Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Nikon-Canon -цветове
Автор: falcon   
Дата:   15-03-14 11:28

Да бе леко бие сега на зелено, не ми се играе с цветовете подробно, което показва, че Сонито си иска играчка[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon-Canon -цветове
Автор: Mogila   
Дата:   15-03-14 11:31

Напротив не иска. Преди да я пипнеш беше идеална.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon-Canon -цветове
Автор: rx   
Дата:   15-03-14 12:27

Да бе - идеална е за комикс :) Явнж сониджиите гледат повече снимките си отколкото реалния свят и изпържените цветове ги усещат като натурални. Но вкусови всякакви :)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon-Canon -цветове
Автор: Digitalgab   
Дата:   15-03-14 12:39

rx, ами то твоите снимки са с изпържени цветове бе, не се ли виждаш?

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon-Canon -цветове
Автор: falcon   
Дата:   15-03-14 12:44

Идеална за марсианци може би, не за homo sapiens, които изглеждат доста по-различно от тази снимка[smilie18]

Ей затова Канон руулз, щото и в базовите им ДСЛР-и никога няма да видиш такива шифтвания в цветовете в оригиналния файл, отделно си имат антигавра защита на цветовете заложено в самият оригинален файл - дали умишлено или не незнам, но канонски цвят не можеш да изкривиш много и да направиш цирка при Сони и Никон, щото такива значителни манипулации скапват цветовете изцяло и си личи, че повредата не е в Канонята а в задапаратното устройство, което се е изгаврило с дадена картинка[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon-Canon -цветове
Автор: chrisnoch   
Дата:   15-03-14 12:54

falcon,
Нещо си се объркал! Търсиш под вола теле, ама нейсе!
Дълбочината на цвета при Канон е по-малка, затова картинката се скапва и не търпи корекции. Това е недостатък, а не предимство! Пък ти си приказвай за някакви "защити" - лошо няма!

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon-Canon -цветове
Автор: falcon   
Дата:   15-03-14 13:44

Каквато и да е причината,за предпочитане е нормална картинка без да се налагат много корекции. Който търси нещо по-така може да отиде към други марки, но който иска натурални цветове марката е само една от посочените[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon-Canon -цветове
Автор: rx   
Дата:   15-03-14 13:50

Digitalgab маля не ме облъчвай с комплексарщината си - не ти се получава да ме засегнеш[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon-Canon -цветове
Автор: Digitalgab   
Дата:   15-03-14 13:51

фалкон, ти що не даваш екзифи, та да видим с какво снимаш и да се учим?

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon-Canon -цветове
Автор: Mogila   
Дата:   15-03-14 13:55

Digitalgab виж, че разговорът е безсмислен. Как може да има толкова объркани хора не знам...

Силно се надявам различните ни виждания да идват от разликата в мониторите ни. Аз пуснах идеална снимка, той я направи зелена...



Публикацията е редактирана (15-03-14 13:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon-Canon -цветове
Автор: falcon   
Дата:   15-03-14 14:18

Digitalgab, не става въпрос за учене а за реалности.
Няма безумни шифтвания при Канон, когато тръгнаха да правят цифрови ДСЛР-и цветопредаването беше акцентирано. Уважавам ги за това, резултатите с Канон са винаги предвидими, надежден инструмент. Особенно там където натуралното цветопредаване е важно. Кой с каквото иска да снима, но не говорете, че снимка като горната има натурално цветопредаване, защото не е истина.

Екзифа не го режа умишлено, save for web го прави[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon-Canon -цветове
Автор: Digitalgab   
Дата:   15-03-14 15:20


http://www.imaging-resource.com/PRODS/canon-t5i/ZT5IhVFAI00100_colorerror.jpg



Saturation. The Canon EOS Rebel T5i produces images with fairly typical saturation levels. Strong reds, oranges, dark greens, dark brown and dark blues are pushed a little, while yellow and cyan are slightly muted. A mean saturation of 109.2% (9.2% oversaturated) at base ISO is typical.

Outdoors, daylight
Color and saturation are very good, though a tendency towards slightly cool color balance and slightly high contrast under harsh lighting. Slightly below average exposure accuracy.

Кво ще ни разправяш тука фалкон, или канонфанатик, те хората са го измерили и преценили.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon-Canon -цветове
Автор: Digitalgab   
Дата:   15-03-14 15:40

http://www.imaging-resource.com/PRODS/AA200/AA200hMULTII0100_colorerror.png


The Sony A200 showed very good color accuracy, as well as fairly accurate saturation levels. Hue accuracy was quite good, with most of the hue shift occurring in the cyans, blues and reds. Average saturation was 101.9% (only 1.9% oversaturated).

Свръхнасищането е само 1.9%.
А при средния Канон е почти 10%, за какво говорим?

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon-Canon -цветове
Автор: falcon   
Дата:   15-03-14 16:14

Не го знам тоя модел и ако е така са се поддали на модата на Никон и Сони[smilie18]

А ако тоя дето е правил тестовете приема горната снимка за естествена, проблема си остава в него, за мен и за всеки обективен фотограф магентата е доста в повече.[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon-Canon -цветове
Автор: Digitalgab   
Дата:   15-03-14 16:25

Че аз на кого да вярвам, на нечии тука субективни твърдения, или на обективните иматестове в авторитетния сайт? Аз не съм експерт, ама тука има народ с амбициите да се пишат експерти май?

Ако могилата пусне екзиф на снимката си ще стане ясно кое как е.



Публикацията е редактирана (15-03-14 16:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon-Canon -цветове
Автор: falcon   
Дата:   15-03-14 17:42

Вярвай на очите си, погледни снимката и викни някой жена или дете или който е наблизо и сравнявай цветове[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon-Canon -цветове
Автор: chrisnoch   
Дата:   15-03-14 17:52

falcon,
Canon EOS Rebel T5i в Европа е Canon EOS 700D. Сега стопли ли? [smilie5]
А Sony A200 е най-нисък клас тяло от 2008 г.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon-Canon -цветове
Автор: Mogila   
Дата:   15-03-14 18:08

Има я снимката в профила ми и има екзиф.

falcon между другото аз ползвам Канон. Даже два.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon-Canon -цветове
Автор: falcon   
Дата:   15-03-14 18:18

Ми незнам за новите, аз говорех до 7D, може в новите модели да са се плъзнали по пързалката[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon-Canon -цветове
Автор: Digitalgab   
Дата:   15-03-14 18:43

7D:

http://www.imaging-resource.com/PRODS/E7D/ZE7DhMULTII00100_colorerror.png


Свръхсатурирането (или цветовата грешка) при Канон 7Д е 6.8% в в цветово пространство sRGB. В Adobe RGB се качва на 14.6%, докато в същия случай, при Сони А200 имаме 6.3%.

Или това, което искахме да покажем е, че А200/А300 дават сравнително по вярни цветове.



Публикацията е редактирана (15-03-14 19:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon-Canon -цветове
Автор: falcon   
Дата:   15-03-14 19:13

Къде ги тея тестове не ги намирам на сайта. Я изкарай два еднакви кадъра с 7D и А200 и после ще говорим.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon-Canon -цветове
Автор: Digitalgab   
Дата:   15-03-14 19:17

Не съм виновен, че не можеш да консултираш най авторитетния сайт. Нямам какво да казвам повече.



Публикацията е редактирана (15-03-14 19:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon-Canon -цветове
Автор: falcon   
Дата:   15-03-14 19:25

Нещо те човърка отвътре, доста си реакционен[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon-Canon -цветове
Автор: falcon   
Дата:   15-03-14 20:00

Намерих ги, друго си е да се покажат и двете картинки а не да се говори само с числа[smilie3]

Я да видим колко нешифтнати цвята има при двата фотоапарата и да видим и реалните картинки...яя при Сонито има само един нешифтнат[smilie18]


http://prikachi.com/images/694/7162694K.jpg



Понеже са сменили модела, поствам кропа от стария модел и сравнение при 40D и А200.

А200


http://prikachi.com/images/653/7162653d.jpg



40D


http://prikachi.com/images/655/7162655c.jpg




Айде сега да поговорим за магентните хора[thankyou]

Друго си е да видиш нещо, само с цифри не се правят изводи[smilie3]



Публикацията е редактирана (15-03-14 20:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon-Canon -цветове
Автор: falcon   
Дата:   15-03-14 20:18

И още нещо, цветните грешки както ги наричаш са умишлени. Това са корекциите в изображението от марката, които счита че при изобразяване на заснетото изображение ще се приемат от кото на наблюдателя като максимално близки до остественото цветопредаване. Проблемът е че ако оставиш всеки фотоапат да изобразява на 100% реалните стойности на цветовете окото ще види доста изкривена картинка. Така , че шифтванията са виждането за реално цветопредаване на съответната марка и тук Канонаджиите гледат къде гледат[cool]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »