Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Покупка на фотоапарат.
Автор: imitev   
Дата:   24-03-14 20:45


Няма да ти се избистри...
 Re: Покупка на фотоапарат.
Автор: T.Stoychev   
Дата:   25-03-14 20:29

Взех CANON EOS 500D, EF 50mm/1.8f II, EF-S 18-55mm/3.5-5.6f II, EF 75-300mm 4-5.6f II, 2ра употреба но смятам че ще ми свърши работа в предвид цената му.
http://www.shopmania.bg/dighitalni-kamieri/p-canon-eos-500d-body-1414152
http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=17&product=216#stayhere
http://magazin.photosynthesis.bg/offer/211201120003.html
http://magazin.photosynthesis.bg/offer/211201130001.html



Публикацията е редактирана (25-03-14 20:55)
 Re: Покупка на фотоапарат.
Автор: lakosta   
Дата:   25-03-14 20:46

Честито!Но кое е втора употреба?
 Re: Покупка на фотоапарат.
Автор: T.Stoychev   
Дата:   25-03-14 20:56

Тука показвам какво съм взел, всичко съм го взел 2ра употреба, просто характеристиките ги вадя от сайтовете отгоре.
 Re: Покупка на фотоапарат.
Автор: imitev   
Дата:   25-03-14 21:06


Взел си едно правилно решение [smilie24]

Не заради марката и модела - когато ти трябва нещо си го купи, четенето по форумите и ревютата не води до лесен избор...
 Re: Покупка на фотоапарат.
Автор: Pavlov   
Дата:   26-03-14 09:41

T.Stoychev, след всичките умувания и големи приказки, си взе едно от най-неудачните канонски тела, с три от най-скапаните обективи [smilie2] [smilie23] . И за какво беше цялата работа?... Пиши от начало, че търсиш нещо евтино, поне да не се мъчат колегите да гадаят какви аджеба изисквания налага фотограметрията, и т.н.
 Re: Покупка на фотоапарат.
Автор: T.Stoychev   
Дата:   26-03-14 09:58

Обективи се купуват, телата може да се сменят.
За цената която беше предложено прецених че е удачно да го взема. Ще го пробвам, ще се науча да боравя с такава техника, и така.
Като с парите които остават ще си взема раница за лаптоп + Фотоапарат и трипод, след като нещата пристигнат.
//а те са нещата които най-малко ще се променят (ако раницата не се скъса бързо де),
сметнах че така най-бързо ще преценя какво ми трябва като по професионална техника. Както казах последно преди да го купя се обърках доста в характеристиките ...



Публикацията е редактирана (26-03-14 10:07)
 Re: Покупка на фотоапарат.
Автор: Pavlov   
Дата:   26-03-14 10:39

Автор: T.Stoychev
Дата: 26-03-14 09:58
За цената която беше предложено прецених че е удачно да го взема.

С това съм съгласен.
Не ме разбирай погрешно. Нямам нищо против да си вземеш евтино тяло втора употреба. Дори бих ти го препоръчал за първи DSLR. Но просто с това трябваше да почнеш темата. Щеше да получиш по-адекватни съвети, и да направиш евентуално по-добър избор.
Но - здраве да е. Успех ти желая, и винаги на фокус [shtrak]
 Re: Покупка на фотоапарат.
Автор: T.Stoychev   
Дата:   26-03-14 12:58

В началото на темата бях напълно против да взимам техника 2ра употреба. За обективи 2ра употреба по съм съгласен. Изпратих ти на лично каква е реалната цена на които съм ги закупил.
Само с обективите си избивам фотоапарата, а 50мм 1.8 е практически задължителен. както и 1 от китовите обективи, за любителски снимки.
 Re: Покупка на фотоапарат.
Автор: imitev   
Дата:   26-03-14 13:06


Честно ако си говорим, 18-55 нестабилизирания и 75-300 не са върха на сладоледа, даже са в нивото под посредствените. Затова са и безбожно евтини.

Препоръчвам ти да поснимаш малко и да смениш китака със стабилизираната версия.
 Re: Покупка на фотоапарат.
Автор: rx   
Дата:   26-03-14 13:08

Нека първо се научи да снима и да почнат да са му тесни техническите възможности на инвентара, пък после да обновява... иначе ще стане като един от многото тука дето вместо да снимат и да гледат, четат смешни числа в DxO, а техниката им гъбясва в шкафа.
 Re: Покупка на фотоапарат.
Автор: T.Stoychev   
Дата:   27-03-14 15:44

Бих казал че се снима добре, на голямо разстояние обекти с 55-300мм обектив без статив заснех 5 от 6 снимки без размазване на антени по блоковете, които с просто око не ги виждам.
Взех 3 диоптъра леща за 50мм 1.8 d=52mm и по късно днес ще пробвам да снимам няколко вида редки тарантули на макро.
Бих казал че съм доволен от покупката, на сграда около 50 метра разстояние се виждат всички подробности.
Минах през PhotoSynthesis до поп-а в София, ул Васил Левски. За чанти ми предложиха чанта 150 лева(Фотоапарат + 3 обектива), а за раница най - евтината за фотоапарат и лаптоп - 209 лева + отделение за личен багаж, това което не ми хареса е че нямаше възможност да се сложи статив, което смятам че ще ми е необходимо, така че бих се радвал за някое добро предложение раница/чанта като гледам да е по оскъдно от финансова гледна точка. Може и съвет кое ще е по добре да е за 1 обектив с 1 фотоапарат или всичко на едно.
За статив мисля да взема с ябълковидна глава, но все още не мога да избера какъв. Четох доста теми за статив и очаквам да е над 200 лева, но хем искам да са съединени за по голяма стабилност 3та крака, хем искам да може да има ниска минимална височина, че и да е евтин. А за статив - не се сменят така че няма смисъл да търся временно решение на проблема.

//определено съм доволен и на това, а като се науча да боравя по стабилно с техниката ще го мисля, но поне ще имам малко повече опит и време.
//Нещо странно поне за мен, като гледам през визьора виждам едно малко косъмче и 2-3 прашинки (външно визьора е почистен), когато гледам на увеличение на снимка прашинките липсват. Тоест проблема е някъде при визьора, и най вероятно ще трябва да го занеса на почистване в сервиз.
Взех необходимото за сега, затварям темата.



Публикацията е редактирана (28-03-14 11:13)
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.