Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Калибриране на DELL 2709w
Автор: MarinY   
Дата:   03-02-14 01:24

Фаника, програмата на Спайдера те води за ръчичка.
Избираш начално калибриране. Мониторът е на заводските настройки, работел поне половин час преди да започнеш. Първо мери осветлението на стаята и предлага, според него, на колко градуса да е цветът и колко лумените. Мери и ти дава екрани за ръчна настройка на RGB и яркоста до определена графика, пак мери разни неща и ... Готово.
В началото го проверявах на месец, после на три. Не съм забелязал промяна в параметрите на монитора. Сменят се само при различно ниво на амбиентната в помещението. Не съм го правил, но ако работиш в различни условия през денонощието, можеш да направиш няколко профила и да ги сменяш.
Мониторът си заслужава парите.

П.П. При принт на професионален принтер, резултатите са 100% покриване на цвета. Проблемът е да не се замисляш какво виждат всички останали, на мониторите си, които не са калибрирани. Трагедията е пълна. ;)



Публикацията е редактирана (03-02-14 03:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Калибриране на DELL 2709w
Автор: fanika   
Дата:   03-02-14 13:08

Благодаря за отговора MarinY. Аз имам опит с калибиране. Въпроса ми беше за конкретния монитор, защото в момента в амазон разпродават няколко бройки предишния модел на x-rite. А във форума четох, че не ставал, трябвало да е ПРО-то. Иначе и аз не мога да преценя колко често ще ми трябва, защото постоянно ми излиза съобщение, че трябва да правя профил всеки месец. Не ми се дават пари и за това, но ако всеки месец ще плащам на някой за услугата.......
А за коментарите на другите и мониторите ми е все тая, то е като с камерите - всеки си знае какво му харесва.

Отговори на това съобщение
 Re: Калибриране на DELL 2709w
Автор: asahi   
Дата:   03-02-14 18:33

Щом имаш опит с калибрирането трябва да си наясно защо излиза напомнянето за рекалибрация, откъде се активира/дезактивира и какъв физически смисъл има това.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »