Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Nikon D3300 с меню на български език
Автор: sohk   
Дата:   07-01-14 12:18

Според поста във Facebook на Nikon България ... D3300 вече е с меню на български език и освен ако не се заблуждавам май е първият DSLR с такова.
Гледам и компактните им фотоапаратчета са с меню на български ... явно Nikon вече официално се локализира за България.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3300 с меню на български език
Автор: quazimodo   
Дата:   07-01-14 15:48

Да, и Фотосинтезис го споменаха. Сега остава и другите производители да се засрамят[smilie5].

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3300 с меню на български език
Автор: prisonbreak   
Дата:   07-01-14 17:45

Малък ДСЛР [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3300 с меню на български език
Автор: estate   
Дата:   07-01-14 18:34

Олимпус и Фуджи отдавна имат модели с меню на български.Но евала че и нас откриха на картата.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3300 с меню на български език
Автор: oho2   
Дата:   28-01-14 12:31

[smile]



Публикацията е редактирана (28-01-14 13:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3300 с меню на български език
Автор: yakumo   
Дата:   28-01-14 13:06

Мнението ми е, че от 7 години насам, когато си купих за пръв път Nikon от България, до миналата година, когато последно си купувах нещо, всичко е било с упътвания на български.
С изключение на един случай, но там става дума за предназначена за Румъния стока, която се продава отскоро безгрижно и у нас с хартийки на румънски.

Иначе - да, като се има предвид смешния пазар тук, меню на български в какъвто и да е фотоапарат си е за отбелязване [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3300 с меню на български език
Автор: sohk   
Дата:   28-01-14 13:06

Аз до колкото знам те са си на български ...

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3300 с меню на български език
Автор: Frenchev   
Дата:   28-01-14 14:03

Сигурно е полезно за хора незнаещи английски, но аз откачам ако нещо без значение дали компютър, апарат, някаква програма или телевизор е на друг език различен от английски, въпреки, че не го знам толкова добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3300 с меню на български език
Автор: chrisnoch   
Дата:   28-01-14 15:18

Аз не само полудявам, но и нищо не разбирам! Направо откачам, ако трябва да свърша нещо по компютрите на майка ми или баща ми, защото операционните им системи са на български!
Мисля, че всеки трябва да знае добре поне един чужд език. Тези знания вече са необходимост. Не разбирам защо много млади хора не искат да се напънат малко, та поне да научат английски на средно ниво!

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3300 с меню на български език
Автор: stown   
Дата:   28-01-14 15:30

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3300 с меню на български език
Автор: sohk   
Дата:   28-01-14 17:26

Абе то и английски не знаят ... освен думички като bitch, fuck и подобни. Едно изречение не могат да вържат правилно и на български и на английски.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3300 с меню на български език
Автор: Pac   
Дата:   28-01-14 19:10

Аз също имам проблем с менюта на различен от английски език, но съм радостен от такива новини. Най-малкото това е някакво уважение към езика ни, а и определено има хора, за които ще е полезно. Евала на Никон!

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3300 с меню на български език
Автор: gh0st_messenger   
Дата:   28-01-14 21:45

В повечето случай превода е объркващ [smilie23] било на телефони било на операционни системи.. свикнал съм си на eng и това е. Стига сте се ограничавали с един език.. една жена.. една бира :D



Публикацията е редактирана (29-01-14 22:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3300 с меню на български език
Автор: analogsa   
Дата:   28-01-14 22:22

Меню на български на DSLR? Пълна безсмислица ми се струва. 21 век и някой да не знае английски?! Само би му било от полза да научи поне менютата и термините.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3300 с меню на български език
Автор: metodiev_martin   
Дата:   28-01-14 23:44

Брех че полиглоти се извъдихте, а половината участвате в патриотичните групи по фейсбук и се кичите с трибагреника по протестите.
Не виждам нищо лошо да направят и меню на македоски.
От друга страна не виждам какво толкова има за четене по менюто на апарата. Нали затова има упътвания към тях

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3300 с меню на български език
Автор: kioto   
Дата:   29-01-14 00:10

Хубаво е човек да знае чужди езици,а и полезно.
"Знанието е прозорец към света",само че ако не знаеш родният си език няма как да знаеш чужд!

И не всеки ходи с упътване в джоба![smilie21]

От търговска гледна точка за да имат повече продажби производителите на фотоапарати ще е хубаво да имат и българско меню.

Как мобилните телефони имат бг меню?

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3300 с меню на български език
Автор: stown   
Дата:   29-01-14 02:13

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3300 с меню на български език
Автор: chrisnoch   
Дата:   29-01-14 14:42

Не че трябва, но е полезно. Английският (за добро или лошо) се е наложил като най-популярния език за международно общуване - особено в "цивилизованата" част от света. По-лесен е за учене от испанския, а за китайския да не говорим!

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3300 с меню на български език
Автор: DeDomus   
Дата:   29-01-14 18:27

Автор: gh0st_messenger
Дата: 28-01-14 21:45

В повечето случай превода е объркващт било на телефони било на операционни системи.. свикнал сум си на eng и това е. Стига сте се ограничавали с един език.. една жена.. една бира :D



ОбъркващТ е, защото е правен от хора с грамотност като твоята. [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3300 с меню на български език
Автор: asahi   
Дата:   29-01-14 20:32

Сигурно е много смешно.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3300 с меню на български език
Автор: harp   
Дата:   29-01-14 20:54

Те пък едни мануали дават! Няколко листчета, от които не можеш да разбереш кое копче за какво е, ако не си имал поне две поколения цифрова техника преди това. За да не бъда голословен ще ви кажа, че ръководството за Nikon P330 на български, дошло с апарата е точно 40 стр. 145/100 мм вкл. предна и задна корица, докато изтегленото от мен в PDF формат на английски е 252 страници. Прави са хората, че като свикнеш на английския, после трудно ще включиш на български. Както са прави за неточните преводи. Наскоро купих климатик, на който в българския мануал бяха пропуснали да отбележат, че няма таймер и ако искаш да го пуснеш в определено време, трябва да отброиш колко часа остават дотогава. Десет климатика експлоатирам, за пръв път срещам такава икономия. Добре че чета инструкциите поне на три езика. Абе купете си една вафла, на всеки език написали каквото им скимне. Лично на мен хич не ми трябва българското меню.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3300 с меню на български език
Автор: HungryRabbitJumps   
Дата:   29-01-14 21:26

Криско, ти учил ли си испански? Или поне имал ли си досег?

Изказваш се тооолкова малоумно. Много по-лесен е за научаване, а и по-благозвучен!


Относно менюто на български, това ще е голям плюс, поздравления на Никонци! Доколкото знам, това тяло е енттри-левъл и целевата група е хора, които за първи път ще хващат дслр и българският ще е в голям плюс при ориентиране.

Честно казано, аз преди година си поръчах таблет. Китайски, ама първият ми досег с андроид. Макар и куча марка, предлагаше български. Доста ме улесни да му свикна.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3300 с меню на български език
Автор: ejel   
Дата:   29-01-14 21:54

Забавна тема[smilie5]

Хората с испански по традиция реагират бурно срещу английския в тоя форум[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3300 с меню на български език
Автор: Божидар58   
Дата:   29-01-14 22:07

Когато се прави превод на менюто на някаква техника, то преводът трябва да бъде направен от човек, който е започнат с техническите понятия. Даже, най-добре е да е боравил с такава техника. В противен случай се получават преводи, които са меко казани смешни, защото примерно една дума на английски има много значения на български и когато не е подбрано точното значение, то от превода няма особена полза....

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3300 с меню на български език
Автор: tweeg   
Дата:   30-01-14 08:54

На Никон Д5200 ръководството на български е над 250 страници.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »