Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Въпрос относно фото техника за видео
Автор: metodiev_martin   
Дата:   14-04-14 20:54

Mitko_Popov_PROroKA
[smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]
Какви са тия ботове бе [smilie18] [smilie18] [smilie18]
Конкретно по темата:
С 550д и 60д имам стотици снимачни часове. Дори и с МЛ няма никакъв проблем за матрицата!
Относно аргументацията на chrisnoch , в извадените от контекста предимства, тя е наистина е железна:

- Ако някоя компания знае как се "прави" видео, то това е Сони. Те са безспорният лидер във видеото в световен мащаб - не само като технологично ниво, но и като продажби.
- Сони А57 е камера, която работи единствено в т.нар. "Live View" режим. Видео режимът е естествено продължение на фотографските възможности на камерата, а не е "съшит с бели конци", както е при бюджетните DSLR-и на други компании.
- Сони А57 има P/A/S/M режими за видео, които предлагат разширен контрол върху параметрите.


Като пропуснем първата аргументация, обясни, какво ще рече единствено в <<т.нар. "Live View" режим>> и какъв е точно разширеният контрол за видео в режимите P/A/S/M, които 600д няма?

За фазовия фокус си прав, но не забравяй че все пак въпросният модел е 2 години по-нов от А57
по удачно би било да се сравняват а57 и еос 650д
Като недостатък на А57 е ограничението от 2гб на клип, което при каноните е 4, дори без ползването на МЛ

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно фото техника за видео
Автор: simbon4o   
Дата:   14-04-14 20:57

SLT за видео не харесвам понеже има повече шум от некс. АФ за видео... ползват го аматьорите [smilie5]
Един некс ще свърши по-добра работа, но трябва да е поне 5 и нещо модел.
Отделно, че канона с меджик лантерна ще изкара много по-добро видео от кое да е сони!

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно фото техника за видео
Автор: chrisnoch   
Дата:   15-04-14 18:40

metodiev_martin,
Честно казано, не съм се задълбочавал в изследване на видео възможностите на Canon 600D и 650D - за мен невъзможността да използвам визьора във видео режим е непродолим недостатък, който обезсмисля всякакви други качества! Доколкото знам, 600D и 650D нямат видорежими с приоритет на бленда и/или скорост - за разлика от Sony A57.
Наистина Sony A57 "цепи" видеото на файлове по 2 ГБ. Това какъв проблем е, след като го прави "в движение" без загуба на кадри, а в монтажния софуер всички парчета се виждат като един клип? Ограничението от 29 мин. 59 сек. е едно и също за всички фотоапарати, които се продават в Европа и то е наложено от митническите правила на ЕС, а не от възможностите на телата.
Наистина Canon 600D излезе 1 година преди Sony A57. Видео възможностите на актуалните наследници (650D и 700D) не са ъпгрейднати съществено.
Не ми се иска да се задълбочавам повече в подробности. Факт е, че Канон не произвждат нито една професионална видеокамера - в този сегмент "на власт" са Сони и Панасоник и това едва ли е случайно. Канонските камери за дигитално кино (С 100/300/500) нещо не успяват да се наложат и продажбите вървят зле.

simbon4o,
Много те моля да не пишеш мнения в теми за видео. Нямаш опит - за какъв дявол се "буташ между шамарите"???
Въпросните SLT камери шумят с 1/3 F-stop повече, голям праз! За сметка на това имат куп други предимства.
Както вече съм писал, ML ("вълшебният фенер") е нож с две остриета. По няколко причини:
- Съмнявам се в стабилността на всеки хакерски софтуер - особено когато става въпрос за видео.
- По-високият битрейт НЕ означава автоматично по-високо качество на видеото.
- Високият битрейт в повечето случаи е изключително непрактичен - дори и за професионални цели.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно фото техника за видео
Автор: ivanblg   
Дата:   15-04-14 19:42

Ако смятате да правите видео кадри над 29 мин. 59 сек. -че дори и по къси....защо не си купите охранителна камера.Отдавна снимам видео и мога да кажа,че кадри с такава дължина обикновено,нямат никакъв художествен замисъл.Ако камерата е към някой СОТ....да.За много дълги кадри при ДСЛР-ите знам,че загрява матрицата и "шуми Марица".Снимам с NEX VG20-добра машина за цената си.Имал съм достъп до а57-струва си да я имаш за видео...



Публикацията е редактирана (15-04-14 19:44)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »