Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Статив и раница?
Автор: Stelcho2   
Дата:   08-03-14 03:08

Здравейте!
Искам да попитам дали мога да намеря някаква раница която хем да си побера тялото с обективите и другите притурки , както и 15'' лаптоп със зарядното?
В момента ходя с раница за лаптоп, в нея сложен лаптоп , обективи, светкавица, зарядни и тялото ... не ми допада въобще тази идея да я нося по този начин и в случая ме интересува дали има нещо по-добро като вариант.
В момента съм с това, като когато взех раницата идеята беше да влача в нея само и единствено лаптопа, но ...

www.laptop.bg/bags-dell-backpack_dell_adventure в момента съм с това и това magazin.photosynthesis.bg/offer/260101010005.html

Отговори на това съобщение
 Re: Раница?
Автор: e-design   
Дата:   08-03-14 04:07

http://store.lowepro.com/vertex-200-aw

Отговори на това съобщение
 Re: Раница?
Автор: Stelcho2   
Дата:   08-03-14 04:49

Малко по-евтин вариант търся (не си изкарвам прехраната със снимки ;) Хоби ми е и си влача апарата навсякъде)

Отговори на това съобщение
 Re: Раница?
Автор: chepkata   
Дата:   08-03-14 06:25

http://www.dekom.bg/?page=product_details&instanceID=10816



Отговори на това съобщение
 Re: Раница?
Автор: sd   
Дата:   08-03-14 07:08

http://www.lowepro.com/photo-hatchback-aw


http://store.lowepro.com/backpacks/fastpack-250




Публикацията е редактирана (08-03-14 07:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Раница?
Автор: realnoncho   
Дата:   08-03-14 09:24

Не си казал какво тяло и обективи ще трябва да събира.

Аз ползвам Lowepro Computrekker за лаптоп и достатъчно място за техника. Не е перфектна, но върши работа. Освен това е на ръба на размерите за багаж на нискобюджетните авиокомпании.

Отговори на това съобщение
 Re: Раница?
Автор: hotsnail   
Дата:   08-03-14 09:30

Има много варианти. Иди до фотосинтеза и си виж на живо поне моделите на LowePor, CaseLogic. Има една много хубава раница на Сони и на хубава цена в щатските магазини съм я виждал.

Отговори на това съобщение
 Re: Раница?
Автор: webseth   
Дата:   08-03-14 14:57

Имам този вариант и силно го препоръчвам Case Logic SLRC-206 (черен). Уникална раница е. Цената е 169лв в момента в PhotoSyntesis. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Раница?
Автор: Stelcho2   
Дата:   08-03-14 15:00

Тялото - 60д
обектив имам 75-300 и малък обектив
предполагам ще си взема 50мм и 18-135

имам и външна светкавица, която искам да сложа вътре

Отговори на това съобщение
 Re: Раница?
Автор: IsoIv   
Дата:   16-03-14 15:47

http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=23&product=7373&show=additional

Това е твоята раница,ползвам същата и събирам вътре-тяло,3 обектива и 2 светкавици.


Отговори на това съобщение
 Re: Раница?
Автор: krist   
Дата:   17-03-14 11:59

Някаква препоръка за раница, побираща тяло с поне 5-6 обектива, малък лаптоп и задължително да има закачване за голям статив, което да позволява евентуално стативът да се носи и направо с калъфа си?

ЕДИТ: тая Lowepro Evolution 8 я гледах преди няколко дни в павилиона, но моят статив не може да стои стабилно на нея дори и без калъф..



Публикацията е редактирана (17-03-14 12:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Раница?
Автор: krist   
Дата:   17-03-14 17:12

Стативът, за който иде реч, е BENRO C-257m8 карбонова основа с глава Benro B3 - общата височина е около 75 см. с прибрани крака.


Отговори на това съобщение
 Re: Раница?
Автор: IsoIv   
Дата:   17-03-14 18:43

Разгледай серията Expedition на Tamrac.Там вече има раници за голямо количество техника.

Отговори на това съобщение
 Re: Раница?
Автор: SEURET   
Дата:   17-03-14 22:42

Виж и тази

Benro Quicken 500N


Отговори на това съобщение
 Re: Раница?
Автор: kvakioh   
Дата:   18-03-14 12:22

Tamrac, Tenba...Lowepro ги слагам последни.

Отговори на това съобщение
 Re: Раница?
Автор: Veneta_Tuneva   
Дата:   18-03-14 13:09

Погледни ето тук. Има доста модели - някои съвсем бюджетни, други в малко по-високия ценови клас. Надявам се, че все нещо ще ти свърши работа! Не знам дали държиш на марка, или по-скоро удобство+цена, но според мен ако не робуваш на табелата, може да си намериш нещо за съвсем добри пари, което да отговаря на потребностите ти.

Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Раница?
Автор: Shilo   
Дата:   19-03-14 10:29

http://store.lowepro.com/fastpack-350
- fastpack-350 си купих от базара. Това е раницата. В нея има място за тяло със 70-200/2.8, други обективи, светкавица и отделение за багаж.

Отговори на това съобщение
 Re: Раница?
Автор: krist   
Дата:   19-03-14 11:06

Fastpack 350 го гледах в Павилиона - моят статив стърчи заплашително отгоре, поставен дори и без калъфа му.. Вариант е DSLR Video Fastpack 350 или както там точно се казва, но малко ми е грозноват, та се ослушвам още.. И тия Тамраци всичките едни много грозновати ми идват, но накрая ако не си намеря нещо, което да ми харесва, ще направя компромис с външния вид за сметка на функционалността.. Иска ми се обаче препоръка от някой, който наистина е пробвал с голям статив..


Отговори на това съобщение
 Re: Раница?
Автор: Stelcho2   
Дата:   19-03-14 14:24

Раница вече взех. Какъв статив бихте ми препоръчали за 60д +грип+ някой дълъг обектив .. за момета съм със 75-300

Отговори на това съобщение
 Re: Раница?
Автор: realnoncho   
Дата:   19-03-14 14:28

Ми кажи какви пари ти се дават. За това оборудване, което си описал стария ми статив ми вършеше доволна работа, без да съм го подлагал на екстремизми. Но предполагам че сега ще се изсипят хора, които ще ти кажат че под 200лв стативи няма смисъл да гледаш [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Раница?
Автор: Stelcho2   
Дата:   20-03-14 18:53

Ами гледам да мина максимално евтиният вариант, тъй като не работя в момента ииии доходите са ми оскъдни :)

Отговори на това съобщение
 Re: Раница?
Автор: cameraman   
Дата:   20-03-14 21:35

Ами... като отчитам и това, че снимаш със съвременна камера... Под 200 лева реално статив не ти е нужен. Трябва ти само, ако някой път се наллага да бъдеш действително непоклатим...... Иначе... като се заиграеш с исото, блендите, стабилизациите...

Отговори на това съобщение
 Re: Раница?
Автор: Stelcho2   
Дата:   20-03-14 22:31

е да... но една снимка да искам да направя през нощта или някой пейзаж... на нещо специално където трябва да снимам бавно и увисвам :)
Чудя се този дали ще ми свърши работа
BENRO T600EX
пише товаримост 2.5кг.. трябва да видя моят колко тежи с грипа и обектива, но надали е само това?



Публикацията е редактирана (21-03-14 00:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Раница?
Автор: SEURET   
Дата:   21-03-14 00:40

T800 е по-добро решение! АКо изобщо статив от този клас може да е вариант.

Отговори на това съобщение
 Re: Статив и раница?
Автор: Stelcho2   
Дата:   22-03-14 00:36

Да... определено колегата ме отказа... не е решение

Статив Velbon Videomate 538 този ме интересува или кой бихте ми препоръчали?

Отговори на това съобщение
 Re: Статив и раница?
Автор: mce   
Дата:   24-03-14 11:53

Гледам, на Бенро раницата, която е предложена по-горе, пише, че има "дишащ" гръб - това оказва ли реална полза против изпотяване и евентуално кои от моделите на Lowepro имат нещо подобно?



Публикацията е редактирана (24-03-14 11:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Статив и раница?
Автор: krist   
Дата:   27-03-14 10:34

Ех, намирането на подходяща раница май ще се окаже голяма драма.. Освен възможността за закачване на статив, бих искал такава, която хем да побира достатъчно количество фото-техника + лаптоп, да няма отделно отделение за личен багаж, но и да може едновременно да позволява смяна на обективи без сваляне на раницата от тялото, и да се побира горе-долу в изискванията за салонен багаж на бюджетните авиокомпании. Засега съм се спрял на Lowepro Pro Runner 350 AW, която покрива всички изисквания, но смяната на обективи май ще е тегава с нея на полето, в калта примерно.. Колкото раници изгледах обаче, ми се струва, че тия, които позволяват смяна на обективи без сваляне от тялото, са всичките с отделение за личен багаж и нямат достатъчно място за всичката ми техника, или обратно - ако има място, то е както при Pro Runner-a - не позволяват лесен достъп.. Дайте някаква идея за поне един модел, който да съвместява всички изисквания!?[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Статив и раница?
Автор: neposlushko   
Дата:   27-03-14 11:20

@krist

Не съвметява всички изисквания но ... http://www.kata-bags.de/bumblebee-220-pl-rucksack


От няколко години съм с нея и не бих я заменил ... не и в близките 10 години [beer] [beer] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Статив и раница?
Автор: krist   
Дата:   27-03-14 11:36

Страхотна е тая раница, но позволява ли смяна на обективи без сваляне? Отделно, че е доста над изискванията за салонен багаж, и накрая цената и наистина си я бива..


Отговори на това съобщение
 Re: Статив и раница?
Автор: neposlushko   
Дата:   27-03-14 12:32

Не, за съжаление не позволява смяна на обектива без сваляне .... но за салонен багаж е позволена/пригодена. Цената е нещо субективно ако се пазят няколко хиляди Лева/Евро [smile] ... това чудо си има всичко против всякакви метеорологични условия и удари/изтървания и прочие [smile] . В общи линии, човек знае за какво си дава парите и е сигурен ж качеството на крайния продукт

Наздраве от мен [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Статив и раница?
Автор: krist   
Дата:   27-03-14 12:38

Гледам, в UK-Амазона е доста намалена в момента, та ако не намеря такава, която позволява и смяна на обективи без сваляне, може пък и това да е моята раница.. Харесва ми и опцията апаратът да може да се закачи за презрамките на раницата.. Наздраве![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Статив и раница?
Автор: neposlushko   
Дата:   27-03-14 12:40

Относно качеството е безкомпромисна ... определено няма да съжаляваш [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »