Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: D80 живот на затвора? Измама, макар и неволна от базара?!
Автор: io_bs   
Дата:   19-01-14 13:42

При Никон обаче всички програми показват едно и също [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: D80 живот на затвора? Измама, макар и неволна от базара?!
Автор: Marconi   
Дата:   19-01-14 15:00

долу Никон [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: D80 живот на затвора? Измама, макар и неволна от базара?!
Автор: photoninja   
Дата:   19-01-14 15:54

Първо искам да благодаря на всички, които се включиха в темата и на лично. Оказахте ми изключителна подкрепа! Аз поех вината си и по-рано, в случая имам и аз самия такава. Понеже съм коректен човек и държа на подобни взаимоотношения не съм и предполагал, че ще се стигне до тук, а аз ще трябва да се чувствам виновен, защото не съм крайно мнителен и не поставям под съмнение хорските взаимоотношения и дадената дума! Примера на Бони е удачен и показателен, че има и добри хора, сред които не всичко е печалбарство и мошенничество. Сравнението с покупката на автомобили обаче не е на място по простата причина, че аз не съм казал, че ако утре техниката се развали ще съм недоволен от покупката. Става въпрос за съвсем друго нещо, а именно, че броя кадри не е описан коректно по невнимание или незнание как да се провери. Иначе казано ако знаех, че е на толкова кадри въобще нямаше да закупя това тяло, без значение цената и бих рискувал да взема тяло на малко кадри, а ако се развали на 10 хил например - риска си е мой, а аз няма да се чувствам излъган!

Относно това: Та утре-вдругиден и аз можех да "излъжа"...
- Не, нямаше да излъжеш, разликата от 1к не е фатална и не е 6 пъти по-голяма от обявената [smilie3]

В крайна сметка с човека се разбрахме, предложи ми не 30, а 50лв компенсация и понеже не искам да съм алчен печалбар или нещо подобно, му писах, че 30лв. е ОК. С което върна доверието ми у хората, макар, че и за момент не си помислих, че ме е ме е измамил умишлено! Очаквам обезщетението скоро и не се съмнявам, че ще го получа. Човека е точен и коректен!

Отговори на това съобщение
 Re: D80 живот на затвора? Измама, макар и неволна от базара?!
Автор: Marconi   
Дата:   19-01-14 15:56

обичам хепи ендите [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: D80 живот на затвора? Измама, макар и неволна от базара?!
Автор: mmjm   
Дата:   19-01-14 16:04

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: D80 живот на затвора? Измама, макар и неволна от базара?!
Автор: stoyanivanov   
Дата:   19-01-14 17:54

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: D80 живот на затвора? Измама, макар и неволна от базара?!
Автор: jerryes   
Дата:   19-01-14 18:12

и сега викаш ако тялото се прецака нещо след 1000 кадъра, даваш 30 лв на приятелката и всичко е ОК?

Отговори на това съобщение
 Re: D80 живот на затвора? Измама, макар и неволна от базара?!
Автор: mmjm   
Дата:   19-01-14 18:14

Ти какво предлагаш?

Отговори на това съобщение
 Re: D80 живот на затвора? Измама, макар и неволна от базара?!
Автор: jerryes   
Дата:   19-01-14 18:56

mmjm, не се заяждам ама ми стана интересно как пича първо вика, че бил Никона за подарък и както се оказва в последствие на повече кадри от колкото е , ако се прецакал нещо, щяло да стане много тъпо. Това че изкрънка 30 кинта дискаунт, с нищо не променя вероятността тялото пак да даде фира и да стане тъпо.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: D80 живот на затвора? Измама, макар и неволна от базара?!
Автор: mmjm   
Дата:   19-01-14 19:16

След като е намерил решение на проблема, мога само да му пожелая със здраве да ползват камерата и той и приятелката му. Обезщетението е въпрос на принципи, нито ще намали, нито ще увеличи шансовете дадена техника да даде фира. При внимателно ползване не би трябвало да го изостави скоро.
Фотонинджа, вярата в хората не е недостатък. Късмет и само хубави снимки.[beer] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: D80 живот на затвора? Измама, макар и неволна от базара?!
Автор: lion4e   
Дата:   19-01-14 19:19

Автор: jerryes Явно си фен на научно фантастичните филми с голям елемент на изненада от страна на техниката към ползвателите й, особено ако са в космоса [smilie18]

Хората са се разбрали, и са ОК, защо все някой има който се вре, мрънка, гадае, предполага, хвърля боб и гледа на кости от умрели мишки и предвижда бъдещи развития и евентуални реакции на хората в неговата развихрена фантазия...[smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: D80 живот на затвора? Измама, макар и неволна от базара?!
Автор: axtom   
Дата:   19-01-14 19:43

Тъй като обявеното в обявата не отговаря на истината, върнете апарата незабавно за да си спестите смяна на затвора. Ако добавите тази сума към вече заплатената , предполагам ,че половинката ще остане още по-доволна.

Какво знаел или не продавача не е Ваш проблем...



Публикацията е редактирана (19-01-14 19:52)

Отговори на това съобщение
 Re: D80 живот на затвора? Измама, макар и неволна от базара?!
Автор: mmjm   
Дата:   19-01-14 19:50

Махни едната нула, никой не говори за 340 000, говори се за 37 138, не е толкова страшно.

Отговори на това съобщение
 Re: D80 живот на затвора? Измама, макар и неволна от базара?!
Автор: Scry   
Дата:   19-01-14 19:50

axtom, чукча писател, чукча не читател а?

Отговори на това съобщение
 Re: D80 живот на затвора? Измама, макар и неволна от базара?!
Автор: Marconi   
Дата:   19-01-14 19:52

axtom, ай ся се върни на анонса и го прочети внимателно още веднъж [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: D80 живот на затвора? Измама, макар и неволна от базара?!
Автор: Usmail   
Дата:   19-01-14 19:53

Автор: axtom

От къде изкопа тези 340хил кадъра не знам, предполагам сте приятели с jerryes [smilie5]

Кадрите са грубо казано 37хил а не 340хил.

По-добре автора да си затвори темата, защото скоро ще се появи някой да твърди че тялото е излизало в открит космос и сега земната атмосфера му разяжда мартицата[smilie10]

Това е вдъхновение от няколко поста по горе!



Публикацията е редактирана (19-01-14 19:55)

Отговори на това съобщение
 Re: D80 живот на затвора? Измама, макар и неволна от базара?!
Автор: axtom   
Дата:   19-01-14 19:56

Ееее. Вие още малко ще ме убиете . Успокойте се.... Така е ,допуснал съм грешка, ама сега като чета то цялата тема е грешка. А и долу има някакви съждения за 100000, 300000 кадъра и това ме заблуди. Техническа грешка при прочита така да се каже. 30000 кадъра за Д80 са нищо .

Това не променя лъжата в обявата.


Карайте я по-леко. Иначе лицево -челюстната не Ви мърда..



Публикацията е редактирана (19-01-14 20:00)

Отговори на това съобщение
 Re: D80 живот на затвора? Измама, макар и неволна от базара?!
Автор: A400   
Дата:   19-01-14 20:41

Скоро и аз си купух Д80 на 42 000 ,че и нагоре ... Но нямам никакви приреснения за това ... Аз си търсех апарат който да ми свърши определена работа за .. неопределено време ... Според мене няма чак такова значение броя на кадрите... в диапазона под 60 000 хил. Преди години пак си купих апарат втора ръка Д50 на 12 000 и за 4 год. успях да го докарам до 19 000 хил. кадъра ... мисля , че няма място за притеснение, особено ако се ползува съвсем нормално и любителски ... Апарата ( Д80) наистина си заслужава ...
И със здраве да си го ползвате ... [beer] [cool] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: D80 живот на затвора? Измама, макар и неволна от базара?!
Автор: photoninja   
Дата:   19-01-14 20:46

jerryes обяснявам, въпреки, че твърдиш, че не се заяждаш, сметката, която ми държиш не е най-правилния коментар според мен. В крайна сметка аз се имам за потърпевш и ми беше толкова неудобно въобще да говоря с човека на тази тема, тъй като и него го разбирам и съм сигурен, че не е имал преднамерени мисли. Първо става въпрос за подарък на половинката ми, разбирай го така - ние сме едно цяло, макар и да е подарък, ако тялото има проблем, то касае и двама ни. Освен това не закупих само тяло, а и обектив към него, а и аксесоари. Като цяло сделката си беше изгодна, като пренебрегнем малкото недоразумение. Първоначално темата беше озаглавена само "D80 живот на затвора?" - именно защото исках да разбера да вярвам ли на каунтъра и наистина ли след 10-15к кадри ще си имам една непотребна вещ. В последствие, може би афектиран от случилото се - промених темата, а и разговора тръгна в друга насока. Съгласих се на компенсация първо защото самото връщане ще е обвързано с още разходи,без значение за коя от страните. Второ човека при този вариант можеше спокойно човека да ме беше пратил да пия една студена вода, а пък ако беше измамник - още по-сигурно. Трето оплакване към останалите неща, които получих нямам. Четвърто, вярвам в хората и мисля, че всеки трябва да направи компромис в случая, а и като се съгласи на този вариант - доказа, че не е имал лоши намерения. Мисля, че връщането е още по-неприемлив вариант. Аз съм доволен по-скоро от реакцията на човека, а и от това, че ме поуспокоихте за броя на кадрите, а другото е да сме живи и здрави. И така jerryes, ако мислиш, че си правя ташак или нещо такова с хората, моите съболезнования, за развинтената ти фантазия! Аз бях искрен и съм благодарен за подкрепата и тук и на лични. Страхотни сте! Ще напиша окончателно как приключиха нещата скоро. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: D80 живот на затвора? Измама, макар и неволна от базара?!
Автор: jerryes   
Дата:   20-01-14 00:41

нинджа, споко, не ми дължиш обяснение, беше лек бъзик, не съм искал да се заяждам, пак ти казвам. Извинявам се ако съм те обидил нещо. Добре е, че сте се оправили, въпреки че според мен не е кой знае какъв проблем броя на тези кадри. Както каза някой, сигурно ще дойде време да го смениш и някой друг ще му се радва след време и затвора ще си бачка безпроблемно. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: D80 живот на затвора? Измама, макар и неволна от базара?!
Автор: mihajlov2   
Дата:   20-01-14 00:45

Ако предишният собственик не е използвал камерата като лека картечница или автомат Калашников - т.е. ако не е снимал непрекъснато в сериен режим с дълги серии, както снимат обикновено например спортните фотографи, 37 000 кадъра са нищо. Ако камерата е използвана нормално - т.е. ако е снимано предимно в режим единична снимка, ще изкара без проблем поне до 100 000 кадъра, а най-вероятно и до 150 000. Нагоре вече ще е късмет...



Публикацията е редактирана (20-01-14 00:46)

Отговори на това съобщение
 Re: D80 живот на затвора? Измама, макар и неволна от базара?!
Автор: rx   
Дата:   20-01-14 01:42

Каква е разликата дали ще снимаш 40 хилки поединично или ще залепиш с тиксо спусъка на бърза снимачка докато се навъртят?

Отговори на това съобщение
 Re: D80 живот на затвора? Измама, макар и неволна от базара?!
Автор: chrisnoch   
Дата:   20-01-14 02:05

Има разлика. При серийни снимки затворът работи в по-натоварващ режим.

Отговори на това съобщение
 Re: D80 живот на затвора? Измама, макар и неволна от базара?!
Автор: MuHaTa123   
Дата:   20-01-14 14:45

Щом няма разлика, я пробвай да ходиш 10 км и после се опитай да ги пробягаш. Същото е.

Отговори на това съобщение
 Re: D80 живот на затвора? Измама, макар и неволна от базара?!
Автор: HepBeH_XaMcTep   
Дата:   20-01-14 15:02

Купих Д80-ка на около 55 000 кадъра преди няколко години.
В момента е на близо 100к (колкото е очаквания живот)
Изобщо не се притеснявай! :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »