Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: linked in
Автор: gangan_   
Дата:   03-02-14 10:07

Не се сдържах да напиша нещо по въпроса. Имам "полу регистрация" в linked-in, мои приятели също постоянно ми пускаха покани. Когато реших да се регистрирам, виждам че ми искат паролата на моя e-mail[smilie10] , защо им е паролата на e-maila ми??? Прекратих регистрацията. Направих си фалшив мейл и въведох него с неговата парола. Не го приема, иска паролата на мейла където са ми изпратили покана. Теглих им една ...., и сега постоянно получавам съобщения, че несъм си довършил регистрацията. Проверих в нета, има заведени дела срещу тях във връзка със защитата на личната информация. Най-вероятно вземат от мейлите контактите и изпращат реклами.


Отговори на това съобщение
 Re: linked in
Автор: dephil   
Дата:   03-02-14 11:26

LinkedIn - [smilie24]
Facebook - [smilie23]

Jino, има нещо доста важно обаче.
Мисля е ясно, че всяко нещо, ако искаш да го направиш добре и да има резултат - инвестираш време (и търпение!) да го разбереш и хванеш поне основните похвати, да вложиш усилия и старание и още по-важно - да не спираш да ги влагаш и след като веднъж си го подкарал.

Ако си мислиш, че е достатъчно да метнеш някаква регистрация и после с влизане 1-2 пъти месечно нещо ще стане - по-добре не си губи времето и хич не се захващай :)
Също така, поне средно ниво английски е необходим за линкедин.


Отговори на това съобщение
 Re: linked in
Автор: dephil   
Дата:   03-02-14 14:53

gangan_

Ползвам LinkedIn откакто ги има - никога не съм имал проблем с поверителност и/ или от спам характер.

Прав си да се мръщиш - вината е в тези, които са те поканили.
То и аз така бях дал на един приятел покана за презентация на Лайка, той си беше тръгнал на 2та минута, бесен и потресен, че докато едни гладуват - други мятат толкова хиляди и хиляди за абсолютни глезотии.

Затова, може към въпроса да се подходи съвсем по-просто -
Ако някой се чуди дали му трябва да се включва в професионална/бизнес-мрежа - значи не му трябва [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: linked in
Автор: nyamago   
Дата:   03-02-14 16:17

@gangan_ : LinkedIn (и всяка сериозна платформа) НИКОГА не е искал и НЕ МОЖЕ да иска паролата за твоя мейл! Паролата е за сайта, не за мейла ти - и я избираш при първоначалната регистрация. Тя е РАЗЛИЧНА от онази, която отваря пощата ти.

Ако сървърът настоява за парола, която СЪОТВЕТСТВА на мейла ти, това значи, че по-рано вече си избрал парола и сега въвеждаш различна. Ако ти е първа регистрация - или има остатък от някаква забравена стара регистрация, която не си ползвал - или някой "те е регистрирал" бе твое знание.

Следва да си много внимателен с неочаквани покани, особено от непознати. В някои напреднали форми на Интернет измами, злосторниците създават цели фалшиви страници, които са досущ като истинските и те заблуждават да попълниш там критични лични данни. Таъв фалшив сайт МОЖЕ НАИСТИНА да ти иска паролата за пощата - но това е сигурен знак, че сайтът е фалшив!

LinkedIn, както казах, НИКОГА НЯМА ДА ПОИСКА такова нещо! Те също никога не изпращат спам (имаш настройки какво искаш и какво не искаш да получаваш от тях и стриктно ги спазват). И никога не продават лични данни без твое изрично позволение.

Почисти кеша и историята на браузъра си и влез директно в сайта през главната му страница, като ръчно въведеш адреса, не от линк. Оттам намери координатите за връзка - има уеб-форма, мейл адрес, мисля и телефон - и докладвай проблема. Те се отнасят много сериозно към опитите за измами (имал съм случай) и бързо ги пресичат. Иначе никй нямаше да им има доверие, нямаше да са най-популрната бизнес-социална платформа, където също държат лични профили президенти и изпълнителни директори на гигантски корпорации (или те са бунаци, а ти си гявол?)...

Такива "добре информирани" публични изказвания не помагат за излизането на нацията ни от девета глуха.

Отговори на това съобщение
 Re: linked in
Автор: gangan_   
Дата:   03-02-14 20:17

@nyamago: Аз си влизам с паролата с която съм регистриран в Linkedin, и ето какво съобщение ми дава, когато искам да продължа регистрацията и въведа паролата с която съм влязъл:
"Gancho, let's start customizing your homepage!

Invalid username and/or password. Please enter your email password, not your LinkedIn account password."

Вероятно не разбирам добре английски, ако обичаш ми го преведи.


Отговори на това съобщение
 Re: linked in
Автор: nyamago   
Дата:   03-02-14 20:36

Само ще трябва да си попаднал на някой сайт-менте дето така обира пароли и данни. Не само от LinkedIn, но и от никой друг сайт никога не са ми искали такова нещо.

Има една малка вероятност да е все пак от тях: напоследък почти всички социални платформи опитват да привлекат членове като уж за улеснение "интегрират" с останалите (конкурентни) платформи. Обикновено ти предлагат да си поканиш контактите, но го правят винаги и само с твое изрично съгласие (закон ги задължава). Но дори да ти предлагат "за твое улеснение" да автоматизират разпращането на покани, пак ти искат съгласие - и НЯМА НАЧИН ако откажеш, този достъп до контактите ти да е задължителен и да е условие да си ползваш платформата им за себе си без да вкарваш други контакти...

Може би все пак трябва да си инспектираш компютрите за злокачествено присъствие от вируси и шпионски досади - с няколко различни сканиращи и чистещи програми. И да се свържеш с администрацията на LinkedIn за изясняване на случая.

- - -

Сещам се и за друго: при регистрацията може да си пропуснал някоя опция като "Invite all my contacts" или нещо в този смисъл, което да е било default (включено по подразбиране) и да не си догледал да го изключиш. Сега системата може да приема, че си дал съгласие и да се чуди защо "се опъваш" на следващата стъпка.

Но, повярвай, тази фирма не прави мръсни номера и ако не е твое недоглеждане при предните стъпки, тогава със сигурност е нечие злонамерено действие. Провери добре и двете възможности!



Публикацията е редактирана (03-02-14 20:38)

Отговори на това съобщение
 Re: linked in
Автор: dephil   
Дата:   04-02-14 01:22

Пичове,
В момента сте като Дон Кихот и Сано Панса в момент на задълбочена беседа. [smilie18]

ЛинкедИн ВИНАГИ е искал парола за мейл, КОГАТО се селектира опцията "импортирай адресбук от мейл акаунт" (впрочем - много полезна екстра, особено за хора с повече познати). [smilie7]
Да не ви развалям кефа от откривателството, но сайтът е пределно изчерпателен какво, как и защо, а и отново - екстрата не е задължителна, дезактивирайте я.

Никой не ви пречи да виждате подли корпоративни великани във вятърните мелници, разбира се - пришпорвайте Росинант и - атака!!!

От името на ухилената публика - наздраве! [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: linked in
Автор: nyamago   
Дата:   04-02-14 02:13

Точно това писах в последния пасаж (под 3-те тирета, ао си го чел). Не помня чак тънки подробности (като дословния текст на опцията), защото съм си правил еднократно всички настройки преди доста години и не се е налагало да ги пипам.

Сега поясни с кое от двете ме сравняваш - Санчо Паса ли съм? Мога ли да получа официален сертификат за това? (Веднага ще ти върна услугата с удостоверение за чукча, който пише без да чете).

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: linked in
Автор: GhostBuster   
Дата:   04-02-14 07:58

Аз не можах да се преборя с получаването на "Network Updates" и се махнах. Ако имам зор да си търся работа сигурно бих изтърпял всякакъв спам.

Но за момента ме дразни невъзожността да спра тези безполезни съобщения.


Отговори на това съобщение
 Re: linked in
Автор: realnoncho   
Дата:   04-02-14 09:52

GhostBuster,

Има цяло меню за възможностите за ъпдейти, може да ги ограничиш по тип или по хора от които да не получаваш.

Отговори на това съобщение
 Re: linked in
Автор: Giorgio.K   
Дата:   04-02-14 10:29

Наистина платформата предлага в началото да ти намери познатите като синхронизира контактите от адресите в пощенските кутии с които разполагаш и затова иска паролата на тези кутии ... само че не би трябвало да е задължително - просто отказваш и продължаваш. При мен е така.

Отговори на това съобщение
 Re: linked in
Автор: freestyler   
Дата:   04-02-14 11:34

Отварям - гледам предлагат ми приятелство с 99 фриланс фотографа - затварям

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: linked in
Автор: chill   
Дата:   04-02-14 13:01

Голяма досада, когато по невнимание разпрати (или разпратих) покани към всички контакти, които измъкна от GMail-а ми. [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: linked in
Автор: GhostBuster   
Дата:   04-02-14 14:18

realnoncho
Пробвах, но не става. Рових къде ли не. Нещо бъркам може би - не знам.



Публикацията е редактирана (04-02-14 14:18)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »