Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  26  27  28 ..  30 ..  39  40     всички  напред  последна
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: Ivan_A   
Дата:   22-02-14 23:04

nsirakov: "Ivan_A не се смятам за много акълия, но помня, че бяхме с теб заедно, снимахме и ти самия каза, че Олито диша праха на Канона..

щом толкова се дразните от тези дет не са на вашето мнение повече тази тема няма да отварям..."

nsirakov, не се дразня.
... и никога във ФФ не съм.
Просто цитирах някой, който разбира - ето пак:

" ... Това, да не си пипал/пробвал обстойно нещо, а да ръсиш мозък - велико е!" [smilie18]

Какво толкова грешно намираш?!

Да си пипал/пробвал обстойно Е-М1?!
... а ръсиш. [smilie23]

Минал съм от там, където ти си сега.
Радвал съм се, както ти сега - О.К.! [smilie24]

Радвай се!
Е, разбира се, пожелавам на себе си същото.

Радвам се.:)

[beer]

(... казах, но не това, което цитираш.
Не се съмнявам, че ФФ е с по-добро качество от Олимпус м4/3.)



Публикацията е редактирана (23-02-14 08:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: mmjm   
Дата:   22-02-14 23:04

Не моа рАзбера що не земат да забранат производството, продажбата и употреата на сичко под среден формат С: по тесну от 1,9 даже един истински маж, че отвори и 1 сант дупка се идно каде.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: Emoxide   
Дата:   23-02-14 00:44

Според мен photostoikov има мераци към SONY a7 и сега се опитва да се самозариби да си го вземе в бъдеще... [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: photostoykov   
Дата:   23-02-14 11:07

Цъ!
Бях на официалното представяне на двете камери на SONY и даже публикувах една от снимките направени там. Силно съм разочарован от недоносчетата на наследниците на една велика оптическа фирма, каквато беше Minolta!
Върлите фенове на марката веднага ме "посъветваха" да махна снимката, понеже уронвала престижа на SONY.
Та такива ми ти работи със самозарибяването Emoxide, рийш ли?

[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: karan4o   
Дата:   23-02-14 12:47

photostoykov няма мераци към Сони, снима си с Канон и си е доволен от него. Със здраве да си снима, но просто да знае, че снимки могат да се правят не само с ФФ [smilie3]
Качеството на м4/3 в лицето на Олимпус е достатъчно добро дори и за професионална работа. Камерките навлизат все повече при профи фо, и с 4/3, и с м4/3. Повечето обаче от спорещите никога не са и пипали м4/3, това винаги ми е било забавно. Да плюеш по нещо, без да си го докосвал, без да си го ползвал, е така... за спорта...

Както и да е...

Някой може ли да сподели мнение за новия фъруеър на Е-М5. Исо 100 по-добро ли е от 200. Аз още не съм го слагал и трябва да взема да го сложа.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: vth41   
Дата:   23-02-14 14:37

karan4o:
"Някой може ли да сподели мнение за новия фъруеър на Е-М5. Исо 100 по-добро ли е от 200. Аз още не съм го слагал и трябва да взема да го сложа.

С новия фърмуер съм откакто излезе. Единствено ползвам малките АФ точки. Както бяха писали някъде, ISO100 е за снимащите Jpeg, тъй като представлява 1 стоп преекспонирано ISO200, а аз снимам основно в Raw и това мога да го направя когато снимам и после да го върна в конвертора.

[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: karan4o   
Дата:   23-02-14 16:31

Благодаря!
Ще го сложа и аз!
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: serjy   
Дата:   23-02-14 16:37

мисля че добавя и повече контроли при дистанционно управление на снимането от таблет или телефон.

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: vth41   
Дата:   23-02-14 17:18

serjy, това е само за E-P5, Е-М5 няма Wi-Fi контрол.

[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: serjy   
Дата:   23-02-14 18:00

aaа, това явно съм го пропуснал [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: Ivan_A   
Дата:   26-02-14 06:54

Steve Huff - Olympus 1.8/25mm

[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: marto   
Дата:   26-02-14 10:55

Защо никъде не намирам ревю на новия Olympus ZD Micro 14-42mm f/3.5-5.6 EZ ED [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: vth41   
Дата:   26-02-14 11:13

Това май е единственото засега...

...ако може да се нарече ревю.[smilie3] Иначе семпли с него има в DPR в началното ревю на Е-М10.


Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: apoapoapo   
Дата:   02-03-14 01:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: Ivan_A   
Дата:   06-03-14 21:37

Вчера, за малко над 2 часа направих около 250 кадъра - Oly Е-М1 + Oly 12-40мм - не са фотографски, служебни са - за архивни нужди - щандове на изложбата АГРА 2014.

Ако някой се интересува:

http://dox.bg/files/dw?a=70c24f914f


134MB, 273 кадъра - от RAW, конвертирани с LR, намалени до 1900px - всички последователно - би трябвало да няма изтрити.

Без статив, на АФ, предимно на AV и ф/2,8 вътре - няма сгрешен кадър!
Вграденият електронен нивелир, отличната стабилизация, добрият сензор - всичко му е много добро на Е-М1.

Такава проза снимам от 30 години - т.е. мога да направя сравнение.
По-добра/удобна камера от Оли Е-М1 не съм имал.

Да си помогна с цитат от по-добър фотограф:

" ... Now, in early 2014, I don't believe that there are significant differences in image quality between major cameras and camera brands with roughly similar MP count sensors. Yes, one might have better high ISO capability, another might have more or less pleasing colour rendition – important if you shoot JPGs. But, other than megapixel count, which at more than 16MP is of little importance to anyone who doesn't make gallery-sized prints, it's my belief that IQ difference between cameras with sensors of MFT size or larger, is of less importance than how they handle, and of course, most important of all, individual lens quality.

So, while reading DxO test numbers, and some reviewer's and user's comments on various camera's image quality can be of interest, I find that how easily (or badly) a camera responds in one's hands plays a bigger role in how pleasurable and valuable a tool it might be, than does a quarter stop ISO difference or a small difference in dynamic range measure. Your mileage may differ."


От тук е - добро четиво:

LuminousLandscape

Олимпус Е-М1 - гърбът не ме боли![smilie24]

Цитат от горния цитат:

„…it's my belief that IQ difference between cameras with sensors of MFT size or larger, is of less importance than how they handle, and of course, most important of all, individual lens quality.“

Превод:
„ … мисля, че разликата в качеството на изображението между камери със сензори с размер микро 4/3 или по-голям, е от по-малко значение отколкото степента на удобство за работа с тях и, разбира се, най-важното от всичко – качеството на отделните обективи.“

Това имах предвид, това ценя в м4/3. [smilie24]



Публикацията е редактирана (06-03-14 22:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: BotsRevenge   
Дата:   07-03-14 17:59

Преди няколко дена пак снимахме с мой колега репортажно на закрито при слабо осветление - аз Oly OM-D E-M1, а колегата с Canon 5D mk 3. Всеки снимаше с осветлението си по избор - аз с два 300WS автономни моноблока в двата края на залата на 1/4 мощност, а колегата с ръчната светкавица на тялото.

В случая, заради разположението на осветлението, моите кадри имат повече обем и по-приятни цветове (защото моноблоковете доминираха над шарените прожектори). На места, където осветлението ни е хвърляло сходна светлина, кадрите толкова много си приличат, че е невъзможно да се определи кой от коя камера е - нито по DOF, нито по острота, нито нищо - единствено по съотношението на страните на кадъра.

Колегата снимаше със 70-200, затворен на ф4 на 6400 ISO, а аз с m.Zuiko 75mm f1.8 @ 1.8 1600 ISO.

Важното за мен беше, че на мен не ми тежеше толкова и това е най-важното за мен сега, щом разлика в качеството не се вижда. С dSLR-а снимах по един начин, а сега с Oly-то по друг. Не ме интересуват сравнения при еднакви настройки, защото е редно да се сравнява качеството при оптимален режим на разполагаемата система.



Публикацията е редактирана (07-03-14 18:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: serjy   
Дата:   07-03-14 18:05

защото е редно да се сравнява качеството при оптимален режим на разполагаемата система.
точно! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: Rebellious   
Дата:   07-03-14 21:54

Иване,
поназнайвам и аз какво е да те боли гърба и в тази връзка съм много за! Но от друга страна, не мога да си кривя душата, колкото и да ме боли гърба! Нищо общо няма! Да, това върши работа с минимум усилия, ама... Ти си знаеш, де![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: Ivan_A   
Дата:   07-03-14 22:07

Rebellious, O.K. [smilie24]

Както е казал по-опитен от мен фотограф от посочения линк: " ... Your mileage may differ." [smilie24]

Не зная дали е по-опитен от теб - не те познавам.
Работил е с много техника, всякакви формати - има някаква база за сравнение.
Ако не си прочел - пробвай:

http://www.luminous-landscape.com/reviews/cameras/fuji_x_t1_further_thoughts.shtml


/За принципните неща, не за конкретната камера./

[beer]



Публикацията е редактирана (07-03-14 22:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: GM   
Дата:   08-03-14 18:19

http://www.43rumors.com/olympus-patent-discloses-variable-exposure-time-for-different-imaging-areas/

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: Ivan_A   
Дата:   14-03-14 20:25

"– Sensor size and high megapixel count matters little, unless one is making very large exhibition sized prints."

"All of this tells us that the smart people at the independant lenses makers also see that the bigger, better sensor bandwagon is slowing down, and that photographers who are interested in improving their image quality are now turning to quality lenses rather than hoping that the latest and greatest camera will do the job. Just saying."

Петък е, малко размисли от LL & Michael Reichmann:

What Matters?

[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: Ivan_A   
Дата:   27-03-14 09:25

За качеството на Оли Е-М1:

" Image Quality

Lot’s of noise has been made about the IQ of M4/3 sensors. The general opinion is that while they turn out great travel and leisure activity images, you need a full frame or APS-C camera for professional work.

Absolute nonsense."


User Report: The Olympus E-M1 by Leigh Miller

[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: vth41   
Дата:   31-03-14 11:32

Нов фърмуеър за Е-М1:

Версия 1.3

1) Разширяване на динамичния обхват при използване на външен микрофон. Промяна в регулирането на нивото на звука с възможност то да се регулира до 21 нива съобразно с потребностите.

Добавена функция за включването и изключването на Volume Limiter.

*Когато е включен, той автоматично ограничава силата на постъпващия в микрофона звук, ако неговата сила превишава определено ниво.

2) Към режим «Анти шок» е добавена настройка от 0 секунди.


Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: Ivan_A   
Дата:   31-03-14 13:03

"2) Към режим «Анти шок» е добавена настройка от 0 секунди."


"Yes, they say when set to 0 the first shutter curtain is switched from mechanical to electronic when shutter speed is 1/320 or below to avoid blur.."

Това наистина е добре, ако е истина. [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Новият Olympus OMD E-M1 дойде
Автор: SoftImage   
Дата:   31-03-14 14:37

[smilie24]
Дано да е вярно!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  26  27  28 ..  30 ..  39  40     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »