Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 The first picture won a prize and the second one became controversial
Автор: hose   
Дата:   18-01-14 13:33

The first picture won a prize and the second one became controversial


https://31.media.tumblr.com/5a4b970c041ce72902d4b92026f6f52e/tumblr_inline_my5uhlJab81qjlukm.jpg




https://31.media.tumblr.com/ac085b2dfacc6015d0b861923c0e2f5b/tumblr_inline_my5ujbWV6q1qjlukm.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: The first picture won a prize and the second one became controversial
Автор: GOSPODIN   
Дата:   18-01-14 13:44

Момичето е било убито от полицията за кражба и мародерство, нормално е фотографи да снимат, но не е нормално да влачат момичето , слагат краденото под трупа и да го аранжират, за да е по арт кадъра.[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: The first picture won a prize and the second one became controversial
Автор: falcon   
Дата:   18-01-14 14:56

А не било нормално, ей сега ще се изсипят защитниците на свободата да получаваш и разпространяваш информация и ще ни обяснят, че щом си на публично място нищо не те пази, няма граници..те хората просто си снимат, мърдали трупа, ами нали трябва да живеят имат и права за разпространяване на информация[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: The first picture won a prize and the second one became controversial
Автор: nyamago   
Дата:   18-01-14 15:06

Да, за жалост това често се случва. Една от отрицателните последици е, че масовата публика приема репортажите като самата истина ("ами заснето е - с очите си го виждаме как е било...") и не си дават сметка как са манипулирани. От различни групи и сили, по различни причини и за различни цели - но къде е Истината (и има ли я изобщо?..) [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: The first picture won a prize and the second one became controversial
Автор: e-mil   
Дата:   18-01-14 21:32

"... ей сега ще се изсипят защитниците на свободата да получаваш и разпространяваш информация и ще ни обяснят, че щом си на публично място нищо не те пази, няма граници..те хората просто си снимат, мърдали трупа... "

Едното няма нищо общо с другото и заяждането ти е неуместно.

Отговори на това съобщение
 Re: The first picture won a prize and the second one became controversial
Автор: Rand   
Дата:   19-01-14 04:29

Заяждането точно за това е заяждане, защото е неуместно.

Отговори на това съобщение
 Re: The first picture won a prize and the second one became controversial
Автор: falcon   
Дата:   19-01-14 07:43

Много е уместно. Описва се причинно-следствена връзка.
Когато загубиш разбирането за границите, само защото мислиш, че като с фотоапарат всичко е позволено, горното действие е само естествено последствие за съжаление.

Отговори на това съобщение
 Re: The first picture won a prize and the second one became controversial
Автор: MauMyHa   
Дата:   19-01-14 10:45

Бе, така е...
Току що ми хрумна нова сентенция,
Кажи как, снимаш макро за да ти кажа що за човек си! [smilie18]
Много кратно се опитвам да прокарам морал и естетика в темата ми за макрофотография, и пояснявам че, когато се избягва грубо вмешателство в сцената толкова по ценна е тя.
Какво право имаш да местиш, безжизнено тяло за да композираш... по тази логика, аз се отправям към близката морга. Ще ме извинявате ама...[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: The first picture won a prize and the second one became controversial
Автор: e-mil   
Дата:   19-01-14 11:24

"Когато загубиш разбирането за границите, само защото мислиш, че като с фотоапарат всичко е позволено..."

В дългата тема за промените в НК не видях опонентите ти да твърдят, че всичко е позволено. Явно разбирането за границите го няма у теб.

Отговори на това съобщение
 Re: The first picture won a prize and the second one became controversial
Автор: falcon   
Дата:   19-01-14 11:30

Ами тогава гледай къде гледаш[smilie3]
Прочети пак темата и виж колко са хората, които искаха все пак да има ограничения и тези, които твърдяха, че не трябва да има никакви ограничения за снимане на обществено място.

Отговори на това съобщение
 Re: The first picture won a prize and the second one became controversial
Автор: eewf   
Дата:   19-01-14 12:14

Изказването на Маймуна ме накара да се замисля - какво ли щеше да стане, ако пейзажистите имаха възможността да местят слънцето, планините, езерата и посоката на вятъра [smilie5]


отивам да строя Ноев ковчег[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: The first picture won a prize and the second one became controversial
Автор: rx   
Дата:   19-01-14 12:24

Този дето се е ухилил като зелка пред трупа на дете и той ли просто отразява събитията?

Отговори на това съобщение
 Re: The first picture won a prize and the second one became controversial
Автор: e-mil   
Дата:   19-01-14 13:12

"Ами тогава гледай къде гледаш... виж колко са хората, които искаха все пак да има ограничения и тези, които твърдяха, че не трябва да има никакви ограничения за снимане на обществено място."

Ами айде да си повторя въпроса: Какво общо има местенето на трупа с правото на снимане?
Кога някой е твърдял, че отразяването на събития и постановъчните "репортажи" са едно и също? Защо приписваш на опонентите си твърдения, които не са казали?


Отговори на това съобщение
 Re: The first picture won a prize and the second one became controversial
Автор: falcon   
Дата:   19-01-14 13:56

Интересно, явно грешно съм разбрал снимките..всъщност проблема със снимките е само, че обекта е режисиран, това, че става въпрос за труп на дете е несъществено в случая. Бре, че тъпо парче съм бил да обръщам внимание на толкова маловажни неща, когато става въпрос за фотография.

В началото беше фотографията. А земята беше пуста и неустроена и и тъмнина покриваше бездната, и ДСЛР-а се носеше над водатата...[cool]



Публикацията е редактирана (19-01-14 13:57)

Отговори на това съобщение
 Re: The first picture won a prize and the second one became controversial
Автор: idoru   
Дата:   19-01-14 14:10

да бяхте прочели темата от линка щото там не пише някой нещо да е местил...



Публикацията е редактирана (19-01-14 14:11)

Отговори на това съобщение
 Re: The first picture won a prize and the second one became controversial
Автор: hotsnail   
Дата:   19-01-14 14:24

...и аз не разбрах някакво тяло да е местено и аранжирано....ама нали тука са форумски философи ...почнаха да си измислят нещо и да спорят за измишльотините си...

е па това е по-грзно и от 2-та снимка [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: The first picture won a prize and the second one became controversial
Автор: CrazyIXUS   
Дата:   19-01-14 14:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: The first picture won a prize and the second one became controversial
Автор: ElBandido   
Дата:   19-01-14 14:50

Автор: hotsnail
Дата: 19-01-14 14:24

...и аз не разбрах някакво тяло да е местено и аранжирано....ама нали тука са форумски философи ...почнаха да си измислят нещо и да спорят за измишльотините си...

е па това е по-грзно и от 2-та снимка [smilie23]


Ти пак неподготвен се изказваш, както винаги :) я си отвори линка с видеото и виж снимката от момента в който снимката се режисира

Отговори на това съобщение
 Re: The first picture won a prize and the second one became controversial
Автор: hotsnail   
Дата:   19-01-14 14:56

...какво видео? Аз само едно филче видях - Жълто. Много готина анимация.

Освен него 2 снимки и една статия.....

Отговори на това съобщение
 Re: The first picture won a prize and the second one became controversial
Автор: CrazyIXUS   
Дата:   19-01-14 15:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: The first picture won a prize and the second one became controversial
Автор: ElBandido   
Дата:   19-01-14 15:05

който търси, намира :)

Отговори на това съобщение
 Re: The first picture won a prize and the second one became controversial
Автор: ksuhorukov   
Дата:   19-01-14 15:06

Абсолютни измишльотини. Как точно пък установихте, че снимката е аранжирана не знам. Кой я е аранжирал? В статичния кадър от видеото ясно се вижда, че местни хора, единият от които евентуално полицай, защото е в униформа действително пипат тялото, но едва ли за да угодят на капризите на няколко репортери. Кадърът с вдигнатата ръка ясно показва, че става въпрос за безжизнено тяло и точно това е неговата цел - внушението. Защото не е толкова внушително когато видиш как вдигат един труп във видео. Посланието е много различно.

Отговори на това съобщение
 Re: The first picture won a prize and the second one became controversial
Автор: ElBandido   
Дата:   19-01-14 15:12

Автор: ksuhorukov
Дата: 19-01-14 15:06

Абсолютни измишльотини. Как точно пък установихте, че снимката е аранжирана не знам. Кой я е аранжирал? В статичния кадър от видеото ясно се вижда, че местни хора, единият от които евентуално полицай, защото е в униформа действително пипат тялото, но едва ли за да угодят на капризите на няколко репортери. Кадърът с вдигнатата ръка ясно показва, че става въпрос за безжизнено тяло и точно това е неговата цел - внушението. Защото не е толкова внушително когато видиш как вдигат един труп във видео. Посланието е много различно.



е добре де,уж със снимане се занимаваш а не виждаш детайлите на снимката дето казваш че полицай държи ръката на момичето, не виждаш ли разположението на картините ?????? а после във другия кадър момичето ги гушка всички заедно, ма моля ви се господа, помислете реално, момичето краде и бяга, някой го застрелва и то макар и вече безжизнено пада но продължава да стиска така ценните картини ма моля ви се:)

Отговори на това съобщение
 Re: The first picture won a prize and the second one became controversial
Автор: ElBandido   
Дата:   19-01-14 15:15

да не говим ,че и разположението на тялото е различно в двата кадъра :) не сте ли правили упражнението открий десетте разлики ????

Отговори на това съобщение
 Re: The first picture won a prize and the second one became controversial
Автор: CrazyIXUS   
Дата:   19-01-14 15:21

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: The first picture won a prize and the second one became controversial
Автор: hotsnail   
Дата:   19-01-14 15:22

не знам за какво видео говорите

на 2-та кадъра горе положението на момичето и картините са идентични.

Сега други екстраполации ккави правит еи догатки...ми това си е явна проява на комплекс т.е. ако аз бях там бих постъпил така т.е. подло и очаквам че всики биха се държали поне толкоз подло колкто и аз бих се държал.

Отговори на това съобщение
 Re: The first picture won a prize and the second one became controversial
Автор: GOSPODIN   
Дата:   19-01-14 15:30

idoru, hotsnail, когато казвам, че е трупа на момичето е местен , значи имам информация.



Това е истинското положение на тялото , но после фотографите решават да го преместят и аранжират за по "арт" кадър.Кръвта се стича, защото това е покрив на разрушена от земетресението сграда.
На новото място е вече без кръв по земята и декоративните огледала , която е откраднала, а те(огледалата) изчистени са подпъхнати под ръката и.




Отговори на това съобщение
 Re: The first picture won a prize and the second one became controversial
Автор: ksuhorukov   
Дата:   19-01-14 15:31

Говорят ето за това видео:

Video of Nathan Weber

На него ясно се вижда, че към момента в който са пристъпили към преместването на трупа има над 2 метра диря от изтекла кръв. Т.е. минало е някакво време, което едва ли е твърде много. В един от кадрите от видеото ясно се вижда, че произведеният изстрел е "излязъл" от другата страна на лицето право картината, върху която лежи тялото.

Нито на художественият кадър, нито на бекстейджа се виждат следи от разтекла се кръв. Т.е. снимките са направени непосредствено след инцидента. Ако някой си мисли, че в тая суматоха има хора с готови аранжьорски умения, които не биха се поколебали в тази обстановка да модифицират сцената и в същото време са толкова бързи, че да изпреварят последиците от огромната огнестрелна рана... май наистина hotsnail ще се окаже прав...

Отговори на това съобщение
 Re: The first picture won a prize and the second one became controversial
Автор: GOSPODIN   
Дата:   19-01-14 15:48

ksuhorukov, кръвта изтича за секунди , не е нужно да се чака, а кръвта на някои кадри е премахната с Фотошоп, а на други просто трупа е сниман огледално на потока от кръв и тя не се вижда.

Отговори на това съобщение
 Re: The first picture won a prize and the second one became controversial
Автор: juslen   
Дата:   19-01-14 15:48

Разположението на тялото си е абсолютно едно и също на двете снимки, стига търсихте под вола теле.

Иначе на тия хора това им е работата, това правят от години и са един вид закоравели вече, не че нямат чувства и т.н., но просто си вършат работата механично вече. Имаше подобен случай в Сараево, където фотограф снимал малко момиче изгубило крака си и кървящо на улицата, вместо да помогне той снимал и спечелил голяма награда за снимката. След 20 години това момиче, вече жена го срещнало и го попитало защо не и е помогнал, той отвърнал просто си вършех работата.

Отговори на това съобщение
 Re: The first picture won a prize and the second one became controversial
Автор: ElBandido   
Дата:   19-01-14 15:50

да точно така полицията е чакала паплачта с фотоапарати да се събере на мястото :) и тогава застреляха момичето да може те да си направят снимките[shtrak] [shtrak] [shtrak] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: The first picture won a prize and the second one became controversial
Автор: GOSPODIN   
Дата:   19-01-14 15:56

juslen, какъв диоптър имаш не знам , та не виждаш разликите? Виж къде е онази голяма тухла спрямо краката и, както и откраднатите неща са в единия кадър под ръката зад тялото, а в другия под ръката пред тялото.

Просто не мога да повярвам, че го казваш сериозно, че кадрите са еднакви.[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: The first picture won a prize and the second one became controversial
Автор: e-mil   
Дата:   19-01-14 16:02

"Интересно, явно грешно съм разбрал снимките..всъщност проблема със снимките е само, че обекта е режисиран, това, че става въпрос за труп на дете е несъществено в случая."

Ами несъществено е дали става дума за труп на дете или на старица. И в двата случая не е редно да се върши. А режисирането го намеси ти:
Автор: falcon
Дата: 18-01-14 14:56
"...те хората просто си снимат, мърдали трупа..."


И престани да правиш на ударен! За трети път ще кажа - въпросът ми беше: "ЗАЩО НАМЕСИ "ЗАЩИТНИЦИТЕ НА СВОБОДАТА ДА ПОЛУЧАВАШ И РАЗПРОСТРАНЯВАШ ИНФОРМАЦИЯ" след като онзи проблем няма нищо общо с този?

Ако не можеш да разбереш толкова прост въпрос, очевидно си тролиш и няма смисъл да ти обръщаме внимание.



Публикацията е редактирана (19-01-14 16:05)

Отговори на това съобщение
 Re: The first picture won a prize and the second one became controversial
Автор: juslen   
Дата:   19-01-14 16:29

GOSPODIN пак ще повторя разлики няма, просто са снимани под различен ъгъл. Ако се завъртят мислено нещата се вижда, че тялото е с еднакво разположение. Голямата тухла си е абсолютно на едно и също място и на двата кадъра.

Отговори на това съобщение
 Re: The first picture won a prize and the second one became controversial
Автор: GOSPODIN   
Дата:   19-01-14 16:42

juslen, като шопа в зоопарка си , дето гледал жирафа и казал: "Е, те такова животно нема!"[smile]
Ето още един кадър:



Явно сама се е протегнала да си прибере под ръката кафявата рамка и си е избърсала стичащата кръв.



Публикацията е редактирана (19-01-14 16:45)

Отговори на това съобщение
 Re: The first picture won a prize and the second one became controversial
Автор: hotsnail   
Дата:   19-01-14 17:10

г-сние а дали не е обратното?

Преди да се образува голямата локва кръв е в поза №2 и после някой е почнал да я дърпа до поза №1, през което време и кръвта е изтекла.....

не че нещо ама пробвай да изчистиш кръв от бетон.....

Все пак на тая снимка №3 няма и помен от кървавите дири


https://31.media.tumblr.com/ac085b2dfacc6015d0b861923c0e2f5b/tumblr_inline_my5ujbWV6q1qjlukm.jpg


a тука на снимка №4 виждаме и как некой е тафил една от картините или каквото е носило момичето и изивиците кръв са бая повече....





Публикацията е редактирана (19-01-14 17:13)

Отговори на това съобщение
 Re: The first picture won a prize and the second one became controversial
Автор: ElBandido   
Дата:   19-01-14 17:23

hotsnail , ти си велик човече и тази тема ми подсказва, че и в другите теми си пишеш просто ей така :)е баш нема такова животно като жирафа не

Отговори на това съобщение
 Re: The first picture won a prize and the second one became controversial
Автор: hotsnail   
Дата:   19-01-14 17:32

е добре направи си експеримент да чистиш кръв от бетон....или мазнина от бетон....няма чистене човек.

Във филма ясно се вижда и последователността на кадрите и как отнасят момичето...

абе тъжна история за какво се зачепкахме за тая история....това в хайти беше такава трагедия...

Отговори на това съобщение
 Re: The first picture won a prize and the second one became controversial
Автор: falcon   
Дата:   19-01-14 17:41

Целта оправдава средстава[cool]

Работата оправдава всички действия[cool]

Джон Дилинджър просто искаше да се прехранва, труповете нямат значение[cool]

e-mil..просто прочети първият ми пост и ако не можеш да направиш връзката, няма да я направиш и след 10000 мои поста.

Момичето е местено и ясно се вижда от снимките.[smilie23]



Публикацията е редактирана (19-01-14 17:42)

Отговори на това съобщение
 Re: The first picture won a prize and the second one became controversial
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   19-01-14 18:22

Просто не мога да повярвам, че чета тази дискусия ...
Няма тук нито един пост, който поне малко от малко да разсъждава и в друга посока - верно ли най-осъдително държание виждате в журналистите? Нищо не видяхте, което може да ви възмути и да не можете да си премълчите в самите действия на полицията? Това убийство на дете е правилното действие за да се спрат кражбите? Сега някой ще каже "ама това не е важно, ние тук говорим за друго ..." Да, важно е да се търси вината на журналистите, на репортерите, на протестиращите, на блогърите ... Аууууууу, не ги е срам. Всяка власт мечтае за точно това тъпо упорство и заради това и всяка власт го стимулира. Работата на журналистите е да информират обществото. За да може обществото да реагира информирано. Точно в това се и състои свободата на това общество. И ако някой журналист някъде е сбъркал, увлякъл се, дори ако е извършил нещо непростимо, то акцентирането върху този факт е най-добрата услуга на властта, стъпила на криво. Ето затова винаги ще ни мачкат, пък ние ще се радваме колко сме велики и как сме ги подредили тези бездарници, некъдърници и гадняри - журналисти, блогъри и подобни ... Ей затова ще бъде вкарано снимането на публични места в Наказателния кодекс - щото тук ще има и много щастливи от това. Така де, няма да им позволим на гадните журналисти да нарушават правата на хората ... да ги снимат ... Не е важно ако пребият някого на улицата, не е важно ако един Сидеров прави дивотии - важното е да попречим на журналистите да нарушават правата на хората, като ги снимат ... Ето така и за тази снимка - извинете ме, ама повечето реакции тук са напълно неадекватни! Убили са петнадесетгодишно дете! Но реакциите тук са към гадните журналисти - те злоупотребяват ... Съгласен съм, че дори с добри помисли - да шокират общественото мнение - тези фоторепортери са се увлекли и са сгрешили, ако наистина са режисирали нещата. Не зная дали са го направили - не мога спокойно да сравнявам фотоси със застреляни деца. Важното обаче е друго - на фона на стореното, как изобщо се съсредоточвате да мислите за вината на фоторепортерите ...
Дето се вика - къщата изгаря изцяло, вие сте готови да се развикате на някого, че бил изцапал пода! Лошо е да цапаш, нали, но ако някой в това време изгаря къщата, би било безумно това да е основната тема на разговора!
Разберете веднъж за винаги - не репортерите са проблемът. Това, че убийствата съществуват в света, това че войните съществуват в света, това че злоупотребите с власт на политиците съществуват в света е истинския проблем. Журналистите си вършат работата, понякога и те също грешат, това е така и аз най-добре го зная. Но този проблем е несъизмерим с важния. Ако от утре изчезнат всички журналисти от гадните медии и самонадеяните блогъри, какво ще стане? Пак същата гадна кал, само дето никой няма да ви я показва. И ще спим спокойно - всичко е наред ...Тогава дали не мразим тези журналисти точно заради това - защото предпочитаме да не знаем и да се самозалъгваме, че и нашата съвест е чиста?

Отговори на това съобщение
 Re: The first picture won a prize and the second one became controversial
Автор: ksuhorukov   
Дата:   19-01-14 18:51

Е аз в моите постове в тази тема никъде не съм сочил репортерите за виновни. Тяхната работа там е точно тази, да отразяват действителността, точно толкова жестока, колкото е. Тази наистина нелепа смърт на това дете щеше да достигне до сърцата единствено на близките и родителите му. И точно благодарение на "греха" на тия 14 души, ние водим тази дискусия и тези снимки и историята в тях са достигнали до десетки милиони душѝ.

Отделно, не разбирам защо е и тази подозрителност към работата на тези хора. Те, за разлика от доста хора тук не снимат заради наградите и "рейтинг Б". Отиват в подобни горещи точки с риск за живота си точно за да правят възможното тези неща да не остават скрити и да се търси решението на проблемите, които ги предизвикват. И в този смисъл ми е странно как много хора търсят някаква конспирация, някаква манипулация в действията им. Аз дори не мога да си го представя... как се прави scene setup с простреляно дете. Репортерите нямали сърца, били свикнали... глупости.

Отговори на това съобщение
 Re: The first picture won a prize and the second one became controversial
Автор: CrazyIXUS   
Дата:   19-01-14 19:02

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: The first picture won a prize and the second one became controversial
Автор: e-mil   
Дата:   19-01-14 20:54

"И ако някой журналист някъде е сбъркал, увлякъл се, дори ако е извършил нещо непростимо, то акцентирането върху този факт е най-добрата услуга на властта, стъпила на криво... Но този проблем е несъизмерим с важния..."

Е, какво сега? Да си мълчим за сгрешилите журналисти, защото са от "нашите"?
Първо, това са две страни на един и същ проблем - манипулацията. Без значение кой я върши: дали политикът или репортерът. Малко е тъпо да искаш покриване на една манипулация, за да не дадем хляб на другата.
Второ, не може да се делят проблемите на важни и маловажни. Щом са проблеми значи трябва да бъдат решавани. Може да в държавата да има приоритет в решаването на едни проблеми и закъсняване с други, но не може да обвиняваш хората, че обсъждат всички тях. Особено пък във форум, където всеки е свободен да поведе разговор за интересуващия го проблем. Отвори си тема за убитите деца (има достатъчно по света) и тогава се сърди, ако някой ти променя насоката на разговора! Но да омаловажаваш една постъпка, защото друга била по-осъдителна... не го разбирам.

Като не ти харесва дискусията - не я чети!

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »