Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Първи dslr: какво мислите за sony a200?
Автор: simbon4o   
Дата:   19-02-14 20:54

Много грешно мислиш и затова е безкрайно възможно избора ти да е грешен като цяло. Верния избор ще направиш, ако избираш бъдещите си обективи защото телата не правят хубави снимки, обективите са виновни.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи dslr: какво мислите за sony a200?
Автор: Digitalgab   
Дата:   19-02-14 21:28

Туингоу, фотоапаратите Сони са плод на усилията на компанията Сони и наследството от Минолта. Понастоящем, Сони произвеждат и продават на Никон матрици/сензори, факт за помнене. Тия камери дето споменаваш, са остарели неща в сравнение с А200.


http://astana.vsesdelki.kz/content/2011/20110328/u15070/offers/201103/f20110328182156-sony-dslr-a200



http://www.letsgodigital.org/images/artikelen/55/sony-a200-dslr.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Първи dslr: какво мислите за sony a200?
Автор: surg   
Дата:   20-02-14 18:53

имах а200 за около 20 дена и го продадох, защото окончателно се отказах от ДСЛР света...
А200 е остарял днес в всяко отношение, и не си струва да се взима за каквито и да е пари, има ИЗО до 1600 но с шум, бавна серия снимки, има мит за евтини стари минолти и ХУБАВИ обективи ( скъпи са и са редки и тежки добрите бройки)

потърси си който и да е нексус или подобни от другите фирми...

от друга страна мисли и за обективи....

имам проби с китови обективи на Минолта които са просто ужасни , сравнени с един Канон С2ИС от 2005 година



Публикацията е редактирана (20-02-14 18:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Първи dslr: какво мислите за sony a200?
Автор: Pac   
Дата:   20-02-14 19:02

По мое мнение, докато не удвоиш бюджета си, е по-добре да си останеш на турбо сапунера. Покупката, която си замислил вероятно ще ти даде известно подобрение на картинката, но ще те ограничи сериозно откъм гъвкавост. Докато не намериш читаво стъкло, няма да имаш голяма полза от DSLR като този. Не бързай да купуваш, трупай в касичката.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи dslr: какво мислите за sony a200?
Автор: Digitalgab   
Дата:   20-02-14 21:19

Че какво очакваш от китови обективи на Минолта? 28-80 и 28-100?
Резултата е ясен и не си струва упражнението. Мога да приведа снимки от А200 с топ обективи, но няма нужда да се повтарям.

А200 + 18-55 дава качество. Поне обектива е по добър от китовия на Канон.



Публикацията е редактирана (20-02-14 21:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Първи dslr: какво мислите за sony a200?
Автор: simbon4o   
Дата:   20-02-14 22:10

Канонския кит от както има IS е подобрен и оптически и е много по-добър от сонешкия! Всъщност е най-добрия китак за ДСЛР в момента.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи dslr: какво мислите за sony a200?
Автор: Digitalgab   
Дата:   21-02-14 06:12

Това е въпрос на отделна тема, кой китов е най добър. Досега мислех че е никоновския.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи dslr: какво мислите за sony a200?
Автор: Pavlov   
Дата:   21-02-14 09:40

simbon4o написа:

> Канонския кит от както има IS е
> подобрен и оптически и е много
> по-добър от сонешкия! Всъщност е
> най-добрия китак за ДСЛР в момента.

Ти да видиш най-новия, със STM, какво прави [smile] . Определено е най-добрият китак.
Най-новия на Nikon, с копчето за заключване, също ми се струва подобрен. Само го пробвах засега, като ми остане време, ще го тествам по-сериозно.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи dslr: какво мислите за sony a200?
Автор: nowyouseeme   
Дата:   21-02-14 09:49

simbon4o:
Имам ги и двата, IS канона е доста по зле от сони 18-55.
Sony 18-55 си е доста добър китак.

surg:
Евтини хубави минолти са 70-200/4 28-85 35-105 17-35 50/2.8 50/1.4 18-200 и тн. Ако си снимал с нещо пластмасово като 35-80 не знам какво си очаквал.



Публикацията е редактирана (21-02-14 09:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Първи dslr: какво мислите за sony a200?
Автор: vgramatikov   
Дата:   21-02-14 11:16

Аз зех за 350лв две тела кит от базара Никон д5000 и никон д3100.
Повтори ми пак ,че бюджета ти е 350лв....

[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Първи dslr: какво мислите за sony a200?
Автор: compur   
Дата:   21-02-14 11:26

"Понастоящем, Сони произвеждат и продават на Никон матрици/сензори, факт за помнене." - това не важи за всички модели фотоапарати. от 2013 година за някои модели сензорите са на Toshiba. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Първи dslr: какво мислите за sony a200?
Автор: vgramatikov   
Дата:   21-02-14 11:42

И какво от това... [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Първи dslr: какво мислите за sony a200?
Автор: ararat   
Дата:   21-02-14 11:42

Обяснението с матриците е наивно. Какво като Сони продават матрици на Никон, това означава ли, че Сони са по-добър производител на фотоапарати?

А това че и матриците, и чиповете на Сони са произведени с машини като тези ето тук , означава ли, че на Никон им е по-голяма пишката от на Сони, щото им продават машините, с които те правят матриците, които продават обратно на Никон? Японската корпоративна култура (тип "оплетени като свински черва") понякога е напълно неразбираема за хора с нашия начин на мислене.

Корпорациите си правят бизнеса, а ние си говорим "фафли"-те :)


Отговори на това съобщение
 Re: Първи dslr: какво мислите за sony a200?
Автор: tomaraya   
Дата:   21-02-14 12:21

Послушай Рас , или се огледай за Пентакс К-Х .[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Първи dslr: какво мислите за sony a200?
Автор: Mogila   
Дата:   21-02-14 14:24

Не бе не взимай от старите модели на Сони. Виж моите снимки с А300 кви са гадни. Със А200 ще са и те с толкова кофти качество и цветове:


https://photo-forum.net/static/site_pics/177/o_1288822925_BurjAlArab.jpg



https://photo-forum.net/static/site_pics/178/g_1325509480_Katerichka00333.jpg



https://photo-forum.net/static/site_pics/169/g_1329426616_Buda.jpg



https://photo-forum.net/static/site_pics/187/g_1269349892_Trevica.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Първи dslr: какво мислите за sony a200?
Автор: ilcoin   
Дата:   21-02-14 15:26

Апарата е чудесен за някой, който тепърва навлиза в света на сериозната фотография и всичките и подробности и подводни камъни.

Техномастурбаторите не са доволни, ама те никога не са [smilie3]

А пък сравнението с турбо-сапунер, просто е несериозно [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Първи dslr: какво мислите за sony a200?
Автор: chrisnoch   
Дата:   21-02-14 17:11

compur,
"- това не важи за всички модели фотоапарати. от 2013 година за някои модели сензорите са на Toshiba. [smilie3]"
- Не си прав, за твое огромно съжаление! APS-C матриците на Тошиба са ребрандирани Сони сензори.

ararat,
Никон никога не са произвеждали сензори. Някои от матриците в техните тела са с дизайн на Никон, други се произвеждат по никонски спецификации. Това не прави Никон нито "по-голяма", нито "по-малка" компания! [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Първи dslr: какво мислите за sony a200?
Автор: Twingo   
Дата:   08-04-14 17:16

Колеги, ъпвам темата отново. Като супер нерешителен, продължавам да се чудя дали си струва смяната на почти нов турбо сапунер с използван дслр.

Цените на фотоапаратите постоянно падат, така че, след няколко месеца, ще взема смешни пари за турбо сапунера и затова ми се иска да го продам. От друга страна пък, продавам почти нов фотоапарат, за да купя употребяван дслр и просто някак не ми се връзват нещата. А пък и дслр-ите по принцип са тежки и няма да мога да го взимам навсякъде, защото е доста неудобно. (затова пък имам сапунерка :) Надявам се да ме посъветвате какво да правя, защото се колебая доста.

Относно бъдещия фотоапарат - наскоро се запалих по снимки от този тип: цък . Знам, че при сони а200 има доста шум при високо исо, така че, няма да е лошо да ми препоръчате нещо, което ще е що-годе добро за нощни снимки. Другото е пейзажи, иска ми се да мога да придам повече "дълбочина" на пейзажите, за да изглеждат поне малко по-реално. Примерно нещо такова: цък .

Разгледах различни обяви за дслр-и като canon 30d, nikon d40(x), pentax k200d.

Отново казвам, не съм решил твърдо засега да продам турбо сапунера, затова ще се радвам да споделите мнението си дали въобще си струва тази продажба.



Публикацията е редактирана (08-04-14 17:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Първи dslr: какво мислите за sony a200?
Автор: Don_Diego   
Дата:   08-04-14 17:41

Гледам, пет пъти са ти казали да пробваш с некс (иди в темата на безогледалките, примери колкото щеш)... ти хем искаш леко, да го мъкнеш навсякъде, хем да дава малко шум, хем да има високо ИСО, хем да не струва скъпо, хем да не е много старо... еми, извинявай, ама знаеш ли какво искаш?

Бюджета ти, ако още е под 400 лв, избора е безогледалка. И в базара и в продавалника има избор.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи dslr: какво мислите за sony a200?
Автор: Pavlov   
Дата:   08-04-14 19:49

Дали си заслужава да смениш турбосапунер с употребяван нисък клас DSLR? Да, определено си заслужава. Само че подходящият момент за това е когато решиш, че качеството на снимките ти е по-важно от големия "зуум".
Дали ще загубиш пари от това? Със сигурност [smile] . И първата покупка на тяло с китов обектив е само началото.
Аз направих тази замяна преди около 5 години. Продадох любимия си Panasonic FZ8 на по-малко от половината цена, на която го бях купил. И си взех на изплащане най-ниския клас канонско тяло, с китов обектив.
Не съм съжалявал за това нито за миг [smile] .

Отговори на това съобщение
 Re: Първи dslr: какво мислите за sony a200?
Автор: MikeDimit   
Дата:   08-04-14 20:57

Добро е, човек като тръгне нанякъде да знае накъде е тръгнал. Така никой не може да го обърка по пътя. Та простото решение е дали ти харесва това тук

http://flickriver.com/groups/sonya200dslr/pool/interesting/

Отговори на това съобщение
 Re: Първи dslr: какво мислите за sony a200?
Автор: Twingo   
Дата:   08-04-14 21:50

@Don_Diego: Безогледалките ми изглеждат супер неестествено, а и захвата им е много неудобен. Не бих си взел такава.

@Pavlov, мерси за инфото, реших, ще се продава :-)

@MikeDimit, разбира се, че ми харесват. Шумът е малко в повече, но качеството е страхотно.

А точно този шум при високо исо ме притеснява. Разгледах това сравнение, което показва, че Nikon d40x превъзхожда останалите. Засега съм за него.

*Или може би Canon 400d.



Публикацията е редактирана (08-04-14 22:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Първи dslr: какво мислите за sony a200?
Автор: Mogila   
Дата:   09-04-14 01:38

Която и марка да вземеш все тая. основното преимство на сонито а200 пред другите,които си изброил, е че има стабилизация в тялото.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи dslr: какво мислите за sony a200?
Автор: dimidumi   
Дата:   09-04-14 02:02

Twingo ,по-добре събери оше 100-на лв. и ако ще взимаш Никон, гледай да е от Д70,80 нагоре, имат мотор в тялото, а Сони А200 и Пентакс 100d, К200d и мотори и стабилизация в тялото. На шум в този клас всички камери са един дол дренки, над 800 исо е компромис, а и много други параметри са важни...[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Първи dslr: какво мислите за sony a200?
Автор: hotsnail   
Дата:   09-04-14 09:35

A200 ще ти дава много хубави цветове. Д80 или д200 при никон биха били подобни. Д200 определено е по-добрия, но не е нито малък нито евтин, нито лек

А за безогледалните си в много голяма грешка. Дори най-дъртия некс-3/5 вади такива снимки, дето малко ДСЛР-ки могат с обектива от комплекта. Иска си малко да го разучиш но е друга класа. Захвата на некс-5 е много удобен. Аз си го ползвам с кайшка от малко фотоапаратче, дето се слага около китката. Събира се в чанта диагоналка. Абе за снимане е една от най-кефещите камери. Просто да си я носиш и да снимаш. Мноог прост и тъп интерфейс има с 3-4 бутона ама учудващо бързо се работи като я нагодиш за фотографски настройки дори да си по-опитен и да искаш да променяш разни неща и да си на леко по-ръчен режим. Разбира се по новите модели 5n, 5r, 5T са подобрени и по-готини ама за цената на която ще намериш оригинала ако е добре запазен (много хора не ги пазят и камерите дори след 6-месеца им се разпадат, моята на 4 години изглежда като нова след няколко обиколки на света.....с малко грижа камерата е здрава като танк)

Сони ги наблъскаха тия камери с разни кефещи функции като 3д снимки (новите модели ги нямат), панорами, сглобяване на много снимки за снимане при много слаба светлина.....примера за последното ми беше в Истанбул в цистерната - аз със некс си снимам споко от ръка с тая функция, а хората с ДСЛР-ища след 2-3 опита се отказват и само зяпат.....

Да не ти казвам за ръчните обективи каква са краста. Щото с ДСЛР си е мъка на някакъв нарочно още пазен визьор да гониш ръчен Фокус - мазохизъм. А некс-5 недодяланото дръвце слагаш каквото намериш отпред и го фокусираш и мери светлината изобщо никакви грижи.

Е сега хита е да им сложиш и една увеличително леща в адаптера и обективите за фул фрейм си вадят картинка точно като от фул фрейм т.е. Със плиткия фокус, отделно скоростта ти се вдига като събереш светлината от целия обектив. И за още 200-300 лева имаш апарат дето може да вади снимки като Фул Фрейм ДСЛР за 2800 лева (най-евтиния подобен дето е братчед на некс-5-ката)

Та моята силна препоръка е преди да съдиш некс-5 да намериш един от някъде и са снимаш с него.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »