Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Първи dslr: какво мислите за sony a200?
Автор: V-plod   
Дата:   09-04-14 10:48

Ти я сега кажи, докато се чудиш, колко снимки си направил, колко пъти се зачуди какво не е наред в снимката и как да я направиш да изглежда по желания резултат. Колко пъти си снима със сапунера и усети, че си ограничен във възможностите и си каза "е тук вече ми трябва дъсълъръ".
Ако не знаеш какво трябва да направиш, за да постигнеш онези линии в нощните снимки или пейзажа с паметника с подобна визия и апарат от бъдещето да си вземеш, пак ще си на същото ниво.
Отдели едни 5-10 лв, вземи си книжка или списание, или ако ти свидят парите погледни в интернет какво пише - чети и се образовай и най-важното.... СНИМАЙ !!!



Публикацията е редактирана (09-04-14 14:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Първи dslr: какво мислите за sony a200?
Автор: jivkojj   
Дата:   09-04-14 11:05

Преди да се хвърлиш на некс, помисли малко. Гледам, че не си много напред с парите, а некс-а, за да му се изкефиш напълно, ти трябват кинти за обективи, а и те като цяло не са много. В противен случай - адаптери; пак никонски/цанонски/сони и прочие обективи, обикновено ръчен фокус, скъпи аксесоари.

Добре си се насочил към някой ДСЛР, макар и 2-ра ръка, ще ти даде голямо удоволствие, ще те научи на основни неща и за в бъдеще няма да имаш нужда от такива въпроси, сам ще знаеш - дслр или некс или друго или какви обективи са ти важни [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Първи dslr: какво мислите за sony a200?
Автор: Don_Diego   
Дата:   09-04-14 12:55

А бе hotsnail, какво му пишеш фермани. Човекът грам идея си няма какво иска. ДСЛР му бил тежък и нямало да може да го носи навсякъде, ама безогледалката била неудобна за хващане (Все едно е разгледал всички марки). Ако може с размерите на сапунер и грип на ДСЛР... пък като си вземе Д40 с кит, ще цъфне да пита, що не му стават снимките като на семплите дето гледа в нета. А на бас!

V-plod e напълно прав в случая. Особена ако съдя от единствената снимка на питащия потребител в профила му.
Шумът му бил голям на високо исо... БОЖЕ! Сигурно ще намери апарат до 400 лв дето снима на 12800 като в ясен ден. Убеден съм, че дори не е направил 50 снимки след 21 часа...

Отговори на това съобщение
 Re: Първи dslr: какво мислите за sony a200?
Автор: chefo1979   
Дата:   09-04-14 15:22

Хора, спрете се малко - да си зададял въпроса кое не го кефи в сапунера и какво ще му даде ДСЛР - че той като е нямал ДСЛР откъде да знае какво предлага по-големия сензор и сменяемата оптика?
Аз навремето като имах сапунер при никакви настройки не ми даваше някаква осезаема разлика в крайното изображение - първия ДСЛР със скапания си китак ми даде някаква идея, а след като си взех първият качествен твърд обектив видях подобрение дори и моите очи на неспециалист.

После, за високото исо си има логика - дори в сумрачен ден пак ти трябва по-висока скорост на затвора, особено с мрачните китаци - ако на 400 исо ти изчезва детайла - за какво си говорим?
Дори и през деня, на закрито, при недобро осветление, в църква, в музей, в обществена сграда, в галерия; при бързо движещи се обекти - какво правим, светкавици ли ползваме или вдигаме исото?
Апропо, шума във високото исо не е проблем, монохромният шум не дразни освен ако не си фанатик и не го търсиш специално; проблема е цветните парцали, които се появяват на наиситна високо исо - те вече са много неприятни.

Според мен сто пъти по-добре евтино тяло и по-свестен обектив, отколкото обратното (тия Алфи нали ползват старите качествени и евтини Минолти - идеално е значи; още повече че има и стабилизация в тялото).

И захвата си е голям кеф - и на мен не ми пасват Нексовете (3 и 5, 6 и 7 не съм пипал освен в магазина за малко) въпреки, че като картинка са страхотни и металния китак е супер приятен.
Едно праисторическо 20Д ми е страшно по-удобно с многото си външни контроли отколкото трицифрените Канони или Никон 40/50/60/3к/5к (за А200 не знам, нямам опит с Алфа, но ако сензора му е като на Д200 - само хубави думи ще кажа за сензора), въпреки че сензорите им може да са извънземни сравнени с Канона от 2004.

Сега, че тежи - тежи, няма две мнения.
Всеки сам си преценява!

Отговори на това съобщение
 Re: Първи dslr: какво мислите за sony a200?
Автор: Twingo   
Дата:   09-04-14 15:42

Не мисля, че снимките в профила (и съответно броят им) е показател за това колко добър фотограф е даден човек. А за това, че не съм сигурен какво искам - да, така е, и затова питам тук - за да ми се изяснят нещата и да съм сигурен, че няма да съжалявам, че съм продал фотоапарата си.

А относно безогледалките - както казах в предния пост, възможно е некс да са добри фотоапарати, но ми изглеждат прекалено сапунерски, а и липсата на визьор, поне според мен, е голям минус.

Иска ми се да напредвам във фотографията, да снимам нови и различни неща. А с турбо сапунера съм ограничен откъм функционалност, липсват доста настройки, които имат дслр-ите.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи dslr: какво мислите за sony a200?
Автор: cotac   
Дата:   09-04-14 16:31

Ако търсиш безогледалка с визьор, изглеждаща като ДСЛР, но доста по-лека и евтина и правеща отлични снимки дори с китака си - то това е SONY A3000[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Първи dslr: какво мислите за sony a200?
Автор: V-plod   
Дата:   09-04-14 16:31





Публикацията е редактирана (09-04-14 17:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Първи dslr: какво мислите за sony a200?
Автор: rossen76   
Дата:   09-04-14 19:50

занеси обектива на ремонт около 80 лева си приготви

Отговори на това съобщение
 Re: Първи dslr: какво мислите за sony a200?
Автор: hotsnail   
Дата:   09-04-14 20:11

всеки си знае за себе си кое е най-добро. Всички апарати си имат достойнства.

Просто за любител дето иска да учи в момента ми се чини че безогледален с китак епо-смислен. А може и да греша.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи dslr: какво мислите за sony a200?
Автор: Aleksandr   
Дата:   10-04-14 17:03

Малко ще оспоря simbon4o за старите обективи. Качвал съм на всякакви ДСЛР - без Оли! С преходник за Сони/Минолта се работи много лесно! А я се опитай да качиш и свалиш преходника от Пентакс...?! Сонито си мери светлината, само дето не му примигват аф точките като на пентакса....но ако си здрав с очите и без това няма да ги гледаш. Най е лесно с преходник за М-42 на Канон, но на трицифрените канони картинката е боза с много и различни стари обективи. А и на пентакса качваш преходника само на тялото, докато на другите може да стои завит и за някой обектив и така да го поставяш.


Отговори на това съобщение
 Re: Първи dslr: какво мислите за sony a200?
Автор: Emoxide   
Дата:   10-04-14 22:19

Аз така като гледам и чета какво има момчето и как се е объркал с покупката... но пък си е поиграл с модерна играчка SONY каквото и архаично DSLR тяло да вземе все няма да му иде отръки.
Според мен ОПТИМАЛНОТО ще е a3000 + 18-50! чисто нов е <600лв.;
Ако същият се продава като втора употреба, въпреки, че може и да е на 1 ден, заедно с посочения китов (който според мен, е един от най-добрите китаци евър!) не може да хване повече от 400-450лв. MAX!
Аз напоследък сериозно се замислям да гепна един комплект a3000 + 18-55 +55-200 за <850лв. и моментално да пусна в базара а3000 +18-55 за 400лв. като запазя за себе си дългия....
Така, че младежа ако има търпение може и да се измисли нещо.
Занапред мисля да шитна и бял NEX-5R (за около 500лв. само тялото или за 600лв + 18-55)

p.s. Предразсъдъкът, че NEX ще ми е дребен и неудобен в ръката се оказа почти неоснователен.



Публикацията е редактирана (10-04-14 22:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Първи dslr: какво мислите за sony a200?
Автор: fraction   
Дата:   10-04-14 22:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи dslr: какво мислите за sony a200?
Автор: Emoxide   
Дата:   10-04-14 22:44

Комбинацията SEL18-55/3.5-5.6 OSS + NEX-5R снимано в *.ARW изнасилено с DxO Optix Pro 9, направо се цепи от детайл, чак моаре му избива ако се гледа на 100% не е някаква мазня, като повечето китаци. Ако конверсията е с ACR 8.4 , тогава динамиката до ISO400 е удивителна [cool]
Не се и съмнявам, че някой веднага ще ме цитира с добавката "Титан" но аз за себе си съм се убедил, че по-детайлна картинка от 16mpix + китов, трудно излиза



Публикацията е редактирана (10-04-14 22:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Първи dslr: какво мислите за sony a200?
Автор: fraction   
Дата:   10-04-14 22:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи dslr: какво мислите за sony a200?
Автор: Emoxide   
Дата:   10-04-14 22:51

ако разрешавате да се поправя, говоря за 16Mpix от APS-C с BAYER подредена матрица...

/FUJIFILM X, както и ФФ Nikon D4 не са в това число/

кой изобщо снима над ISO3200 с кропка ?



Публикацията е редактирана (10-04-14 22:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Първи dslr: какво мислите за sony a200?
Автор: hotsnail   
Дата:   11-04-14 00:38

Абе за начало едно 18-55 и после според зависи какво те влече - 60 макрото на Сигма, 30-ката на сигма, 50-ката на Сони, 35-цата на сони, 10-18/4, 19-ката на сигма, 20-ката на сони, може и цайса ама е доста скъп и трябва да си убеден че това е твоя обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи dslr: какво мислите за sony a200?
Автор: Twingo   
Дата:   11-04-14 21:22

Разгледах някои безогледалки и ми се сториха нетолкова лоши. Става дума за lumix g10 и sony a3000. Не ми препоръчвайте некс, както казах по-горе, ми е много сапунерски. По-скоро търся нещо с вид на дслр, но по-леко от него, с визьор и светкавица.

А попадали ли сте на сравнение на дслр и безогледалка - примерно, се прави един и същ кадър с едни и същи настройки, понеже ми е интересно да разгледам какви са разликите в картинката между сравними апарати?

Отговори на това съобщение
 Re: Първи dslr: какво мислите за sony a200?
Автор: MARLOV   
Дата:   11-04-14 21:56

Понеже го няма в ДП ревюто А3000, виж това и сам си извади изводи:http://www.dpreview.com/reviews/panasonicdmcg10/4


А3000 трябва да е с още по-добра матрица от тези Нексове.
Нали те вълнуваше шума!?



Нещо не се получи препратката, но ти и сам можеш да ги сравниш като ги избереш от списъка.



Публикацията е редактирана (11-04-14 22:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Първи dslr: какво мислите за sony a200?
Автор: hotsnail   
Дата:   11-04-14 22:13

еми те са с еднакви сензори и снимките от ДСЛР или безогледален са горе долу същите....в смисъл има разлики колкот да се заяждаме във форума, но на практика все тая.

Значи Панасоник и Олимпус са с по-малки сензори. Това има няколко важни последствия:

1. апаратите и обективите могат да са по-малки. Това понякога е хубаво

2. като възможности за дефокус малко отстъпват на другите марки

3. на повечето модели от една и съща година апаратите на панасоник и олимпус имат малко повече пум от апаратите на конкуренцията при снимки на слаба светлина

4. формата на снимките е като стар телевизор 4:3, всички други апарати са 3:2. Съответно ако режеш за ТВ екран 16:9 или кино версия 1:85:1 или 2.4:1 от 4:3 има да режеш доста повечко.

Това не са фатални неща....хубавото е че две макри правят обективи за тия апарати и има доста голям избор. При Сони или Фуджи само те си правят обективите в общи линии.... е Цайс и Сигма и Тамрон помагат ама с малко за сега.

ТА за безогледалните така....ако искаш да мяза на ДСЛР, което е вид перверзия за мен ама ...ти си знаеш, Панасоник имат най-близки тела до ДСЛР като форма и размер.

А ако ще изглежда като ДСЛР де да знам виж някой ДСЛР по сносен....препоръчаха ти хората...Д90, Д7000 на Никон, 50Д, 60Д, 600Д, 650Д на Канон. По ниския клас не ги гледай много....може би Канон 100Д (две нули само че има и 1000Д дето е голямо менте.) Пък и Сони А580 или Пентаксите по новите не са лоши ама си трябва малко да проучиш кое как...с ДСЛР се работи доста по-трудно де...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »