Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Canon 60D vs Canon 5D
Автор: kvakioh   
Дата:   26-01-14 13:15

Да, но имаше странна намеса с някакъв обектив...който изобщо май не присъства в схемата на авторите на темата. Пък и директни обиди от новак.
Сега конкретно. Направих една малка статистика и се оказа, че поне 11 човека още снимат с 5Д професионално ( поне 4 казаха, че телата им са над 250000 шракания), само 1 с 60Д, като има нещо да се снима или за кеф...
Разни митчета за затвори, огледала, стари неща, че бил за студио 5д-то...Непрекъснато ме питат дали мога да намеря 3-4 тела 5Д и 5д марк2 евтино, грипове, за да има батерии в повече за 85/1.2 . Еми, няма толкова. Или са рядкост. Пък тоз 60Д, да, по-нов, страхотен...под път и над път. Един с 60Да пък не знаеше,че можело да се снима с апарата астро...
Комбинацията от 5Д с 24-105 все още е доста актуална, върши работа, и действа. С този 50/1.8 не знам точно как е, но ще си я върши още дълго време. Ако е 5д-то на малко кадри имам вредвид. Пък и не е чак толкова пари- 800-900лв. За работа е ОК.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D vs Canon 5D
Автор: duckess   
Дата:   26-01-14 20:36

Благодаря на всички за компетентните мнения! В крайна сметка се спрях на Canon 5D :)

Поздрави![beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D vs Canon 5D
Автор: chrisnoch   
Дата:   26-01-14 21:23

Нищо странно няма. Дискусията пое в друга посока, пък и "авторът" на темата напоследък не проявява никакъв интерес към нея. Освен това, къде пише, че трябва абсолютно стриктно да се придържаме към заглавието? Аман от буквалисти и пуристи!
Сега конкретно. Статистики, включващи 11 души, са (меко казано!) смешни, а разликата между 5D и 5D MII е съществена, както и цената втора ръка.
5D е тяло от 2005-та с няма и 13 МП резолюция, архаична АФ система, безнадеждно остарял процесор, 12-битов запис в RAW, 35-зонова експонометрия и неизползваемо ISO 3200. Освен това няма куп "благинки", които отдавна са стандартни дори и в по-ниските класове - Live View, Video Mode и т.н. Да се говори, че 5D е актуално тяло, е все едно да се каже, че 80-годишният ми дядо е атлет! Хайде холан! Има все още доста 5D тела, които вършат някаква работа - само толкова!

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D vs Canon 5D
Автор: borkond   
Дата:   26-01-14 22:16

Отговорът е много прост: Ако ще снимаш предимно в студио и с контролирана светлина - 5Д, ако пък ще снимаш навън и при лошо осветление - 60Д, при по-високите версеии на 5д мисля, че е напълно ясно!

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D vs Canon 5D
Автор: Mirch3v   
Дата:   26-01-14 23:56

borkond защо смяташ, че 60D e по-добро от 5D на по-лоша светлина. На запад хората масово снимат с това тяло сватби където осветлението не е от най-добрите ...

Lower noise at high ISO
1.368 ISO vs 813 ISO

The 5D has a slight edge (0,8 f-stops) in low noise, high ISO performance.



Публикацията е редактирана (27-01-14 00:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D vs Canon 5D
Автор: Rand   
Дата:   27-01-14 00:28

Едва ли на запЪд хората снимат масово сватби с първото 5D.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D vs Canon 5D
Автор: Mirch3v   
Дата:   27-01-14 00:31

Rand със сигурност е доста по-използвано от 60D.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D vs Canon 5D
Автор: Rand   
Дата:   27-01-14 00:43

А дали е по-често използвано от 5D3 на запад?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D vs Canon 5D
Автор: Mirch3v   
Дата:   27-01-14 00:44

Rand не се прави на умен автора на темата си избра апарат. Всеки си има мнение.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D vs Canon 5D
Автор: Rand   
Дата:   27-01-14 01:50

Ти реши да намесиш сватбената фотография. Авторът на темата така както задава въпроса може и да няма значение дали ще снима с 60D или 5D.
Все пак за модна фотография аз бих избрал 5D и 85 1.8.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D vs Canon 5D
Автор: Mirch3v   
Дата:   27-01-14 10:07

Намесих я заради осветлението на този вид събития не за друго.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D vs Canon 5D
Автор: sauron69   
Дата:   27-01-14 11:21

Авторката като гледам е избягала от темата си, виждайки какви размисли и страсти са се разгърнали. Какно винаги [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D vs Canon 5D
Автор: kvakioh   
Дата:   27-01-14 11:54

Аз лично се радвам, че има доста хора, които продължават да дълбаят и да натискат на една и съща миниплатформичка, че не е както те мислят. Точно затова съм ги оставил да си продължават в своите мътни, кални водички...Както и редовната проверка на правописа, което предполага точно пуризъм и буквализъм...или най-ясно циклофренизъм. [smilie18]
Иначе, да, колкото по-ново, толкова по-добре. Това е и правилния подход, който води. Иначе, статистиката ми, колкото и смешна да е, поне е реална, с проведени разговори лично и ясно, а не това, че ей, нямало ИСО достатъчно или Live View...Toва просто никой професионалист не го и мисли дори, нещата са по-дълбоки от елементарни, сухи факти. Най-вече са до това, какво може да се върши с техниката, а не видиш ли че някой си апарат му била по-черна пластмасата...Напразни напъни за диалог, който е монолог в темите. Което си е чист буквализъм, сухи данни, голям опит, но напразно...[smilie23]
Аналог правя със "спецовете" по автомобилите, които се впечатляват от най-новите коли, но дори наживо не са виждали такива...Камо ли да изпробват колко реално харчат, дали седалките са удобни за високи хора, дали багажника побира 2 трупа и сак...
Като за последно, да отричам се от думите си, и променям мнението си за 60Д. Това е апарата за автора на темата. Данните показват, че е по-добрия апарат. С радиото не трябва да се спори.



Публикацията е редактирана (27-01-14 12:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D vs Canon 5D
Автор: aldygreen   
Дата:   27-01-14 13:19

Кой твърдеше, че 5D нямало ISO? Използваемото му е по-добро от това на 60D, поне според DxO:


http://imageshack.com/a/img842/9641/x7vv.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D vs Canon 5D
Автор: localhost   
Дата:   27-01-14 13:32

мммммм DxO. Чакай да взема пуканките ...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D vs Canon 5D
Автор: kvakioh   
Дата:   27-01-14 13:58

Важното е да се изкарат каталожните данни. Практиката- после, след години.
Благодаря много на aldygreen, че има подкрепа.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D vs Canon 5D
Автор: Mogila   
Дата:   27-01-14 14:16

60Д е едно много добро допълнение към 5Д.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D vs Canon 5D
Автор: chrisnoch   
Дата:   28-01-14 03:18

kvakioh,
Ти пък кога стана доктор по медицина?
Чудиш се защо питам? Защото циклофренията е болестно състояние, което ти имаш претенции да диагностицираш - при това от разстояние! Ако можеше да се видиш отстрани, щеше да разбереш колко си смешен в напразните си опити да напишеш нещо смислено, че и грамотно! Апропо, правописът няма нищо общо нито с буквализма, нито с пуризма.
Усилията ти да стъкмиш някаква "статистика" с помощта на 11 души от някакво холандско село предизвикват умиление, но са лишени от всякаква практическа полза. На всичко отгоре прилагаш и "двоен аршин": аплодираш клакьора си aldygreen за "сухите факти", цитирани от сайта на DxO, а мен ме плюеш за това, че съм си позволил да спомена за липсата на Live View при Canon 5D. Пука ми на жилетката за твоето мнение, но би трябвало да си по-последователен, ако искаш написаното от теб да тежи на мястото си!

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D vs Canon 5D
Автор: kvakioh   
Дата:   28-01-14 09:12

Дедко, ти се подбъзикваш от мнооого дълго време с хората тук, яко те бяха забравили, пък ти се пениш пак тука...На никой не му дреме пък за твоите шегички и напъни за показване на знания.
Професионалистите не са от холандското село, ами са 3-ма в БГ, двама от Холандия, останалите от Англия...
Пък ти показаха, че има достатъчно добро ISO 5д-то. И аз можеше да го направя, мога да чета разни картинки и цифрички. Но предпочитам практиката в някои случаи. И пак избяга: "Да, ама няма Liveview"...Визьора си върши работата и е достатъчен. Вижда се как се плъзгаш и се моткаш посред нощите, да не останеш назад.
ЗА докторат, да, доктор съм, за циклофренизъма може и психология да е достатъчна. И мозъци гледам, и доста красиви неща- апарати, техника, тествам, виждам, а не стоя по нощите да дебна кой какво е написал да се хващам за думички.
С това отново те игнорирам, каквото и да пишеш, за твойто хилаво его си е...И не тежа 100 кила, да имам нещо в повече. Мненията ми са базирани на опита, не на седене пред компютъра само.
Пускаш си Sade- Smooth operator и си свиркаш...пък нека да няма LiveView, нали няма да го ползваш ти.



Публикацията е редактирана (28-01-14 14:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D vs Canon 5D
Автор: vency59   
Дата:   28-01-14 14:47

Защо ли 60 d , е едно от най-продаваните тела на...?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D vs Canon 5D
Автор: chrisnoch   
Дата:   28-01-14 17:21

kvakioh,
Снимай си кристалните структури и бъди щастлив! Недей да коментираш 100-те ми кила (които са си много добре за ръста и годините ми!), ако не искаш да се стоварят върху хилавите ти раменца! Кога се "моткам" пред компътъра не е твоя работа, а още по-малко - часът, в който си лягам!
Високото ти самомнение е смехотворно, така че престани да го натрапваш! Колкото до нефелните ти аргументи - те са хлъзгави като змиорка, лишени са от систематичност и логика и не ти правят чест, особено ако наистина си доктор по нещо-си!
Прословутият ти опит във фотографията също е някакъв мит, които неубедително поддържаш жив, но по никакъв начин не доказваш! Хайде спри да се пъчиш с него, че си заприличал на клоун!
Аман от напористи неграмотници!
"Врагът на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D vs Canon 5D
Автор: tyunkata   
Дата:   28-01-14 17:30

Аз да ви кажа практически как стоят нещата. До 1600 ИСО 5d отнася 60Д. 3200 на 5д е неизползваемо освен за WEB в малък размер и добра обработка. 60Д е по-добре на 3200 вече. Дай си сметка колко често ще снимаш на 1600 ИСо и нагоре. То и най-високите стойности на ISO-то реално не знам някой да ги ползва, освен колкото да регистрираш изображение при нужда.

60Д пък има по-бърз фокус, видео, лайв вю, и дриги нови изгъзици. Батерията издържа много кадри на едно зареждане. То ФФ си хабят по-принцип повече ток с аналогичн модел кроп тяло със същата батерия.


Нормално, те са просто различен клас тела за ралични нужди.

Нещата опират до следното според мен:

1) Какви стъкла имаш.
2) Знаеш и си разбрал (на практика) разликата на ФФ и кроп тяло за да прецениш за какво ти трябва.



Публикацията е редактирана (28-01-14 17:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D vs Canon 5D
Автор: kvakioh   
Дата:   28-01-14 17:32

Хриска, видя се преди малко в една тема, че май не си на толкова годинки, колкото се изкара. Защото ако казваш, че си бараш на тати и мама компютрите с БГ Уиндоусите и си над 45 години, представям си на колко са те... Чиста проба измама, което доказва и изключително ниската полезност на твоята особа тук. По-добре да сме практици, отколкото сухи теоретици, показващи знания назаем.
Харесват ми хората с използването на чужди мисли, oще повече любителски четения на велики автори и цитати от тях...Отново показност за минимално собствено мнение. Бонбонче пред компютърче. Пък и заплахи директно за физическа саморазправа (май това е в разрез с правилата на форума!), със кила и тежести. Клякам с твоите килца редовно, не стоя толкова пред компютрите за сухи данни. Почти всеки ден се виждам, чувам и обсъждам с десетки хора снимането с Канони и Никони, професионално или любителски. A и много ясно съм го изявявал, ако си толкова последователен и гледаш кой какво пише, че във Ффорум не мога и не търся велика творческа изява или някакво признание за талант или връхпознания във фотографията. Тук споделям и намирам истински и лични познания и техники, които с голи графики, цифрови данни никой не може да ги покаже.
Забавлявам се истински с теб, дано не ни обвинят, че нещо сме в комбина...Но пък ти винаги омазваш темите с безсилие или безумна критика към който дойде, никой друг не е виновен.
Жив и здрав и да сънуваш LiveView апаратчета!



Публикацията е редактирана (28-01-14 17:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D vs Canon 5D
Автор: kvakioh   
Дата:   28-01-14 17:39

tyunkata, ще те налази тролчето, че не се изказваш научно. Това "пластична картинка" яростно, бясно и с удари по клавиатурата е "заповядал", че НЕ може да се използва тук. Трябва САМО в графичен или строго научен и без нито една правописна грешка стил да се говори.
Отново благодаря, че имаше истински практическо изказване в темата.



Публикацията е редактирана (28-01-14 17:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 60D vs Canon 5D
Автор: tyunkata   
Дата:   28-01-14 17:48

Извинявам се за научната обосновка. Поправено е. Мислех да помогна малко с каквото знам. Но оставам нещата на професорите и на тези, които са внимавали и в часовете по български език.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »