Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: ajax   
Дата:   31-01-14 12:28

[shtrak]
 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: ajax   
Дата:   31-01-14 12:28

Здравейте колеги,
Търсим фоторетушист за обработка на продуктови студиини снимки - с и без модел. Трябва да владеете отлично Adobe Photoshop CS5/6 - маски, селекции, леяри, цветове, скин-софт техники и тн. Предложението ни е за временна работа- 3 седмици или за постоянно, в зависимост от вашето предпочитание. Намираме се в София.
Образование и дипломи не ни интересуват, достатъчно е да имате познания, да имате опит в ретуша (професионален или любителски) и да ни изпратите добро портфолио или качествени кадри обработени от Вас.



Публикацията е редактирана (03-02-14 12:11)
 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: skywriter   
Дата:   31-01-14 12:32

А Вие кои сте?

 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: ajax   
Дата:   31-01-14 12:35

Аз съм ръководител екип-ретуш във фирмата, която мисля че не е редно да споменавам тук тъй като ще излезе реклама. :)
 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: GOSPODIN   
Дата:   31-01-14 13:51

С "около 40 лв. на ден" се мият чинии, а не се ретушира професионално. Но все пак сме си Made in BG...[smilie23]
 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: georgioiv   
Дата:   31-01-14 13:53

абе къде ги мият тия чинии за по 40 лв. на ден, че тука във Варна ако има такава работа, ще се нареди на опашка 80% от населението ?
 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: sohk   
Дата:   31-01-14 13:59

Той GOSPODIN напоследък се изхвърля в доста теми с недомислени изказвания.
 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: realnoncho   
Дата:   31-01-14 14:02

Офертата става за някой горе-долу можещ студент, стига скачали като ужилени все едно всяка оферта е насочена конкретно за вас [beer]
 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: ajax   
Дата:   31-01-14 14:05

Господин GOSPODIN, хубаво е, че вашите професионални качества са високо платени и нашият скромен хоноар не представлява интерес за вас. Но няма нужда да оспамвате темата.
 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: nevermess   
Дата:   31-01-14 14:05

realnoncho прав си, че офертата е за горе-долу можещ студент, който да бачка на ненормиран работен ден (когато не е на упражнения).
Когато изискването е "Трябва да владеете отлично Adobe Photoshop CS5/6 - маски, селекции, леяри, цветове, скин-софт техники и тн" и 8 часа на ден в София.....

Пожелавам ви успех с търсенето [smile]
 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: rx   
Дата:   31-01-14 14:17

Наистина подчертаното "отлично владеене" като термин включва една (детска) шепа хора в България и те определено биха работили на такава ставка, но на час. Затова и тук хората са писали с право подигравателно, защото знаят какво е "отлично владеене" на този софтуерен продукт и като цяло малко фирми, особено пък в България, имат нужда от подобен кадър, особено на пълно работно време, и освен нуждата, могат и да си го позволят.

Просто когато си търсите точния човек за подобна интелигентна работа, избягвайте типично българските клишета от сорта на "чистачка с 3 езика и докторска степен". :)

Успех!
 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: iasen2   
Дата:   31-01-14 14:17

Дистанционно става ли да се работи или трябва да е на място при вас .

То голямо удоволствие да оплюете някой, който дава работа . Идея си нямате как се създава едно работно място . Успех !



Публикацията е редактирана (31-01-14 14:20)
 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   31-01-14 14:18

Напишете телефон за връзка, име на отговорното лице и адрес където да бъдете потърсени.
 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: axtom   
Дата:   31-01-14 14:35

Няма такъв народ. Човека ясно е написал , какво търсят и какво дават като заплащане. Който приеме условията приеме , който не го устройва жив и здрав. Тука пак обичайните заподозрени, парите били малко, в България шепа хора знаели да работят с Фотошоп ама те били на заплати за "космонавти". "Философи безкрай ", това е предложението ми към Бони за име на Блога..... Няма тема да не е осрана яко... Представете си ,че в тази богата страна има хора , които имат умения, но не получават заплата съобразно знанията си. Представете си ,че може да има някои такъв гений в нужда и би се възползвал за да върже бюджета временно. Дали е много или малко е въпрос на друга тема и няма отношение към тази. Тук има конкретно предложение с параметри.

Пускам и тема за "Философ на 2013"



Публикацията е редактирана (31-01-14 14:43)
 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: GOSPODIN   
Дата:   31-01-14 14:37

ajax, сбъркали сте мястото,защото тук не е Jobs.bg , а е форум, където нещата се обсъждат и коментират.

sohk , gorbi с това сиромахомилско поведение си заслужаваме мизерията - мизерни фирми, мизерни заплати и мизерни служители, а иначе врякате за промяна.
 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: jrr   
Дата:   31-01-14 14:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: ajax   
Дата:   31-01-14 14:53

@rx разбира се, че отлично владеене на фотошоп е много, много повече от изброеното, но често хората надценяват значително възможностите си, а на нас ни трябва човек, който има познания и умее.
 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: iasen2   
Дата:   31-01-14 14:53

Ей , големи майтапчии сте :) Я сметнете ако вземате средно между 5и 10 лв на снимка за каталог , колко ще плащате за ретуш на ранобудния студент :)
 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: imitev   
Дата:   31-01-14 15:01

Кой е виновен ако някой плаща за снимка за каталог за 5 лв. а тя иска 1 час обработка?
 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: georgioiv   
Дата:   31-01-14 15:10

да, имам много познати - бедни, но горди - за 20 лева на ден - пръста си не мърдат..:) Искаме 100 лева на ден, защото иначе би било как беше... сирохомилско поведение..:))) по-добре у дома... А бе господине.. тряя си много голям дебил, за да ги мислиш сериозно тия работи... :)
 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: chukov   
Дата:   31-01-14 15:16

Ако мога с умерен тон да обобщя това, което колегите засегнаха по-горе, то би звучало така:
уменията, които изисквате от евентуалния кандидат, изискват по-високо заплащане от това, което сте предложили.
 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: chukov   
Дата:   31-01-14 15:20

Ако и да не намираме често общ език с Gospodin, то аз напълно го подкрепям в твърдението, че това е форум, където обсъждаме (за разлика от сайтовете с обяви за работа).

Нормално е да дадем становище по темата. Някои от нас имат повече от 15 години опит в тоя бранш и знаем какво би трябвало да бъде адекватното заплащане в този случай. Разбира се споделяме мнението си. Не задължаваме никого с него.
 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: georgioiv   
Дата:   31-01-14 15:24

Не виждам какво ще обобщаваш - това е пазар, човека търси стока на една цена - ако я има стоката, ще му я предложат... Ако я няма на такава цена, ще му предложат друга цена.. Където се срещнат с подходящия човек с цената си стискат ръцете и работят...

Вашето като вица:
Баба Меца и зайчето:
- Зайо, тая година ще има много круши... !
- Що ма бабо Мецо ??
- ми.. ядат ми са.. :)
 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: sohk   
Дата:   31-01-14 15:25

@GOSPODIN - нито работата ми е мизерна, нито заплатата. За съжаление не може всички оферти за работа да са за по 2000 и отгоре лева. Отделно 1200 лв, не мисля, че влиза в графата лоша заплата и както за написали и колегите, за толкова пари, ще получи и съответното качество на извършената услуга, което няма е лошо, но със сигурност няма и да е най-доброто. Има хора дето го работят същото това и за под 30лв на ден, а има и такива дето изобщо не работят.
 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: chukov   
Дата:   31-01-14 15:25

Еее Горби, не е така. Имаме право да коментираме все пак. Така или иначе, който е харесал предложението ще се отзове независимо от моето мнение по въпроса
 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: chukov   
Дата:   31-01-14 15:27

sohk

позволи ми да напомня, че работните дни в месеца не са 30 !!!



Публикацията е редактирана (31-01-14 15:28)
 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: sohk   
Дата:   31-01-14 15:29

Съгласих се ...
 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: ss_sgp   
Дата:   31-01-14 15:40

това изобщо не е 1200лв заплата
1200лв заплата е след като се платят осигуровки, данъци, плаща се на месец и 1,2 почивни дни. Плащат се първите 3 дни болничен. 40лв надник на ден е около 500лв чисто заплата. Защото ако работодателят направи този брутен разход ще даде тази нетна заплата [smilie25]



Публикацията е редактирана (31-01-14 15:41)
 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: GOSPODIN   
Дата:   31-01-14 15:42

gorbi, gorbi, след Костов, Мадона и Папата явно съм виновен и аз...[smilie18]
 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: georgioiv   
Дата:   31-01-14 15:45

- говорим за 40 лв. на ден, не за 40 лева преди всички други разходи, ако въобще има други :)

- gospodin - завиждам за заплатата ти от 200 лв. на ден и може би затова така реагирам. Все пак аз съм от тия които дават заплати, а не от тия които взимат и се чудя, няма как....
 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: marto   
Дата:   31-01-14 16:12

gorbi [smilie24]

 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: nevermess   
Дата:   31-01-14 16:30

При 22 работни дни на месец 40 лева на ден са 880 лева, никакви 1200......... И това за високо квалифициран труд на човек с опит (предполага се от изискванията в предложението).
Аз не познавам човек който да отговаря на така поставените изисквания (познавам много хора занимаващи се с графичен дизайн и обработка на снимки, реклами т.н.) и да се съгласи да работи за такова заплащане....
Не забравяйте, че тук е форум и всяка обява сложена тук като тема, ще се коментира и е нормално да се коментира. За всички, които не искат да им се коментират предложенията има jobs.bg и т.н. специализирани сайтове за подобен сорт обяви.



Публикацията е редактирана (31-01-14 16:35)
 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: Havga   
Дата:   31-01-14 16:30

абе хора, виждала съм столични фотографи, които за ретуш на портрети и оправяне на фонове дават по 60 ст. на кадър.... колкото и да са добри кадрите поне по 10 мин. отнема . Това на час прави 3,60 ....., така че ... за студент 40 лв. чисти на ден си е ок. Може да не е справедливо , но това е реалността.



Публикацията е редактирана (31-01-14 16:37)
 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: chukov   
Дата:   31-01-14 16:43

Борбата за несправедливото заплащане трябва да се води на широк фронт. Ако искаме ние, фотографите, да променим статуквото в нашата сфера, то тази борба е и наша отговорност. Иначе няма да стане.

Не приемам мислене като по-горното: ".. толични фотографи, които за ретуш на портрети и оправяне на фонове дават по 60 ст. на кадър ..... ... за студент 40 лв. чисти на ден си е ок."

Професионалните умения са си професионални умения без значение дали си студент или не.

Напомням на всички студенти, че утре ще излязат на свободния пазар и вероятно няма да им е приятно утрешните студенти да им подбиват труда [smilie3]
 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: iliyanb   
Дата:   31-01-14 16:46

Havga,

Последно по колко плащат столичните фотографи на кадър? Още корекции на цената ще има ли?
 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: simbon4o   
Дата:   31-01-14 16:48

Нищо не може да промените, като протестирате за това че някой работи евтино... Просто пазарната икономика е така - даваш и вземаш колкото намериш. Като има фотографи дето плащат по 60ст на кадър - ще получат това, което са платили... ретуш за 60ст.
Ако някой иска по-добро нещо има хора дето вземат по 20лв на час и повече... има и хора дето сами си правят ретуша. Пазарна икономика ... какво да правиш...

Те и клиентите масово са с такъв вкус, че и с телефона да снимаш им е много.
 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: Havga   
Дата:   31-01-14 16:52

iliyanb , толкова колкото в момента е написано и не е необходимо да бъдеш ехиден :)
 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: Havga   
Дата:   31-01-14 16:56

освен това, между това да си фотограф и да продаваш визиите си и това да правиш ретуш има доста голяма разлика....., колкото и профи да са ти уменията във фотошопа, когато ти дадат кадър и ти казват предварително какво да го правиш, не можеш да очакваш като обикновен изпълнител да получиш колкото фотографа.
 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: imitev   
Дата:   31-01-14 17:00


Абсолютно!

Даже 20лв. на ден са им много на фотошопистите!

Да си вадят очите без паре мамицата им [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: oswald   
Дата:   31-01-14 17:00

Според мен тази оферта е някаква партенка.Преди 3 часа им писах, че имам интерес, а ни вест- ни кост...
 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: paolo_n1   
Дата:   31-01-14 17:03

Пращайте и на мен аз също мога да ви наема за подобна сума [shtrak]

 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: Sokola   
Дата:   31-01-14 17:03

Havga,
за ретуш на портрети и оправяне на фонове дават по 10 ст. на кадър....

[smilie25] ако това ти е цената да ти пращаме тогава
 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: Havga   
Дата:   31-01-14 17:11

аз не знам в кой свят живеете, честно, но определено аз искам да живея във вашия.
не съм дизайнер, нито фотограф, но имам приятели дизайнери и мога да ви кажа, че в момента масово в агенциите арт директори вземат по 1200 лв. на месец и то в добри агенции и не само ретушират снимки, а мислят и визии.
не е честно, така е, особено като знаеш, че аналогичните позиции в други държави на същите агенции взимат в пъти повече....
и не искам да споря с разни дървени философи, как и защо, просто до това ниво сме се докарали всички по веригата.....
 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: rx   
Дата:   31-01-14 17:20

Havga самооценката на труда започва от самия трудещ се.
 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: uri64   
Дата:   31-01-14 17:22

е то строго погледнато САМОоценката не само започва от, ами и свършва в или до самия трудещ се
 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: Havga   
Дата:   31-01-14 17:25

така е, и това имах предвид и аз, но и доста често се сблъскам и със "самонадценката" на хората, така че нещата не са еднозначни....
да не говорим, че "професионални умения" и доказани "качества" в обявите доста често те праща на ниво не много по-високо от стажант , но тава явно пак е от грандоманията и не добрата самооценка, само че на страната от среща

и понеже усещам някак лично отношение към мен в изказванията ви, когато човек говори в 1л. множествено число, го прави от учтивост и съпричастност към темата, а не защото се разпознава в дадена група.



Публикацията е редактирана (31-01-14 17:27)
 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: Alsand   
Дата:   31-01-14 17:32

Съгласен съм и с GOSPODIN и rx.

Обявата наистина е смешна, предвид изрично посочените изисквания и съответното заплащане. Няма как да не се подиграваме на този подход на българските "бизнесмени".



Публикацията е редактирана (31-01-14 17:33)
 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: georgioiv   
Дата:   31-01-14 17:36

айде сега - всички теоретици да си кажат заплащането за ден чисто, колко им плащат, особено тези извън София... да не излезе че само си мечтаеме тука... :)

Не ме разбирайте погрешно, много искам средната заплата в България да стане 5 000 лв., ама някак си не го виждам това да тръгне от наемния работник да се променя.. :) [smilie18]
 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: rx   
Дата:   31-01-14 17:37

Havga в това отношение автора на темата е прав да завиши малко изискванията, за да си помислят хората, които са под тях, че обявата важи за тях :) Но пък мисля, че е нормално хората, които са се бъхтили години наред да стигнат цитираното ниво, да се чувстват леко засегнати и затова пишат.
 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: xela1bg   
Дата:   31-01-14 17:47

Една статистика:
За една и съща длъжност, при едни и същи условия, мъжете заявяват м/у 30 и 50% по-високо възнаграждение, отколкото жените.

И това не е защото жените могат по-малко. Нито е свързано с оценката на труда си, обикновено е обратното. Свързано е с манталитета и социалната среда.

Има един съвет към младите и неопитните:
Много внимателно си избирате, какво ще работите. Няма временна работа, има изграждане на постоянни навици! От неподходяща първоначална работа може само да загубите. Да се научите на мърлявост, безотговорност, не професионалност, лъжа, скатаване и каквото още там се сетиш.
Ако фирмата, за която се каните да работите, няма да ви плаща осигуровките и ще ви дава парите под масата, то на какво ще ви научи?
Има и други въпроси, които да си зададете, за да направите оценка на риска.
 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: Mogila   
Дата:   31-01-14 18:07

Всяка тема за предлагане на работа я осирате[smilie23]
 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: imitev   
Дата:   31-01-14 18:41



20-30 лева е преинсталацията на софтуер компютър. Днеска ще направя поне 4-5 на койвейер ако има. Даже малоумниците по фирмите за поддръжка преинсталират компютри.

Оня ден направих бърза диплянка и я отпечатах и за 2 часа изкарах 50 лв.

Ако има сериозно натоварване и 7 часа на ден човек не става от компютъра шефа му е калкулирал на клиента поне 150 лева за работа. Ако не е калкулирал - аз не искам да работя за него...
 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: MarinY   
Дата:   31-01-14 18:44

Поредната тема с плач за левчето на час, за някакъв труд, който е част от цял процес. Без реално да се замислим защо е така и защо всякакви лозунги за "искам повече", не вървят.

Почнете от цената на крайният, продаден кадър.
Тук, обаче трябва да се включи реален, на добро ниво, професионален фотограф, който продава серия от 50-100-200 кадъра и да разбие всичките си разходи до крайният продукт, включвайки и ретуш.
Ще е интересно, както за бъдещите професионалисти,така и за "подспециалностите".

При други професии нещата са установени. Нормално е и при фотографията да стане така.
Пример (без да споменавам конкретни проценти, но приети от всички участващи в процеса) е проектирането.
Участниците са повече отколкото във фотографския труд, но са стигнали до взаимно съгласие.
Архитект, Инженери - Строителен, ВиК, ОиВ, Електро, Вертикална планировка, Количествени сметки, Интериор, ако е необходимо има още и всеки си знае колко ще вземе от цялата част. Ако е спазарено евтино частите са малки, но това е пазара и специалисти се намират за всяка цена .
Тук не е по-различно. Просто крайната цена е супер секретна [smilie3] и затова всеки иска по-голям залък.

[beer]
 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: Havga   
Дата:   31-01-14 18:58

абе липсва онази секция, дето си говорхме за глупости и затова в петък така настървено се хващаме за всичко :)))))
 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: cameraman   
Дата:   31-01-14 19:07

Мисля, че за различните от столицата градове действително заплащането не е нереално, но и не бива работодателят да очаква чудеса от работника.
 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: pepi34   
Дата:   31-01-14 19:17

Havga, в БГ има много агенции, част от тях плащат за гореспоменатите услуги заплати от порядъка на 700лв. Същите агенции определено имат проблеми с намирането на качествени клиенти, а вероятно и с намирането на качествени екипи, защото обявите им в Джобс.БГ се подновяват на всеки 3 месеца. В същото време аз знам една агенция, в само дизайнера, който е отделен от менажера на фирмата с отделна длъжност получава 1600лв стартово (чисто след удръжките и данъците) стартово и тази фирма никога не изпитва затруднения нито с клиентите си, нито с персонала си. Да не казвам , че не пуска обяви за работа и през последните 10г само един служител е напуснал по причина ЪП в чужбина :)
Друг е въпроса , че всеки по различен начин разбира понятието "Отлично владеене на Еди какво си" . спорем мен,за каталозите упоменати от Ясен2 не е нужно толкова отлично владеене :)
А относно фотографите, дето пращали по 10 или по 60ст за ретуширан кадър, явно толкова им го ретушират..........
 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: don_kolev   
Дата:   31-01-14 19:18

Най-мрънкащата нация сме ей! КОйто гори от желание да дава по 200 лв НА ДЕН, да си прави фирма и да ги дава.
 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: Havga   
Дата:   31-01-14 19:34

pepi34 , имам приятели в Огилви, Грей, Ню Моментс и пр., познавам добре рекламния и пи-ар бранш, мъжът ми е в него ... ясна ми е картинката и на нароилите се агенции, които измряха като гъби преди няколко години...., винаги има дребни изключения, но целия бранш е прецакан поради ред причини .
Тук тръгнахме от една доста небрежна обява, за която е ясно че не са необходими нито кой знае каква креативност, нито кой знае какви велики умения.... и просто трябва да сме реалисти, много хора по-горе са го казали, това е процес и да си мислим , че "шопистът" е специален спрямо цялата верига е доста наивно.
 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: chukov   
Дата:   31-01-14 20:48

Havga
не знам как ти разчете обявата, но аз поне прецених, че се изискват добри умения по ретуш

Те са далеч от определението "Фотошопист"

На един от последните семинари, които направиха Рисайз студио (благодаря на Пламена и N1xon) с почуда установих колко много не познават детайлите фотографи, които имат сериозни претенции за резултатите от работата си. Така, че ретушът е далеч не толкова проста работа, както всички искат да го изкарат

И за да бъда честен до край ще кажа, че ако намеря човек за 40 лева на ден, аз лично ще му възложа обработката на снимките от сватбите, които снимам, без да се замисля и за миг дори.
 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: Havga   
Дата:   31-01-14 20:58

ми де да знам, да пуснеш обява в тази форма , в хобистки сайт , как да ми звучи, едва ли очакват постижения като на Кристъл например .... или не знаят за какво става въпрос или търсят евтина работна ръка от хобисти......
 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: pavel.panayotov   
Дата:   31-01-14 21:23

Набирам начинаещи/без опит миячи на чинии в малък ресторант, намиращ се в градче близо до Лондон - 120 лева/дневно.


За контакти:
ЛС.



Публикацията е редактирана (31-01-14 21:23)
 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: GOSPODIN   
Дата:   31-01-14 22:04

gorbi, понеже каза, че заплатата ми е 200 лв. , което е точна но невярна сума , която няма как да знаеш, трябва да ми кажеш, как си добил тази конфиденциална информация, защото иначе ще те обявя за лъжец.
Понеже каза А с въпроса , кой каква заплата взима, то кажи и Б - нали си чорбаджия и даваш заплати. Колко и какви заплати даваш и за каква работа? Кажи и твоята, а тогава искай отговори от останалите.
 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: mano   
Дата:   31-01-14 22:13

Аз се занимавам с ретуш на снимки и мога да кажа, че след 2 часа работа ме хваща съклет. За 8 часа на ден ръката ти ще стане на баница за една седмица. Просто е много врътня и китката постоянно те боли. Помислете да намалите работното време. Това е моят съвет и успех.
 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: georgioiv   
Дата:   31-01-14 22:20

което е точна, но невярна сума... [smilie18]
 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: sky-fan   
Дата:   31-01-14 22:46

Аз ще ви работя за без пари...ако така звучи по-добре за аудиторията. Хем няма да се карате...
 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   31-01-14 22:53

mano[smile]
 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: nomadsl   
Дата:   31-01-14 23:48

Ще си позволя едно включване.

Миналата година моя позната започна работа в компания, която основно прави етикети за винената индустрия, опаковки на пасти за зъби, винени каталози и прочие дейности. Изискванията им били високи.

Доколкото си спомням след интервюта и тестови задачи и бяха предложили стартова заплата от 850 лв, но за 4 часов работен ден /тя е студентка/. А това е практически двойно на коментираното горе. Става дума за София, разбира се.

А за Коледа получи Фирмен подарък - целият Адоб сюит в оригинал, инсталиран на наточено Мак Бук Про, за да отмята задачи и от дома си. И както каза - вече не е на стартовата заплата.

Самият аз знам, че нереално ниските за уменията и труда си възнаграждения впоследствие рефлектират в нереално ниски офертни цени към краен поръчител и така ужасно затормозват конкуренцията, която желае да представи качествен продукт и е готова да плати подобаваща цена за това на служителите си.
 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: tisho86   
Дата:   01-02-14 00:15

GOSPODIN не е много далече от истината. В хотела, който работя плащат на миячите по 30лв. на ден. Та си е смешно предложението за човек, който владее "отлично Photoshop-a".

Да речем, че това с владеенето е малко пресилено. Ако това са чисти пари след удръжките, нещата не звучат чак толкова лошо. Помислете за тези хора, които те първа искат да се наложат. Няма просто начин директно някой да ги вземе на 2к заплати, а и са малко фирмите/агенциите, които предлагат такива цифри... Май забравяте къде живеем...


В край на сметка всеки си преценява колко му струва труда, така че офертата си е добра за определен тип хора.
Поздрави и успех в намирането!



Публикацията е редактирана (01-02-14 00:32)
 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: Стоев   
Дата:   01-02-14 01:00

Прекрасна обява:
"Търсим ...............който да прави ....... и да умее ........
Предлагаме временна или постоянна работа, според желание на работника.
Започване от дата...........
Работно време.......възнаграждение..........местонахождение (не съвсем уточнено - "София" - голям град, 6 лева за билети на ден отиване връщане, ако е в другия край..
Искаме познания, не дипломи, ако имате опит и се интересувате - запитайте... на адрес....
Подходящо "осрано" - " а пък за такава работа една жена каза, че заплатата била смешно малка..."..."ти знайш ли, колко е трудна тази работа, бе?"..."аз за такъв работник давам ехеееееей.."...


и т.н.


Ето за това вместо "базар" има само едно "Табло с обяви" ... да не ти осират обявата с коментари, колко си се прееВал или колко искаш да прееВеш другите.. И само заинтересованите отговарят, а останалите, дето се правят на интересни със синдикалните си мнения не коментират, защото няма публика дето да им ръкопляска на "акъла"....


Успех!
 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: GOSPODIN   
Дата:   01-02-14 05:37

gorbi , колко? Колко даваш , чорбаджи? А? Смешник...[smilie18]
 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: nsirakov   
Дата:   01-02-14 09:17

добра е цената... по-висока от на лекар в държавно болнично заведение, а неговия труд за разлика от уменията по фотошоп наистина е Висококвалифициран...

[smilie24]
 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: hotsnail   
Дата:   01-02-14 09:31

А ова как се сравнява това със световния пазар?

За каталози и сватби доколкото знам си има разни агенции, дето им качваш снимките и те за ден два ти ги оправят и връщат.

Как вървят цените за тия услуги? С бързо търсене по Гугъл - Не са ли по макс 3 до 5$ на снимка ако не е нещо сложно т.е. Няма триене на хора, силни трансформации и макс 15$ за някакви по изчанчени обработки? Предполагам средната цена е около 3$? Това е крайна цена на клиент, махаме едно ДДС, остатъка делим на 2 и каквото остане е брутната заплата, нея делим още малко и каквото остане е чистото заплащане. Това ако няма почти никакви разходи за маркетинг, реклама и продажби на самата дейност. Та ако продължим сметките от 3$ за клиента за човека дето клика остават 80 може би 90 цента т.е. 1 и 20 лева. Значи трябва да прави поне 40 снимки на ден този ретуш майстор за да си вземе заплатата обявена в темата и това е ако продават добре на световни цени.

Сигурно може да се говори за много повече пари, когато се работи на нишов пазар за скъпи реклами, списания и брошури ама тука думата нишов е определяща - специален продукт, специални умения, малък тираж, големи разходи поо продажбите. Друг тип бизнес, на дали ще се говори за шеф на ретуша.....
 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: georgioiv   
Дата:   01-02-14 10:02

ела да ми кажеш смешник, пенсионер, да си събираш зъбите... [smile]

долу Стоев [smilie23] [smile]



Публикацията е редактирана (01-02-14 10:04)
 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: MauMyHa   
Дата:   01-02-14 10:46

gorbi
сТИГНАХ ДО ВТОРА СТРАНИЦА НА ТЕМАТА И НЯМАМ търпение да помоля админите да ми сменят никнейма от МАЙМУНА на ДЕБИЛ
Ти си най добрият шеф който познавам като мениджър на ЕООД [cool]
[beer] [smilie21]

продължавам четенето... 2стр.
 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: ecobo   
Дата:   01-02-14 10:57

Абе хора, за какво са тия кавги, препирни и доказване на всеизвестни истини??
Естествено, че всеки работодател иска да плати възможно най-малко. Ествествено, че всеки работник иска максимума. Където им се срешнат интересите, там е сделката.
Когато някой иска квалифициран работник за 40 лева на ден, той ще получи най-много работник с умения за 40 лева на ден и нищо повече. Никой, който умее като за 200 лева на ден няма да се хване да работи за 40. Елементарно е!
Друг е въпроса, че така написана, обявата звучи като да идва от сивия сектор - нищо не пише за договор, осигуровки, коя е фирмата, къде се намира, адрес и телефон за контакти...
 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: MauMyHa   
Дата:   01-02-14 10:57

Havga
стигнах почти краят на страницата, и попаднах на твоите постове.
Незнам какви ги мислят в агенциите, дали си ги гризът от ноктите или по средата на стаята има вдлъбнатина от блъскане на глава и вадички засъхнала кръв, от Къртовско мислене, творчество или просто се чудят, от кой сайт да клъцнат, гепат, плагиатстват, присвояват, копират или просто да откраднат и да препишат за нищожните си усилия свои заслуги. Много са им 1200 лева [smilie18]
 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: GOSPODIN   
Дата:   01-02-14 11:33

gorbi, май си изпускаш нервичките, а смешко? Такъв си , защото ползваш ей този емотикон [smilie18] , но понеже ме заплашваш и аз за сега нямам намерение да те разхождам до съда, те предизвиквам на съзтезание по канадска борба, за да видиш, как "пенсионера" блъска.[smile]
 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: georgioiv   
Дата:   01-02-14 11:49

не си ми в категорията.. [smile]
 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: realnoncho   
Дата:   01-02-14 12:08

Абе вие наред ли сте, като в някаква детска градина се държите с тия лични заяждания [smilie23]
 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: didesignbg   
Дата:   01-02-14 12:09

MauMyHa [smilie24]
Аз за туй и на фотографи съм спрял да плащам, не стига че ми снимат нещата, ами и пари ще искат. Гледал съм ги дрисльовците след това по сток сайтове ще качват и още веднъж да изкарват пари. Като ми трябват снимки - от интернет, толкова много има и с хубава резолюция, пък и аз съм много добър и махам всякакви водни знаци.
 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: Frenchev   
Дата:   01-02-14 12:09

Мале не истина колко малоумщини се изписаха.

Интересно ми е, ако този разговор се води на четири очи същите хора по същия начин ли щяха да се държат. GOSPODIN вече нямаше да има зъби (заслужено), gorbi щеше да е с поне едно синьо око и аркада и другите няколко щяха да са изяли по един тупаник опитвайки се да ги разтървават.

Като ви чета постовете просто се чудя от къде я събирате тази злоба. Исках да кажа "просто се засрамете" ама като се замисля то няма смисъл. Все едно да кажеш на дете от детската градина да се засрами, че е направило нещо. Проблема е, че сте възрастни хора по на 50 години и повече.

Моля админите да затворят темата. Искрено се радвам, че форума е на български и международните посетители не могат разберат на какви интелектуални висоти се водят разговорите тук.

По темата:

Всеки има право да иска да продава или купува нещо на дадена цена. В ebay бъка от примери на хора които продават.

Ето този примерно продава зарядно за самсунг за 1000 евро дето не струва и 10 евро.
Някой да му е казал нещо, да му е написал малоумен коментар отдолу, да се почнали да се карат и заплашват защото той решил да поиска 100кратна цена?

В никакъв случай не защитавам фирмата пуснала обявата, защото това е около 2 - 3 пъти под реалната стойност на подобен труд.

Ако толкова много ви пречи, напишете един коментар, че цената е много ниска, наречете ги плагиати ако искате, ама да почнете да се дракате като в детската градина и заплашвате с хвърчане на зъби - това не мога да го разбера.



Публикацията е редактирана (01-02-14 12:11)
 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: rujev   
Дата:   01-02-14 12:15

Адмирации за всеки,който предлага работа,ако имах уменията щях да кандидатствам....
 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: JIMMYSTOIKOV   
Дата:   01-02-14 12:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: localhost   
Дата:   01-02-14 13:04

Малко да разведря темата.
Преди години (10на някъде) един беше писал във форум за Фотошоп:
Вземаме голяма поръчка за обработка на снимки, около 50 000. И то на добри цени (това не е в БГ). Всички в офиса се радват, ше има и допълнително кинти и т.н.
Оказва се за някакъв порно сайт. Псува и вика - мамка му 3 месеца само задници и п*тки. Първите дни беше интересно ама после ме беше страх и хот дог да си купя :)

И първият коментар - радвай се, че не е бил гей сайт.



Публикацията е редактирана (01-02-14 13:12)
 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   01-02-14 13:08

[smilie21]



Публикацията е редактирана (01-02-14 21:30)
 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: rx   
Дата:   01-02-14 13:23

В София минималните ми разходи, в които мога да се вмъкна ако само работя, ям и сера и ползвам спалния чувал за отопление са 700лв. В родния град мога да изкарам с 250-300. Сравнението ти не е много точно, но и в крайна сметка хората затова идват в София, за да изкарват повече пари, а не, че им се седи в гнусен, кален, мръсен, претъпкан град да слушат неграмотното шопско Е-кане - не е от хубу, ша знайш. [smilie18]
 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   01-02-14 13:36

[smilie21]



Публикацията е редактирана (01-02-14 21:31)
 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: georgioiv   
Дата:   01-02-14 14:33

Маймуно, я кажи какво не разбра от това което написах:

1. 40 лева чисто на ден е заплата за Варна и то много хубава

23 дена по 40 лева = 860.00 лв.

Я сега отвори джобс бг, набери Варна и докладвай колко е средната заплата която се предлага.

2. аз за 40 лева на ден няма да се хвана, затова съм си направил фирма и се блъскам всеки ден да намирам работа за себе си и колегите. Има дни в които не мога да изкарам 40 лева, защото градът е съсипан и в моята сфера няма кинти.

3. Който има фирма извън София (аз през цялото време говоря за извън София и за 40.00 лева чисто) и плаща заплати, да сложи ръка на сърцето и да каже - 40.00 лева е бахти нищожния надник за квалифициран труд - тогава официално ще се извиня на засегнатите от моите постове и ще си посипя главата с пепел.

До като не се случи т.3 считам че съм прав и че всичко са болни фантазии от типа - голям съм, иска ми се, ама кога ще ми се случи - не знам...
 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: chill   
Дата:   01-02-14 14:37

За труд, който не изисква талант и/или образование даже са много парите. [smilie7]

 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: metodiev_martin   
Дата:   01-02-14 14:51

Да бех учил фотошоп, а не вишо [smilie5]
При положение, че дори липсва името на фирмата (с обяснението, че ще стане реклама), човек трудно би добил представа за какъв ретуш става въпрос. "Владеещите" отлично шотошоп работят на снимка, а не на ден. За щастие или за жалост, в България доста често се ловят с трици маймуни и от пръдня боя се прави, така че всеки е свободен да работи/робува/да бъде безработен/да се издържа от социални помощи/да върти далавери и каквото реши.
В повечето случаи, компромисните резултати, говорят сами за себе си
 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: cameraman   
Дата:   01-02-14 15:22

Аз не мога да разбера какво лошо има фирмата да бъде оповестена... Не се сещам каква точно реклама ще стане- на щедростта на собственика ли? Иначе подкрепям Горби, че за Варна това е супер заплащане. Освен това сигурно ще може да се разбереш със шефовете и да бачкаш у дома. Освен това ще е с ненормирано работно време- кеф ти бачкаш през деня, кеф ти- вечерта... освен това надали шефът е със някакви супер взискателни критерии. Освен това при тая стагнация я има 5 свестни поръчки на маниашки изображения месечно, я няма... Ширпотребата не е висока летва.[smilie25]



Публикацията е редактирана (01-02-14 15:23)
 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: tllw   
Дата:   01-02-14 17:57

Пропускате един много важен момент. Света е отворен, freelance сайтове колкото искаш.

Кадърен и мотивиран ретушист лесно може да си намери работа на рейт от 15$/час и нагоре. А лично познавам такива, които работят и на 30$/час.

Тези 5лв на час са крайно недостатъчни. И всеки които твърди че стигат, заблуждава търсещата страна.
 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: Rebellious   
Дата:   01-02-14 18:18

Tъй, тъй...
Обява с неясен произход и перспективи, търси се, но не се знае за какво, как и докога. Заплащането също е витиевато подхвърлено. И вие ще се изядете помежду си?[smilie23] [smilie23] [smilie23]
Frenchev е най-близко до истината...[smilie24] Засрамете се!
И после Фото Форумът бил скучен, заядлив и нивото му падало главоломно! Ами да, понеже ние правиме форума такъв! И е лесно да си обършем ръцете със собствениците му! Но за нашето си скудоумие, те вина НЯМАТ! Мен ме е срам, замислете се и вие!

 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: MauMyHa   
Дата:   01-02-14 19:27

gorbi, захарче, сладурче... що превръщаш денят си в горчивина[smilie11]
Вижте, Господин gorbi, по някакъв странен начин в този форум всички рано или късно излизаме на светло с реалните си имена...
Тоест! Би било добре да разсъждавате като разумен човек-работодател в перспектива! Неясно защо, обаче не съомявате да схванете диалога и продължавате да расъждавате и действате като еднодневка[smilie5]
Много ви моля, не слагайте окончания на никнейма ми, изписва се по следният начин MauMyHa, Аз съм достатачно толерантен да не обръщам внимание на подобни обиди, щото когато проблема е хормонален, и Психиатри не могат да помогнат в такива ситуации [smilie18]
 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: piknik   
Дата:   01-02-14 19:29

Пазар - цена.
Злоба - завист. Защо?
http://vbox7.com/play:9300d09e
 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: cameraman   
Дата:   01-02-14 20:02

Явно е че не става дума за най-кадърния шопер, а за някой, който ще се научи за няколко месеца и ще избяга да работи в глобалния свят. Ясно е, че и шефът не си дава сметка за това или няма хубава работа и е съгласен на компромисен мазач за малко пари.



Публикацията е редактирана (01-02-14 20:27)
 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: georgioiv   
Дата:   01-02-14 20:33

Маймуняк, захарче и сладурче ще викаш на гаджето си и моделките си примерно. Да не съм ти избирал аз ника - сам си си го избрал, сигурно си мислил че автоматично ще се обръщат към тебе с уважителното господин маймуна.. с този ник :)

Аз отдавна съм с името си в тоя форум, ти като си блял или като си се регистрирал късно, аз не съм ти виновен...

Зададох ти конкретни въпроси - очаквам конкретни отговори, не го обръщай на поезия [smile]
 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: MauMyHa   
Дата:   01-02-14 21:09

Виж к`во, gorbi !?
Крайно неудобно е да класифицираш и конкретизираш цена за интелектуален труд. След като имате собствено "предприятие" когато правите сделка с някого винаги ли поставяте, така ребром условията: Ясно точно и конкретно, без право на възражения [smilie5] това като едно време у наркоопите, цената се спуска от горе и нема мърдане [smilie18] У, Варна и региона викаш нема работа тцтц... всеки топъл сезон крайбрежните курорти попълват годишният бюджет на цяла държава, И ти, се оплакваш че трудно се намира работа за твоят бранш. Ква е тая работа бре[smilie11]
Виж това не е ката у ТКЗС-то или НАРКООП-а или някое напомпано с държавни субсидии предприятие или отрасъл в леката промишленост или каквото там се сетиш.
Умре тази, трябва си личен принос от всеки във всичко че дажи и отношение да влагаш не само към работата си но и към хората с които работиш и на тези които даваш работа! Най-вече към тях, ако сте във сферата на услугите. Абе днешно време К.-.-.Те от околовръстното съперничат по красота на кварталните убавици[smilie5] А, ти тука брато, и твоите подръжници, храчите и мажете по евентуалният бъдещ изпълнител на въпростната работа. Без да го познавате сте готови да го унижите. За да бъде вашата!?!
Защо бре, смятате че сте по арбаб от човека който ще ви отърве от задълженията които сами сте си създали. Не стига това, ами и искате да надхвърли очакванията ви по изпълнение[smilie11]
Абе кви хора сте ви е, че да конкретизирате цена на подобен труд.

Имате сериозен проблем с написване на обявата и само по себе си противоречащи се условия и заплащане.

Къде ме пращаш в некви сайтове за обяви за работа да търся к`во възнаграждение има у Варна и Региона. И създаваш, умишлена психоза че няма да мръднеш от посочените условия.
Абе вие у дивият запад ли живеете.
Нещо завършихте ВУЗОВЕ, а са качихте на бели бусове [smilie24]

Аре наздраве, Каруцар...[smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: metodiev_martin   
Дата:   01-02-14 21:13

Прав е Пенчо Чуков, като по-нагоре се обърна към студентите, които е хубаво да се замислят, за какви пари работят и колко реално струва трудът им.
От доста време, това си е неписано правило - студенти, стажанти да вършат черната работа, докато не им писне и на тяхно място не назначат нови шарани. Сега даже по някакви пошли програми на МОН, куцо и сакато се назначава на СТАЖ, защото държавата плаща на работодателя, на ментора на студента във фирмата, на научен ръководител в университета и на не знам кой още.
Сами си правим сечено, подбиваме си цените и накрая - дедов!
Един познат преди 3-4 години, като студент отиде да работи в някаква фирма като "програмист" (от онези, които са под път и над-път) и много се радваше, как вече бил самостоятелен, как изкарвал пари, как работил по 8 часа на ден за .. 550лв, как веднага го назначили и след месец махнали 4 човека от "старите пушки".
Мина се година, две "издигна" се до заветните 850лв. Малко преди Нова година, му казаха, че ще се правят съкращения, ще се назначават стажанти и че ако иска може да напусне по взаимно съгласие, или да се върна на заплата от 650лв, каквато в същност ще взимат стажантите като него. Право куме в очи - намерихме хора, които да работят за 200-250лв по-малко. Правят някакви врътки, водят ги на 1-2-4 часа, на граждански договори и прочие, но на студентите/стажантите не им пука.
Та в крайна сметка остана да работи същото, в екип от 4 човека първи-втори курс софтуерно инженерство и като тегли чертата взима с има няма 100лв отгоре.
Та някои ако искат могат да взимат като китайски черноработници по 10 долара на ден за ретуш на масиви от по 1000 снимки, но накрая ще се намери някой, който да работи за 9 долара и същия ще го излапа.
Това не е конкуренция, не е и пазарна икономика. В случая подбиването на цените до нереално ниски нива не води до нищо добро, но няма кой да го разбере.
 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: hotsnail   
Дата:   01-02-14 21:20

къде е тоя прогрмист на 650 лева? В моемнта само в София има бол свободни места и недостиг на кадри. Заплатите са над 1500 ако човека разбира поне малко какво прави.

Мойта първа заплата беше около 200 лева, после стана 100-тина долара т.е. 10% нагоре, после 300 и т.н. и т.н Нормално бе един студент да почне на 200-300 лев преди години. Сега не знам как почват но не вярвам да е високо. Обаче аз едно време нищо не знаех освен книжките и програмките дето сам съм си правил за кеф...сега е малко по-различно. Добър програмист се става много време.



Публикацията е редактирана (01-02-14 21:22)
 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: CatandGoddess   
Дата:   01-02-14 21:21

100[smilie11]

 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: georgioiv   
Дата:   01-02-14 21:27

Маймуна, ти въобще разбираш ли го тоя български на четене или четеш първите три букви и после си го доизмисляш.. [smilie5]

Аз нямам нищо общо с тая сфера на дейност, даже допирни точки нямам. Коментирах единствено подмятанията, че 40 лв. били никакво заплащане...

Ама шопистите искали 200 лева на ден за труда си.. Супер, няма лошо.. Но си има пазар на труда. И той казва примерно - Във Варна тоя човек струва 20 лева на ден, пък в Москва тоя човек струва 6000 лв./месец (виждал съм такива обяви там). И ако ти искаш да взимаш във Варна 6 000 лв., значи си дебил. Всъщност - редактирам се - не си дебил, а наивник, който чете много фантастична литература. Иначе аз много искам помощника на фотографа да взима 6 000 лв. във Варна, защото после ще дойде при мен да му продам нещо и така ще мога и на моите хора да платя по-голяма заплата :)

Сега разбра ли ми основната мисъл, или трябва вече да почвам да рисувам... [smilie18]



Публикацията е редактирана (01-02-14 21:51)
 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: MauMyHa   
Дата:   01-02-14 21:36

Кво да го измислям то е същински факт.
Няма да е зле да почнеш да рисуваш да се доОграмотиш [smilie18] [smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (01-02-14 21:43)
 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: georgioiv   
Дата:   01-02-14 21:41

Ясно - не четеш.. Че и да пишеш не ти е силна страна.. [smile]
 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: CatandGoddess   
Дата:   01-02-14 21:41

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

"уграмотявам е грешно изписване на ограмотявам."

справка


Не взимам страна, просто отмятам[smilie3]

 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: uri64   
Дата:   01-02-14 21:44

> да се доуграмотиш [smilie18] [smilie18] [smilie18]

доУграмотяване му е майката, колкото повече - толкова повече [smilie24] [smilie24] [smilie24]

 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   01-02-14 21:45





Публикацията е редактирана (02-02-14 01:22)
 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: marrio31   
Дата:   01-02-14 21:48

някой по-горе писа,че 40лв били ок щото не се искало висше образование,в България всички знаем как се взима висше,магаре да вържеш ще вземе висше образование,автора на обявата много добре е написал,че търси можещ човек,фотошоп е необятен,едва ли в БГ има повече от 50 човека дето го владеят добре.В тоя ред на мисли 40 лв. за много добро владеене на фотошоп ми се струват малко,друг е въпроса ,че пазара е свит и за такива хора най-вероятно не се намира лесно добре платена работа.
 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: MauMyHa   
Дата:   01-02-14 21:49

gorbi
Прочетох обявата, преди да пиша! Странно е как от една умишленно сбъркана обява, започвате да кръжите като винарки на Джибре [smilie18] [smilie18] [smilie18]
Добре образованият човек няма да конкретизира цена в обявата си но, пък ако го направи то ще вмъкне пояснение ако изискванията не съвпадат с актуално заплащане.
Аз прекратявам участието си в темата. Не ми е необходимо излишно експониране!!! [beer] [beer] [beer]
 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: GOSPODIN   
Дата:   01-02-14 21:50

gorbi, жалко е, че млад човек може толкова застояло да разсъждава, а може би така ти харесва, во век и веков да плащаш по 20 лв. на ден и никога да няма никакво развитие. Ето против тази схизма съм, защото "големите" 40лв. са всъщност вероятно БРУТО и след плащането на данъците ще останат 600-650лв. месечно за професионална обработка на Фотошоп.
Не пробутвай тези популистки разсъждения, че във Варна било така(може би защото ТИМ или Марешки са казали), а виждате ли в Москва давали 6000. Москва сезам не верит :)

Знам, че на работодателите е суперизгодно да повтарят мантрата за "кризата" , но за да има раздвижване на пазара и въртене на парите трябва и повишаване на заплатите, особено на все по-малкото кадърни специалисти оставащи тук.

Относно категорията - 105кг. стигат ли ? [smile]
 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: biso   
Дата:   01-02-14 21:57

за бога, не пускайте обяви за работа тук...

в този форум е пълно с Умници и дървени философи дето веднага осират всяка обява за работа
 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: GOSPODIN   
Дата:   01-02-14 22:04

biso, и на теб ти казвам, че това е форум, а не Jobs.bg и значи може да се коментира. Нещо против?
 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: Rebellious   
Дата:   01-02-14 22:05

Ние правим форума.[smilie23] [smilie23] [smilie23]
Жалкко е!
 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: realnoncho   
Дата:   01-02-14 22:33

Жалко е наистина [smilie23]
 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: Rand   
Дата:   01-02-14 22:34

Gospodin, предлагаш да се раздвижи пазара като се вдигнат заплатите. Откъде предлагаш работодателите да вземта въпросните пари за повишение? Може би каво вдигнат цените на предлаганите от тях стоки и услуги. Ефектът ще е нулев, преливане от пусто в празно дето се вика. А иначе няма лошо да се вдигнат заплатите, но то не може да става самоцелно.



Публикацията е редактирана (01-02-14 22:35)
 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: imitev   
Дата:   01-02-14 22:43



Само това ли можа да измислиш?
 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: Rand   
Дата:   01-02-14 22:44

Горното към мен ли е?
 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: xela1bg   
Дата:   01-02-14 23:02

Човека с обявата, отдавна разбра, че е направил грешка. Една или друга...

Какво се дрънкате още?
 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: realnoncho   
Дата:   01-02-14 23:16

Ако имаше модератори такива теми можеше и да са полезни...
 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: Rand   
Дата:   01-02-14 23:17

От любов съм спорта се дрънкаме [smilie18]
 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: imitev   
Дата:   01-02-14 23:19


Дам.

Като продаваш нещо, което струва 10 лв. за 5 лв. как ще стане да се вдигнат заплатите и да се обновява техниката? Естествено че няма как да дадеш на работника повече пари, защото не си ги взел от клиента. А защо не може да накараш клиента да плати повече - защото предлагаш същото нещо като още 1000 човека. Нищо повече от тях за което клиентът да ти плати повече. Никакво професионално развитие...

Всички искат научени хора да им работят без пари. Ами вземете ненаучени и ги научете. Колкото повече стават научените хора -> толкова е по-ниска цената на техния труд...

Това не е бизнес, а кофти тенденция.

Повечето БГ бизнесмени не мислят как да повишат печалбата на фирмата, а как да свият разходите, в това число и за заплати.

Аз за такива работодатели не бих желал да работя. [shtrak]
 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: Rand   
Дата:   02-02-14 00:22

Напълно съм съгласен, че нещо струващо 10 лв не трябва да се продава за 5 лв. Всички губят накрая.
 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: imitev   
Дата:   02-02-14 08:42


Затова заплатите в БГ са малки - продукта е евтин.

Ако аз снимам фаянсови плочки за 10 лв. на кадър и съм си направил сметката що-годе прилично, как следващият мераклия ще ги снима на 5 лв. и ще плати на фотошопера?

Много ясно че никак.

И после - ама ние не можем да си позволим да плащаме повече. Е как ще си позволите с тези ниски цени...

Добре че не ми е това занаята [cool]
 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: georgioiv   
Дата:   02-02-14 09:41

Пак забравяте за свободния пазар...
Сделката се случва когато предлагащия и приемащия си стиснат ръцете...
Няма лошо да продаваш нещо на 200 лв. на ден, но когато търсенето е за 20 лв. на ден сделка няма... Най-много да се срещнете на 40 лв. ден, ако докажеш че това което продаваш си струва.

Или - ако на пазара няма нищо до 200 лв./ден - купува се на 200 лв./ден - дефицит...


Ако има на пазара стотици оценяващи се за 20 лв. ден и не ти вършат работа - сделка няма пак, търсим нещо по-добро... Като се повиши търсенето ще се появят и предложения за него.

Не ги мислете тия работи, те се случват от само себе си. Тази тема го доказва.
 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: cameraman   
Дата:   02-02-14 10:22

На едни от последните избори, колега оператор от варненска телевизия засне и изпрати сурови кадри за платен репортаж в национална телевизия от предизборна среща за 25 лева, щото ресторантът му бил и без това на път от работа към къщи. Освен това щял да го заснеме със служебна камера и няма амортизационни... Тъпак...
А други си правим надувки и чакаме "жътвата" за изборите.
 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: pif   
Дата:   02-02-14 10:49

Просто е. Пазара ни на труда е като манталитета на нацията - чалгарски. В момента няма работа за хората и няма хора за работата. Проблема е много сериозен. Квалифицираните хора не могат да си намерят работа защото работодателите не могат да им платят заслуженото. Работодателите не могат да си намерят квалифицирани хора - защото ги няма. Ако аз съм добър фотограф който иска да взима 200 лева/ден. Мога да снимам 10 часа на ден. Да, обаче работодателя ми дава по 40 лева на ден и ме кара да снимам 4 часа. Казва - толкова работа има. Къде е проблема - в мене или в него. Ами много ясно, че в работодателя. Той като мениджър трябва да бъде кадърен и квалифициран и да успее да ми намери 10 часа работа на ден за да може да ми плати исканите 200 лева и той да е на печалба.
То не става мениджърите некадърни а после работниците виновни. Аз като не ставам за мениджър съм намен работник. Или си правя собствен бинес. Не мога да наема хора и да им плащам заплати и затова си намирам бизнеспартньори. Давам им много повече отколкото на един евентуален работник но пък ми е мирна главата, че не трябва да му мисля заплата всеки месец и данъци и т.н.
Но всички искат да са бизнесмени и работодатели и никой не иска да работи. То така не става.
Пълно е с обяви на тарикати - търсим работник за поддръжка на сгради. Отива работника и те му дават 40 лева на ден. В другия вестник обява - ремонтираме сгради само срещу 100 лева.
40 за работника, 10 за разходи и 50 печалба.
Тарикати навсякъде. Работника иска много пари и да не работи. Работодателя иска да му работят много и да не плаща.
 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: HIT   
Дата:   02-02-14 11:05

Пиф, ти бил ли си някога работодател? На колко човека си давал работа?
За колко време е било това?

 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: tzl   
Дата:   02-02-14 11:17

Хората са решили да плащат толкова. В това няма нищо лошо.

Аз виждам проблем в мисленето, че е нормално да има "работодател" (който нищо не прави, освен да наема и да плаща пари) и работник (който само бачка и взема някакви пари). Това мислене е насадено най-вече в последните 60 години, където масово хората стават работници за шепа господари. Така се формира манталитета, че работодателят трябва да намери работа, а работникът да чака да го наемат и като "няма работа", работникът седи без да прави нищо и чака някой да му измисли какво да прави.

Има много "работодатели", които са си работодатели на самите себе си (нека говорим за фотографите конкретно). Това да иска някой да е "работодател" или "мениджър" не означава непременно "да го удря чекмедже в корема" (по-младите не знаят какво означава това, но могат да се досетят). Когато човек има собствен бизнес, работата е в пъти пъти повече, отколкото ако е работник на някого.

Няма нищо лошо някой да иска да е "мениджър" или "работодател", стига да знае какво е това в действителност (не тази с чекмеджето). Ако иска да е работодател на самия себе си, това е още по-добре и ако знае какво бачкане го чака и иска това, тогава човекът наистина знае какво иска.

И пак по темата: нека хората предлагат каквото решат. Ако някой може да предложи по-висока цена за същата работа, нека го предложи щом иска да "дава пример". Ако обаче не може да плати по-висока цена, защото не може да отдели толкова пари, за да плаща на друг, тогава защо изобщо пише тук? Ако някой няма време да прави ретуш обаче и няма пари да плати на друг, тогава защо трябва да се обажда по темата, обвинявайки тези, които могат да отделят пари за това? Че това са си техните пари. Ако имат възможност да отделят само толкова, кой си ти, който им държиш сметка за бюджета? Ако имат възможност да дават по 2 пъти повече, но не го правят, отново никой няма право да им се меси в джоба.

Ако има хора за тази работа, ще се появят. Ако няма, самите работодатели ще си нагодят изискванията и заплащането така, че да се намерят. Така работи пазарът.
 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: georgivelev   
Дата:   02-02-14 11:22

Темата няма да бъде завършена, ако аз не изкажа тежкото си мнение. Накратко:

Абе кьорпета, помислете, че като ви влезе майстор вкъщи взима поне 2лв/кв. м. на ръка за боядисване, 15лв/л. м. за обръщане на ъгли, 10лв/кв. м. за гипсокартон, 15лв/кв. м. за поставяне на плочки и т. н., материалите вие си ги купувате. За 3 часа ви боядисва стаята и ви чуква 300лв. Работа за тях има в изобилие. И докато вие се пънете да ми докажете как 800-900лв било добра заплата за специалист, майсторчето си прибира 2-3к всеки месец и се смее на всичките тея висшисти за чий х са си губили времето да учат, докато той с маламашката слага к подир к в банковата си сметка?

Основно правило при капитализма е да даваш на работника достатъчно пари, за да може той да живее добре, да работи с желание, да има пари за почивка, да може да подобрява квалификацията си. Основно правило при дивия капитализъм е да плащаш на работника колкото се може по-малко. Нали тъкмо затова 25 години уж бягаме от комунизма. 800-900лв месечно в София евентуално биха стигнали на някой със собствено жилище, който е а/ single, б/ трайно безработен, в/ с малко опит. Освен това си правя извода, че фирмата е малка, с малък пазар, и затова не може да плаща добри заплати. С трици маймуни се не ловят.

Автор: GOSPODIN
Дата: 31-01-14 14:37

ajax, сбъркали сте мястото,защото тук не е Jobs.bg , а е форум, където нещата се обсъждат и коментират.

Напълно съгласен с Господин.

 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: MauMyHa   
Дата:   02-02-14 11:32

Според моят скромен опит на сергия за учебници пред УНСС. Мога да кажа следното, Студентите изучавайки мениджъмнт на фирма, си купуват и учебници за маркетинг и счетоводство даже(основи на счетоводството)
Какво е отношението ще питате, ами от обща култура знам че за да си добър мениджър преди всичко и най-вече трябва да поставяш на пиедистал нуждите на работника, който ще ти свърши работа и ще ти създаде име като добър работодател. Тоест когато намираш работа на трето лице но няма достатъчно средства да бъдат обещетени всички за добре свършена работа. Бъркаш от джоба, не този на работника или възложитела, от собственият приход който ще получиш. Нито работника, нито възложитела са длъжни да ти търпят некомпететността или кривите сметки дето си правиш. Ако си разумен, началник. Ще търпиш лишения и без това не си направил кой знае кво да свършиш определената работа. Все пак никой не е, длъжен да ви пуска водата в тоалетната[smilie22]
Ама нали всички са свикнали да изучат за "млад Меринджей" [smilie18] да бъде спуснат в семейната фирма със всевъзможни летателни и траспортни средста и да е на твърда заплата и да мачка простолюдието(пришълците) дошли да робатят у семейният стобор.

Ай сиктир бре
 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: tzl   
Дата:   02-02-14 12:02

Говори се така, все едно някой купува роби и ги кара да работят за толкова. Ако всички мнения са като тези на хората, казващи, че това са малко пари, тогава работодателят ще си оправи изискванията и плащанията. Ако има работници, ще си ги наемат, защото работниците доброволно решават да работят за тези пари.

От много мнения тук виждам, че повечето хабер си нямат от занаятчийски бизнес и това, че управителят е майсторът и наема работници, които реално се учат от него и му помагат, а не му вършат работата. Накрая затова майсторът слага личното си име върху работата си, а не името на фирмата или името на работниците. Коментирам така, защото обявата е пусната в сайт за фотографи, което предполага, че става въпрос за занаятчийски бизнес (освен в случаите, където предприемач наема фотограф, ретушист и т.н. и им осигурява работа, но тук давам пример специфично със занаята фотография, където шефът е фотографът).

Масово мисленето е, че работодателят е лошият, който дава малкото пари, който седи и го удря чекмедже в корема и се чуди как да прецака работниците си. Тарикат работодател е този, който се е спазарил за пари Х, обаче плаща по-малко. Когато има договорка за пари Х и се плащат пари Х, тогава няма нищо тарикатско. Работникът се е съгласил за пари Х и това е. Ако беше роб, купен с пари, на когото господарят плаща жълти стотинки, тогава разбирам да се оплаква. Но тук става въпрос за доброволно приемане или неприемане на дадена работа.

Вижда се, че общественото мнение по отношение на работодателите е много манипулирано. Говоря за това, че работодателите са масово "лошите" (т.е. "богатите са лошите", а "бедните са добрите"... предполагам знаете откъде идва това мислене).

Това е така не само заради миналото, но и защото повечето от коментиращите (не всички, но повечето) са или твърде млади или са работници, които не смеят да тръгнат по пътя да имат свой бизнес, защото "нямат достатъчно пари" (и смелост).

Верно е, че е форум, а не сайт за обяви за работа, но коментирането трябва да е адекватно, а не субективно. Примерно вие сте фотографи и имате работа за 3000лв на месец като имате доста снимки за ретуш и решавате да наемете някой да ви прави ретуша. И тук говорим за вас, които сте майсторите в ретуша и искате да си наемете помощници, а не лентяи "работодатели", които си търсят роби, защото ги мързи да си свършат работата. Имате няколко варианта (като вие живеете с 1000лв след данъци):
- да наемете 10 човека за 200лв (преди данъци);
- да наемете 5 човека за 400лв (преди данъци);
- да наемете 2 човека за по 1000лв (преди данъци);
- да наемете 1 човек за 2000лв (преди данъци);

...Или да не наемате никого, защото не смятате, че имате достатъчно пари да платите на външен човек и чакате да имате работа за по 10 000 на месец, за да решите да наемете 1 човек за 1500лв. Реалността е, че ако с тази политика не можете да се справите за 3000лв приходи, няма как да достигнете до 10 000лв, за да наемете друг човек.

Тук някои от четящите на "сигурна заплатка", която е повече от 1000лв ще си кажат: Чакай сега, как така аз шеф, а ще живея с 1000лв. Отговорът ми е: Ами това е положението, когато имаш работа, обаче не можеш да я свършиш. Трябва ти помощник и трябва да поделиш хляба с друг, докато евентуално нарастнат приходите и започнеш да вземаш повече пари като "шеф". Може би ти, който си мислиш това, си отишъл да работи във фирма, която вече е минала през този труден етап, но може би мислиш, че всяка фирма започва с едни много пари, които има "просто така"... Ако работодател иска да прави бизнес без да тегли кредити и без да има много пари "просто така", ще мине през този етап, независимо дали наемаш работници или работиш с "бизнес партньор" (на английски му викат "contractor"), който може е и т.нар. "freelancer". И тогава гледай да не пускаш обявата тук във форума, защото ще ти се смеят, че имаш малко пари.

А това дали ще се наеме някой на 2000, 1000, 400лв или 200лв си е изцяло решение на работодателя и никой не може да му каже нищо ако си намери съответните работници. Ако примерно пусне обява за 200лв най-вероятно никой няма да се съгласи. Тогава пазарът контролира съвсем естествено работодателя и работодателят си променя условията.



Публикацията е редактирана (02-02-14 12:26)
 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: Shama   
Дата:   02-02-14 12:02

tzl [smilie24] ,

няма лошо да се обсъждат нещата , нали затова е форум , но тук по традиция нещата отиват веднага далеч от човешкото общуване. После се сърдиме, че всичко ни било чалгарско и пазар и живота и държавата . Е , как няма да е . Тази тема не е ли поредния пример за това?

Не виждам какъв е проблема , който има толкава високи познания по фотошоп да работи за 40-50 евро на час за цял свят, а тези обяви да ги подминава с надсмешка.
 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: localhost   
Дата:   02-02-14 12:42

Не знам всички, които скочиха срещу обявата, че парите били малко така ли скачат в магазина срещу висока цена? Това си е пазарна икономика - търсене и предлагане. Ако на пазара има 1000 човека разбиращи от фотошоп за нуждите на обявата нормално е цената да е такава. Ако са двама вече говорим за други пари. В случая говорим за едно начално или средно ниво на владеене, така че не виждам драма.

Примери много мога да давам - и в други среди е така. И аз преди 20-на години кълвях на каква да е заплата, но сега нещата са коренно различни.
[beer]
 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: bobotnik   
Дата:   02-02-14 13:43

tzl [smilie24] [smilie24] [smilie24]
 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: compur   
Дата:   02-02-14 14:15

интересно... а как може да се докаже "нивото на владеене"?
 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: Тед   
Дата:   02-02-14 14:30

Искам да ву разкажа действителна ситуация.
Приятел, работещ в Лос Андж. като софтуерист, след 8 г. се прибра @home.
Претендираше да работи за някого за не под 2000лв. заплата на месец. В Сф можеше да го наемат.

Реши сам да открие фирма за софтуери и да наеме хора.

Е, да като си от другата страна, работят на 600 лв.заплата,след като веднъж им ги намали от 1000лв.
Били по скайпове и сайтове и "не работели".

Аз го попитах дали би работил при тези условия като работник в собствената си фирма :) не ми оговори, но аз стрелях на месо с моя въпрос и на него му стана кофти.

Та от едната страна е едно, от другата - друго.
И ако човек има гладно семейство и за 20лв.ще работи, и аз няма да го обвиня за това....
В др.развита държава това не може да се случи и допусне.

В бг работника масово се третира като роб.При това мързелив.
 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: imitev   
Дата:   02-02-14 14:42

А работника смята шефа за робовладелец...

... при това мързелив [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Каквито работниците - такива и работодателите...

Каквото повикало - такова се обадило...
 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: Тед   
Дата:   02-02-14 15:14

imitev, това е частен случай от общия,а той е, че на територията на РБ хората помежду си се мразят, обиждат, завиждат, лицемерничат без капка уважение.
Единственото, което може да ги обедини е нещастието.
Всичко останало от ежедневието ги разделя.
Погледни и този Фото форум, нима не е умалена проекция на тази констатация:)?
 Re: Търсим фоторетушист / Photoshop
Автор: imitev   
Дата:   02-02-14 23:44


Безгранично си прав Тед... Безгранично си прав...

Преди 2 дни изринах зад блока място за 4 автомобила паркирани напречно на пътя на мястото на 2 паркирани успоредно (понеже мястото е малко)

За да има място къде аз да си спирам колата...

Никой не БУТНА лопата. Спряха си като пичове. Това беше и целта - да има едно място и за мен, а не да рина всяка вечер като малоумен.

Остана място да изринат още за 3 коли - никой не бутна с лопатата. На всички казах. НИКОЙ.

Мен не ме бърка риненето - по-лесно се чисти като е пресен снега. А всички чакат да изрине някой друг и снега се сплъстява и после си е обрало лайката. Което е глупаво - аз за 20 минути изринах всичкия сняг за 4 автомобила...

Такава ни е цялата работа - внимаваме да не се преебем при чистенето, при носенето, при работенето. Колкото ни плащат - толкова работим (че даже и по-малко). Що да платим повече ако може да платим по-малко (че даже да завлечем ако може човека)...
 

 Авторът е затворил собствената си тема.