Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Дайте съвет за Фото Автомобил - VW vs Mercedes - Multivan vs Viano
Автор: imitev   
Дата:   30-01-14 16:57


Почва да вие като караш на 4та и 5та.

То на 2,2DTI скоростната кутия му е най-малкия проблем, ама няма да ти казвам нищо, да не кажеш че съм те урочасал[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте съвет за Фото Автомобил - VW vs Mercedes - Multivan vs Viano
Автор: rx   
Дата:   30-01-14 16:59

важното за мен е кое не е проблем - в случая под 5/100 с умерено каране извънградско [smilie7] Сега наскоро й смених ремъци, филтри, ролки, али бали - излезе ми 3 пъти по-евтино отколкото на Мерцедес Ц-едката :)



Публикацията е редактирана (30-01-14 17:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте съвет за Фото Автомобил - VW vs Mercedes - Multivan vs Viano
Автор: Houngan   
Дата:   30-01-14 17:04

Жук + газ = 1000 лв [cool]

Иначе продават и едно алеко и като го гледам има си всичко:

Продавам Москвич Алеко от Бързи и Яростни 7.
Много добър автомобил с предно , задно и странично предаване. 4х8 , блокаж на диференциала.Стерео инжекция с газ,мас и оцет. Летни джанти + Зимни джанти и пролетни джанти ПОДАРЪК! Цената е без кормилото и двигателя с тях цената е 18 000лв. М-броня М-огледала спортно окачване Ловато ,Бордови комп TOSHIBA с 2gHz RAM! Газовата бутилка на мястото на предна лява гума! Спортна тапицерия. Колата е по принцип 200 коня, но съм сложил Дискета за Терминатор на бордовия компютър и сега е 390 коня като не броим спортния филтър от кафе машина Индезит! Олекотени валове , олекотени спирачни дискове , олекотен радиатор , резервоар и спортни плафони ! Много запазен за годините си автомобил с леки забележки по ходовата част , боята , двигателя , окачването , светлините , спирачната система , запалването,купето и др. Колата е перфектна за дрифт , драг , оранйе , тесане , асвалтиране , трамбоване , сеенйе и да плаши ората по улицата. Може бартер за IPhone 5s или инкубатор с доплащане от Ваша страна. Моля само за сериозни обаждания!
[beer]
По темата - бих избрал VW, а защо не и по-евтиния братовчед Seat Alhambra - извънградско дизел 5л/100км. И не е хич малка вътре:

http://files.conceptcarz.com/img/Seat/Seat_Alhambra_Interior_Image-03.jpg




Публикацията е редактирана (30-01-14 17:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте съвет за Фото Автомобил - VW vs Mercedes - Multivan vs Viano
Автор: rx   
Дата:   30-01-14 17:09

Най-обичам джамбазина като ме увещава колко била перфектна талигата, и после, като почна да питам за проблемите които изплуват един след друг още с отварянето на вратата, да се оправдава като циганин "ааа ама аз така съм я взел" - нали - от завода така излизат [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте съвет за Фото Автомобил - VW vs Mercedes - Multivan vs Viano
Автор: imitev   
Дата:   30-01-14 18:49

Зафира Б с 1,9cdti гори има няма 6 на 100 извънградско.

На жената октавията е последно поколение 1,6 tdi 105кс едва го докарва под 5...

Слушайте кво ще ви кажа - 2,0dti 2,2dti кога направят 5/100 извънградско със 100 км/ч ще ви черпа каса бира.

Опел никога не са знаели как да правят дизели...

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте съвет за Фото Автомобил - VW vs Mercedes - Multivan vs Viano
Автор: rx   
Дата:   30-01-14 18:57

80, приятелю. Със 100 е около 5.5-6. При желание ще дойдеш и ще видиш, но какво ще сложиш на масата е въпроса :) 1.9 cdti е спънат и капризен и като си толкоз вещ в колите не знам що си й взел новата зафира

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте съвет за Фото Автомобил - VW vs Mercedes - Multivan vs Viano
Автор: imitev   
Дата:   30-01-14 19:16


Двигателят 1,9 CDTI който опел слагат е фиатския 1,9JTD. Той е всичко друго, но не и спънат или капризен. Карал съм всички модификации - 115 кс, 135 кс и 150 кс. Като здравина е класи над опелските 2,0 и 2,2...

80 км/ч извън градско ли е умерено каране? Обърках се вече... С 80 наистина може да гори 5. Ама аз нямам нерви да карам така [smilie18] [smilie18] [smilie18] Ще ме изпреварват тировете [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте съвет за Фото Автомобил - VW vs Mercedes - Multivan vs Viano
Автор: rx   
Дата:   30-01-14 19:24

Разбирам те- в последно време всеки бърза нанякъде и "няма нерви" :) После се чудим що сме на 1во място в европа от съборени от инфаркт.

Мен бавното каране особено вечер ми е супер релаксиращо - пускаш си музичка, кефиш се, особено след полунощ когато пияните и БМВ тъпунгерите вече ги няма :)

Не знам какъв двигател е на новата зафира, но 3мата човека които познавам с такива не смеят да кажат каква кола карат от срам. Из форумите като чета колко проблеми имат - не, мерси. :)

Мога да те посъветвам когато избираш кола да проучиш какво се кара в Италия - щом една кола издържа дръгливия италиански мангал дето не е чувал, че мотора има капачка за масло, значи е здрава машина :) И после, като мине 300-400к с половин картер масло, врътват километража и идва "чисто нова" на Горубляне [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте съвет за Фото Автомобил - VW vs Mercedes - Multivan vs Viano
Автор: imitev   
Дата:   30-01-14 19:32


Много ясно [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте съвет за Фото Автомобил - VW vs Mercedes - Multivan vs Viano
Автор: harp   
Дата:   31-01-14 18:24

Колегата пита какво да си купи - Канон или Никон?[smile]
Ясно е какво следва.

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте съвет за Фото Автомобил - VW vs Mercedes - Multivan vs Viano
Автор: imitev   
Дата:   31-01-14 18:35


Каквото и да си купи - все ще се набутаааа [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте съвет за Фото Автомобил - VW vs Mercedes - Multivan vs Viano
Автор: realnoncho   
Дата:   31-01-14 21:03

imitev,

Аз съм с Зафира А 2.0 и имам пълен отчет за изминатите километри и зареденото гориво за последните 23 000 км(обикновено пълно-пълно). При зареждане пълно-пълно съм правил 4.9/100 Варна-София със спокойно каране за 6 часа.

А това, че се сменяли лагери и скоростни кутии на 300к не ми звучи като нещо фрапиращо.


По темата - за инфраструктурата на Германия по-големия ван сигурно е приятен и удобен [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте съвет за Фото Автомобил - VW vs Mercedes - Multivan vs Viano
Автор: imitev   
Дата:   31-01-14 21:44


Ми ок 4.9...

Ако спокойното ти каране е 80 км/ч защо не.

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте съвет за Фото Автомобил - VW vs Mercedes - Multivan vs Viano
Автор: MARLOV   
Дата:   31-01-14 22:13

Леле, Митев, има ли нещо от което да не разбираш!?
Която тема да отворя ти си първият ОТЗОВАЛ СЕ на помощ.
Що и аз не съм такъв капацитет...?



Публикацията е редактирана (31-01-14 22:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте съвет за Фото Автомобил - VW vs Mercedes - Multivan vs Viano
Автор: realnoncho   
Дата:   31-01-14 22:21

По-скоро със спазване на ограниченията [smilie3]

Малкото коли свалят под заводския разход с българска нафта.

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте съвет за Фото Автомобил - VW vs Mercedes - Multivan vs Viano
Автор: imitev   
Дата:   31-01-14 23:02

Марлов, като сте си мерили п.шките и фотоапаратите не съм се обаждал[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте съвет за Фото Автомобил - VW vs Mercedes - Multivan vs Viano
Автор: rx   
Дата:   31-01-14 23:17

Мен ме кефи imitev - не си налага агресивно мнението като някои други съфорумци. Пък и човек като разбира, защо да не се изкаже

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте съвет за Фото Автомобил - VW vs Mercedes - Multivan vs Viano
Автор: harp   
Дата:   01-02-14 10:32

Да му кажа нещо на колегата. Вземи VW, защото е с предно предаване. Няма да имаш проблеми зимата. Вианото е със задно и колкото и да ми се кълнеше един приятел, как с разните му екстри качвал Петрохан по същия начин както с VWто - хич не му вярвам. Ако решиш да вземеш МВ, поне гледай да не е с въздушно окачване, че е голямо дърво. Не знам точно, ама сега някои класове серийно са оборудвани с такова. Допреди 4 месеца, 6 години карах Вито V класа, амбиенте и два пъти ревах от това. А ползата от възд. окачване е никаква - реално само при страничен наклон изравнява платформата. Дори ми се струва, че като го префасонирах с пружини, взе да вози по-плавно и по-тихо.

Хубавото на висок клас на оборудване на МВ е това, че седалките са отделни, много удобни за дълго пътуване, може да се свалят поотделно според нуждите. Не знам как е при VW, но при Опел Виваро( Рено Трафик), удобствата са само на предните седалки, а отзад са брутални пейки, като в гарова чакалня. Моят например имяше две странични плъзгащи врати, което е голямо удобство, защото не се налага да обикаляш колата, за да оставиш някакъв багаж, а и пътниците не се прескачат. Виж каква ще ти е задната врата - по-добре е една, отваряща се нагоре. Не вали върху тебе, когато отваряш, а и не се раздрънква като двойната. Не ги слушай тези със скорости, мотори, турбини, защото ще луднеш.
Мога до утре да ти пиша, защото това ми беше професията. Ама няма смисъл, защото каквото и да ти пишат, случаят пак ще реши.

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте съвет за Фото Автомобил - VW vs Mercedes - Multivan vs Viano
Автор: marto   
Дата:   01-02-14 10:37

harp [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Дайте съвет за Фото Автомобил - VW vs Mercedes - Multivan vs Viano
Автор: rx   
Дата:   01-02-14 13:12

harp - карането на кола със задно е майсторлък ама не е чак толкова уникално и гениално умение - поне аз не се имам за гений, пък с Мечо сме ходили и по планините зимата, и по курорти, и по села и даже при положение, че съм фен на всесезонните гуми, не ми се е случвало задното да ми пречи. Но да - изисква малко повече използване на сивото вещество в краниума. То затова в черните статистики е пълно с БМВ-джии - щото си мислят, че могат да компенсират липсата на мозък с келешлък [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте съвет за Фото Автомобил - VW vs Mercedes - Multivan vs Viano
Автор: zarimale   
Дата:   02-02-14 15:23

Колеги поунесохте се... Зафира?!? Човекът пише за коли, за комфорт а вие се скарахте за ЗАФИРАТА?!? Сигурен съм че Frenchev няма да купи Зафира и на сина си!



Публикацията е редактирана (02-02-14 15:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте съвет за Фото Автомобил - VW vs Mercedes - Multivan vs Viano
Автор: rx   
Дата:   02-02-14 15:59

Да бе те в Аутобилда и още сума ти реномирани издания са ебати тъпанарите смотани да я хвалят тая осрана зафира, ама тука форумния експерт zarimale е задължен да ги натири. [smilie18] Колега, да те питам, че съм загрижен за тебе - олекна ли ти като се изходи? Ако не ти е достатъчно, ще ти дадем Дуфалак нещо...

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте съвет за Фото Автомобил - VW vs Mercedes - Multivan vs Viano
Автор: Frenchev   
Дата:   02-02-14 16:32

Аз им пиша, че имам алхамбра и искам по-голямо а вие ми предлагат зафира и аналози. Не знам, явно не съм си написал ясно първия пост.

Аз съм за VW-то. Жена ми обаче иска Вито и не мога да разубедя. Обаче май току що някой няколко поста по нагоре ми сподели нещо, което ще е най силният ми атгумент а именно, че витото е със задно.

Аз лично нямам претенции тъй като сегашната ми кола е със задно а и дълги години съм карал лади и жигулита. Единственото тъпо на сегашното ми задно е, че колата е автоматик. Автоматика е супер изобретение ама не и в комбинация със задно.

По принцип искам да взема нещо което на жената ще и харесва защото тя ще го кара 70% от времето. Аз ще я карам, само ако пътуваме всички заедно. За мен си имам друга кола, която също искам да сменям задължително с някое голямо комби 4х4. Май съм се спрял на W211, но докато стане време да купувам има много време.

Не съм се замислял и буса да е 4х4 просто защото не ми е идвало на ум.

Бусовете 4х4 предполагам, че горят повече или се бъркам? Замислям се и затова дали да е дизел или бензин на газ. По принцип карам само бензин на газ тъй като нямам вяра на новите дизели. Много бързо се скапват и са скъпи за поддръжка. Над 200 000 заминават помпи, инжектори и не знам си какви простотии.

А аз навъртам километрите изключително бързо. А досега с нито една кола съм няма проблеми с двигателя а навъртам около 120000 км а година разпределни между две коли.

Искаме да ходим да поживеем в испания и не знам там има ли газ?

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте съвет за Фото Автомобил - VW vs Mercedes - Multivan vs Viano
Автор: harp   
Дата:   02-02-14 18:46

Вито е със предно, а след това вече Виано е със задно.
Казах ти - случаят ще реши всичко. Навремето баща ми рече - тази, за която ще се ожениш, сега е в седми клас.
Та и твоята е такава. Кой знае къде е дървото, което ще ти скъса нервите.
Както е казал Хаджи Ахил - като бръкнеш в торбата, все змия ще извадиш. Моли се само да не е Канон.
Поправка - Канон да се чете усойница.
За избор на жена е казано, ама важи за всеки избор.
Мерцедес - никонът на автомобилите ( разбирай го, както щеш).
WV - съвременният избор на реалиста.
Надявам се, че ти бях полезен.

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте съвет за Фото Автомобил - VW vs Mercedes - Multivan vs Viano
Автор: imitev   
Дата:   02-02-14 23:30


Абе ако пропуснеш Витото - да не забравиш да почерпиш тук...

Витата немат много общо с германия - май ги сглобяват в Испания...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »