвам. Само че, като кажа нещо за по-слабите и се започва една ода, че мразя автора. Еми това не е безпристрастие, а търсене на положително чуждо мнение.

Искам да отбележа, че по темата ми дойде на ум, откакто един модел ми се накара за моя критика за шума на една снимка, не с автор kalynsky [beer]

Няма да влизам повече в този спор, ако имаш нещо конкретно по заглавието на темата - заповядай [thankyou]
 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: burnmaster   
Дата:   27-03-14 11:04

По темата....
Настоявам Деми незабавно да свали това пиле от профила си, тъй като считам че заслугата за кадъра е изцяло мой.

Аз го намерих в храстите...гонИх го...хванАх го, и го вардих да не избега докато го снима.

https://photo-forum.net/i/1694301



https://photo-forum.net/static/site_pics/195/1359128671_46.jpg

 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: demiman   
Дата:   27-03-14 11:04

fraction - малко късничко се сетиха за подробното инфо [smilie3]
 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: demiman   
Дата:   27-03-14 11:06

[cool] [cool] [cool] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: kalynsky   
Дата:   27-03-14 11:08

demiman...........Aз не очаквам Групата от Лом и сие да гласува за мой кадри и по-добре! [cool]
 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: demiman   
Дата:   27-03-14 11:10

Групата от София предполагам винаги е по-голяма [smile] - защо така се тревожиш?
 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: MikeDimit   
Дата:   27-03-14 11:10

А ако постобработката е от друг? Кой е автора? С цифровизацията на фотографията първоначалния кадър в 80% е далеч от крайния продукт. Кой е автора след такава масивна промяна на момента.
 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: victory13   
Дата:   27-03-14 11:14

Adobe...
 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: MikeDimit   
Дата:   27-03-14 11:18

Ба! А ако е пиратски...[smilie21]
 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: sky-fan   
Дата:   27-03-14 11:19

Ще си дойдем на думата. Аз подозирам, че червеното нещо е на кубето от един друг негов кадър...ама немам доказателсва. Така, че без доказателства на кой бил кадъра нема значение. Аз отдавна говоря за критика под снимките, а не за гласувания и че гласуванията са само за подредба на снимките в сайта. А сега с изненада открих, че съм в топ 100 листата, ама на последната страница. Отивам да снимам, че трябва да ви догоня...

П.С. Ето част от разговора с един фотограф на който семинар щях да ходя. Във връзка с правата в/у снимките:

When you set up your own shots and light them yourself you own the license to use the images, but with restrictions as per terms and conditions



Публикацията е редактирана (27-03-14 11:20)
 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: realnoncho   
Дата:   27-03-14 11:21

Според мен е доста различно да правиш селфове сам, да си и от двете страни на камерата, идеята и обработката да са твои. По-сложна реализация е и малко успяват да направят наистина хубави неща, в момента се сещам за Millita, която също съм критикувал доста. Но като гледам и тя спря да качва тук...

 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: fraction   
Дата:   27-03-14 11:30

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: realnoncho   
Дата:   27-03-14 11:43

Не се опитвам да отвращавам никой, просто когато започна да си общувам с някой във форума не ставам автоматично пристрастен и хвалебствен [smilie25]
 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: fraction   
Дата:   27-03-14 11:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: realnoncho   
Дата:   27-03-14 12:02

Мдам, в България ако посочиш на някой какво виждаш като възможности за подобрение в работата му излиза, че го мразиш и искаш да му е зле [smilie25]
 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: kalynsky   
Дата:   27-03-14 12:07

realnoncho........Защо не го формулира като предложене за нова секция, а така .........." В случая не става въпрос за напълно чужди снимки, а такива които се пускат от модела участвал на снимките с друг фотограф. И могат ли всички голи модели да изкарат по 20 кадъра от снимките на други фотографи и да са от топ фотографите " ?
 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: realnoncho   
Дата:   27-03-14 12:08

Съгласен съм да има такава секция [smilie24]

П.П. Не съм го формулирал като предложение за такава секция, защото предложението трябва да дойде от хора, които биха се включили в нея. Щеше да има недоволни, че аз искам да определям кое къде да е из форума :)



Публикацията е редактирана (27-03-14 12:13)
 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: Mogila   
Дата:   27-03-14 12:16

Мале мале... как имате време и нерви да се занимавате с глупости не знам. И как може такива неща да са толкова важни за някого...
 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: мара   
Дата:   27-03-14 12:18

вижте ся, хората разговарят на къде по-маловажни теми постоянно :)
що му скочихте на нончо? прав е да пита. всеки, който желае е прав да отговори. не мога да вдена защо постоянно се предполага противопоставяне и заяждане при всяка приказва, различно от "ЕВАЛА".
 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: J0R0   
Дата:   27-03-14 12:37

Не, не е добра идеята за подобна секция.
Ще е дискриминационна по отношение на екипите.
Не е работа на други хора да им се месят на екипите и да им определят кой е "автора" и кой има по-голямата заслуга за кадъра.
Това са неща, които се решават вътре в самия екип и се решават за всеки кадър поотделно.
В продължение на толкова години съм гледал доста подобни случаи.
Юлиян Недев и жена му, той снима, но тя е модел, прави стайлинга и постобработката. Виждал съм прекрасни неща подписани и от него и от нея.
Същата работа със Зелда и мъжа и Селваг. Отначало предимно тя му беше модел в кадрите, после надобря и го задмина.
Ние администраторите на сайта ли ще определяме кой точно е натиснал копчето и кой е "автора" и в каква галерия да бъде снимката.
С Мирабилия пък нещата са други - там тя е модел, стайлинг и постобработка - кой натиска копчето изобщо не ни е известно. Снимките са си от нейно име. Така са решили.
Имаше по едно време и колективни профили.
И това също е нормално.
Ако в сайта се регистрират Богданов и Мисирков, какво да им търсим сметка кой кадър с чие име е подписан? И как може двама да са автори, след като площта на спусъка на апарата стига само за един пръст...
Айде малко по-трезво :))
 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: didesignbg   
Дата:   27-03-14 12:38

- Тате, а защо облаците са толкова високо?
Баща му отговаря:
- Не знам.
- Тате, а защо птичките отлитат през есента?
- Не знам - е отговорът на бащата.
Намесва се майката:
- Хайде стига си питал, пречиш на баща си!
- Стига ма, нека пита, да знае!
 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: theblackrose   
Дата:   27-03-14 12:41

Добър ден на всички ;) Прекрасен ден Realnoncho [shtrak] Казваш,че си създал темата и тя била ясна, после я размиваш, разширяваш и всякакви тем подобни. Били сме се припознали хахаха Очевидно прозрачната ти концепция създавайки темата, стана лесно разпознаваема от други. Не си искал личностни нападки, после обаче радушно обсъждаш творбите Ни [thankyou] Искал си да си изясниш някакви неща... Е изясни ли си ги? Доста учасници дадоха отговор на въпросите ти. Апелираш да не се качват снимки в темата, после пускаш безсъвестно името на дама, като препратка към кадрите и??? Sky-fan за това "червено нещо" ли става дума -https://photo-forum.net/i/1820943&OFFSET=1&PERIOD=24
?Не знам за кой кадър на Кубето пишеш, но щом припознаваш в моя кадър, неговия стил на работа, мога само да се гордея,че напредвам [cool] И да изясня - занимавам се с фотография повече от 15 години, 11 от които съм и модел, притежавам хиляди кадри на "чужди" фотографи и никога не съм пускала чужди кадри тук или в друг сайт за фотография!!!Качвам само и единствено свой едеи, осъществени с помоща на всички стъпки ( техника, модел, реквизит, асистент, грим и т.н.) нужни за целта !!! И впрочем още се уча, гледам много чужди кадри, процесите по осъществяването им, снимам и се снимам! С какво се различавам от теб??? Защото съм модел? Защото имам kalynsky до себе си да си помагаме взаимно? Не кисна от 8 сутринта по форумите да съдавам теми с прозрачни цели!Нито пускам кадрите си тук, за да бъда в "топ автори", не се боря за първи страници, нито търся всеобщи "хвалепствия", но не очаквай,че когато изкажеш критика под даден кадър, автора няма да се опита да обясни - повтарям ОБЯСНИ какво, как и защо е създал този кадър. Не приемай обяснението на автора, като лично отношение, освен ако не си цялял точно това да провокираш!!! Mogila [smilie24] Fraction [smilie24] мара [smilie24] demiman [smilie24] Pd [smilie24] asahi[smilie24] HP [smilie24] bairi100[smilie24] MikeDimit [smilie24] prisonbreak[smilie24] burnmaster [smilie24] Boni[smilie24] JORO[smilie24] Пожелавам на всички яко снимане и много успехи,било то да е в "топ автори", на първа страница, да е сред най-платените фотографи или просто да израсне личностно и творчески ;) Наздраве[beer]

 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: fraction   
Дата:   27-03-14 12:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: realnoncho   
Дата:   27-03-14 13:11

theblackrose,
Къде в тази тема съм обсъждал творбите Ви? [smilie25]
Напоследък избягвам да коментирам твои снимки като цяло, за да не изляза много лош.

Щом JORO смята, че не е добра идея за подобна секция - ОК.
Щом има такива екипи нека има екипни профили [beer]

Моето мнение е просто - има разлика от това да имаш идея и това сам това да я заснемеш.
 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: fraction   
Дата:   27-03-14 13:15

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: Mogila   
Дата:   27-03-14 13:17

Че тя тази снимка е по-хубава от повечето на Кубето, поне според моя вкус [smile]
 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: realnoncho   
Дата:   27-03-14 13:22

fraction,
Това е тема за обсъждане, която засяга интересни въпроси.
Tвоите постове в нея досега са само против това да се обсъжда. Ако ти пречи (както каза за мен), просто подминавай темата.
 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: sky-fan   
Дата:   27-03-14 14:10

Аз имах в предвид реквизита, че е негов. Нищо друго...
 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: GOSPODIN   
Дата:   27-03-14 14:47

Освен Brooke Shaden, може и на водилата курс миналата седмица Miss Aniela, която има издаден цял албум със селфове с които и проби, а е само на 28 години.

http://www.missaniela.com/




Още един пример с една друга любима фотографка Daria Endresen, която също се самоснима:

http://dariaendresen.com/gallery/




 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: prisonbreak   
Дата:   27-03-14 15:20

Аз ги виждам и ги разбирам нещата по следния начин.
Тук се гласува с "малката" глава. Има ли готини женски форми, се помпи яко....
После групичките френдове си се подкрепят. (Лошо няма).

И всъщност си е доста скучно от известно време. Нещо, всички са зациклили. Едни и същи кадри ги гледам в всички социални мрежи и тук.

И с тоя рейтинг.... Що не го махнете.?. Тогава, каква ли ще е драмата.

И никак не обичам да чета изречения, по-дълги от 1 ред.

Наздраве на всички.[beer]
И СНИМАЙ ТЕ!!! ПРАВЕТЕ ВАШИ КАДРИ, "КРАДЕТЕ ИДЕИ ОТ ЧУЖДИ ДОКАЗАНИ ИМЕНА"
 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: karan4o   
Дата:   27-03-14 15:28

Чета и не мога да асимилирам!
[smilie18] [smilie18] [smilie18]
Циркът тук е пълен!
[cool] [cool] [cool]


... кви теми... кво нещо...

[beer]
 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: caspin   
Дата:   27-03-14 16:21

интересна тема[smilie5]
 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: alexcubata   
Дата:   27-03-14 16:49

Аз, доколкото разбирам идеята е, че някой може да качи чужди снимки в своя профил и така натрупа рейтинг, без фактически снимките да са негови. С други думи, отиваш някъде,снима те някой(да речем добър и креативен фотограф, който може дори и евентуално да разреши да ги ползваш), но все пак това не прави тази снимка твоя. В този ред на мисли, не е редно!
Не разбирам обаче, откъде е тази агресия и заядливост в този форум...
 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: burnmaster   
Дата:   27-03-14 16:56

Много просто....
Искат да затрият Ломската група, като най-перспективна[smilie7]
Като ни пробутват ''нови'' топ автори за изобилие.[smilie7]
 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: MikeDimit   
Дата:   27-03-14 17:11

Ей ви казус - правя някаква снимка обаче не я забелязвам, не ми харесва, абе не ми е интересна. Обаче жената я подхване пипне от там, от тук, блърне,кропне, поиграе си с маските, па сложи някакво тониране и още тя си знае и накрая излезе нещо дето я кефи. Па аз пистолет да ми опреш у темето не си признавам да съм снимал този кадър. Та. Кой е автора? Аз не съм! Мой бил пръста, но окончателната визия не е моя. Е, как да се пиша афтор?!?!
 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: demiman   
Дата:   27-03-14 17:21

Как ше ти рови жената у архива [smilie8] а ако побара голите моделки [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: rimohit   
Дата:   27-03-14 17:25

[smilie18] [smilie18]
 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: philip   
Дата:   27-03-14 17:27

Пуснал съм един специален поздрав за Мара, Theblackrose и не само в музикалната тема на Лидия.[thankyou]

По темата на Нончо:

Абе в киното надписите с участниците са толкова дълги, че ако трябва да ги четеш ще ти отнеме повече време от самия филм. Но всички са в екипа, а кой е авторът тогава – сценариста, режисьора, продуцента, оператора … кой? Те, затова си раздават Оскари за режисура, за главна роля и за каквото още се сетиш.

Работата в екип е нещо много хубаво, само дето на нас българите като цяло ни е още малко чужда, щот сме си малко егоцентрици може би…

Затова в нашия случай (ФФ) не виждам нищо лошо в графата "От автора:" авторът да пише кой с какво е допринесъл за кадъра. Няма да искаме от администраторите на сайта да има 55 полета я, за автор, фотограф, модел, обработка, грим, осветител и пр.

А кой е авторът - това екипът да си решава.

Нещо повече, в днешното "виртуално" време и пространство, кво пречи примерно да пусна "една муха", по електронен път, на Theblackrose и Kalynsky, щот ми харесват като екип, с подробно описана сцена, осветление реквизит и всичко останало, да я обсъдим (виртуално), те да я реализират, обработят кадъра и накрая, с тяхно съгласие разбира се, да го пусна във ФФ като свой, как Ви изглежда? И всичко това без дори да сме се виждали с тях face to face.

В днешно време така се създават редица продукти и услуги, които много от нас ползват: Firefox, Gimp, Wikipedia… – да знаете кои са авторите?
[beer]



Публикацията е редактирана (27-03-14 19:46)
 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: theblackrose   
Дата:   27-03-14 17:31





Публикацията е редактирана (27-03-14 17:32)
 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: kalynsky   
Дата:   27-03-14 17:33

MikeDimit;philip........ [shtrak] [beer] [cool]



Публикацията е редактирана (27-03-14 17:38)
 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: Murnau   
Дата:   27-03-14 17:57

mikedimit,

няма автор, тва е няква глупост
 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: Murnau   
Дата:   27-03-14 17:59

и да станеш топ автор по този начин, кел файда...
по-трудно ти става след това, особено , ако ти се наложи да направиш поръчка някаква и досега си стъпвал само на лаврите във фотофорум :))
 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: мара   
Дата:   27-03-14 18:59

ей така са насрах аз с една корица [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: ishootraw   
Дата:   27-03-14 19:05

Ех, типичната българска черта да се гледа в паничката на другия, в двора на съседа...Дори и да може да са живи и здрави хората! Дали пред или зад обектива, ако работата е обща и е съгласувано между двамата нищо лошо според мен...Пък и както е казано по-горе "Снимайте бе хора!"
 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: realnoncho   
Дата:   27-03-14 19:35

philip,
Така като си ги почнал екипите предлагам една снимка да си пуска гримьора, една стилиста, една артЪ-директора, една шефа на студиото, една модела и една фотографа [beer]

ishootraw,
Фото-форум не е паничката на съседа [smilie25]
 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: fraction   
Дата:   27-03-14 19:40

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: realnoncho   
Дата:   27-03-14 19:43

Няма битка, обсъждаме си [smilie25]
 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: philip   
Дата:   27-03-14 19:45

Ми Нончо, ако всички в екипа са навити, why not?
Може да го обсъдим на следващата ни среща[beer]

 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: realnoncho   
Дата:   27-03-14 19:52

Защото, това че всички са навити не прави авторство [smilie25]
 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: ishootraw   
Дата:   27-03-14 19:52

realnoncho, според мен самата тема си е точно гледане в чуждата паничка, че дори и опит да се "обади на другарката"...Нека всеки си пуска каквото иска, а това дали да стане топ автор (това ли е целта?) или не нека реши така нареченото "community".

theblackrose ви го е написала много на място, евала!

Наздраве!
 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: ivjordan   
Дата:   27-03-14 20:23

Според мен пък, макар че, кой съм аз, че да давам акъл, това е тъпо.
Тъпо е повече от един автор да качват снимки от една и съща сесия.
Няма значение как са си решили отношенията между себеси.
Първо, създава се ясна насока кой е/кои са авторите.
Второ, зрителят изпада в известно недоумение.
Трето, това е явно точкогонство.

Браво на Нончо, че пусна такава тема.
 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: 5co   
Дата:   27-03-14 20:24

[smilie24] Black Rose
 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: GOSPODIN   
Дата:   27-03-14 20:33

Ей, Мери и Калин много взеха да притесняват някои колеги. То да е един път разбирам, но взе да става практика. Имат идеи хората, снимат и публикуват, но не разбирам защо все се намира някой да търси под вола теле.[smilie8]
 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: MikeDimit   
Дата:   27-03-14 20:42

Не знам кой какво влага в думата автор. За мен автор е създателят на крайния продукт. Заготовките, ескизите и т.н. са си полуфабрикат. И да си го признаем откак се снима на цифра този проблем се изостри много. На филм нещата са по-прости. При филма се смята, че постобработката като цяло е малка част от процеса и фотографа е "направил кадъра" преди да натисне копчето учитайки характеристиките на осветлението,филма и позитивния процес. При цифрата заснимането е само началото на бъдещата творба или продукт - просто целия процес по манипулиране е много по-богат и с повече креативни вариации. Не сте ли се хващали , че в понеделник обработвате един файл по един начин и сте доволен, в петък по друг и сте щастлив, а в неделя засилвате всичко в кошчето? [smilie9]
Няма пълно щастие! [beer]
 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: ivjordan   
Дата:   27-03-14 20:46

^Деинсталирането на Фотошоп от Вашата система решава всички тези проблеми с раздвоение/разтроение на личността.
И тогава започвата да мислите за кадрите и да снимате за удоволствие.
 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: eewf   
Дата:   27-03-14 21:05

Великите умове обсъждат идеи.
Средните умове обсъждат събития.
Дребните умове обсъждат хората.

Тая тема ся хора ли обсъжда или събития ...
Знам, че Калин и Мария обсъждат идеи [smilie25] пък и ги реализират...

Успех с творчеството сладури! Снимайте пък лаладжийте нека си плямпат... [beer]
 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: realnoncho   
Дата:   27-03-14 21:13

Аз имах питане, Бони ми отговори конкретно.
Въпросът продължава да е принципен, макар че всеки втори коментар се опитва да го завлачи към хората, които аз не държа да обсъждам в темата и ако прегледате мненията ми по-нагоре това се вижда [beer]
 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: Mogila   
Дата:   27-03-14 21:20

От доста време забелязвам, че хората занимаващи се с фотография са доста заядливи и завистливи хора(повечето). Има нещо нередно. А би трябвало да е точно обратното- да са доста по-възвишени :)
Дано никога не стана и аз така( ако вече не е късно).
 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   27-03-14 21:23

Ами затваряй като са ти отговорили конкретно де ;) [cool]
Никакво значение кой от даден екип ще качи снимките, ако всички други от екипа нямат проблем с това. Всичко друго е някаква странна завист или други неблагоприятни чувства и действия, и най вече чист спам...
 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: boni   
Дата:   27-03-14 21:36

MikdeDimit :
На филм нещата са по-прости. При филма се смята, че постобработката като цяло е малка част от процеса

Ако само знаеш колко много не си прав:) Понякога при филма постобработката е много повече, отколкото при дигиталните кадри.
Друг е въпроса, че малко хора я умееха...
 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: realnoncho   
Дата:   27-03-14 21:42

Защо да затварям, както виждаш има много различни мнения по темата и няма обиден тон. Това, че на някой му изглежда заядливо и завистливо не ме вълнува, такива неща ми говорят след всеки различен коментар [beer]
 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: atrifonov   
Дата:   27-03-14 21:42

100
 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: paolo_n1   
Дата:   27-03-14 21:49

Мисля че ако модела е гол аз лично бих му дал всичките права върху кадрите , а ако си покаже и сливиците ще му дам и фотоапарата ...[shtrak]

 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: atrifonov   
Дата:   27-03-14 21:54

добре че не си показва и други неща, че незнам кво ще даваш [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: fraction   
Дата:   27-03-14 22:20

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: caspin   
Дата:   27-03-14 22:34

https://photo-forum.net/i/1819601
[smilie5]

гузен негонен бяга.който се разпознава да вдигне ръка[cool]



Публикацията е редактирана (27-03-14 22:37)
 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: marrio31   
Дата:   27-03-14 22:39

ако ставаше въпрос за пари...щеше да е сложно,а тук за някакви си точки и топ 100..щом фотографа е съгласен модела да публикува,няма проблем ,въпрос на договорка,а това червенкото е страхотия,по0здравления и за двамата[cool] undefined



Публикацията е редактирана (27-03-14 22:41)
 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: sirkhann   
Дата:   27-03-14 23:02

Какво пък толкова ги мислите тези точки. В магазина апаратите се купуват с пари, а не с точки от ФФ.
 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: realnoncho   
Дата:   27-03-14 23:02

Точно ако става въпрос за пари е просто - там продаваш продукт, за който авторството на екипа върши работа [beer]
 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: sirkhann   
Дата:   27-03-14 23:17

Аз разбирам какво се опитваш да кажеш, но мнозинството не те разбира и ти обираш негативите. Въпросът е достатъчно комплексен и предизвикващ разногласия сред хората, за да успееш да получиш единодушна подкрепа.

Спомням си олимпиадата в Атина, когато нашият Данчо им скри топката на всички, а тъпите съдии дадоха златото на куция грък, защото е домакин. Тогава Данчо оспорва съдийската оценка, но по правилник имаше право оспорва единствено оценките, дадени на него. Отговориха му, че неговата оценка е справедлива, без някой да разглежда дали тази на гръка е била такава. Изводите оставам на теб [smile] Снимай и не се товари с глупости.
 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: realnoncho   
Дата:   27-03-14 23:32

Снимането не ми пречи да си казвам нещата както ги виждам. Конформизмът не ме влече [beer]
 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: Murnau   
Дата:   27-03-14 23:47

абе ясна е работата, тия дето се правят на ударени, толкоз по-зле за тях

в юридическите среди се нарича изтатко [smilie5]



Публикацията е редактирана (27-03-14 23:49)
 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   28-03-14 07:57

realnoncho може би си прав :)
 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: мара   
Дата:   28-03-14 09:35

ъхъ. аз случая съм общо взето на обратното на нончо мнение, ама кат се замислиш, че наред с клишетата, сериите от по 100 снимки с градус разлика и бозите могат да почнат да качват по 10 човека един кадър, щото са екип - майкооооуууу! [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

нещо кат хорово снимане [smilie5]
те затва винаги съм се чудила кви са тия пленерни масовки, дето едно стадо с апарати плющи кадри на едно и също нещо до умопомрачение...а после форумът "се взривява" от "спиращи дъха" кадри, "оставящи те без думи" [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]
 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: HP   
Дата:   28-03-14 09:39

нещо кат хорово снимане [smilie5]
те затва винаги съм се чудила кви са тия пленерни масовки, дето едно стадо с апарати плющи кадри на едно и също нещо до умопомрачение...а после форумът "се взривява" от "спиращи дъха" кадри, "оставящи те без думи" [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]


Те и аз така [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie24] [smilie24] [smilie24]

 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: fraction   
Дата:   28-03-14 09:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: realnoncho   
Дата:   28-03-14 10:09

fraction,
Ето мненията ти в тази тема досега:

Pd [smilie24]
- -
мара [smile]
- -
JORO [smilie24]
- -
няма скоро да постигнем, вселенска хармония [smile]
тъмни предцивилизационни страсти, все още владеят душите [smile]
- -
толкоз ли е важно да си топ автор ? явно да [smile]
аз, за себе си, мога да кажа, че осъзнавам, че никога няма да бъда и ми е лесно [smilie5]
мир и любов [smile]
- -
дайте ги тез кадри, да видим мотива, за таз величава битва [smile]
- -
kalynsky [smilie24]
кадъра е страхотен и пише подробно, кой какво е допринесъл за него :)
- -
да не би това да е някаква стратегия, да отвратите някой автори, за да останете вие [smilie5]
- -
абе ... вуте да е зле [smilie3]
- -
theblackrose [smilie24]
- -
realnoncho никой не ти пречи ... снимай, както искаш [smile]
кое, ти дава право, да даваш на другите "нишан" как те да си правят нещата ?
ако имаш въпроси по организацията на сайта - знаеш JORO, boni, admin ...
в правилата на сайта е описано, че не е желателно да се пускат теми в посока на организацията и правилника му [smile]
- -

Мой коментар:fraction,
Това е тема за обсъждане, която засяга интересни въпроси.
Tвоите постове в нея досега са само против това да се обсъжда. Ако ти пречи (както каза за мен), просто подминавай темата.


- -
realnoncho, точно за тази паничка става въпрос, не знам освен теб, дали някой друг, вярва в друг мотив за написването на темата [smile]
не е моя тая битка, ама да си кажа [smilie5]
- -
можем да въведем кодекса на Нончо ! за спазването му, комисия с председател Нончо :) който, го престъпи - 3 косъма върху огледалото ! (руси)
а, някой, някъде, снима [smile]
- -
след взрива, настана тишина.
само цъкащия часовник на стената, му напомняше, че все още закъснява, за следващата ... масовка.

[shtrak]


Ти в тази тема изглежда собствено мнение нямаш, след предупреждението ми съвсем улете у тръните.

Петък е, давам ти почивка от троленето тук [thankyou]
 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: zelda   
Дата:   28-03-14 16:43

И аз мисля, че снимката е авторска само когато се изпълни отначало докрай, другото е съавторство да го нарека. Нищо фатално в това да те снима друг по принцип...
Позачетох темата и стигнах до цитат на името ми-спирам дотук.
Жоро, "автопортретите" ми са такива, не "щракнати" от друг. Качвах "съвместни" снимки преди 7 години, когато се интересувах от фотографията не от позицията на фотограф. Но никъде не съм претендирала с тях, че са мои. "Съвместното" изпълнение отнема от искреността и атмосферата- поне за мен е така.
Иначе за претенциите за авторство на ниво "идея", мисля че голяма част от качващите тук могат да бъдат съдени за "кражба" на такива- малко "поомотани", виждам неща, които са взаимствани от други, много по-добри автори, най-често небългарски.



Публикацията е редактирана (28-03-14 17:27)
 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: zelda   
Дата:   28-03-14 16:58

Все пак съм на мнение, че с асистент се работи по-лесно.Но минусът е атмосферата поне за мен.
Иначе, за да претендира един модел, че е и фотограф, трябва да има достатъчно насниман материал/ освен себе си с асистент/ , за да покаже, че може да снима)) Така асистенството вече става приемливо.



Публикацията е редактирана (29-03-14 11:17)
 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: realnoncho   
Дата:   28-03-14 17:22

Има логика в мнението на zelda, добре казано без да се изпада в крайности и разправии [smilie24]
 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: kvakioh   
Дата:   28-03-14 17:26

Отивам с асистент и 3-4 апарата да натискаме копчета след малко...Ще покажа какво той е направил със своето дистанционно.
Странна тема, така и не стана ясно кое как...Пък нека да има асистенти.
 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: 5co   
Дата:   28-03-14 17:28

Хората по света майчинството си отстъпват, вие тук се дърляте за някакви снимки. [smilie18]
 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: тьма   
Дата:   28-03-14 23:05

Ако двама души работят в екип - единият снима, другият дава идеите и извършва постобработката, коректно е да пускат снимки с общ профил, това е моето скромно мнение.

Във връзка с коментарите на Жоро - ако някой ми разреши да пусна негова снимка като моя, защо тя се изтрива от профила ми...или това важи само за определени автори[smilie3]

 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: ElBandido   
Дата:   29-03-14 02:43

тъма, този път сме на едно мнение :)
а по на горе някой казва че нищо не му било ясно :) ясно е като бял ден :) модел снимащ голо тяло отива на сесия с фотограф нащо се случва и започват да се снимат безплатно :) да творят заедно на модела му хрумва че освен модел може и фотограф да се пише :) и така започва приказката фотографа и казва аз ще те науча и я учи със сигурност :) говорят си обсъждат :) ама то и аз с моделите си обсъждам какво искаме :) даи и на тях да правя по един профил и да качваме заедно снимки да има :) щото и без друго са малко снимките във форума и без друго какво не му е ясно не е ясно само за този на който не иска да му се изясни и да погледне трезво на нещата е да малко съм като баба ванга :) ама така ги виждам аз нещата с тез едни и същи снимки :)
 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: dimidumi   
Дата:   29-03-14 06:58

Е ся кво стана...каквото и да ви говорят, да знаете, че става въпрос за пари и секс...какво тук значи някакъв си рейтинг...[beer]
 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: pachok   
Дата:   29-03-14 23:51

Интересна тема. И аз съм се замислял по този въпрос, и бая се чудих защо авторката theblackrose пуска снимки на които е тя самата и очевидно не са правени от нея. Стори ми се някак си нередно и противоречащо на правилата. Но добре че Нончо отвори темата, та да ми се изяснят нещата. Така, първо няма нужда да нападате човека, в пълното си право е да пита защо? Второ, след като прочетох коментарите и разясненията от въпросната дама, помислих логически и философски и стигнах до извода, че ако написаното от нея е достоверно, то няма никакъв проблем и двамата с kalynsky да качват по профилите си съвместното си творчество. Когато се снимат живи същества и най-вече хора, очевидно е, че няма как заслугата за снимката да е 100% на фотографа. Ако нямаш модел, колкото и добър да си няма да имаш и снимка. Значи в тези 100% участват фотограф, модел и евентуално гримьори, стилисти, човек осъществяващ постобработката и прочее. Но въпросът е кой от всичките има най-голяма заслуга и най-голяма тежест в схемата, за да се нарече автор? За мен ключовитете фактори са: идея, инициатива и реализация. Ако и трите са дело на фотографа, то той е авторът. Ако обаче идеята и желанието са провокирани от друго лице, а само реализацията е негово дело, то тогава имаме съавторство и двамата участници имат права върху творбата си.
 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: boni   
Дата:   30-03-14 00:07

Очевидно викаш...
А кой е авторът на тези снимки според теб? Няма друг освен двамата, които са на снимката и апарата на статив и самоснимачка


https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/t1.0-9/581346_396647717072426_1466934229_n.jp



https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-ash3/t1.0-9/68402_600117400058789_628723153_n.jpg




https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-prn1/t1.0-9/1555328_600118286725367_810066029_n.jpg




https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc1/t1.0-9/577351_600119480058581_758195575_n.jpg

 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: pachok   
Дата:   30-03-14 00:17

Ами те са си авторите :-) Моделът в случая е и фотограф.
 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: boni   
Дата:   30-03-14 00:23

Именно - коментирам горното казано от тебе "и бая се чудих защо авторката theblackrose пуска снимки на които е тя самата и очевидно не са правени от нея.":) Не е очевидно, че ако си на снимката, не си я правил ти. Аз примерно знам снимки на Мария правени от нея на самоснимачка.



Публикацията е редактирана (30-03-14 00:24)
 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: boni   
Дата:   30-03-14 00:32

Ето една снимка на която съм аз някъде през 1987г и съм я правил аз [smilie18] Така че, нещата не са толкова очевидни:)


http://belfo.photo-forum.net/boni/b3.jpg

 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: pachok   
Дата:   30-03-14 00:42

Съгласен съм разбира се за самоснимачката, тук говорех конкретно за двамата автори, наистна не е правилно да се каже "очевидно", но се предполага, че е така, след като на места пускат снимки от едни и същи фотосесии, а и на последната дори пише че фотографът не е тя, а kalynsky :-)
А и далеч не съм казал, че става въпрос за всичките и снимки, казусът е на лице дори и да се отнася само за една снимка, и аз съм доволен, че си го изясних, подкрепям я и съм "ЗА", да качва освен нейните и други съвместни снимки, след като участва активно в творческия процес по създаването им.



Публикацията е редактирана (30-03-14 01:03)
 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: demiman   
Дата:   30-03-14 01:03

Отдавна трябваше да пише кой е фотографа, сега вече е късно според мен. Просто подхода още в началото не беше правилен, а като се оплетеш веднъж после ходи се отвръзвай [smilie3]
 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: AndreyIst   
Дата:   30-03-14 01:27

Нончо, напълно съм съгласен с теб. Снимките и на двамата автори ми харесват, но темата за индивидуалното авторство от тях е забавна. Добре, че моите модели нямат намерение да снимат.
 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: nyamago   
Дата:   30-03-14 01:34

@boni - Rock Star! [cool]

(Още нещо общо и, понеже съм забелязал и други, ако някой ден дойда а жива сбирка на ФФ ще трябва да донесем и другите такъми и да се изджемим : )
 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: nyamago   
Дата:   30-03-14 01:42

> "...Отдавна трябваше да пише кой е фотографа, сега вече е късно
> според мен. Просто подхода още в началото не беше правилен, а като
> се оплетеш веднъж после ходи се отвръзвай..."

Ами в началото хората не са подозирали такъв огромен (и нездрав, според мен) интерес към този аспект от работата им.

Какъв, всъщност, е проблема?!? [smilie11]
 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: swan_   
Дата:   30-03-14 04:18

Мен страшно ме учудват някои от изказаните мнения в темата, като това важи с особена сила за админите. Според мен Нончо иска да зададе въпрос, който е обсъждан многократно и който е посочен в правилата на ФФ, а именно създаване на втори профил. По тази логика, ако някой снима жена си, децата си, сестра си, баба си и т.н. да им направи по един профил и да каже, че са се снимали - а върви доказвай кой е натиснал копчето. В случая не визирам конкретните замесени имена, а говоря принципно. Все пак, едно нещо в изказването на Мария ми направи впечатление - това, че снимала от 15 години. Интересно би ми било да видим кадри от този период, наистина. Ако наистина се справя така добре с фотографията, както с позирането, би будела възхищение.
 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: GOSPODIN   
Дата:   30-03-14 05:12

Според мен тук има въпиюща завист и злоба към Калин и Мария, зле прикрита от точки и алинеи. Усукването и философстването за копчето и кой го е натиснал са още един опит, да се очерни и унижи творчеството на едни нови и интересни имена в БГ фотографията.
 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: caspin   
Дата:   30-03-14 07:59

Сега ще си направя един профил на детето и ще качвам снимки и там.Нали по време на снимане няма значение кой точно "натиска копчето".След 15 години то ще има регистрация от мноого дълго време[smilie5].Междувременно ако се освободи някой "известен" ник на автор от форума може да помоля админа да промени моя с него и така. [smilie5] Да живее фотографията- пък кой натиска копчето не е важно- щом сме в една стая авторството не е важно[smilie5] Впрочем никъде официално не пише, че може да си променяш ника[smilie5]
 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: AndreyIst   
Дата:   30-03-14 08:07

За никаква завист не става дума, обаче. Вече казах, че харесвам работите, но често не зная кой е автора на фотоса. Наистина има видимо застъпване на идеи от невероятно сходни ракурси.

Понеже това е форум, затова и въпросът е принципен. Не, между двамата проблема няма, поне не във фотографски аспект. Ако някой от двамата направи самостоятелна изложба някъде няма да получат такива въпроси. Обаче - ако направят същата тази изложба заедно въпросите неминуемо ще излязат.

Аз имам много мои фотоси, които не са направени от мен /имам в предвид, че аз съм на тях/, но чиято концепция е моя. Значи ли това, че ако натискащият спусъка няма нищо против аз мога да си ги сложа в профила. Ако да - обещавам да почна да го правя.
 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: realnoncho   
Дата:   30-03-14 09:28

Автор: GOSPODIN
Дата: 30-03-14 05:12

Според мен тук има въпиюща завист и злоба към Калин и Мария, зле прикрита от точки и алинеи. Усукването и философстването за копчето и кой го е натиснал са още един опит, да се очерни и унижи творчеството на едни нови и интересни имена в БГ фотографията.


Никой не е казал нещо лошо за творчеството на хората, ставаш смешен с такива твърдения и опитите си да украсиш неща, каквито няма.
 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: falcon   
Дата:   30-03-14 09:35

Обсъждат се много излишни неща. Жоро го обясни ясно в началото и с пример. Правилата на сайта са в унисон със закона за авторското и сродните му права. Може да публикуваш снимка, на която притежаваш авторските права.

При модел и фотограф, правото може да е и на арменския поп, ако това е договорено. Така че кой къде стои, дали на спусъка, дали виси на лещата на обектива или се намира пред нея, дали е баласт на статива или лети около сцената за да бъде муза, са нерелавнтни и маловажни въпроси[smilie18]

Без никакви уговорки по закон правото е на натискащия спусъка, а при договорки както казах може и да е и на арменския поп[beer]



Публикацията е редактирана (30-03-14 09:42)
 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: boni   
Дата:   30-03-14 09:55

Всеки случай е различен. Моделът може да е само модел, но понякога моделът може да е и фотограф. Това, че си модел не значи, че не може да си фотограф, както и обратното.
И какво да кажа, аз, след като участници в един семинар, който правихме с Калин и Мария ми пишат следното:


"а най-приятната изненада за мен беше Мария, която застъпи много стабилно като импровизиран трети лектор и даже май говори най-много от всички, и от гледната точка на фотограф, и на модел "
 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: caspin   
Дата:   30-03-14 10:03

някои хора си заслужиха адвокатски хонорари[smilie5]
 Re: Може ли във фото-форум да станеш от топ авторите с чужди снимки?
Автор: J0R0   
Дата:   30-03-14 10:19

Понеже стана дума за адвокатски хонорари ще ви кажа следното.

Правилата на един сайт не могат да противоречат на закона.
Законът не може да противоречи на конституцията.
Конституцията не може да противоречи на международните договорености.

Това е логиката по която се движат нещата в света на правото.

Всякакви дискусии по натам са излишни.

Фото Форум не е място където всеки да се прави на юрист, хората затова учат по 5 години.
Който има желание да си изяснява тия въпроси, взема ЗАСП в ръка и отива при адвокат.
Адвокатът му обяснява това което не му е ясно.

Ако е убеден че е прав и има основание - дава под съд нарушителите - Калин, Мария, Фото Форум, Българската държава, ЕС или когото сметне за необходимо. Хем ще докаже правотата си, хем ще изкара едни добри пари.

Това е положението.
Другото е преливане от пусто в празно, създаване на негативни настроения между колеги фотографи, което не ми харесва, затова затварям темата.

[shtrak] [shtrak] [shtrak]
 

 Тази тема е затворена