Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Postmortem photography
Автор: rx   
Дата:   24-03-14 02:23

Защо решихте, че не се практикува в наши дни? Дори в България някои погребални агенции предлагат услуга видеозаснемане и фотосесия(каквото и да означава това - не смея да си помисля!). В САЩ също е много популярно да се снима погребение - не ги разбирам тези работи - предполагам сватбените фотографи могат да се облажат от подобна мода т.к. концепцията е... подобна.

Отговори на това съобщение
 Re: Postmortem photography
Автор: jerryes   
Дата:   24-03-14 07:50

Да му се не види и темата, не съм спал цяла нощ! Само ми се присънваха разни опулени образи! Защо ми трябваше да отварям линка след като от първата постната снимка знаех,че няма да ми хареса..

Отговори на това съобщение
 Re: Postmortem photography
Автор: мара   
Дата:   24-03-14 19:17

ми аз не ги отварях. чудесно знам какво ще видя и не съм любопитна. виждала съм, не ги съдя, приемам, че има и понякога се налага да има, но не искам да гледам мъртвви деца. толкоз.
постмортем фотография има и до ден днешен на купища места, хеле па в америките! какви са на хората подбудите - изобщо не се наемам да задълбавам. виждала съм много красиви неща, направо няма как да познаеш, ако не пише. слава богу - деца не съм виждала в съвременността снимани.

vkk1 - "Моля модератора на форума да вземе отношение по тази тема, това е НЕДОПУСТИМО ! " - защо да е недопустимо?
горе пише за какво става дума - не искаш да гледаш - не гледаш. аз това и направих, ти също, за какво се налага модераторска намеса?

Отговори на това съобщение
 Re: Postmortem photography
Автор: rx   
Дата:   24-03-14 19:23

"направо няма как да познаеш, ако не пише" [smilie18] [smilie18] [smilie18] сетих се за 3 вица в този контекст, но са твърде тежки за писане [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Postmortem photography
Автор: juslen   
Дата:   24-03-14 19:27

Но пък не можем да отречем майсторлъка и ''таланта'' на тези хора дето са подготвяли телата за снимка-да не можеш да познаеш кой е живия и кой починалия. Аз ги разглеждах снимките, лошо няма човек да види е така от обща култура какво се е правило във фотографията преди време, на повечето снимки реално не се познава кой е починалия.

Отговори на това съобщение
 Re: Postmortem photography
Автор: мара   
Дата:   24-03-14 20:59

айде, напъни се с тия вижове...то и аз се сетих няколко :)

Отговори на това съобщение
 Re: Postmortem photography
Автор: luboar   
Дата:   24-03-14 21:30

..oтива турист пред мавзолеят на В.И.Ленин, в неделя, и говори с гвардейците:

- Момчета, може ли да вляза да видя Ленин ?
- Ну, тъй с ума сашьол, не виждаш ли че днес е почивен ден ?! [smilie10]
- Ама аз летя след час, не може ли изключение за мен ?
- Нет.
- Момчета, ето ви бутилка водка !
- хм....Ще влезете ли да го видите, или да го изнесем навън ?!



Публикацията е редактирана (25-03-14 21:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Postmortem photography
Автор: Murnau   
Дата:   26-03-14 01:29

http://www.elizabethheyert.com/projects/the-travelers/work



http://www.elizabethheyert.com/projects/the-travelers/press





https://photo-forum.net/static/forum/2014-03/wluj5184.JPG


http://images.exhibit-e.com/www_elizabethheyert_com/13James_Earl_Jones1.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Postmortem photography
Автор: luboar   
Дата:   26-03-14 07:10

Guten Morgen !

Отговори на това съобщение
 Re: Postmortem photography
Автор: imitev   
Дата:   26-03-14 08:18

... казал Христо Стоичков като бил на посещение в моргата...

Отговори на това съобщение
 Re: Postmortem photography
Автор: ivanov.11   
Дата:   26-03-14 11:45

Това е извратено и ненормално.

Военната фотография показва истинското лице на войната, включително човешките жертви. Освен това военните репортери не снимат конкретно и особено човешките трупове, а целия театър на военните действия, част от който са и труповете и цензурата би била неуместна.

Но да преобличаш, гримираш и да придаваш пози на мъртви хора с цел "фотоизкуство"???

За незапознатите ще кажа, че 2-6 часа след смъртта настъпва вкочаняване на труповете, което продължава до 12-24 часа след смъртта и манипулациите с тях през този период са невъзможни, може да счупиш костта на трупа но не можеш да му промениш позата на ръката или крака. Така че това са манипулации с гниещи човешки трупове, това е [smilie23] [smilie23] [smilie23]

Откъде изобщо се намират почитатели на това [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Postmortem photography
Автор: rx   
Дата:   26-03-14 12:46

Не знам ама в САЩ има и занаят, който се учи - нещо средно между гримьор и пластичен хирург, който има за цел да приведе тялото в "търговски вид". Предполагам, че тия работи тук не са още разпространени защото циганите не са разбрали за тях...

Отговори на това съобщение
 Re: Postmortem photography
Автор: Murnau   
Дата:   26-03-14 12:57

искам някой от фотофорум да напише Естетика на съвременната фотография.


Сигурно ще се събере в 5 изречения. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Postmortem photography
Автор: ivanov.11   
Дата:   26-03-14 13:04

У нас също има подобна професия, казва се "препаратор". Тъпчат памуци и зашиват естествените отвори, за да няма изтечения, особено се внимава с ноздрите, където шевовете и памука не трябва да личат. Зашива се устата, защото устните след смъртта се свиват и лицето е зловещо озъбено, но това се шие след като мине вкочаняването. И се слага грим, разбира се.

В САЩ с тяхната мания за дипломи и лицензи това се учи. У нас санитарите в моргата го правят както могат, за по 20-50 лв. Като се понаучат, отиват в погребални агенции, където правят същото за 50-100-200 лв.

Не знам защо ви е толкова интересно това [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Postmortem photography
Автор: rx   
Дата:   26-03-14 13:06

Помоли твоята кумирка - тя ще се справи със задачата на безкрайното разтегляне на локуми, па и ще го украси с високопарни фразички и думички. Ама ще ти иска 400лв - не знам дали ще ти е по финансовия вкус...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »