Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30  31  32 ..  40 ..  49  50     всички  напред  последна
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   26-11-13 09:34

Не са несхванали, а са праят на ударени..[smilie18]
Добре си е апаратчето, само верно обективите..

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: vgramatikov   
Дата:   26-11-13 09:38

Добре е апаратчето? Аз виждам само снимки... по какво да разбера камерата каак е :)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: mugen   
Дата:   26-11-13 09:41

Ми иди я пипни [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: SoftImage   
Дата:   26-11-13 09:42

>>didesignbg : Тънките диагонални линии са отчайващи, жиците на тролея са толкова назъбени че повече няма накъде, това го има на повечето пуснати снимки. Най-вероятно адоуб ще трябва още не малко да поработят над конверсиите.

Този проблем най-вероятно се дължи на здравото шарпене. Същото е и с шума при тролея. Много е шарпено! Ако се понамали вероятно ще се нормализират нещата. От обективите на първо време им трябва 85мм 1.8 или 1.4. Това с обелването на камерата май е стар проблем(от NEX-ово време). Поне в този клас апарати трябваше да го решат, но може при серийното производство материалите да са други.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: victory13   
Дата:   26-11-13 09:46

Колко да е здраво... пише стандарт... и не, исото не е 1600...

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: muu   
Дата:   26-11-13 09:56

незнам колко от вас са снимали с камера без аа филтър, мисля че "назъбването" може да е от това. исото е 1250, не 1600 както мислех /гпоооляма разлика [smilie5] /

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: victory13   
Дата:   26-11-13 09:58

ами да кажем от има няма година снимаме без аа филтър... но нищо де, явно не е ясна "визията" още...
другото, че е снимано в роу, и "няма обработка" ще го приема за лапсус [cool]

успешен ден на всички... [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: muu   
Дата:   26-11-13 10:02

обработка означава да се променят параметрите на изображението , от това което е заснето в случая. конвертирането на роу без намеса трудно може да е "обработка" . [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: vgramatikov   
Дата:   26-11-13 10:12

Ами зависи какви са параметрите по подразбиране в роу конвертора.
Повече си махат цветен шум и шарпят по дефаулт.

Което си е обработка. [smile]

Такова назъбване неможе да се получи от липсата на АА филтър при този сензор особено.



Публикацията е редактирана (26-11-13 10:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: muu   
Дата:   26-11-13 10:19

нормално конвертора изпълнява настройките на камерата. при изключено шумоподтискане не маха цветен шум. шарпъна е по-настройките по подразбиране на камерата... виждам че всички имате богат опит с камери без аа филтър. явно само аз съм наблюдавал назъбване на прави... [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: didesignbg   
Дата:   26-11-13 10:23

Разбира се че точно от липсата на аа и шарпене се получава алиасинга, но нали това им е задачата на пишещите конверторите, назад в темата муген беше показал примери с едно конче, такова мазало беше в гривата му....
Неприятно стоят и мен лично ме дразнят тези артефакти, но то е въпрос на вкус и разбира се способности на конвертора. Още в първият си пост го писах, не поставям под съмнение силата на сони, още по-малко уменията на човека зад апарата.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: vgramatikov   
Дата:   26-11-13 10:28

Незнам аз предполагам ,че не трябва да има точно "назъбване на диагоналите" при липса на АА на 36 мегапиксела. [smilie11] По-скоро е от конвертора както казва didesignbg .

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: muu   
Дата:   26-11-13 10:30

за мен това че редица фирми разчитат на други изпълнители за работен конвертор е голяма грешка. един от големите плюсове на никон е напълно завършената система която позволява извличане на максималното от фототехниката. говоря за комплекса камера-обективи-конвертор...

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: vgramatikov   
Дата:   26-11-13 10:34

Съгласен на 100%. При Канон ДПП сякаш неможе да изиграе тази роля.
При др производителни не съм много наясно.Аз конвертирам с АЦР но намоменти много ме дразнят цветовете.Сплескваи всичко.Незнам на къде да мигрирам.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: didesignbg   
Дата:   26-11-13 10:49

Според мен за конверторите е точно обратното. Ще дам само негативните примери от типа на Фуджи и техният собствен Хипер Ътилити, Канон и техният недописан, Сони със нещото което никой не ползва. И тотално на другият полюс Кепчър НХ и Ник, Лайка и лайтрум, даже и Пентакс заради ДНГ.
Производителите на фото техника трябва да си правят апаратите и просто да предоставят на софтуерните разработчици всички спецификации.
Интересно какво ще се случи с Кепчъра без Ник.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: muu   
Дата:   26-11-13 11:02

помним кепчъра без НИК. въпроса е че инвестираха в покупка на софтуерната фирма, защото фототехниката отдавна не е само хардуер... съвместната работа от години си дава плодовете. аз лично отдавна не ползвам фотошоп. дори филмовите ми кадри обработвам с кепчър НХ2...

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: vgramatikov   
Дата:   26-11-13 11:05

muu как се оперира с камерите ,режими,бързи бутони, автофокус?

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: SoftImage   
Дата:   26-11-13 11:07

Едно ревю на 55мм/1.8:
http://slrgear.com/reviews/showproduct.php/product/1656/cat/82



Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: muu   
Дата:   26-11-13 12:13

ами на мене менютата са ми неудобни, но се свиква. промените знафокуса са ми тромави, а за усвояване на "бързите" бутони нямам време, та и наблюдения. както казах -това не ерепортажна камера, нито пък за пилци. но за пътуване, стрийт и артъ е добра , дори при сериозни изисквания.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: vgramatikov   
Дата:   26-11-13 13:07

Да с този сензор нормално. Има ли проблем с голямата аф-зона когато искаш до конкретизираш автофокуса точно на определено място на обекта,лицето и прочие.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: victory13   
Дата:   26-11-13 13:23

AF зоната най-вероятно може да се регулира по избор.
По този начин имаш възможности - по-точен /малка зона/ фокус, или по-бърз /голяма зона/ фокус. Сам по себе си изборът не е лесен.
Но определено може да се прилагат и двете възможности при подходящи условия...
ПД, няма ли профили вече за твоята камера и ЛР/АЦР [smilie8]
До момента май това са ми най-смислено похарчените 10 долара
https://twitter.com/colorfidelity

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: vgramatikov   
Дата:   26-11-13 13:27

Да интересно. Ами незнам аз конвертирам с някаква бета версия на АЦР още. [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: testosteron   
Дата:   26-11-13 13:49

http://www.fredmiranda.com/forum/topic/1255248/0
- малко тестови кадри /доста впечатляващи/ [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: muu   
Дата:   26-11-13 13:59

размера на автофокусната зона при спотовият фокус може да се зададе предварително L,M,S... колкото по дребна е зоната , толкова по малки са грешките при фокусиране.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony анонсира фулфрейм А7, А7R
Автор: hotsnail   
Дата:   26-11-13 14:24

@SoftImage какво имаш предвид с лющене? Аз такова нямам. Имам 3 некса в момента. 5-ца на 3 години(реално не е при мен но снима ..дори доста повече седи покрай морска водичка), 7-ца на 2 години, и горе долу нов 5R. Всичките излгеждат като нови. Материалите са супер качествени. Дори пластмасата на 5-ците е супер добре подбрана. 7-цата е метална изцяло освен гумите отгоре. Писах ти какъв проблем имах със 7-цата ми...да това си беше фабричен дефект с 1-вата партида 7-ци. С 1-вата 5-ца ако не си сложиш протектор на екрана се бели антирефлексното покритие - за това ли пишеш? Тоя проблем го няма от тогава. Новите модели са с твърдо антирефлексно покритие. Аз пак си слагам протектори ама аз винаги съм си слагал от 96-а насам.

А7r имах шанс преди няколко седмици да го пипна и е доста солиден. Подобен на NEX-7, но още по изчистен и дурако устойчив изглежда. На мен ми приличаше на масивно метално изделие - една цяла отливка. Може да не е така,просто такак го усетих.



Публикацията е редактирана (26-11-13 14:46)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30  31  32 ..  40 ..  49  50     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »