Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: За духа на Фото Форум
Автор: GOSPODIN   
Дата:   13-03-14 13:09

Адаш ! (Marillion) [smilie24]

Не е хубаво да се обобщава, защото често "вината" е поделена. Напоследък имаше няколко теми в които млади или нови членове на форума искаха мнение за свои снимки, покупка на техника или видеа. След няколко любезни критични коментара следват силно язвителни забележки от пусналия темата, блокиране на потребители или затварянето и.
Приятели, това, че сигурно мнозина сте с единствения ДСЛР от входа на панелката или от компанията с , която се събирате, НЕ означава , че сте вече фотографи. Трябва много четене, гледане на снимки, снимане и нови идеи.
Аз лично винаги съм се стремял да помогна или коментирам по същество в теми или на лични, когато е поискано мнението ми и сметна, че това е в моята компетенция.

Успех на всички - пролетта пукна [smile] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: За духа на Фото Форум
Автор: fraction   
Дата:   13-03-14 13:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За духа на Фото Форум
Автор: HP   
Дата:   13-03-14 13:17

само на един човек, който е обладан от тъмните сили, може да му дойде на ум да си плаща за да получава лайкове

Това са абсолютни глупости! Нито визирам точките, нито лайковете.
За да има ред, за да се отсеят тези,които искат да се занимават с фотография, трябва да има разделение. Говорите за правила-правила има и никой не ги спазва-нито тук, нито в държавата. Правила без контрол и самосъзнание най-вече нищо не означават.
Аз съм в този форум от 10 години, но толкова олигофрени и олигофрения,колкото последните няколко години в този форум не съм виждал, а ти смееш да ми говориш за тъмни сили и точки.

Всъщност какво ли съм седнал да обяснявам, така или иначе няма особен смисъл....

Отговори на това съобщение
 Re: За духа на Фото Форум
Автор: fraction   
Дата:   13-03-14 13:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За духа на Фото Форум
Автор: E.Stanev   
Дата:   13-03-14 13:41

Ko? Не!

Отговори на това съобщение
 Re: За духа на Фото Форум
Автор: kali222   
Дата:   13-03-14 13:42

Скоро ще станат 10 години откакто се навъртам в този форум (направо не е за вярване кога минаха тези години?!).
Мога съвсем смело да кажа, че в началото бях абсолютно начинаещ, като отбелязвам, че фотографията и до днес не ми е основен интерес.

Не знам за другите, но аз намерих от много хора в този форум подкрепа и полезни съвети, научих неща, които не знаех, въпреки че не познавах абсолютно никого, за което съм благодарна и се старая на свой ред да съм полезна на някой, който търси помош или съвет.

Не съжалявам за прекараното време тук, макар че много от любимите ми автори се оттеглиха, което също намирам за естествен процес - на едни им омръзва, други се захващат с нещо друго, на трети не им остава време за висене по форуми... всякакви съдби има.
Не казвам, че не е имало конфликти, подигравки и др., но в живота е така - хората са различни и биват най-общо казано - добри, лоши и кудоши.
Хубаво е всеки за себе си да знае какво търси и да не обръща внимание на нещата, които не са важни за него.

И преди съм споделяла мнението си, че никой не е длъжен да ни учи, да ни обръща специално внимание или да ни обяснява на дълго и широко неща, които не знаем. Ако някой все пак го направи, то това е изключително от добра воля и ние би трябвало да сме благодарни на такива хора, които уверявам ви, има и тук.

Та моята тактика в общуването по принцип (не само тук във форума) е - отсявам плявата и ценя това, което остане.

Отговори на това съобщение
 Re: За духа на Фото Форум
Автор: stoikovv666   
Дата:   13-03-14 13:45

Тук някаква тъмна сила се е намесила, с пъкления си план е решила да разруши машината наречена "Фото Форум". [smilie8]

Тоя филм вече се дъвче 4-5 месеца... [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: За духа на Фото Форум
Автор: fraction   
Дата:   13-03-14 13:53

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За духа на Фото Форум
Автор: metodiev_martin   
Дата:   13-03-14 13:54

Даже не успях да прочета всичките коментари. Отегчих се от мрънкания и блянове за един по добър родов свят, изпълнен с удивителни, плюсове, злато и четворки [smilie5]
Няма как да стане.
Започнете да качвате добри снимки, пускайте интересни неми, опитайте се да споделяте опит. Всички имате някакви апарати, направете им по едно видео ревю, обяснете кое ви допада в тях и кое не.
Направи се образователна секция, никакво внимание. Всички секции са празни. Толкова компетентни сватбени фотографи, портретисти, пейзажисти, културисти и всякакви "исти" има тук, но никой не желае да напише 10 реда. Къде-къде по-лесно е да направиш един семинар, или да пишеш статии в някое фото-списание срещу заплащане.
Когато съм могъл да помогна съм помагал на хората. Разменяме личните съобщения и кореспонденцията върви в пъти по-добре, отколкото в една тема, в която 10 човека са предложили да си купи СОНИ, 5 да отиде на курс по фотография, трима са се "ИЗакали" с любимото ми "ОТИВАМ ЗА ПУКАНКИТЕ", а други трима шизофренично почват да изброяват, кой ден от седмицата е.
И аз като Нончо в подобни ситуации, залагам на бутона - "сигнализирай за спам", но рядко има ефект.

Отговори на това съобщение
 Re: За духа на Фото Форум
Автор: fraction   
Дата:   13-03-14 13:59

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За духа на Фото Форум
Автор: b-w_devil   
Дата:   13-03-14 14:57

ИМА ЕДНО ФОТОГРАФСКО МЯСТО в СВЕТОВНАТА МРЕЖА,
в което членуват почти 30 000 човека от 177 страни.
Експонирали са над 517 000 фотоси; пускали и, или, получавали оценки, съвети и всякакъв вид критики и подкрепа, изразени в над 3 МИЛИОНА оценъчни коментара...

Как мислите - дали там се ругае и плюе по Другарчето по Хоби (или Професия) както тук?!?...



Публикацията е редактирана (13-03-14 14:59)

Отговори на това съобщение
 Re: За духа на Фото Форум
Автор: fraction   
Дата:   13-03-14 15:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За духа на Фото Форум
Автор: bleki1   
Дата:   13-03-14 15:47

1. В България 90% от закупилите фотоапарати се наричат фотографи
2. Незнайно защо на тези хора им се вдига самочувствието (може би от това че вече имат DSLR)
3. Огромна част от хората тук са теоретици. По цял ден четат сайтове, сравнения на марки, модели, обективи и матрици...с което също им се вдига самочувствието и си мислят за нещо повече от другите.
4. Друга съвсем малка част пък могат да снимат и снимат! Те са регистрирани, от време на време качват по някой кадър, но не си губят времето във форума.
5. Колкото и клиширано да звучи думата "комплексиран", тук е пълно с такива душички. Те не могат да си представят че някой снима по-добре от тях. Да не говорим че дори не смеят и да си помислят, че някой изкарва и пари от фотография.
6. Най-смешни са т.н. сватбари...снимал десетина сватби в живота си и тук вече не може да се говори с него. Започне ли се тема свързана със сватби. Като кучета се нахвърлят...(през това време истинските сватбени фотографи СНИМАТ.
7. Изведнъж новодошъл колега задава въпрос...И ОТТАМ СЕ ЗАПОЧВА! Хванахме го новобранеца, дай да го разкатаем. Тоя пита, значи не разбира. Аз съм професионалиста! Ама защо да му отговарям...може да се окаже по-добър от мен.
8. Админите са прекалено толерантни към профанския език.
9. В този форум няма категории, подкатегории и т.н. всичко е тук

След всичкото това, което и аз "излях" по-горе, не искам да се заблуждаваш, че тук има 50 000 олигофрена. От този форум научих доста. Също така се запознах с доста хора (наживо). Когато започвах, тук ми беше даден съвет какъв фотоапарат да си купя :)

Реших че ще е по-добре да изкарвам пари с фотографията, а не рейтинги и затова тук качвам снимки доста рядко. Влизам поне веднъж дневно в самия форум...има и интересни неща. С темите в които си мерят пиш...обективите се забавлявам
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За духа на Фото Форум
Автор: JoeSatriani   
Дата:   13-03-14 16:01

Този форум е пример за "форум" без свестни модератори.
От него си изградих не особено добро мнение за фотографите ( не за фотографията ). Има много свестни хора но повечето са тролове.
Хубавото е, че виждам някакво раздвижване напоследък.. но до кога!? Ще се разбере скоро. Или пък не.. няма значение.
Новодошлите виждат, че ТУК е важен само рейтинга и Сони.. друго не. Грозно.

Отговори на това съобщение
 Re: За духа на Фото Форум
Автор: realnoncho   
Дата:   13-03-14 16:03

То не е че няма светни модератори - няма никакви [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: За духа на Фото Форум
Автор: geokar   
Дата:   13-03-14 16:05

Според мен атмосферата като цяло се понася в сайта. Вярно е, че понякога тъкмо стане интересно (визирам темите, свързани с естетика на фотоизкуството, история, теории и т. н.) и хоп, някой зевзек започва да разваля въздуха с простотиите си, стигало се е такива теми да се затворят на най-интересното място, но като цяло админите се намесват компетентно и прекратяват безобразията. Познавам един друг сайт, в който най-гръмогласно псуват точно админите, но това е друга тема. В някои прекалено сериозни сайтове пък разговор изобщо не се получава. Срещнах интересни личности тук, видях интересни неща, не е минавало без търкания и спорове, разбира се, но като цяло съм доволен от атмосферата в сайта. А пък хората - разни, наистина, но така е по-весело. Шаренко! [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: За духа на Фото Форум
Автор: alextu   
Дата:   13-03-14 16:06

Аз си спомням как преди години админите баннаха един известен автор, който си служеше с лош език и обиди. Напсува публично една форумка. Че като почна един рев за него, че като започнаха едни адвокати, че като започнаха да си трият снимките от солидарност с него.
Явно и на тях им е писнало, защото няма угодия.
А пък честно казано каквото повикало това се обадило. Ако някой попита културно и грамотно, му отговарят така. Ако пише неграмотно, неуважително и пита глупости, си получава заслуженото.

Отговори на това съобщение
 Re: За духа на Фото Форум
Автор: fraction   
Дата:   13-03-14 16:07

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За духа на Фото Форум
Автор: alextu   
Дата:   13-03-14 16:08

Според мен админите се намесват само ако се стигне до крайни простотии. И така е правилно, иначе става стерилно.

Отговори на това съобщение
 Re: За духа на Фото Форум
Автор: satansho   
Дата:   13-03-14 16:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За духа на Фото Форум
Автор: nyamago   
Дата:   13-03-14 17:20

Нищо не е чисто черно или чисто бяло. Форумът не прави изключение.

Аз лично виждам тая полупразна чаша като наполовина пълна [smilie5]

Айде стига с жалбите и погледнете онова, заради което още идвате тук!

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За духа на Фото Форум
Автор: my.point.of.view   
Дата:   13-03-14 17:23

Аз се запознавам с интересни хора. Това само ме радва.

Отговори на това съобщение
 Re: За духа на Фото Форум
Автор: мара   
Дата:   13-03-14 17:51

аз и без друго познавам много интересни хора [smilie18]

познавам и много такива, дето си вярват, че са интересни.

и съм против възможността да се блокират потребителите за писане под снимки (за лични съобшения е друго нещо - там човек трябва да може да блокира и всичко живо!). ако има някакви обидни коментари...ама не за егото, а просто ИСТИНСКИ обидни - да ги трият админите/модераторите.

Отговори на това съобщение
 Re: За духа на Фото Форум
Автор: kali222   
Дата:   13-03-14 19:21

мара [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: За духа на Фото Форум
Автор: lakosta   
Дата:   13-03-14 19:35

[beer] цитат /не точно/
боже,боже...колко мъка във форума ...

[smitten]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »