Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Заплащане на фотограф
Автор: bOzo   
Дата:   18-03-14 22:46

Ами общо казано за колкото се спазарите [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Заплащане на фотограф
Автор: georgivelev   
Дата:   18-03-14 23:11

Божидар58 колко според теб трябва да взема на месец един наистина добър професионалист на пълен работен ден в България?

дефинирай "наистина добър професионалист".

Отговори на това съобщение
 Re: Заплащане на фотограф
Автор: 798099   
Дата:   18-03-14 23:17

Пак се отплеснахте в подробности! Колкото повече напредва темата, толкова повече си мисля, че Adno e прав!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Заплащане на фотограф
Автор: cameraman   
Дата:   18-03-14 23:23

Не искам да подценявам съфорумците, но ,.... поне една снимка да имаше...

Отговори на това съобщение
 Re: Заплащане на фотограф
Автор: Aleksandr   
Дата:   19-03-14 03:37

Божидар58, не им се впечатлявай толкова на варненци. Те живеят в друга България, доста различна от нашата...
По нашенско цените са от Цецо...до Иво...


Отговори на това съобщение
 Re: Заплащане на фотограф
Автор: fraction   
Дата:   19-03-14 08:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Заплащане на фотограф
Автор: prisonbreak   
Дата:   19-03-14 08:50

Автор: fraction
Споредме трябва да има и поне 10 снимки с над-50т. За да може да има некъв ред в тоя форум.

Отговори на това съобщение
 Re: Заплащане на фотограф
Автор: fraction   
Дата:   19-03-14 08:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Заплащане на фотограф
Автор: emo1   
Дата:   19-03-14 09:45

Ако автора на темата напише за какво ще се ползват кадрите, отговора за цената ще е по-лесен!

Отговори на това съобщение
 Re: Заплащане на фотограф
Автор: vkk1   
Дата:   19-03-14 11:11

Нека не се превръща форумът във вариант като този на счетоводителите /одит мисля беше/. Ако погледнете само за 10 минути там, ще видите, че освен подигравки към питащите от "всевишните", друго няма. Няма нито един отговор на поставен въпрос там.
Само че разликата е, че там са буквояди /които не понасям/, а тук са артисти /които страшно уважавам/.

Отговори на това съобщение
 Re: Заплащане на фотограф
Автор: sky-fan   
Дата:   19-03-14 11:47

Аз бих искал по 80лв на ден, колкото снимки излязат.

Отговори на това съобщение
 Re: Заплащане на фотограф
Автор: realnoncho   
Дата:   19-03-14 11:48

При така описаната ситуация и работни дни според мен е нормално да се започнат преговори от около една средна работна заплата за мястото за което става въпрос. Вече натам зависи от хората и човека, който ще снима [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Заплащане на фотограф
Автор: ss_sgp   
Дата:   19-03-14 14:08

това не е коректно - 'една средна работна заплата', защото няма сключване на постоянен трудов договор със съответните осигуровки, болнични, отпуски и т.н.
Това е временен контракт с някакъв желан резултат. Е пита се в задачата - кой е удачният вариант за човек, който би се наел.

Работата се предполага, че е рутинна, но заплащането няма как да е 40лв/ден колкото е 'една средна работна заплата' - 800лв.



Публикацията е редактирана (19-03-14 14:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Заплащане на фотограф
Автор: realnoncho   
Дата:   19-03-14 14:27

Аз говоря за целия период от 14 дни да е средна месечна заплата, която се взима за 20-22. Добра отправна точка е. Ако съм обидил някой, който би поискал 3к за да върши тази работа се извинявам :)

Отговори на това съобщение
 Re: Заплащане на фотограф
Автор: cameraman   
Дата:   19-03-14 14:30

Ама вие усещате ли се, че авторът си замълча и само ни гледа сеира?

Отговори на това съобщение
 Re: Заплащане на фотограф
Автор: ss_sgp   
Дата:   19-03-14 14:31

напротив, аз също смятам, че подобна работа е за 'средна работна заплата'. Просто случая не е такъв. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Заплащане на фотограф
Автор: Божидар58   
Дата:   20-03-14 11:02

Понеже тук стана въпрос за щракачи и художник-фотографи, много ми е интересно какъв ще е резултатът, ако се направи един експеримент. Вземат се 10 снимки от първа страница на този сайт , половината от които черно-бели и 10 снимки направени със сапунерка от посредствен фотограф. Прави се анкета между около 100 човека от улицата за класация на снимките. Сигурен съм, че резултатът ще е изненадващ. Така че вкусовете на обикновените хора и тези разбиращи от фотография са много различни. Всичко зависи на кого ще бъдат показани снимките. Да не стане така, че някой скъпоплатен фотограф да бъде направен след това на две стотинки от тези за които са предназначени снимките.....

Отговори на това съобщение
 Re: Заплащане на фотограф
Автор: CDman   
Дата:   20-03-14 11:49

Точно това си мислех и аз като гледах победителите в конкурса “Снимка на годината” за 2013 година. Толкова ерудирано жури, избирало от над 2000 снимки, някои от които направени с техника на цената на гарсониера в Люлин, а нито една не можа да ме грабне.

Сигурно е така защото не разбирам от фотография. [smilie5]

По темата – неуместно е да се сравнява заплащането на подобен род дейност със средна заплата или надник. Доколкото разбирам работното време не е фиксирано т.е. работи се докато има клиенти. В подобен случай твърдия надник е силно демотивиращ.

Както и по-рано казах добре ще е заплащането да е на процент или в краен случай някаква твърда цена за снимка – лев за снимка примерно. Така ще има мотивация да се направят колкото се повече снимки на максимален брой клиенти.[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Заплащане на фотограф
Автор: Digitalgab   
Дата:   20-03-14 12:02

Големи смешници, тръгнали да ловят шарани и да им вземат парите.
В партията на тия дето продават въздух.

Хвани някой артист, да умее да ухажва публиката, да се харесва и да умее да им прибира парите, най важното.

Ужас.

Отговори на това съобщение
 Re: Заплащане на фотограф
Автор: rx   
Дата:   20-03-14 15:00

Божидар58 именно затова няколко хора тука упорито повтаряме, че за целта на начинанието на хората не им е нужен фотограф. По мое мнение дори не им е нужен човек който да държи камерата, а може да се направи всичко автоматизирано.

Отговори на това съобщение
 Re: Заплащане на фотограф
Автор: M57D30   
Дата:   21-03-14 00:29

Аз може и да съм келеш още (на 25 съм само) и да нямам особено много опит, но все си мисля напоследък, че за да успееш в България не е нужно да си следващия Кристиян Диор на фотографията..ако е с цел изкарване на пари. Тоест, за да се хареса материала на фотографа от масите, трябва да се гледа от тяхната гледна точка и да се снима така, че да могат да го възприемат от своята си гледна точка.

Та в този смисъл, по темата - може и да има хора, които да взимат хиляди, дори и да ги заслужават, но това не значи непременно, че на автора му трябва такъв човек. Дори и да не търси просто "щракач".

Някак тук "арт" страната на нещата, отива повече към раздел хоби, за съжаление. Може и да не съм прав, но засега поне това виждам.

п.п. правил съм си "опити с хора" със снимки от тук например, в които е вложена доста мисъл, труд, артистичност, и доста от "обикновените" хора не ги разбират, и не ги оценяват така, както например един "замазан" от дългия затвор поток, или от един колоритен залез.
Предполагам разбирате какво имам впредвид.

Благодаря за отделеното време [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Заплащане на фотограф
Автор: cameraman   
Дата:   21-03-14 09:01

Вярното заглавие е "Търся съучастник в халтура".

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »