Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Дайте съвет за Фото Автомобил - VW vs Mercedes - Multivan vs Viano
Автор: Frenchev   
Дата:   28-01-14 23:51

Boni с кеф бих имал такова ама не и за дълъг път :)

Целта ми е да стигам бързо и комфортно от А до Б. Разстоянията са големи рядко под 2000 км. за уикенд.

Yanee мерси за предложението. Не изглежда лошо автомобилчето и цената му е много атрактивна. Даже малко прекалено атрактивна.
€ 15000 на няма и три годни и на 35000 км. Толкова ли вървят или има уловка?


https://photo-forum.net/static/forum/2014-01/rrtc1427.JPG


http://prikachi.com/images/138/7004138m.jpg





Публикацията е редактирана (28-01-14 23:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте съвет за Фото Автомобил - VW vs Mercedes - Multivan vs Viano
Автор: yanee   
Дата:   29-01-14 00:22

Това което показваш е по-нискобюджетната версия H1, но нямай притеснения. Буса ще си върши добре работата. Най-разумното е да се гледа съотношението цена-качество, а при хюндай те са впечатляващи. И дано да попаднеш на сносна кола. В Белгия базисната цена на нов H1, ако не греша, бе 24 000 евро с 21% ДДС. Не успях да открия оферти втора ръка, за да направиш сравнение.


Отговори на това съобщение
 Re: Дайте съвет за Фото Автомобил - VW vs Mercedes - Multivan vs Viano
Автор: yanee   
Дата:   29-01-14 00:27

ето разгледай, открих една страница с оферти "втора ръка"

http://www.2dehands.be/autos/bestelbusjes-bestelwagens/hyundai/



Отговори на това съобщение
 Re: Дайте съвет за Фото Автомобил - VW vs Mercedes - Multivan vs Viano
Автор: hotsnail   
Дата:   29-01-14 00:43

imitev написа:

>
> На жена ми октавията хвърли водна
> помпа на 54000 км (2 г. и 4 мес.)

Ами ако малко се беше поинтересувал това горе долу им е нормалния живот на помпите при леките коли по-новите модели. 54 малко по-рано може би от средното ама не е изненадващо или ужасно по-малко.

Джипове разни, ванове може до към 150 да издържи водна помпа. За колите са под 100К

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте съвет за Фото Автомобил - VW vs Mercedes - Multivan vs Viano
Автор: imitev   
Дата:   29-01-14 06:48


Не си прав.

Водната помпа разчетено е трябвало да си издържи поне гаранцията от 100 000 км, които дава производителя. Никой няма сметка колата да влиза в сервиза гаранционно за ремонт, защото тогава труда се плаща от производителя.

Едно време кви яки помпи правеха - двата ми кадета минаха над 500000 км с оригиналната помпа, астра Г в момента е на 310000 км отново с оригиналната... [smilie18] [smilie18] [smilie18]

А сега - турбо, дпф, егр клапани, компютъра ще се счупи, горят електроники по запалването, инжектори се трошат...

Б О К Л У Ц И![smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте съвет за Фото Автомобил - VW vs Mercedes - Multivan vs Viano
Автор: agop4o   
Дата:   29-01-14 07:54

imitev водната помпа на астрата ти от какво се върти[smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте съвет за Фото Автомобил - VW vs Mercedes - Multivan vs Viano
Автор: imitev   
Дата:   29-01-14 07:56

От ангренажа, естествено че не е като при ваг.

Но съм 100% убеден, че е сметната да изкара гаранцията си...

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте съвет за Фото Автомобил - VW vs Mercedes - Multivan vs Viano
Автор: itcome   
Дата:   29-01-14 08:19

Чудя се, тема самолет вс совалка пускана ли е тук?

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте съвет за Фото Автомобил - VW vs Mercedes - Multivan vs Viano
Автор: imitev   
Дата:   29-01-14 08:55


Гледам не ги карат много много...

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте съвет за Фото Автомобил - VW vs Mercedes - Multivan vs Viano
Автор: zarimale   
Дата:   29-01-14 09:40

Ако говорим за надеждност си объркал въпроса. Трябваше да попиташ "Коя ЯПОНСКА кола да избера"! Преди по-малко от месец се спрях на Toyota Previa, но ти търсиш друг в клас автомобили, за това бих препоръчал Tоyota Sienna или Honda Odissey.



Публикацията е редактирана (29-01-14 10:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте съвет за Фото Автомобил - VW vs Mercedes - Multivan vs Viano
Автор: imitev   
Дата:   29-01-14 13:48


Щом генерализираш - винаги ще грешиш.

Всяка марка има кекави модели...

Хондите въобще не са толкова здрави автомобили, колкото им се носи славата.

Я провери с хамерика, където най-много се продава civic за какви трошляци става дума. Той Civic-а се продава много защото е много евтин...

Здрави са колите който са направени за работа (не говоря за размер бусове) - примерно Opel Movano, Reno Trafic Combi.

Семейните ванове (Зафира, Галакси и т.н.) в голямата си част са трошливи защото са изградени на базата на леки автомобили. С тяхното окачване и спирачки, техните двигатели и скоростни кутии, но с много по-тежко купе и много повече товар...

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте съвет за Фото Автомобил - VW vs Mercedes - Multivan vs Viano
Автор: rx   
Дата:   29-01-14 16:43

imitev точно пък зафира и галакси да ги наречеш трошливи е някак несериозно [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте съвет за Фото Автомобил - VW vs Mercedes - Multivan vs Viano
Автор: imitev   
Дата:   29-01-14 16:45

Верно ли?

На Зафира А - скоростна кутия, двигател и окачване никога не се чупят?



Публикацията е редактирана (29-01-14 16:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте съвет за Фото Автомобил - VW vs Mercedes - Multivan vs Viano
Автор: stav   
Дата:   29-01-14 21:13

Нямам опит с други бусове, но по работа пета година карам Multivan Hi-line.

Над 100К km е и досега са сменяни само консумативи. Тая зима се бях приготвил поне акумулатор да му сменям, ама гледам че няма да се наложи.

Вози по-добре от доста леки коли, до 150-160 km/h няма усещане за голяма и тежка кола и по хубави пътища из Европата до 1300-1500 км се минават с кеф (~9 l/100km).


Отговори на това съобщение
 Re: Дайте съвет за Фото Автомобил - VW vs Mercedes - Multivan vs Viano
Автор: agop4o   
Дата:   30-01-14 08:15

imitev - 310 000км с помпа въртяща се от ангренажа[smilie11] бих казал ашколсун.а дано ама надали

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте съвет за Фото Автомобил - VW vs Mercedes - Multivan vs Viano
Автор: imitev   
Дата:   30-01-14 08:42

Толкова показва километража в момента на астрата. Понеже ремонтите си ги правя сам мога да те уверя че помпата е оригиналната на колата и знам че ще видя доста зор да я сменя когато и дойде времето.

На кадета ми помпата също беше оригинална. Само аз имам над 300000 км с него. Преди това колко е минал - нямам идея. Километражите на кадетите се превъртат на 100000 км.

Ако колата се кара с що годе качествен антифриз обикновено няма проблеми с помпата.

Ти ако искаш вярвай...

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте съвет за Фото Автомобил - VW vs Mercedes - Multivan vs Viano
Автор: zarimale   
Дата:   30-01-14 09:27

Въпрос на вкус... и опит, а моят опит ме е насочил към Япония. Да сигурно Сивика в щатите е трошлив, аз нямам опит в щатите. Няма кола дето да не се чупи въобще, няма кола и в този клас с евтини части... тука въпроса опира до надеждност, комфорт и сигурност! Нали говорим за голям ван или луксозен бус?!? А погледнахте ли поне на снимка Одисея и Сиената?


Отговори на това съобщение
 Re: Дайте съвет за Фото Автомобил - VW vs Mercedes - Multivan vs Viano
Автор: Frenchev   
Дата:   30-01-14 12:31

Да погледнах ги, но сами малки. Аз в момента имам нещо подобно и не ми стига отникъде. Затова съм решил бус, че като тръгнем със семейство и техниката няма никакво място.

Купя ли бус следващата автомобилна покупка, ще е голямо комби само за мен, когато пътувам служебно. Там съм си харесал вече, но буса е по-важен тъй като на зима планирам на всичкото отгоре и смяна на държавата и ще трябва много място.

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте съвет за Фото Автомобил - VW vs Mercedes - Multivan vs Viano
Автор: rx   
Дата:   30-01-14 14:40

imitev в момента старата зафира е на 450 хиляди километра и с изключение на един изгорял стартер, не е влизала в сервиз. Кога трябваше да се счупи, че забравих, господин всезнайко?!

Препоръчвам ти да не стоиш толкова време край кварталния гаражен майстор и да му слушаш фантазиите за здрави и чупливи коли - най-смешно ми е така когато някой ни виждал ни помирисвал някоя кола дава генерални изявления. А, да - тука имам един съсед с Галакси - очукано и одъртяло - на над 500 хилки - всеки ден си ходи по обектите из градовете български, по пътищата български. И пича казва, че пак ще си вземе галакси..... когато се счупи.



Публикацията е редактирана (30-01-14 14:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте съвет за Фото Автомобил - VW vs Mercedes - Multivan vs Viano
Автор: imitev   
Дата:   30-01-14 15:16

рх - 450000 км на зафира ще навъртиш в БГ без да и правиш окачването кога цъфнат налъмите. Биалетките са и консуматив - макс 25 - 30000 карат оригиналните. Лагер-главините на макс 300 000 км се сменят по една по една.

Един от най-добрите ми приятели работеше в сервиз на Опел и имам наблюдения от извора.

Мой приятел имаше зафира А с X18XE1 - за 300000 км и смени 2 пъти скоростната кутия, гореше маслo като за световно, изгоря и и компютъра, стартер, генератор.

Шефа ми имаше Зафира Б - на 160000 км и изпуснаха предните амортисьори.

Аз самият карам 3ти Опел, така че имам достатъчно наблюдения спрямо Опелите. Знам кога им се правят стартерите, генераторите, колко държат хидравличните рейки, лагерите, съединителя и лагер-помпата, кога се сменят тампоните на магарето, кои двигатели са проблемни - защото това съм го научил по неволя. Един вид аз съм кварталния майстор [smilie18] [smilie18] [smilie18]

На моите коли почти всичко правя сам, така че знам и как се ремонтират.

А ти пишеш все едно си седнал на масата и се наддумваш с приятели...

Изключително заядливо... Не е нито забавно, нито информативно.

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте съвет за Фото Автомобил - VW vs Mercedes - Multivan vs Viano
Автор: rx   
Дата:   30-01-14 15:46

Добре, бате :) Отивам да пусна тото - явно според теб съм ебати късметлията, че знам как да карам колата си без да я троша [beer] Даже ще пусна 2 фиша - да обера и 6-цата и 5-цата!

Сега сериозно, наистина ли мислиш, че хората не са си направили сметка когато са проектирали преработката на едно купе във ван? Не забравяй, че това са инженери, не са фотографи да сравняват в DxO [smilie8]



Публикацията е редактирана (30-01-14 15:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте съвет за Фото Автомобил - VW vs Mercedes - Multivan vs Viano
Автор: imitev   
Дата:   30-01-14 16:33

Дам. Сериозно го мисля, даже го знам със сигурност за Зафира А идентична отдолу с Астра Г, Ванео и малките мерцове, мазда 3 и мазда 5 и т.н. и т.н. Двигатели, трансмисия и ходова част.

Аз също съм инженер...

А на зафира А ако не си и правил окачването за 450 000 км ще е толкова раздрънкана че няма на къде.

Имам и познати бакшиши дето си купиха такива опели нови та съм информиран доста...

Всичките са сменяли скоростни кутии около 300 000-350 000 км...

Включително и аз на астрата на 290 000 км...



Публикацията е редактирана (30-01-14 16:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте съвет за Фото Автомобил - VW vs Mercedes - Multivan vs Viano
Автор: rx   
Дата:   30-01-14 16:38

Карана е основно по магистрала, и да - амортисьорите са за смяна вече, но това е работа на новия собственик, който я взе почти без пари - все пак е карана до откат. Никога не съм имал проблем със скоростната кутия. Новата ми зафира(пак А) вече е на 300к и също няма проблем със скоростите, със съединителя, с окачването - към момента. Но все пак и аз я галя, не я карам като бакшиш.

Защо не помислиш по следното - че окачването и констуркцията на Астра Г е била overshoot и е напълно безболезнено да се сложи по-голямо купе на въпросния модел? В смисъл замисли се сериозно - ти твърдиш, че един от най-успешните ванове на всички времена(според всички авто издания), е недомислен и купето му не е изчислено правилно. Сериозно ли така мислиш?

Бай дъ уей, виждам, че си фен на азиатките - колебаех се на коя марка да заложа и едно от колебанията ми беше мазда 6-ца. Еми, не намерих такава дето не е почнала да гние. Не знам там в Япония ръжда нямат ли, ама дори опел си решиха този проблем :)

Все пак, нека не спамим темата на колегата, понеже не става въпрос за миниванове тук :)



Публикацията е редактирана (30-01-14 16:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте съвет за Фото Автомобил - VW vs Mercedes - Multivan vs Viano
Автор: imitev   
Дата:   30-01-14 16:45

Как нема да спамим [smilie5]

Конструкцията на Астра Г не е "овершоот" защото и на Гтата им се трошат кутиите. Колкото по-корав двигател - толкова по-бързо. Просто лагерите на диференциала са китайски и се скапват. Иначе не са кекави коли. Даже за това което струват са повече от здрави.

Не съм фен на азиатките, а на евтината поддръжка и ниския разход. Това отнема приятното возене и ускорението...

Иначе маздите всичките гният като опели [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Дайте съвет за Фото Автомобил - VW vs Mercedes - Multivan vs Viano
Автор: rx   
Дата:   30-01-14 16:53

Не знам - аз си взех 2.2дти зафира, че малката много се мъчи когато е натоварена и няма вътък. Като се счупи скоростната кутия, обещавам да те уведомя колко показва километража :)) Я кажи колко струва ремонта и как се разбира, че си я счупил, че да съм подготвен :)



Публикацията е редактирана (30-01-14 16:54)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »