Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14     всички  напред  последна
 Re: Веселина Николаева като Дон Кихот във фотографията
Автор: Alsand   
Дата:   27-03-14 13:42

Накрая и аз мисля да се включа в тази толкова интригуваща и страстопровокираща тема. Разгледах сайта подробно. Лично мен творчеството на Веселина Николаева не ме грабва. И не ме грабва не толкова, заради техническото изпълнение(Технологичната страна на снимките си е по-скоро концепция). Не ме грабва това, което авторката иска да каже чрез снимките си. За да можеш да говориш чрез фотографията си, трябва ти лично, като човек да имаш КАКВО ДА КАЖЕШ. Чрез фотографията можеш да споделяш красоти и емоции за които не е нужно да "говориш" на зрителите, но когато държиш да КАЖЕШ нещо чрез замислен предварително сюжет и внушение, ангажиментът и изискванията към казаното стават много големи. Не са много хората, които да имат какво да кажат на останалите и то да е интересно, оригинално, запомнящо се и да не е банално. Това е и една от причините да не харесвам много от претенциозните снимки тук, чиито автори си мислят, че ми казват нещо, а всъщност има само поза и баналност, представени като изкуство. И най-съвършено изпипаната технически концептуална фотография, не може да компенсира липсата на добра идея. Всички проблеми идват първо от главата!



Публикацията е редактирана (27-03-14 13:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Веселина Николаева като Дон Кихот във фотографията
Автор: rx   
Дата:   27-03-14 13:46

Alsand [smilie24] [smilie24] [smilie24] Двете неща са допълващи се и едното не може да компенсира липсата на другото - идея и изпълнение. Иначе в някои кадри си личи, че има (опит за) правилна композиция, интересен поглед, но "светлина" не видях в никой кадър - онази светлина, която в определението на думичката фотография, се използва за рисуване!



Публикацията е редактирана (27-03-14 13:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Веселина Николаева като Дон Кихот във фотографията
Автор: Alsand   
Дата:   27-03-14 13:53

rx, остави ти рисуването със светлина. Липсата на идея, съпроводено с огромното желание да се "каже нещо" е много характерно за цялостния ни културен живот. А даже има и по-лошо от това - шумно рекламиране на разрушителни идеи и ценности.

Отговори на това съобщение
 Re: Веселина Николаева като Дон Кихот във фотографията
Автор: rx   
Дата:   27-03-14 13:57

Съгласен съм за това - имах предвид чисто фотографски идеи - имаше едно пейзажче на някакво селце, което ме грабна даже. Иначе натрапчивото превзето поведение, високопарни думички и префърцунени самохвалби са наистина крайно отблъскващи.

Отговори на това съобщение
 Re: Веселина Николаева като Дон Кихот във фотографията
Автор: Alsand   
Дата:   27-03-14 14:15

Ако сами не бяхме тъй горделиви, не бихме се оплаквали от гордостта на другите.

Отговори на това съобщение
 Re: Веселина Николаева като Дон Кихот във фотографията
Автор: fraction   
Дата:   27-03-14 14:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Веселина Николаева като Дон Кихот във фотографията
Автор: tonyboy79   
Дата:   27-03-14 14:57

Още я мъдрите тая. [smilie18]

Да знайте някой вече е топнал чушката, а ние само си чешем езиците. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Веселина Николаева като Дон Кихот във фотографията
Автор: fraction   
Дата:   27-03-14 15:03

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Веселина Николаева като Дон Кихот във фотографията
Автор: tonyboy79   
Дата:   27-03-14 15:21

И как е струваше ли си? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Веселина Николаева като Дон Кихот във фотографията
Автор: fraction   
Дата:   27-03-14 15:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Веселина Николаева като Дон Кихот във фотографията
Автор: tonyboy79   
Дата:   27-03-14 15:29

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Веселина Николаева като Дон Кихот във фотографията
Автор: fraction   
Дата:   27-03-14 15:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Веселина Николаева като Дон Кихот във фотографията
Автор: dimidumi   
Дата:   27-03-14 17:07

Браво Фракшън, да почерпиш [beer] ...и не само виртуално [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Веселина Николаева като Дон Кихот във фотографията
Автор: Stoychev   
Дата:   27-03-14 22:31

Стигнах с мъки до средата и нямам сили да продължа. Много сте зле, адски зле сте. Не се напъвате да разберете стойностните неща, а залягате по кича. Останали сте с представите си за фотография и всичко останало отпреди 50 години, както, всъщност, са и почти всички преподаватели по фотография у нас, което е отвратително. Не че тези представи са несъстоятелни или погрешни, но просто отдавна не са единствени. Още по-малко пък меродавни.
Никой не ви кара да харесате нещо, което не ви е присърце. Критичната мисъл е ценна, но в този случай не срещнах никаква критика, а само простотия. Но е много жалко да се отричат подходи във визуалните изкуства/фотографията/журналистиката/антропологията, които са приети и използвани от десетилетия. Разбира се, не и у нас.
Истинско щастие е, че макар изакалите се по адрес на Веселина да са абсолютно мнозинство във фотографските среди, то има и достатъчно количество, един здравословен минимум, от хора с вкус и елементарни познания.

Извинявам се, че се налага да бъда груб. Но, изглежда, по-интелигентните начини за дискусия са също толкова безуспешни срещу войнственото тесногръдие.

Отговори на това съобщение
 Re: Веселина Николаева като Дон Кихот във фотографията
Автор: rx   
Дата:   27-03-14 23:39

"хора с вкус и елементарни познания." разбира се, че има хора с (такъв) вкус - кучето и то така казало, сещаш се. Така и обаче никой от "защитаващите" не успя да обясни какво точно го е впечатлило - остави ни нас, ние сме тесногръди тъпанари стана ясно, кажи ти, възвишени, какво те впечатли толкова, което да заслужава на всичко отгоре и такъв величествен, високопарен изказ. Или сме толкова тъпи, че няма и да схванем - целия свят е тъп, само отбрания елит разбира от това ""изкуство""? [beer]

Приказките на "защитата" ми напомнят на малкия ми опит като даскал - веднага проличава когато някой няма аргументи в своя полза и почне да увърта и разтегля локуми и хваща една трошичка да я раздърпва, разтегля, да й лепи всевъзможни абсурдни епитети и префърцунени думички, които е чувал по телевизора... и като свърши логореята и го питаш "Я обясни сега с думи прости какво каза" - безлунна тишина [smilie8]



Публикацията е редактирана (27-03-14 23:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Веселина Николаева като Дон Кихот във фотографията
Автор: Murnau   
Дата:   27-03-14 23:41

stoychev,

бай ганьо неслучайно е балкански феномен, помисли над това.
тук нещата са застинали в една нездравословна форма и това дава отражение на всичко : политически живот, изкуство, общество.

форумът като събирателна форма е показателен за генотипа на балканеца : колоритен еснаф или по-съвременно определение : чалгаджия

Отговори на това съобщение
 Re: Веселина Николаева като Дон Кихот във фотографията
Автор: rx   
Дата:   28-03-14 00:01

.



Публикацията е редактирана (28-03-14 03:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Веселина Николаева като Дон Кихот във фотографията
Автор: Admin   
Дата:   28-03-14 01:19

Уважаеми Rx, от скоро сте във форума, а сте изговорил повече приказки от хора с 10 годишен стаж тук.
Агресията, с която защитавате тезите си е недопустима. Бяхте предупреден любезно на ЛС.
Това, че наричате Веселина Николаева шарлатански субект преля чашата и понеже не знаете кога да спрете, се налага да Ви спра писането във форума. Ако имате да показвате снимки - моля, галериите са отворени, това все пак е сайт за фотография.

Отговори на това съобщение
 Re: Веселина Николаева като Дон Кихот във фотографията
Автор: bongo128   
Дата:   28-03-14 08:10

Тролът е разкрит [smilie5] (чак на 15та страница, ама пак е нещо).
"огромното желание да се "каже нещо"" ако под това имаш предвид това - ""Аз съм от хората, които когато получат въпрос, си отделят време, за да си дадат възможност да усетят как наистина се чувстват. Не работя с готови фрази, въпреки че ние сме общество на лесни готови фрази."" не виждам какво лошо има [smilie3]
Иначе аз за разлика от повечето тук си направих труда да прочета цялата статия вместо да пляскам 2-3 снимки и да ги храня..
Жената е завършила фотография, така че предполагам са я научили на "велики" правила като зонова система и правило на третини, изборът и да не прилага някакви правила е мотивиран очевидно от интересът и към "т.н. носталгия в обществото". Обектите и са насочени в детството, старостта, забравените и отлъчени места...нейният образ е на аутсайдера ( очилатото момиче/напусналата България въоръжена с нейната евтина камера и любопитство, наблюдаваща от първо лице.
Интересното в снимките и е точно тази гледна точка. Един фотожурналист, който снима помаците би направил много по "информативни" кадри определено, но неините са по-скоро такива на едно момиче, което живее между тях, впечатлено от нормалните, ежедневни неща и семейството (на ученичката седяща самотна на бала си, на внучката дошла на гости на баба си).
Според мен в ерата в която хората все повече се отдалечават от себе си заради технологиите, тази позиция - да се опиташ да се доближиш до тях, до непознатите и да се опиташ да ги разбереш, да се поставиш на тяхно място е интересна. За мен лично обаче фотографската форма не е достатъчна за напълното разбиране, нужна е и и писмена "нарация", чиято илюстрация са снимките...
" I write in order to express what the photo itself cannot say. A photograph of my father doesn't tell me what I thought of him, which for me is much more important than what the man looked like.
Duane Michals"

Отговори на това съобщение
 Re: Веселина Николаева като Дон Кихот във фотографията
Автор: georgivelev   
Дата:   28-03-14 08:48

Истинско щастие е, че макар изакалите се по адрес на Веселина да са абсолютно мнозинство във фотографските среди, то има и достатъчно количество, един здравословен минимум, от хора с вкус и елементарни познания.

За подобна реплика в чуждестранен форум щеше да получиш ако не незабавен бан, то поне генерално предупреждение. Значи от тук присъстващите мнозинството принадлежат на нездравословния мксимум от хора без вкус и елементарни познания? Много мило. Първите 7. Никой от пишещите тук не пречи на г-жа Николаева да се изявява на подиума на изкуството - щом си е намерила пазарната ниша, тогава всички аргументи срещу нея падат. Колкото до мен, аз просто възразявах и иронизирах на начина, по който ни е поднесена информацията.

Отговори на това съобщение
 Re: Веселина Николаева като Дон Кихот във фотографията
Автор: fraction   
Дата:   28-03-14 08:53

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Веселина Николаева като Дон Кихот във фотографията
Автор: kalingo27   
Дата:   29-03-14 15:03

.... и не само fraction , а да се включи и малко мисловна дейност , а не само първо-сигнални реакции ..... и нещо за джобчето на всеки ,,фотограф'', или фотограф : ,,Притча за мръсното пране Млада семейна двойка се пренесла да живее в нова къща. На сутринта, още щом отворила очи, жената погледнала към прозореца и видяла съседката отсреща, която простирала пране.
- Виж колко е мръсно прането й! – възмутено казала тя на съпруга си.
Но той си четял вестника и не й обърнал внимание.
- Вероятно използва некачествен прах. Или изобщо не умее да пере. Трябва някой да я научи…
И така всеки път, когато съседката си простирала прането, жената се удивявала и критикувала, колко мръсно е то.
Докато в едно прекрасно утро, поглеждайки през прозореца, тя възкликнала:
- О, виж, днес прането е чисто! Явно най-сетне се е научила да пере?
- Не! – отговорил съпругът й. – Просто днес станах по-рано и измих прозореца…
Така е и в нашия живот!
Всичко зависи от прозореца, през който ние гледаме на света и случващото се пред нас.
Затова, преди да критикуваме другите, трябва да се убедим, че нашите сърца и намерения са чисти. ''



Публикацията е редактирана (29-03-14 15:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Веселина Николаева като Дон Кихот във фотографията
Автор: мара   
Дата:   29-03-14 15:20

ми то тва малко....[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
защо в един основателен въпрос някой вижда просто заяждане?
или па в мнението, различно от "евала" [smilie11] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »