Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: D80 живот на затвора? Измама, макар и неволна от базара?!
Автор: photoninja   
Дата:   20-01-14 15:04

[smilie5]
Камерата се оказа трета ръка и реално не знам как човека, преди продавача, който ми я продаде я е ползвал. Дано не е бил спортен журналист в столичен всекидневник :)
Както и да е, ще разчитам на късмета си. Днес човека ми се обади, за да ми съобщи, че ме е компенсирал с 50лв, пратени по ЕКОНТ-а. Много тъпо ми стана, защото все едно исках да го изкрънкам за тези пари, а реално ми се искаше въобще да не бяхме стигали до този момент. Честен съм, като казвам, че и за момент не се усъмних в човека, а по-скоро бях малко подразнен, че не беше проверил истинския брой кадри и беше публикувал обявата с невярно съдържание, по невнимание, а самия той беше станал жертва на измама! По ирония или не - човека не е българин, но не ме учудва, че реагира така и съм му благодарен за разбирането и съдействието! Човека искрено се беше зарадвал, че някой ще използва техниката по предназначение, защото той самия не я е ползвал от година. Аз от своя страна поех ангажимент да му помогна с друго. Всичко е добре, когато свършва добре!

Благодаря за всички отзовали се! [thankyou] jerryes [beer]

Ако някой все пак иска да види какви са резултатите, може информативно да види този линк



Публикацията е редактирана (20-01-14 15:08)

Отговори на това съобщение
 Re: D80 живот на затвора? Измама, макар и неволна от базара?!
Автор: rx   
Дата:   20-01-14 15:08

Днес май някой хора са в мензис. Не знаех, че и мъжете ги хваща. Зададох въпрос, на който chrisnoch отговори, за което му благодаря.



Публикацията е редактирана (21-01-14 18:28)

Отговори на това съобщение
 Re: D80 живот на затвора? Измама, макар и неволна от базара?!
Автор: benchy   
Дата:   21-01-14 17:54

Все пак наистина е малко странно D80 на толкова кадри да изглежда като ново. Имал съм и D80 и D90. При любителско снимане и съответното пазене и треперене над техниката гумите им почваха да се отлепят след около 10-15000 кадъра. Освен да е бил студиен апарат, на статив, с дистанционен спусък?

Отговори на това съобщение
 Re: D80 живот на затвора? Измама, макар и неволна от базара?!
Автор: nsirakov   
Дата:   21-01-14 19:09

вярното 350Д е на повече от 130к кадъра и пуца без проблеми,а

Отговори на това съобщение
 Re: D80 живот на затвора? Измама, макар и неволна от базара?!
Автор: dampkring   
Дата:   21-01-14 19:11

Ако това ще те успокои, моя D80 го имам от 2006-та година, в момента е на повече от 150 000 кадъра и още работи. [smilie3]



Публикацията е редактирана (21-01-14 19:18)

Отговори на това съобщение
 Re: D80 живот на затвора? Измама, макар и неволна от базара?!
Автор: burningice   
Дата:   21-01-14 20:12

D80 ми е на почти 40к кадъра и гумите не са се отлепили.

Отговори на това съобщение
 Re: D80 живот на затвора? Измама, макар и неволна от базара?!
Автор: ivjordan   
Дата:   21-01-14 21:03

Д90 на около 20К - гумите са като нови. Е, одрах го отдолу на един камък, който ползвах като статив, но гумите не са мръднали.

Отговори на това съобщение
 Re: D80 живот на затвора? Измама, макар и неволна от базара?!
Автор: Стоев   
Дата:   21-01-14 21:37

Автор: nsirakov
Дата: 21-01-14 19:09

вярното 350Д е на повече от 130к кадъра и пуца без проблеми,а

Като го запродаваш, спомени го в обявата... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: D80 живот на затвора? Измама, макар и неволна от базара?!
Автор: Gam3Ra   
Дата:   21-01-14 21:58

Моето 350D не знам на колко кадъра е, има ли начин да се провери ориентировъчно? Втори собственик съм, работи на пушка и визуално е запазен, на пророчески гадания ли е положението...

Отговори на това съобщение
 Re: D80 живот на затвора? Измама, макар и неволна от базара?!
Автор: nsirakov   
Дата:   21-01-14 22:45

Стоев, той е толкова излъскан от употреба, че няма кой да го купи ако го гледат козметично :) подарил съм го на малкия и си щрака на воля

Отговори на това съобщение
 Re: D80 живот на затвора? Измама, макар и неволна от базара?!
Автор: sidthesloth   
Дата:   21-01-14 23:40

Абе,
Няма ли кой да я заключи тая тема? Дори и само заради безумното заглавие...

НЯМА такова животно като несъзнателна/ неволна измама; измама има само когато е налице ДОКАЗАНО възбуждане или поддържане на заблуждение (по смисъла на чл. 209 от НК), с цел набавяне на облага!!!

Не целя да поучавам автора на темата как да борави с книжовния български език и кои грешки да не допуска, макар много да ми се иска. Грозното заглавие боде очите и оставя лош привкус при всяко преглеждане на актуалните теми във форума!


Отговори на това съобщение
 Re: D80 живот на затвора? Измама, макар и неволна от базара?!
Автор: ivjordan   
Дата:   21-01-14 23:43

Е, много юридически го даде, колега.
Прав си принципно, но пък, от друга страна, белким некой се светне да си проверява кадрите, не е трудно, нопък е полезно.

Отговори на това съобщение
 Re: D80 живот на затвора? Измама, макар и неволна от базара?!
Автор: Стоев   
Дата:   22-01-14 00:01

Ники, наш общ познат си хвърли преди години апарата на седмична сБирка от раницата на земята, без да иска - неотдавна го беше пуснал за продажба и докато се наканя да го го взема за тънката сума, дето искаше - изчезна обявата а и аз си продадох последният бял...
Не се сещам за обяви в Базара, че техниката е използвана "екстремно" и е претърпяла куп удари, измокряния и т.н., "ама видиш ли - нищо и няма" - напротив, всеки си хвали кравата и показва положителните неща, по-честният споменава и видимите, а останалото остава за радост на Купувача, сам да си го открие..
Ако купуваш тяло от система, с която не си работил - препоръчително е да отидеш с човек, дето познава тялото, за да се видят скрити дефекти, чието отстраняване обикновено не е евтино...
Ремонтите при сапунерките пък може да отидат на 30-50% от стойността им..[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: D80 живот на затвора? Измама, макар и неволна от базара?!
Автор: BAT   
Дата:   22-01-14 00:06

Ако това ще те успокои, оня сайт дето го цитираш е пълен смях.
Гледай какво пишат примерно за някакво Сони [smilie18]

Average number of actuations after which shutter is still alive: 782,758.4
Average number of actuations after which shutter died: 2,547,085.7[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: D80 живот на затвора? Измама, макар и неволна от базара?!
Автор: dampkring   
Дата:   22-01-14 00:21

https://lh6.googleusercontent.com/Sdwd5sDZurIG38oikjFB8reabpWcBLTRWuoJc8wlm4k8Nx4f4CIw7RQa0aD-MD9PRA...



Отговори на това съобщение
 Re: D80 живот на затвора? Измама, макар и неволна от базара?!
Автор: Marconi   
Дата:   22-01-14 01:27

Ремонтите при сапунерките пък може да отидат на 30-50% от стойността им..[smilie21]


Мойта сапунерка я удавих в кило Жубровка и в Зентекс уж нещо я закрепиха да работи (с/у 80 лева), ама някъде из Азия крайно, категорично и ненадейно умря...та в оторизирания сервиз на Канон в Бангкок, ми поискаха за ремонт точно с $5 долара по-малко от цената и като чисто нова [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: D80 живот на затвора? Измама, макар и неволна от базара?!
Автор: pstoev   
Дата:   22-01-14 01:39

Номерацията на кадрите не отговаря на тези на затвора!
Колкото и да е странно двете неща не са свързани!!
30 хил кадъра за това тяло изобщо не са много, ще изкара най-малко два пъти повече! Изобщо не се дерзай за това [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: D80 живот на затвора? Измама, макар и неволна от базара?!
Автор: hotsnail   
Дата:   22-01-14 02:14

Автор: benchy написа:

> Все пак наистина е малко странно D80
> на толкова кадри да изглежда като
> ново. Имал съм и D80 и D90. При
> любителско снимане и съответното
> пазене и треперене над техниката
> гумите им почваха да се отлепят
> след около 10-15000 кадъра. Освен да е
> бил студиен апарат, на статив, с
> дистанционен спусък?

Не е странно

По-скоро при теб може да има здравен проблем или по-скоро индикация за такъв. Ръцете ти се потят бая и то с доста висока киселинност.

Аз бих спрял кафето и цигарите на твое място и бих си мазал ръцете с бебешки крем с много цинк.

Може би и стреса ти идва много.

Отговори на това съобщение
 Re: D80 живот на затвора? Измама, макар и неволна от базара?!
Автор: photoninja   
Дата:   22-01-14 13:19

Happy Ending Story [smilie24] [smile] [cool]

Всичко приключи добре и съм доволен от развитието на ситуацията. Въпреки, че много хора ме помислиха за наивник и смятаха, че злонамерено съм подведен с некоректна обява, аз продължавам да вярвам на хората и се радвам, че попаднах на коректен продавач, който корегира грешката си. Получих 50лв., въпреки, че бях поискал за компенсация 30лв.
Тялото е наистина много запазено, да не кажа голяма приказка, но няма никакви следи (или поне аз не откривам такива) от употреба. Спусъка работи перфе, няма разлепени гуми, дисплея е с протектор, дори долната страна няма надраскване или следи. Дано ни слуша дълго време и сме попаднали на читава бройка, както казвате [smilie24]

sidthesloth приемам забележката ти, ако имаш идея как да сменя заглавието на темата, давай! Не възнамерявам лично аз да я затварям, мисля, че в нея се обсъдиха доста важни неща и хората реагираха искрено със съвети и мнения. Който не желае или няма какво да каже в нея - да не пише [smilie3] Аз съм благодарен на всички отзовали се! [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: D80 живот на затвора? Измама, макар и неволна от базара?!
Автор: benchy   
Дата:   22-01-14 13:38

hotsnail

Мерси за съветите [smilie5] [smilie24]! Вярно е, потя се малко повечко, но пък и проблема на Никон с гумите си е факт, не съм единствен.

Нинджата да не се притеснява и да си снима на воля. Това е техника все пак. Всичко е въпрос на бройка.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »