Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Избор на надежден хостинг
Автор: metodiev_martin   
Дата:   25-03-14 22:55

След като установих, че платформата wordpress е правена и за шимпанзета, и че направата на сайт не е толкова сложно нещо, реших да се впусна в приключението. Измислих си домейн, харесах си тема за 69 долара, но все още не съм избрал кой да ми хоства сайта. Говорих с познати, които се оплакват от различни фирми, при които има чести сривове и бъгове в системата, та реших да се допитам и до вас какви са вашите впечатления от "личният ви хостинг" и какво евентуално можете да ми предложите.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на надежден хостинг
Автор: GenaDP   
Дата:   25-03-14 23:02

SuperHosting.bg‎

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на надежден хостинг
Автор: vkk1   
Дата:   25-03-14 23:06

ами аз ползвам суперхостинг и нс1 години наред, досега никога не съм имал проблеми с тях.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на надежден хостинг
Автор: metodiev_martin   
Дата:   25-03-14 23:16

Аз се замислям за ICN, защото предложенията са им по-атрактивни


17 GB, MySQL SSD
170 GB
16 бр.
Ежедневен бекъп
Google Ads
CloudFlare + RailGun
SEO инструменти

4.68На месец

но не зная, колко е надежден

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на надежден хостинг
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   25-03-14 23:16

SuperHosting.bg‎

Преди месеци имах същата дилема за избор на хост - това е фирмата. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на надежден хостинг
Автор: SLR   
Дата:   25-03-14 23:30

SuperHosting.bg‎ [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на надежден хостинг
Автор: mravunko   
Дата:   25-03-14 23:38

беги само далече от топхост :) другите и те си имат кусури, но за твоите 5 мб сайт не ти дреме толкова :) ICN стават, суперхостинг могат да те изненадат, ако сайта ти прави повечко посещения и ще искат да минаваш на по-горен план (около 1000 уникални на ден не става на най-ниския им план), но за нов сайт, предполагам фотографски, надали бързо ще стигнеш по 1000 уникални на ден.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на надежден хостинг
Автор: valetvitor   
Дата:   25-03-14 23:41

най-добрите :) http://www.siteground.com/

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на надежден хостинг
Автор: rx   
Дата:   26-03-14 00:23

Лично аз ползвам ICN - спечелиха ме със съпорта си, който е изненадващо добре подготвен технически.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на надежден хостинг
Автор: metodiev_martin   
Дата:   26-03-14 00:27

rx това звучи обнадеждаващо. Някак ми писна да попадам на "съпорт" (независимо къде), който в дадената сфера е по-голям профан и от мен и само да ми обяснява - работим по проблема, ще се свържем с вас в най-скоро време, имайте търпение, нов съм и ме обучават все още...
[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на надежден хостинг
Автор: rx   
Дата:   26-03-14 00:32

Готини са. Но и за суперхостинг чувам добри неща. Каквото и българско да избереш, ще е класи над разни тиквени мастодонти като godaddy - половината нерви съм си ги оставил по техните чатове [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на надежден хостинг
Автор: localhost   
Дата:   26-03-14 00:39

Още 1 глас за siteground.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на надежден хостинг
Автор: iasen2   
Дата:   26-03-14 10:13

ICN.bg

Ако имаш въпроси за wordpress може да ме питаш на лични
да не забравиш да го надстроиш за многоезична версия :)

каква тема си купи ако не е тайна
аз лично използвам безплатна засега :)

всеки хостинг има фантастико инсталирана платформа за инсталация на wordpress . първо трябва да си платиш името на сайта и да изчакаш няколко дена , за да се обвнови в DNS сървърите на различните доставчици
хостинга ми е около 90лв + едно име безплатно, всяко следващо име е около 20лв

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на надежден хостинг
Автор: ecobo   
Дата:   26-03-14 10:24

Имам десетки сайтове на tophos.bg и нямам оплаквания - бързи сървъри, видимост от цял свят, цените им нямат конкуренция. Работя с тях от 7-8 години, никакви проблеми. Имало е един-два срива за по няколко часа, ама то къде няма...
Имах няколко сайта на host.bg но ги отсвирих след няколко сериозни проблема.
Имам и сайтове на powweb.com - ще ги местя, хостинга им е добър и много надежден, но MySQL сървърите им са претоварени и бавни.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на надежден хостинг
Автор: blacksnoopy   
Дата:   26-03-14 10:40

И от Superhosting, и от Jump.bg нямам оплаквания

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на надежден хостинг
Автор: danov_b   
Дата:   26-03-14 10:51

Още един глас за съпорта на ICN,ползвам ги повече от 6 години и нямам забележки.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на надежден хостинг
Автор: Rado   
Дата:   26-03-14 11:11

ICN, никакви проблеми, съпорта е без грешка и в 2ч през нощта. Ползвам ги към 8 години вече.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на надежден хостинг
Автор: PhotoBo   
Дата:   26-03-14 11:54

Навремето host.bg бяха най-силните и сигурни, сега не знам как е.
Аз ползвам домейн от SuperHosting, но те са само прекупвачи и няма връзка с даун-а на сървъра, на който ми се хоства безплатно сайта.
Не забравяй да се похвалиш в темата, когато завършиш регистрацията и си готов със сайта. Имай в предвид, че .eu домейна е на промоционална цена в host.bg и superhosting!
Вече има и домейн *.photography [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на надежден хостинг
Автор: vga   
Дата:   26-03-14 12:01

Тоест, резюме - всичките са отлични и всеки си хвали неговото! [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на надежден хостинг
Автор: rx   
Дата:   26-03-14 12:43

Да, големите хостинг фирми в България са на много високо ниво спрямо западните си брат'чеди.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на надежден хостинг
Автор: ilcoin   
Дата:   26-03-14 13:16

Като човек с вече немалък опит в областта, при условие че не си професионалист (колко изтъркано звучи само във ФФ [smilie3]) ти препоръчвам български хостинг. Основно заради съпорта на роден език, а и при нас конкуренцията в областта е доста силна, та се работи качествено като цяло.

От БГ-хостинга имам опит със суперхостинг само. Добре работят момчетата и съпорта им е добър, така че това мога и да ти препоръчам.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на надежден хостинг
Автор: rx   
Дата:   26-03-14 13:24

Че той и на повечето САЩ-ски хостинги е на "роден" език съпорта - индийски с английски привкус [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на надежден хостинг
Автор: aldygreen   
Дата:   26-03-14 13:35

Ползвах в продължение на три години hostbulgaria.com и не съм имал проблеми. Достъпът до сайта е бил винаги добър. Могат да ти предложат сървър в България или в Щатите. Поддръжката е на български, хората са компетентни и любезни.


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на надежден хостинг
Автор: PhotoBo   
Дата:   26-03-14 14:32

В такъв случай избора се свежда май до избор на атрактивна цена, щом всеки е доволен от всичко предложено от БГ хостинг компании.
Последните споменати (hostbulgaria.bg) са доста приемливи като цена -3,90лв/месец или 46,80лв/година, като нямат ограничение по трафик.
При superhosting.bg най-евтиния пакет е 57лв/година
При host.bg e 53,40лв/година
При ICN.bg e 56,16лв/година

Така, че май горе-долу се препокриват, може би някоя друга препоръка ще наклони везните [smilie3]

edit: *към цените трябва да се добави и цената за избора на домейн, като там може много да се варира.



Публикацията е редактирана (26-03-14 14:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на надежден хостинг
Автор: rx   
Дата:   26-03-14 14:39

Преценката ти трябва да включва и главната ти аудитория - дали ще е в България, в Европа или в САЩ и да избереш подходящия дата център.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на надежден хостинг
Автор: sunnyshot   
Дата:   26-03-14 16:39

hostgator.com

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на надежден хостинг
Автор: isavkov   
Дата:   26-03-14 16:46

jump.bg

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на надежден хостинг
Автор: ecobo   
Дата:   26-03-14 17:19

tophost.bg - 18/00 лв./година [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на надежден хостинг
Автор: ranopile   
Дата:   26-03-14 18:25

SuperHosting.bg‎

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на надежден хостинг
Автор: satansho   
Дата:   26-03-14 19:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на надежден хостинг
Автор: metodiev_martin   
Дата:   26-03-14 20:26

iasen2, харесах си този но не съм го купил все още. Някак не ми се дават 69 долара, при положение, че галериите и другите неща са просто "гаджети", които могат да се инсталират допълнително на платформата.
Ако имаш някакви наблюдения на интересни безплатни, сподели ако искаш, че аз не съм и търсил много старателно безплатни.
За сайта, ще гледам да го пусна в началото на юни, така че имам поне още 1-2 седмици "гратис", в който да размишлявам какво да купя.
Като цяло ще се наложи доста да си поиграя, най-вече с правилното оразмеряване на снимките за WEB, че май има някакво ограничение до 2MB на снимка в wordpress

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на надежден хостинг
Автор: realnoncho   
Дата:   26-03-14 21:32

За теми прегледай ТУК, аз си бях харесал стара версия на една от тези, но в крайна сметка реших, че на този етап няма много смисъл.

Нормално е да си оразмеряваш снимките, представи си някой ти отваря сайта от телефона си и му зарежда снимката по 5 минути, защото се зареждат оригиналните...

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на надежден хостинг
Автор: Myth   
Дата:   26-03-14 21:52

Superhosting

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на надежден хостинг
Автор: metodiev_martin   
Дата:   26-03-14 22:18

Благодаря ти Нончо, има интересни предложения.
Иначе за оразмеряването си прав. Не зная обаче, дали след оразмеряването има някаква компресия в самия сайт и дали оразмерените снимки не се нуждаят от допълнително изостряне и промяна на dpi

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на надежден хостинг
Автор: rx   
Дата:   27-03-14 00:55

За снимките - на читавите хостинги имаш контрол над php.ini, където можеш да настроиш колко да ти е снимката. Разбира се както се спомена не е гот да слагаш 10мб снимки
Отделно може да си сложиш плъгини, с които оразмеряването да стане на сървъра и да си настроиш качество и т.н.
Ако искаш драсни ми на лични, с каквото мога ще помогна :)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на надежден хостинг
Автор: metodiev_martin   
Дата:   27-03-14 15:00

rx, благодаря за предложението.
Най-вероятно утре или в понеделник ще си купя домейн и хост и първоначално ще видя какво мога да изкарам от безплатните теми и различните плъгини и след това ще мисля, кой точно платен да си взема. За тънкостите при някои плъгини, със сигурност ще потърся помощ [smile] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на надежден хостинг
Автор: vkk1   
Дата:   27-03-14 15:19

Не знам защо упорито пропускате ns1 - май няма по-добро в момента от офертата им за 3лв като параметри.
Пак казвам, използвам ги години наред и няма никакви проблеми с тях. Иначе - нито са ми братовчеди, нито баджанаци, просто погледнете и техните цени, може да ви устройват повече.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на надежден хостинг
Автор: sherbit   
Дата:   27-03-14 15:46

на домашния сървър

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на надежден хостинг
Автор: munich   
Дата:   21-12-14 14:48

Здравейте,

Дойде време да си направя коледен подарък. За целта искам лека полека да изоставя 500px и Behance, и да си направя един опростен сайт.

Реално сайтовете ще са 2 - един тип блог, където да показвам снимки, пиша пътеписи или каквото ми е на душата в този момент, а другият ще е за фирмата ми (не е за фотография).

Сега, за блога съм избрал няколко Wordpress теми (безплатни и платени). Накрая ще избера коя да бъде. Посещенията ще са от където дойдат хора, ще има съдържание на български и английски.

Корпоративният сайт ще има посетители от Европа, главно от България - предполагам на три езика. Ще се използва отново WP темплейт от themeforest. Съмнява ме и в двата случая през първата година дневно да има повече от 50 посетителя.

Идват въпросите за хостинга - за сега ми се струва, че преобладават положителни отзиви за СуперХостинг, Сайтграунд (сървъри извън БГ) и VPS на Delta хостинг. Сайтграунд ми се струват доста иновативни, не са и скъпи, като цяло ми харесват много, но локацията на сървърите ме притеснява във връзка със скоростта на отваряне от България. Какво мислите? Отворен съм и към други предложения.

Отделно бих бил благодарен за съвет дали трябва за двата сайта (вързани към повече от един домейн) да купя отделен хостинг план или може и да са на един?

Благодаря Ви и Весели празници!

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на надежден хостинг
Автор: ilcoin   
Дата:   21-12-14 15:19

Какъвто и хостинг да купиш, мисля че няма да съжаляваш. Аз съм работил и със СуперХостинг, и със Саитграунд преди време. Сайтовете си работят. Към момента се придържам към БГ, че да подпомагам родното, пък и съпорта е на нашенски.

Отностно скоростта, не мисля че ще е проблем при който и да е.

Може да са на един, освен ако не генерират твърде много посещения и да почнат да те режат от споделеният хостинг. Което вероятно няма да се случи скоро, предвид спецификата на сайтовете и за какво смяташ да ги ползваш.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на надежден хостинг
Автор: perchinkov   
Дата:   21-12-14 15:21

munich ,
От това което си написал според мен имаш два варианта.

По гъвкавия е superhosting.bg. най-евтиния план за 57 лв. годишно ще покрие всичките ти изисквания. Даже с 50 посетителя на ден няма да ги усети. На този план имаш възможност да добваиш до 15 Адон домейна, т.е на един хостинг може да имаш до 15 различни сайта с различни домейни. Аз имам там на същия план няколко хостинга с по два домейна и никога не съм имал проблем. Имам и сайтове на Wordpress, на този план и са без проблем. Отделно ако ти отеснее мястото имаш възможност без да местиш каквото и да е да минеш на по-скъп план с повече ресурси. При Суперхостинг имам сайтове с по няколко хиляди посещения на ден (на по-висок план разбира се). Ползвам ги от както съществуват вече 9 години и нямам никакво оплаквания от тях.

Другия вариант е hostbulgaria.com и там имам от няколко години сайтове с по над 1000 посетителя на ден. Хостинга е много добър, може да избираш сървър в България или в Щатите. Имаш право на 10 адон домейна, но има едно неудобство.
Хостиг плана е само един и няма как, ако превишиш лимитите да минеш на по-скъп.
Всичко което съм ти написал важи ако не кичиш Wordpress-а с допълнителни плъгини за щяло и нещяло. Почнеш ли да го кичиш може да не те спаси и най-скъпия план.



Публикацията е редактирана (21-12-14 15:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на надежден хостинг
Автор: munich   
Дата:   21-12-14 21:08

Благодаря много за отговорите.

@ilcoin: Доколкото разбирам и двете фирми са български и специално питах при Сайтграунд, съпортът им също може да е на български. Честно казано мен затова ме дърпа малко към тях, защото ми се струват готина и иновативна българска компания и ще ми е кеф да ги подкрепя. От друга страна, излизат малко по-скъпи, защото за да мога да подкарам повече сайтове на един хостинг планч трябва да започна от втория по ниво (базисният позволява само 1 сайт и 1 домейн). Понеже каза, че имаш опит и с двете фирми, има ли разлика при скоростта на съпорт?

@perchinkov: Суперхостинг обаче изглежда като добра възможност също. Доколкото видях офертата за 57 лв. годишно има ограничение на трафика от 150GB, ако приемем размер на сайтовете до 10 MB това означава 15000 импресии. Предполагам те са на месечна основа, нали? Чисто аритметично ми изглежда достатъчно или трябва да имам нещо още предвид?

Бихте ли направили хостинга попринцип със SSL?
Бихте ли си купили от хостинг компанията направо и домейна или отделно? При .bg домейни това така или иначе би било сложно.

За всякакви съвети бих бил благодарен!

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на надежден хостинг
Автор: bpavlov   
Дата:   21-12-14 21:16




Хостингът е зловещо бърз при ICN, освен всички останали благини. До съпорт досега не съм опирал, вече шеста година, просто работи.
От всички видове услуги, които съм получавал срещу пари, единствено при ICN имам 100% удовлетвореност и си давам парите от сърце. А те са смешно малко, затова, което получаваш.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на надежден хостинг
Автор: aldygreen   
Дата:   22-12-14 00:21

ecobo написа:

> Имам десетки сайтове на tophos.bg и
> нямам оплаквания - бързи сървъри,
> видимост от цял свят, цените им
> нямат конкуренция. Работя с тях от
> 7-8 години, никакви проблеми.

Аре на бас, че на tophos.bg нямаш НИТО ЕДИН сайт. [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на надежден хостинг
Автор: ecobo   
Дата:   22-12-14 00:28

aldygreen написа:

> ecobo написа:
>
> > Имам десетки сайтове на tophos.bg и
> > нямам оплаквания - бързи сървъри,
> > видимост от цял свят, цените им
> > нямат конкуренция. Работя с тях
> от
> > 7-8 години, никакви проблеми.
>
> Аре на бас, че на tophos.bg нямаш
> НИТО ЕДИН сайт. [smilie18]
>

Готово. На какво ще се басираме?[beer]
Имам поне един мой сайт на топхост и още няколко на клиенти.
Миналата седмица топхост се сля с хост.бг

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на надежден хостинг
Автор: lamerko   
Дата:   22-12-14 01:11

Объркал си домейна - една буква ти липсва. Иначе сред най-НЕкадърните в България - tophost.bg вероятно води класацията :)

Аз лично препоръчвам superhosting.bg

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на надежден хостинг
Автор: aldygreen   
Дата:   22-12-14 01:14

ecobo написа:

> aldygreen написа:
>
> > ecobo написа:
> >
> > > Имам десетки сайтове на tophos.bg и
> > > нямам оплаквания - бързи
> сървъри,
> > > видимост от цял свят, цените им
> > > нямат конкуренция. Работя с тях
> > от
> > > 7-8 години, никакви проблеми.
> >
> > Аре на бас, че на tophos.bg нямаш
> > НИТО ЕДИН сайт. [smilie18]
> >
>
> Готово. На какво ще се басираме?[beer]
>
> Имам поне един мой сайт на топхост
> и още няколко на клиенти.
> Миналата седмица топхост се сля с
> хост.бг

ecobo, според тебе tophos.bg и топхосТ е ЕДНО И СЪЩО?
Давай бързо бирата!
[beer][beer][beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на надежден хостинг
Автор: ecobo   
Дата:   22-12-14 08:17

написа:

> ecobo написа:
>
> > aldygreen написа:
> >
> > > ecobo написа:
> > >
> > > > Имам десетки сайтове на
> tophos.bg и
> > > > нямам оплаквания - бързи
> > сървъри,
> > > > видимост от цял свят, цените им
> > > > нямат конкуренция. Работя с тях
> > > от
> > > > 7-8 години, никакви проблеми.
> > >
> > > Аре на бас, че на tophos.bg нямаш
> > > НИТО ЕДИН сайт. [smilie18]
> > >
> >
> > Готово. На какво ще се
> басираме?[beer]
> >
> > Имам поне един мой сайт на
> топхост
> > и още няколко на клиенти.
> > Миналата седмица топхост се
> сля с
> > хост.бг
>
> ecobo, според тебе tophos.bg и
> топхосТ е ЕДНО И СЪЩО?
> Давай бързо бирата!
> [beer][beer][beer]
>

Ееее, това е просто грешка [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на надежден хостинг
Автор: munich   
Дата:   22-12-14 08:50

SSL бихте ли взели и за личен/корпоративен сайт без е-commerce?
За още мнения по Superhosting / Siteground / ICN / etc. ще съм благодарен. Мерси :)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на надежден хостинг
Автор: aldygreen   
Дата:   22-12-14 12:01

@ecobo, ами много често се случва човек да гледа и да не вижда. Затова се пошегувах с баса.[smile]
А лично аз ползвах 3-4 години hostbulgaria и бях доволен от скоростта на достъп и обслужването. Цените също бяха на много прилично ниво.


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на надежден хостинг
Автор: ss_sgp   
Дата:   22-12-14 12:09

Най-добрата е съответно скъпа услуга в България е на ICD.bg
Ресурсите са малко, но съпорта е най-добрия възможен. Всеки спрямо приоритета си. VPSите същото са скъпички [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на надежден хостинг
Автор: ecobo   
Дата:   22-12-14 13:37

написа:

> @ecobo, ами много често се случва
> човек да гледа и да не вижда.
> Затова се пошегувах с баса.[smile]
> А лично аз ползвах 3-4 години
> hostbulgaria и бях доволен от
> скоростта на достъп и
> обслужването. Цените също бяха на
> много прилично ниво.
>

[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на надежден хостинг
Автор: chukov   
Дата:   22-12-14 13:53

Едно от най-важните условия за добър хостинг е съпортът.

Ако вдигна телефона в 3 през нощта и не ми вдигне грамотен човек, готов да окаже съдействие за отстраняване на проблема - ебем ти хостинга.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на надежден хостинг
Автор: perchinkov   
Дата:   22-12-14 19:14

munich,
сметката с Гигабайтите и импресиите на сайт който е 10 мб не е баш верна. Импресия е отваряне на страница или картинка ...
А и трафика 150 гб е на месец, не на година.
На мой сайт, който има около 2500-2700 посетители дневно до момента 22 декември има 56 800 посещения и 176 200 импресии и 27,51 GB трафик. А в сайта има и доста картинки. Ако те интересува мога да ти пратя сайта на лично да разгледаш. Броячите са отворени и всеки може да ги види. Ако не се лъжа целия сайт, като му сваля бекъп е над 1.5 ГБ. Само базата данни е над 100 мб
Така, че трафика ти е най-малкия проблем. Пък ако го надвишиш минаваш на следващия план където трафика е неограничен. Предполагам, че тогава изобщо няма да ти пука за цената[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на надежден хостинг
Автор: lamerko   
Дата:   22-12-14 19:29

Зависи трафика от кого е навъртян. Когато някой отвори един сайт, всички ресурси (картинки, скриптове, цсс-и и т.н.) се зареждат с паралелно отворени сокети, а не през основния сокет, през който се зарежда страницата. Точно по тази причина, повечето ботове не ги интересуват тези ресурси (с малки изключения) и съответно не се мъчат да ги зареждат и да генерират излишен трафик. Отделно кеширани ресурси също не се зареждат - при първоначално отваряне на сайта се зарежда всичко, но всяко следващо презареждане не трансферира ресурсите, освен ако изрично не е указано това или има забрана за кеширане от страна на браузъра.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на надежден хостинг
Автор: iasen2   
Дата:   22-12-14 20:45

Ти хубаво ще го направиш , ама ще трябва доста да се потрудиш за SEO-то
Щото иначе никой няма да го посещава

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на надежден хостинг
Автор: munich   
Дата:   22-12-14 22:13

Мерси за идеите.

@iasen2: Абсолютно прав си. Ясно ми е че в началото ще има нулев трафик и посещения, ако на даден етап имам достатъчно добър контент /снимки и информация/ и го разработя - супер. Ако не, инвестицията все пак не е супер голяма. Идеята ми е просто да знам между какво да избирам при тези хостинги, а да не избирам на сляпо.

@perchinkov: Благодаря ти. Излиза, че сметката дори е още повече в моя сметка и тея 150GB спокойно ще стигнат. Питам защото четох на няколко места, че неограничен /който май всъщност никога реално не е неограничен/ е задължителен, защото тези обеми свършвали много бързо. ПС: Ще ми е интересно да ти разгледам сайта, така че ако когато ти е удобно ще се радвам да ми го пуснеш на ЛС.

А аз днес вечерта ще взимам домейни, хостинги и тема и ще почна да си експериментирам.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на надежден хостинг
Автор: iasen2   
Дата:   22-12-14 22:49

Ако има нещо питай на лични, имам доста сайтове сайтове на WP, мога да помагам с каквото мога. Имай предвид, че ти трябва около седмица след регистреацията на домейна , докато стане видим навсякъде.
Разгледай форума на другите колеги от predpriemach.com
Може да видиш и моя сайт , правен на модифицирана безплатна тема

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на надежден хостинг
Автор: ilcoin   
Дата:   22-12-14 23:22

Поне в началото едва ли има смисъл да се притесняваш от трафик и такива неща, ще имаш достатъчно.

Отностно скоростта, аз лично мисля че от топ-хостинг доставчик в БГ едва ли ще има разлика забележима.

На мене отдавна всичко ми е на супер-хостинг. Там нещата просто си работят. Търпеливи са и показват добро отношение. Миналата година по това време менажирах една Джумла. Бяха я налазили едни спамери - страшна работа. Беше си надвишила параметрите на споделеният хостинг, при това с доста. Та от Суперхостиг доста търпеливо се бяха отнесли с нас, докато стигне от тях през клиента до мен. Оправихме я разбира се, но не я отрязаха от раз, ами ни дадоха време за реакция. [smilie24]

EDIT: Домейна може спокойно да си го купиш от хостинг-доставчика. Аз на кварталните хостери им нямам вяра за такива неща, но ако е от големите, няма да имаш проблеми. Ще пращаш всичко на едно място, то така или иначе ще си работи както трябва.



Публикацията е редактирана (22-12-14 23:26)

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »