Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Re: Курсове за начинаещи, реални ползи или просто бизнес
Автор: rx   
Дата:   24-03-14 12:33

Ако автора на книгата е работил с конкретни числа, твърде вероятно е тази книга да не си заслужава. Аз в добри статии не съм срещал съвети конкретно колко МП или какво ИСО да има камерата - трябва да си съвсем мъничко над слабоумен в областта на фотографията, за да сгрееш, че след 2 години статията ти ще е остаряла ако използваш подобни числа освен ако целта не е да говориш за силните за деня.

Отговори на това съобщение
 Re: Курсове за начинаещи, реални ползи или просто бизнес
Автор: GenaDP   
Дата:   24-03-14 12:53

По-скоро четящият трябва да е слабоумен, за да му пречат конкретните "остарели" числа...

Отговори на това съобщение
 Re: Курсове за начинаещи, реални ползи или просто бизнес
Автор: rx   
Дата:   24-03-14 12:58

Както казвам за сетен път - клиента / ученика НИКОГА не е виновен за некадърността на учителя си. Ако не си го разбрал на дърти години, няма смисъл просто.

Отговори на това съобщение
 Re: Курсове за начинаещи, реални ползи или просто бизнес
Автор: nyamago   
Дата:   24-03-14 13:25

rx написа:

> "... клиента ученика НИКОГА не е виновен за некадърността на учителя си..."

Донякъде вярно, но без това "никога" (еле главните букви). От римско време си има правило Caveat emptor, което в груб превод значи "който КУПУВА да си отваря очите". И това е залегнало в редица търговски закони по света до наши дни - отделно и НЕЗАВИСИМО от задължението на продавача стоката му да е годна за употреба и да отговаря на обявеното.

Понеже говорим за курсове като БИЗНЕС (каква мръсна дума, нали?!), където обучаемият има избор - правилото важи с пълна сила. Както си отваряш очите на Женския пазар, въпреки, че "по закон" продавачът е "длъжен" доматите му да не са гнили и черешите (иде ли им сезона вече, та се сетих?) да не са червиви - но топката си е у тебе.

Не е като в адължителното, предоставено от държавата (и безплатно) образование, където (почти) нямаш избор къде да си дадеш първолака и кой ще го учи на четмо - там твоята максима е вярна (само махни това 'никога'). А в тази тема говорим за търговия със знания - caveat emptor [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Курсове за начинаещи, реални ползи или просто бизнес
Автор: GenaDP   
Дата:   24-03-14 14:10

Автор: rx
Както казвам за сетен път - клиента / ученика НИКОГА не е виновен за некадърността на учителя си


А за собствената си некадърност виновен ли е, или са виновни родителите му? Че съм се нагледал на такива, дето аз съм им виновен, защото не съм обяснявал добре и те не разбирали. После обаче се оказва, че и в учебниците не е обяснено добре, и в онлайн материалите - тоже...

Отговори на това съобщение
 Re: Курсове за начинаещи, реални ползи или просто бизнес
Автор: rx   
Дата:   24-03-14 14:16

Казаното от теб не е в противоречие с моето мнение, а е допълнение :) В контекста - разбира се, че купувача ще си е виновен сам за себе си, че е избрал да купи краставици от миризливия циганин, но втория не може да използва за оправдание на кривите си краставици и изгнили домати, че клиентите му видиш ли нямали пари и той затова трябвало да предлага негодна стока :)

Отговори на това съобщение
 Re: Курсове за начинаещи, реални ползи или просто бизнес
Автор: Neuromancer42   
Дата:   11-04-14 00:49

Доста неща сте изписали, поспорили сте си хубаво, да.
Обаче аз искам да попитам, за да не правя отделна тема и да спамя, можете ли все пак да препоръчате някакъв хубав и НАИСТИНА смислен курс в София, който да си струва парите. Искам да отида, но като ще си давам месечната си заплата - поне да си струва за цял живот. Имам фотоапарат (перфектната класика за начинаещ D90 + 18-70) от декември 2013-та, вече цели 4-5 месеца и, разбира се, знам основните неща, които всеки, при добро желание, може да научи много бързо от интернет.
Идеята ми е - не искам да ми обяснява от а до я и да давам 300 лева за теория, която мога да си прочета самичък (и СЪМ си я чел), но и не съм за напредналите. Обичам реалната практика, уча се много по-бързо. Някакви препоръки?
Мерси предварително :)

Отговори на това съобщение
 Re: Курсове за начинаещи, реални ползи или просто бизнес
Автор: allanpoe   
Дата:   11-04-14 05:31





Публикацията е редактирана (13-04-14 15:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Курсове за начинаещи, реални ползи или просто бизнес
Автор: allanpoe   
Дата:   11-04-14 05:44





Публикацията е редактирана (13-04-14 15:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Курсове за начинаещи, реални ползи или просто бизнес
Автор: Neuromancer42   
Дата:   11-04-14 12:55

Аз какво питам - ти за какво ми отговаряш.

Отговори на това съобщение
 Re: Курсове за начинаещи, реални ползи или просто бизнес
Автор: compur   
Дата:   11-04-14 13:10

всеки има свободата да се "образова" по който начин си иска!

едни ходят на курсове, други ползват "безплатен" интернет, трети "всичко си знаят" и т.н.

учебния процес се състои от поне двама души - учител и ученик. такова нещо, като "аз давам едни пари и искам да ме научат" в повечето случаи не "работи"...

да не забравяме, че това е "процес", т.е. нещо което се случва продължително време...

[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Курсове за начинаещи, реални ползи или просто бизнес
Автор: prisonbreak   
Дата:   11-04-14 16:39

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Курсове за начинаещи, реални ползи или просто бизнес
Автор: allanpoe   
Дата:   12-04-14 06:37





Публикацията е редактирана (13-04-14 15:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Курсове за начинаещи, реални ползи или просто бизнес
Автор: Neuromancer42   
Дата:   12-04-14 15:21

Адекватен ли си? По какъв начин ми отговаряш, дори бегло, на запитването за курс в България с горепосочения линк? А ако, например, не знам английски? На много интелигентен, образован и разбирач на високата култура ли се правиш?
За твое сведение чалга не слушам, а по сватби не ходя, какво остава да ги снимам. И точно защото не искам да попадна на такъв курс писах тук.
Но мерси, помогна ми.



Публикацията е редактирана (12-04-14 15:22)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »