Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: За духа на Фото Форум
Автор: ejel   
Дата:   13-03-14 19:45

абсолютен новак с ужасен аквариум и нулеви познания

-----------------------------------
[smilie18] [cool] [shtrak] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: За духа на Фото Форум
Автор: zorovsky   
Дата:   13-03-14 19:46

Аз съм от "неинтересните" хора и затова предимно чета темите. Мога да кажа, че задочно познавам доста от хората тук, макар да не съм ги виждал никога на живо. Разбира се има доста досадници, които си мислят, че като пускат често безмислени и тъпи теми това ще ги направи уважавани и разбиращи. За жалост навсякъде е така, затова просто като видя някои никове и направо не чета темата - един вид защитен механизъм. Затова смятам, че модераторите на форума не трябва да правят нищо повече, просто "интересните" хора ще пускат интересни теми и ще си ги четем, а плявата - да подминем и толкоз.
Колкото до точките и гласуването, предполагам, че някой вярва, че точките от рейтинг Б са като биткойните и се стремят да трупат, че белким някой път им ги осребрят [smile].
Относно блокирането на коментарите и аз мисля, че това трябва да се премахне. Нека остане просто изискването за добрия тон и колегиалното отношение.


Отговори на това съобщение
 Re: За духа на Фото Форум
Автор: caspin   
Дата:   13-03-14 20:00

поредната безсмислена тема[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: За духа на Фото Форум
Автор: slivenski   
Дата:   13-03-14 20:25

ЗА абсолютната модерация от страна на всеки потребител под собствените му снимки и в собствените му теми.

тук няма 50 000 трола. има 10-15 - дето са във всяка тема и тровят атмосферата.

затова преди години още спрях да пиша активно тук.
същото е и в "другата" ЗОНА, само дето там на 500 потребители има същото количество тролове и по не се трае.

ако някой ти е вдигнал мерника и загубва мярка в критиките и изказа, най-вече, трябва да можеш да му спреш тока. някои хора не разбират и нямат мяра за нищо.

ако пуснеш тема и някой почне да троли в нея - трябва да можеш да го блокираш. то това май е така и сега.

ако ти пише под снимките с груб език и по обиден, унижаващ начин, саркастично и високомерно, трябва да можеш да го резнеш - и това е така.

още по-строги правила трябва.

аре! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За духа на Фото Форум
Автор: Pac   
Дата:   13-03-14 20:59

Далеч съм от мисълта, че във форума всичко е лошо. Прочел съм и много полезни и интересни неща, неслучайно напоследък кисна тук толкова време, но просто си мисля, че нещата могат да се подобрят. Ясно е, че няма как да стане идеално, но имам жив пример от споменатия форум за акваристика, където тонът е доста по-добър, тоест ИМА КАК да е по-добре. Вече друг е въпросът, че тук активността е по-голяма, троловете са с голяма засилка и работата за модераторите би била наистина много, ако трябва да режат всяко остро изказване.
Сега се сещам за още един недостатък, като че ли общовалиден за българските форуми. За него беше станало въпрос в някоя тема тук преди няколко седмици. Всеки говори като последна инстанция, хората не познават изрази като "аз смятам", "според мен", "по мое мнение", всеки ти казва "ТАКА Е, щом аз ти казвам". Достатъчни са само двама, които мислят различо и поставят нещата по този начин и почва караницата. Колко му е просто да има различни мнения по някой въпрос, всъщност за всеки по-комплексен въпрос има няколко гледни точки и не съществува еднозначен отговор, още повече пък когато става въпрос за изкуство. Когато се научим мненията ни да са наистина МНЕНИЯ, без претенции за абсолютна истина, всичко би било много по-добре. Това разбира се не може да бъде повлияно от модераторите по никакъв начин, мисленето на хората трябва да се промени, а това дори да е възможно е много бавен процес...
Хайде, стига съм разтягал локуми! :)

Отговори на това съобщение
 Re: За духа на Фото Форум
Автор: geokar   
Дата:   13-03-14 21:05

Pac [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: За духа на Фото Форум
Автор: ejel   
Дата:   13-03-14 21:15

Самата идея за форум предполага открит дебат или обмяна на мисли. Затова ми е много чудно как някои уж искат да общуват, но не понасят някой да им опонира. Като те е страх от мечки, защо си в гората? Явно сам си търсиш тролове. В много случаи изобщо не става дума за обиди, а за ощипани оратори.

Пускам тема и блокирам (или „модерирам”, както гледам е станало модно да му се вика[smilie3] ) несъгласните с мен?? Покъртително.[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: За духа на Фото Форум
Автор: JollyRoger2   
Дата:   13-03-14 21:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За духа на Фото Форум
Автор: slivenski   
Дата:   13-03-14 21:46

абсолютно... пускам тема и блокирам не несъгласните, а тези, дето са си забравили възпитанието, добрия тон, премерения изказ и добронамерената критика някъде другаде. както и досадните, наглите, грубите, досадните казах ли? както и всеки, когото преценя, че не ми е приятен. това е право на всеки човек - да не общува с хората, които не са му приятни. това, че е форум, не означава, че е място всеки комплексар да си пробва реториката. :-))

Отговори на това съобщение
 Re: За духа на Фото Форум
Автор: Стоев   
Дата:   13-03-14 21:52

Хубав си е ФФ, щом още сме тук... [smilie7]
Долу Никон казахте ли вече? [beer] [smilie18]
Имах една снимка за Духа на ФФ, ама трябва да се поразтърся яко....


Отговори на това съобщение
 Re: За духа на Фото Форум
Автор: Marillion   
Дата:   13-03-14 21:58

100ев, спамер такъв! Патка да те клъвне!

[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За духа на Фото Форум
Автор: JollyRoger2   
Дата:   13-03-14 22:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За духа на Фото Форум
Автор: Стоев   
Дата:   13-03-14 22:02

Ти каза "Патка" [ezik] [ezik] [ezik] [smilie7]


https://photo-forum.net/static/forum/2014-03/cewa7637.JPG


Отговори на това съобщение
 Re: За духа на Фото Форум
Автор: тьма   
Дата:   13-03-14 22:11

даа, има тьмни сили [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: За духа на Фото Форум
Автор: ejel   
Дата:   13-03-14 22:14

Не знам за форума за акваристика, но тук компетентните по комплексарство са учудващо много[smilie5]

Както и безпристрастните никон/канон-ци[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: За духа на Фото Форум
Автор: CrazyIXUS   
Дата:   13-03-14 22:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За духа на Фото Форум
Автор: Pac   
Дата:   13-03-14 22:28

Форумът категорично е ХУБАВ, но е малко невъзпитан. :)

Отговори на това съобщение
 Re: За духа на Фото Форум
Автор: CrazyIXUS   
Дата:   13-03-14 22:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За духа на Фото Форум
Автор: Стоев   
Дата:   13-03-14 22:37


https://photo-forum.net/static/forum/2014-03/ffnt5747.JPG




Отговори на това съобщение
 Re: За духа на Фото Форум
Автор: metodiev_martin   
Дата:   13-03-14 22:39

fraction, няма нужда да анализираш есето ми, защото в случая ти описваш себе си. Няма смисъл от такива полемика. Мислех, си че след като си прибера вечерта, темата ще бъда заключена, но явно че няма голяма популярност.
Виж ако беше свързана със сватбената фотография...

Отговори на това съобщение
 Re: За духа на Фото Форум
Автор: JollyRoger2   
Дата:   13-03-14 22:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За духа на Фото Форум
Автор: Pac   
Дата:   13-03-14 22:48

Хайде сега изпокарайте се в темата целяща да обясни как не трябва да се караме. :)

Отговори на това съобщение
 Re: За духа на Фото Форум
Автор: CrazyIXUS   
Дата:   13-03-14 22:59

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За духа на Фото Форум
Автор: Стоев   
Дата:   13-03-14 23:22

@ Автор: CrazyIXUS
Дата: 13-03-14 22:59

Извинявам се за оффтопика, ама някой използва ли ICQ още?[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: За духа на Фото Форум
Автор: CrazyIXUS   
Дата:   13-03-14 23:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »