Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Безплатен фотограф за абитуриентски бал
Автор: andrew_georgiev   
Дата:   04-02-14 11:17

Преди две години снимах, само че видео, едно събитие в дом за деца в Стара Загора. Освен това им занесохме и много подаръци. Емоцията и удовлетворението, че си направил нещо за тези деца са несравними. Затова с най-голямо удоволствие се включвам и аз, само че този път в София.
[smile] [smile] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен фотограф за абитуриентски бал
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   04-02-14 12:47

mimko7 това е потресаващо

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен фотограф за абитуриентски бал
Автор: CDman   
Дата:   04-02-14 13:12

Звучи изключително благородно и съм сигурен, че автора има съвсем благородни намерения, които най-вероятно ще му донесат желаното удовлетворение !

Сещам се обаче за една също толкова благородна инициатива наречена 'Висящо кафе' [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен фотограф за абитуриентски бал
Автор: abaliev   
Дата:   04-02-14 13:30

Вкарайте и критерий "успех" при избора. Ей така с възпитателна цел. Да свикнат децата с мисълта, че полагащите усилия получават.

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен фотограф за абитуриентски бал
Автор: aliengg   
Дата:   04-02-14 14:47

bleki1, погледни тук - SOS Детски селища България - за мен това е едно от правилните места. Работил съм с тях, познавам хора там и знам за какво става дума. Мога да дам и директни контакти на хора от SOS. От там излизат абитуриенти от общежитията им в София и Велико Търново.

Намерението ти е благородно - поздравления!

Аз пък печатам фотографии в големи размери - насреща съм на всички, които ще се включат в тази инициатива - да подарим на момчетата и момичетата, които ще снимате безплатно, голяма фотография или постер за спомен от този ден.

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен фотограф за абитуриентски бал
Автор: Nazarov   
Дата:   04-02-14 14:55

СУПЦ „Княз Борис I”

Директор: Капка Георгиева
Адрес: гр. София, ж.к. „Хаджи Димитър”, ул. „Баба Вида” № 1, бл.168
Тел./Факс: 02/947 70 09, 0885511347

В това заведение всяка година завършват 10-15 абитуриенти, които имат нужди, но не и възможности. И децата и персоналът са хора с "големи сърца".

Успех и поздравления за прекрасната инициатива!


Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен фотограф за абитуриентски бал
Автор: bleki1   
Дата:   04-02-14 18:42

Благодаря на всички за съветите. Работя по въпроса и ще ви информирам докъде съм го докарал, както и дали ще имам нужда от помощ от съфорумци[smilie24]
Както някой спомена по-горе, малко е трудно да се намери един абитуриент, който доказано има нужда от помощ, така че ако не мога да намеря ще се свържа с дом за сираци и ще снимам целия клас.

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен фотограф за абитуриентски бал
Автор: shadow...   
Дата:   04-02-14 18:48

ами по домовете....за сираци....вие самите знаете комшиите си или можете да питате......всеки познава по бедни и срамежливи........тук сем колко 1000-2000 фотографа---и можем да направим щастливи..много хора..за няколко часа...

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен фотограф за абитуриентски бал
Автор: shadow...   
Дата:   04-02-14 18:55

не...SOS .....селищата събират пари от къде ли не имат... познавам човека който ,Росен Коларов.....другите домове...където няма МАМА-както в СОС селищата...там епо важното...

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен фотограф за абитуриентски бал
Автор: toni.ai   
Дата:   04-02-14 19:03

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен фотограф за абитуриентски бал
Автор: shadow...   
Дата:   04-02-14 19:29

пуснах всичко в ФБ..да видим колко ще го направят...защото от тук малко май..

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен фотограф за абитуриентски бал
Автор: kioto   
Дата:   04-02-14 23:32

Поздравления за инициативата и за всички които искат да помогнат на такива абитуриенти.
Мисля обаче,че тук във форума е мястото да се обединят фотографите около благородната инициатива,а абитуриенти трябва да се търсят чрез други интернет платформи.
Тези които наистина имат нужда едва ли влизат в този форум!

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен фотограф за абитуриентски бал
Автор: Shilo   
Дата:   05-02-14 00:32

Поздравления за начинанието! Определено си заслужава човек да поснима нещо подобно!

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен фотограф за абитуриентски бал
Автор: georgioiv   
Дата:   05-02-14 07:50

[smilie24] Бих се включил с удоволствие за района на Варна. Хрумна ми обаче, че тая услуга е много по-скъпа в Украйна, а там по бесарабските български села има български училища, които много ще се зарадват да има кой да снима впускниците им безплатно или за символично възнаграждение. Освен тоаа ще си е приключение и изключително интересно преживяване, така че ако има желаещи, мога да организирам нещо за 4-5 фотографа (транспортът от мен).

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен фотограф за абитуриентски бал
Автор: cameraman   
Дата:   05-02-14 08:45

Четейки темата и постовете ме занимаваха смесени чувства. От една страна- похвално. Бедни деца и домове... От друга- няма работа, занаятът все повече става обществено хоби. Защо нашият труд да е безплатен, а всички останали- платени. Какво ще получат безплатно Вашите деца на бала си? Ще кажете- те имат родители...... Ще кажа-имат, ама ако не снимат за пари и за техния бал няма да има. Работата на професионалния фотограф в България (не казах София) е толкова обезценена и неавторитетна, защото не само простотията народна, а и простотията фотографска е виновна за това. Вие да сте чували българин, който да каже, че не може да направи най-хубавите снимки с телефона или новия си апарат???
Иначе за бесарабските българи в Украйна съм навит... Ама трябва да си направя международен паспорт до тогава.[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен фотограф за абитуриентски бал
Автор: realnoncho   
Дата:   05-02-14 09:01

Gorbi [smilie24] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен фотограф за абитуриентски бал
Автор: Rand   
Дата:   05-02-14 09:01

Едва ли въпросните бедни деца са виновни, че занаятът е недооценен.

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен фотограф за абитуриентски бал
Автор: cameraman   
Дата:   05-02-14 09:14

Нито пък фотографите трябва да изпитват чувство за вина, че държавата не може да направи баловете на децата от домовете... Има си обществени поръчки за това.
За Децата от домовете изцяло е ангажирана държавата. Вие храните и обличате тези деца, плащайки своите данъци. Ако някой е достатъчно богат, за да предоставя уменията си даром- нямам нищо против. Дарителството рядко е безкористно.



Публикацията е редактирана (05-02-14 09:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен фотограф за абитуриентски бал
Автор: bleki1   
Дата:   05-02-14 11:52

Както почти всяка тема в този форум и тази достигна до една точка в която всичко казано оттук нататък е типичното всекидневно оплакване, сравнение, кой е длъжен, защо е длъжен и т.н.

Благодаря на хората с които вече си писахме на лични и се разбрахме.
Благодаря на човека който има желание да бъде шофьор с ретро автомобила си.
Пуснах темата единствено като идея, която ще реализирам и ако някой друг има желание-и той да помогне. Не на мен, а на някой който се нуждае от това.

Интересно ми е ако някой напише че ще снима безплатно сватба на нуждаещ се...тогава незнам какво ще се лее из темата.
Дерзайте! [smilie10]



Публикацията е редактирана (05-02-14 11:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен фотограф за абитуриентски бал
Автор: PhotoBo   
Дата:   05-02-14 12:23

Типично по български [smilie2]
Винаги, когато има някаква светлина в тунела, винаги когато се прави нещо благородно и достойно за уважение ще се намери някой да го почерни! Същото се случи и в темата за безплатния курс по фотография на @swan_. Понякога си мисля, че си заслужаваме съдбата и че никога няма да бъдем народ, единен народ, който да мисли за доброто на всички, даже напротив... Видиш ли един да се показва на повърхността, веднага ще се намери някой, който да го потопи отново. "Не е важно на мен да ми е добре, а на Вуте да му е зле". Егати колко просТ народ сме!
@rx - страхотни разсъждения, определено мислим еднакво в тази насока!

@bleki1, поздравления за чудесната инициетива, която си предприел! Сигурен съм, че още много добри хора ще се включат и ще направят много деца щастливи, деца, които до заслужават!

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен фотограф за абитуриентски бал
Автор: georgioiv   
Дата:   05-02-14 12:41

Стига обобщения кое било по български и кое по африкански... има идея - има хора които я подкрепят, има хора, които я критикуват... и едните и другите имат своята аргументация. Важното е и едните и другите да поднасят аргументите си, уважавайки чуждото мнение, а не веднага лепейки етикети и дърлейки се като улични кучета, за идеята да се вдига шум... [smile]

Аз от своя страна ще се свържа с едното от училищата в българските села в Бесарабия и ако измислим организация, ще напиша, ако има желаещи да се включат... Не знам само с разпечатването на албуми и снимки какво може да измислим, за да не оставим работата наполовина...

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен фотограф за абитуриентски бал
Автор: feliz   
Дата:   05-02-14 12:46

Ех, що не съм абитуриентка сега! [smilie8] На моя бал ме снима по-малката ми сестра с апаратче Скина с кофти филм.[smilie5] Ма тогава не само, че нямахме много пари, ами и фотографи нямаше като сега. [smilie5]
[smilie24] за идеята!

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен фотограф за абитуриентски бал
Автор: Pavlov   
Дата:   05-02-14 12:54

Автор: shadow...
Дата: 04-02-14 19:29
пуснах всичко в ФБ..да видим колко ще го направят...защото от тук малко май..

Къде? Дай един линк.

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен фотограф за абитуриентски бал
Автор: NAKATA211   
Дата:   05-02-14 20:35

браво!!![beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен фотограф за абитуриентски бал
Автор: georgioiv   
Дата:   05-02-14 21:01

Вече проведох предварителен разговор с хора от българските села. Казах че мога да натоваря 4-5 човека, да снимаме всеки по един клас, ако може да помогнем на наистина бедни села, където наемането на добър фотограф е проблем... Пропускам радостните емоции и цитирам отговора по същество:

"Във всичките села такова се практикува, въпросът е не точно кое село, а отделните хорица по селата,които нямат толкова пари.Разбира се, има и по-беднички села, даже не знам кои са точно. Сега всички се опитват да са на равне с другите. Освен ако сами си изберете някое село,като предварително предупредите учениците да са готови и красиви)) Мисля че можете да започнете от Тарутински район,там селата са по-малки.Яровое,Виноградовка,Ровное-Гюлмян, Чумлекьой, Купаран-съответно. А и надали cте били там"

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »