Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Sony NEX - кой е подходящия обектив за снимки на картини
Автор: simbon4o   
Дата:   26-03-14 21:49

Втора ръка стативите хубавите са по 120-140лв макс. Говорим за метален с носимост 2кила и повече. Реално и толкова не ти трябва. Пластмасови прилични има и по 50-60лв. Все втора ръка.

Ръчнофокусните не ги купувай от ибей, не знаеш какво ще дойде. Стойчев ги дава достатъчно евтино и ако има проблем можеш да го смениш... човека е коректен. Нови такива от години няма :).

За автофокусна 50ка канонската може да автофокусира, с каква точност не е ясно, но преходника който позволява това на Е байонет струва около 200лв. Отделно, че самата канонска 50 1.8 не е върха на обективите. Примерно такумара 55 1.8 е по-добър оптически,а механически е МНОГО по-добър.

Некс 3н мисля, че не можеше да работи с други светкавици освен неговата си. C3 има възможност за гнездо за светкавици да му се набучи и да ползваш външни всякакви, но няма опция дистанционно.

Относно плочките - там няма да се усети разликата. Аз говоря за картина с много и различни цветове и техните нюанси, преливки, ... която като се отпечата хората ще я гледат и все хора дето виждат цветове. Фаянса нищо му няма :), кой ще гледа нюанси.
40Д няма да има грижи вероятно, но 60д...

Отговори на това съобщение
 Re: Sony NEX - кой е подходящия обектив за снимки на картини
Автор: imitev   
Дата:   26-03-14 22:05


Няма да се усети друг път. Върви огледай какви са модерните декорации...

Има еднакви разцветки с различни размери и като ги наредиш в каталога една до друга става мазало.

Специално за теб ще направя тест по въпроса с цвета и 60д когато ми остане време...

Отговори на това съобщение
 Re: Sony NEX - кой е подходящия обектив за снимки на картини
Автор: hotsnail   
Дата:   26-03-14 22:24

За автофокусни обективи си купи първоначално поне такива дето са си правени за Сони Некс. Най-евтиния вариант е да купиш апарат със китов обектив. Китовите на са лоши за всекидевни снимки на фамилията, екскурзии и т.н. Просто не са подходящи за по-взискателни задачи като репродукциите, супер качествени пейзажи.

Има и разни упражения с други автофокусни обективи, но определено не са за начинаещи. Най-лесно е за Сони Алфа, но и там преходника с автофокус не е никак евтин и нещата малко по-сложни.

Тия преходници за 30 до 50 кинта са много прости механични преходници - тръбички с два бяйонета....

От тия най-базови варианти нагоре има най-различни далаверки и преходниците стават по-скъпи. Симбона например си взе преходник за никонски обектив с тилт т.е. възможност да промениш фокусната равнина, така че да нее успоредна на сензора т.е. удобно за снимане на сгради или интересни ефекти. Има такива с шифт ефект т.е. корекция на перспективата - пак интересно за снимане на сгради. Има преходници дето ти дават макро възможности т.е. такива дето отдалечават обектива от сензора.....

Отговори на това съобщение
 Re: Sony NEX - кой е подходящия обектив за снимки на картини
Автор: User2   
Дата:   27-03-14 19:08

написа:

> Некс 3н мисля, че не можеше да
> работи с други светкавици освен
> неговата си. C3 има възможност за
> гнездо за светкавици да му се
> набучи и да ползваш външни
> всякакви, но няма опция
> дистанционно.
>

За какво ми е светкавица? Нали без светкавица се снимат такива неща :)


hotsnail написа:
> 2. Евтина но добра 50-ка или по-дълго
> но хубаво стъкло - до 100 кинта

Дълго стъкло имаш предвид като 55-210мм на Сони? С какво е по-добър от 50мм на същата марка? Четох че късите обективи свиват в центъра на снимката, а дългите разширяват. Значи един такъв обектив ще трябва да го използвам пак на около 55мм. Няма ли да е същото качеството?
Ще съм ти благодарен ако ми обясниш.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony NEX - кой е подходящия обектив за снимки на картини
Автор: hotsnail   
Дата:   28-03-14 00:47

хахах

не! под дълъг имам предвид 85мм или 100мм или 105мм твърд обектив.

Обективите нито разширяват нито свиват с изключение на оптичните дефекти т.е. имат геометрични изкривявания ама тия неща се гледат индивидуално за всеки модел обктив. Има нкяои по-чести валидни за дълги(>50мм) или къси(<50мм) обективи, но не можеш да обобщаваш.

50/1.8 от тези за некс е най-подходящ за вашата работа. Както сигурно сте видели той струва около 500-600 лева. Понякога 2-ра ръка до 300-350 може да се намери но трудно.

Идеята е да ползвате ръчнофокусен обектив ако искате да спестите. Ето тука писах една статия за ръчно фокусни обективи и позлването им на некс

Използване на Ръчни Обективи с NEX

Отговори на това съобщение
 Re: Sony NEX - кой е подходящия обектив за снимки на картини
Автор: User2   
Дата:   28-03-14 19:38

Благодаря за информацията.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony NEX - кой е подходящия обектив за снимки на картини
Автор: simbon4o   
Дата:   28-03-14 20:24

Разширяване, свиване и деформации са възможни от факта, че все пак с широк обектив по-едра картина, ако снимаш центъра и ще е значително по-близо до камерата от крайщата.

50 1.8 за некс колега си го купи нов за 330лв от ибей имало някаква промоция. Втора ръка се намира по 400... от тук.

За снимането на картини автофокуса не е нужен изобщо, може и да пречи. Тези неща изискват много точно окусиране и е по-добре да се фокусира ръчно, тогава и ръчнофокусна 50ка върши работа за 4-6пъти по-малко пари.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony NEX - кой е подходящия обектив за снимки на картини
Автор: User2   
Дата:   29-03-14 00:34

Мислех че няма да се справя с ръчен фокус, но сега прегледах малко видео и видях за опцията peaking focus която улеснява доста нещата. Освен това може да се показва прозорец с увеличение в зоните на фокус.
Това ли е подходящия адаптер за Sony NEX 3N

Отговори на това съобщение
 Re: Sony NEX - кой е подходящия обектив за снимки на картини
Автор: hotsnail   
Дата:   29-03-14 00:38

Нещо не се отваря при мен връзката ти.

Адаптера зависи от обектива, който си избрал. В зависимост от системата му за закрепване се взима адаптер за него.

Варианти са никон, м42, м39, контакс, пентакс и т.н. Кажи кой обектив си избрал и ще намерим евтин адаптер

Отговори на това съобщение
 Re: Sony NEX - кой е подходящия обектив за снимки на картини
Автор: User2   
Дата:   29-03-14 00:52

При мен връзката се отваря
За Takumar 55 1.8 който казахте че е M42. Видях в темата която ми даде че си написал връзка с адаптер в dealextreem. Мисля че този който намерих в eBay е същия. Струва 9.38 паунда с доставката.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony NEX - кой е подходящия обектив за снимки на картини
Автор: hotsnail   
Дата:   29-03-14 00:57

Да става. Ако намериш някой дето да е черен целия е малко по-добре. Проблем е ако от вътрешната страна останат бели/метални повърхности. Ще отразяват и може да оказва лошо влияние на снимките....този дето си дал изглежда доста добре почернен отвътре и вероятно няма грижи де.

Значи взимай апарат и обектив и напред.



Публикацията е редактирана (29-03-14 00:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony NEX - кой е подходящия обектив за снимки на картини
Автор: User2   
Дата:   29-03-14 01:11

Като този например :)
Като цяло има ли вероятност да не стане адаптера ако пише че е M42 за Sony. По външност има някои които се различават от този който съм избрал.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony NEX - кой е подходящия обектив за снимки на картини
Автор: hotsnail   
Дата:   29-03-14 01:23

Тоя втория е по добре.

Може да пише Сони Алфа и тогава няма да стане за некс

ама разликата е очевадна

За некс до м42 е тръбичка адаптера - 20-тина мм

Отговори на това съобщение
 Re: Sony NEX - кой е подходящия обектив за снимки на картини
Автор: User2   
Дата:   29-03-14 01:40

Да, определено разликата е очевадна.
Значи до 1-2 седмици би трябвало да си купя вече фотоапарата.
А иначе така и не разбрах от 50мм 1.8 на Сони и 55мм 1.8 на Пентакс кой е по качествен. За втория не успях да намеря някакви тестове и хубави ревюта. Питам само от любопитство.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony NEX - кой е подходящия обектив за снимки на картини
Автор: hotsnail   
Дата:   29-03-14 01:58

Sony-то е много пъти по-добро като оптика. Просто е много по-модерен обектив с много по-високи технологии и са коригирани 10-тки да не кажа 100-ци проблеми на обективите от предните поколения. Тука мног хора ще се размрънкат ама е факт. Дори спрямо обективи на по 10-тина години като модели спрямо новите модели има осезаема разлика в качествата с новите дизайни и технологии. Малко е като с колите - има хубави коли от 60-те години ама една модерна Тойота харчи по-малко, първите 150 хиляди км не прави проблеми никакви, ускорява доста добре, вози добре, супер безопасна е и т.н. въпреки че едно старо Волво от 60-те години е голям кеф, но не може да се бори с модерна кола по повечето практични параметри.

Сега това сони 50/1.8 е нисък клас оптика потрбителска и има много какво да се желае. Сони имат и 55/1.8 за Е байонет който е 2000 лева и там качеството е на друго ниво - 2-ия по острота и оптически качества 50/55-ов обектив произвеждан в момента. Има и 50-ци с по-голяма светлосила например канон 50/1.2, дава дотса повече творчески възможности от 1.8 обектив, но с цената на разни компромиси. Никоните новите G са прекрасни като оптика и цена и 1.8 и 1.4. При тях както и при Сони новите модлеи порсто са на друго ниво...

Сега има и вече висок клас оптика. Примерно обективите за филми и там един 50мм обектив може да е 10-15 хиляди Евра и нагоре...

Такумар е бил от по-хубавите 50-ци когато е бил актуален. Ще прави доста детайлно изображение с малко изкривяване. Има шанс да свършиш прилична работа с него.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony NEX - кой е подходящия обектив за снимки на картини
Автор: User2   
Дата:   29-03-14 02:21

Аз си помислих че са долу горе на едно ниво. И се учудих че е толкова скъп този обектив. Уж стъклото е най-важното в обектива, а излиза така че едно моторче за АФ и един стабилизатор правят обектива 4 пъти по-скъп. А тя ква била работата. :)
ОК, благодаря за съдействието.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony NEX - кой е подходящия обектив за снимки на картини
Автор: simbon4o   
Дата:   29-03-14 10:10

тест на стари ръчни 50ки
Всъщност предимството на сонешката нова 50ка е само на отворени бленди. На затворени такумара е дори малко по-добър за целите на това, което обсъждаме. Има по-малко аберации...

Ако ще се дават малко повече пари за 100-150лв се намират никори 55 3.5, което си е макро обектив и за репродукции ще дава перфектни резултати - острота, никаква дисторсия и аберации... просто обектива е правен за целта.

От гледна точка на цялостна полза от обектива 50 1.8 сони е с най-много приложения особено, ако човека не обича да фокусира ръчно. Но си е скъп.

Не е по-скъп само заради моторче и стабилизатор. Целия обектив няма нищо общо с по-старите 50ки като оптична схема, материали...
Старите са класически 6 или 7 лещи оптики, а сони 50 1.8 е цели 9 лещи, по-лек е, по-добър е на 1.8...струва си човек да даде едни 400лв за него, ако ще снима само с некс.

Ето и защо не харесвам 30 3.5 макрото за некс
линк
Просто това не е истински макро обектив и на всичкото отгоре е по-зле оптически от 50ката... с тия меки крайща на кадъра какво макро е не знам. За мен е скъп боклук, който не става и за макро.



Публикацията е редактирана (29-03-14 10:13)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »