Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Чужбина пътуване въпрос
Автор: Frenchev   
Дата:   26-01-14 01:44

Да уточня малко, до преди известно време (няколко месеца) при Wizzair минаваше почти всичко, но от тогава дори намалиха големината на ръчния багаж с който имаш право да летиш безплатно. Ако искаш нормален ръчен багаж плащаш допълнително.

Естествено зависи и от летището, персонала и прочие, но е факт, че Wizz много затегнаха положението и ако апарата е голям ДСЛР може да се наложи да плащаш допълнително - но не е задължително.

Отговори на това съобщение
 Re: Чужбина пътуване въпрос
Автор: burningice   
Дата:   26-01-14 08:18

easyget ce заядоха с чантичката ми на колана, където беше телефона и паспорта, та трябваше да я сваля и прибирам по джобовете, защото макар и малка се води допълнителна чанта. След този случай си взех фотографски елек с огромни джобове.

Отговори на това съобщение
 Re: Чужбина пътуване въпрос
Автор: zeromx   
Дата:   26-01-14 08:36

Значи 6 пъти съм патувал с wizz и ще ти кажа,че ако си с дсрл и чантата е по-голяма от такава за сапунерка ще ти го сметнат за ръчен багаж и няма да имаш право на втора чанта в самолета!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Чужбина пътуване въпрос
Автор: SameButDifferent   
Дата:   26-01-14 10:33

Аз също потвърждавам, че при полет с Wizzair се мери много стриктно. Всяка торбичка, която е извън ръчния багаж, трябва да се прибере в багажа и тогава се мери. Условията за багажа трябва да се прочетат задължително, за да няма изненади.


Отговори на това съобщение
 Re: Чужбина пътуване въпрос
Автор: don_kolev   
Дата:   26-01-14 10:59

upravitelbg.
Новите условия има за "кабинен" багаж на УИЗЕР, който от година някъде е разделен на малък42х32х25 и голям ръчен50х40х25. Големият салонен багаж се плаща (30 лв в една посока) нищо че го вкарваш в кабината на самолета. Малкият ръчен багаж е безплатен, но имаш право само на един малък ръчен багаж безплатно. Не подлежат на таксуване и покупки във фрий шоповете запечатано в найлонов плик-един, както и лични вещи като книга или лекарство в ръката например.

Това е - една малка чанта 42х32х25. Всичко друго би следвало да подлежи на таксуване. Апаратът си го носех на кръста в малка чантичка, но съм с НЕКС.

Дали ще ти направят проблем или не никой няма как да ти гарантира. Едно е сигурно ако някой реши да направи проблем тогава ще си платиш като за чекинг на място, който е много скъп.

Правилата УИЗ са много ясно написани какво може да внесеш безплатно и какво не. Летях декември за Италия. И на отиване и на връщане на никого не направиха проблем.


Отговори на това съобщение
 Re: Чужбина пътуване въпрос
Автор: donpeev   
Дата:   26-01-14 11:35

Еми хора, не стига че пътувате за 100лв отиване и връщане ами искате и телевизора да си вземете с вас. Един среден сак - това е ръчният багаж за УизЕър. За лятото е идеално. Виж за зимата е друга бира. Като ще мъкнете 5 обектива и тяло и хиляда други неща си заявете допълнителен багаж. Не превишавайте мерките и килограмите и няма да имате проблем. Всичко друго си е тарикатлък и на късмет.

Отговори на това съобщение
 Re: Чужбина пътуване въпрос
Автор: hose   
Дата:   26-01-14 12:05

donpeev - не е вече среден сак, горе някой написа новите правила и промени -

САЛОНЕН БАГАЖ

Wizz Air предлага два варианта за салонен багаж, но има стриктно правило за „един салонен багаж на пътник”.

Каква е разликата между видовете салонен багаж? – РАЗМЕРА!

1. Малък салонен багаж:
Ако салонният Ви багаж е с размери 42x32x25 см или по-малък, можете да го вземете на борда безплатно. Той трябва да се побира под седалката пред Вас.

2. Голям салонен багаж:
Ако Вашият салонен багаж е по-голям от размерите на малък салонен багаж, но не надвишава 56x45x25 см, можете да го вземете на борда срещу такса. Той трябва да се побира в горния багажник. Вие трябва да сте в състояние да го поставите в горния багажник без чужда помощ.

Ако го купувате на уебсайта, таксата за багаж се калкулира въз основа на продължителността на полета по разписание и на датата на полета Ви:



Такса Калкулация Нисък сезон Висок сезон
Голям салонен багаж По разписание полетът е по-малък от 2:40 часа.

На полет, на пътник 20 BGN 29 BGN
Голям салонен багаж По разписание полетът е 2:40 часа или повече. На полет, на пътник 25 BGN 40 BGN

С новата услуга на Wizz Air доплащане към голям салонен багаж , имате възможност да увеличите размера на багажа си дори след като сте платили за голям салонен багаж. В случай че не сте сигурни какъв размер багаж ще Ви трябва за следващото Ви пътуване, платете за голям салонен багаж, когато резервирате полета си, и ще можете да доплатите до чекиран багаж до три часа преди заминаването, в случай че ви трябва повече място. Тази възможност е достъпна за разликата в цената между голям салонен багаж и чекиран багаж.

Пътници, купили голям салонен багаж, могат да носят на борда музикален инструмент в калъф с дължина до 80 см. Другите размери на калъфа не бива да надвишават 45 х 25 см. Такива инструменти например са цигулка, виола, флейта, кларинет, тромпет, укулеле. За определяне на размера му музикалния инструмент трябва да се сложи в измервателя на Голям салонен багаж: ширината и дълбочината трябва да отговарят, а височината трябва да е приблизително 1.5 пъти по-малка от разрешената. Пътниците не бива да носят друг салонен багаж, освен малък музикален инструмент. Вече на борда, музикалния инструмент трябва да се сложи в горния багажник. Музикални инструменти, които не отговарят на горните размери, трябва да се превозват или като чекиран багаж в багажното отделение след плащането на съответната такса, или след предварително разрешение от Wizz Air чрез Телефонния център и плащането на допълнително място.

В допълнение, пътниците могат да носят изброените по-долу вещи:

горна дреха или одеяло
мобилен телефон
четиво за полета
за деца под двегодишна възраст: храна, нужна за времето на полета, сгъваема детска количка или портативно бебешко кошче
чифт патерици за пътници с ограничена подвижност
В случай, че размерът на салонния багаж надвишават горепосочените ограничения, багажът ще бъде транспортиран като регистриран багаж и такса за багаж ще бъде начислена.

Пътниците, които пренасят повече от една бройка салонен багаж, няма да бъдат допуснати да преминат проверката за сигурност и ще бъдат върнати на гишето за регистрация, за да опаковат повторно или за да се освободят от допълнителните бройки ръчен багаж.

Отговори на това съобщение
 Re: Чужбина пътуване въпрос
Автор: imitev   
Дата:   26-01-14 17:06


Плащате голям салонен багаж и напълвате фото техниката в калъф за цигулка и сте вие [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Чужбина пътуване въпрос
Автор: Rand   
Дата:   26-01-14 17:20

В какво се състои измекярството на Wizzair? Летял съм с тях няколко пъти и не съм имал никакви проблеми. От познати летели с тях също не съм чувал оплаквания, само по форумите чета подобни коментари.

Отговори на това съобщение
 Re: Чужбина пътуване въпрос
Автор: thumper   
Дата:   26-01-14 17:39

ОТ 1 януари 2014 г. трябва да имаш право на 2 безплатни "парчета" ръчен багаж. В Wizz Air обаче това още не е прието и си важат правилата, които са цитирали по-горе. В Wizz по принцип следят багажа и макар да съм минавал и с по-голям от допустимото багаж, същевременно и съм виждал луди скандали по тази тема между персонала на Wizz и пътници, които не искат да доплащат. По принцип не трябва да носиш нищо освен 1 торба/чанта/сак/раница. Щом искаш опитай с апарата на врата, но те съветвам да се вслушаш в препоръката, която са ти дали по-горе - остави си за всеки случай място за апарата в ръчния багаж.

Отговори на това съобщение
 Re: Чужбина пътуване въпрос
Автор: Митко   
Дата:   27-01-14 00:13

Дъщеря ми летя тези дни 2 пъти с уизеър. Малкия ръчен багаж е с размерите на добре натъпкана раница Wеnger, от Кауфланд ги даваха наскоро за 35лв. с точки, всеки от вас си е купил такава.

По джобовете на якето можеш да натъпчеш всичко останало, на врата ти не може да виси голямо фото, за сапунерка предполагам няма да има проблеми

Отговори на това съобщение
 Re: Чужбина пътуване въпрос
Автор: Rand   
Дата:   27-01-14 00:40

Аз съм ставал свидетел на летището в Дортумнд на караници за багажа. Една жена беше взела за ръчен багаж една раница и една дамска чанта, обаче от тия големите, т.е. с размери колкото раницата горе-долу. Когато взе да се кара с персонала ми идеше да и зашия един шамар. Не искам да бъда ксенофоб, но това у нас се нарича "цигански номера". Правилата са много добре описани на сайта на компанията. Ако някой не ги харесва може да ползва друга. Аз бих предпочел да ползвам нормална, а не нискотарифна компания. Но когато имам финансови ограничения, то е нормално и услугата насреща да е ограничена.

Отговори на това съобщение
 Re: Чужбина пътуване въпрос
Автор: sigmadelta   
Дата:   27-01-14 12:29

Пътувах от Лондон с България ЕР , направиха проблем не за теглото ( мерят общо целия багаж) а за броя ръчен багаж. Държаха ръчният багаж да е един брой !

Отговори на това съобщение
 Re: Чужбина пътуване въпрос
Автор: imitev   
Дата:   27-01-14 16:36


Всичките са измекяри, за съжаление това е резултат от поведението на пътниците...

Отговори на това съобщение
 Re: Чужбина пътуване въпрос
Автор: neuromancer   
Дата:   27-01-14 17:48

не са педантични, просто те от това печелят - допълнителните такси.
а по принцип, може и да мине, ама ако се заядат, ще си платиш, или ще трябва да му намериш място в раницата (а ако в раницата е имало място, най-добре фотото да си седи там отначало)

Отговори на това съобщение
 Re: Чужбина пътуване въпрос
Автор: krist   
Дата:   27-01-14 18:39

Ноември летях до Рим с Уиз, бях помъкнал доста фототехника - две тела (С5 и Д600), четири обектива, филтри, батерии, зарядни и т.н. Всичко обаче добре натъпкано в една чанта Луопро Нова 200 AW, която се вместваше в размерите им, та не ми правиха проблем, не са мерили колко тежи, но един италианец го караха да плаща тук на нашето летище в посока Рим. Статива го бях разглобил и само краката в чекирания багаж, а всичко останало във фоточантата в ръчния, та да се откажат да го крадат. А, през 2007-ма на Чампино, не помня с Уиз или Майеър жената като ми беше наслагала от Италия 10 кила над позволения чекиран багаж, какво ровене и изхвърляне, каква цигания падна[smilie8] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »