Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: wizarditaly   
Дата:   18-01-14 13:27

Аз повече съм снимал с Никон. Сега трябваше да превключа на Канон,защото служебната техника е такава. Малко е кофти в началото щото всичко е на обратно[smilie18] - обектива се завърта на обратно, вариото също.
По темата- Канон предлага това за което си платил, както и другите марки. Важно е какво ще извади ЗАУ-то като краен резултат[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: MikeDimit   
Дата:   18-01-14 13:32

Може да се напише и йофтин ![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: imitev   
Дата:   18-01-14 13:46

Йевтян(и) [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: quazimodo   
Дата:   18-01-14 15:12

През далечната 2007-ма, бях твърдо решен да си купя ДСЛР. Започвайки проучването, се повлиях от една статия на съфорумец и реших да взема Пентакс К 100Д Супер. Отивайки в магазина, с голяма доза неудоволствие, установих, че в момента няма такива. Понеже си бях навил на пръста, че това е денят "Д", започнах да оглеждам наличностите. Така, съобразявайки се с количеството от финикийски знаци, попаднах на Канон-350Д. Буквално ми хареса на външен вид[smilie8], защото от характеристики имах само бегла представа. Оказа се, че мога да взема и 50/1.8 плюс карта 2ГБ. Накрая излязох с 350Д + 50/1.8 + карта памет. Така "залепнах" за Канон[smilie5]. Сега съм с 40Д "по инерция". След толкова години все още не съм сигурен, че това е моята система[smilie11][smilie21].



Публикацията е редактирана (18-01-14 15:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: HungryRabbitJumps   
Дата:   18-01-14 15:37

Аз преди да си купя дслр клонях към Никон, но след като имах досег с 2 модела от ниския клас, хем ми бяха неудобни, хем ми се сториха прекалено тежки.
След това видях офертата за 550Д + 2 обектива, а в магазина ми пасна идеално. Макар с много малко знания тогава, със всеки ден все повече му се радвам :)

А и къде на шега, къде не: тия мотори в/извън обетива + някви странни и разновидни букви ми се сториха ненужни, а същевременно изглежда добре червената лентичка при канона. За сега обаче й се радвам само на снимки :D

P.S. А в действителност как е сервиза на Канон? Щото аз от година и половина в този форум, единственият проблем за каноните като цяло е за смяната на затвора. Но това около 150к кадъра, което го приемам за нормално. За Никон... като чувам каква разправия е с Профайлд, още повече за нови тела от висок клас плюещи масло... то не знам какво да се очаква в ниските класове :)



Публикацията е редактирана (18-01-14 16:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: io_bs   
Дата:   18-01-14 15:55

> изглежда добре червената лентичка при канона.

/off
Мен пък повече ме кефи червеното под спусъка на Никоните [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: mardraum   
Дата:   18-01-14 16:13

400 5.6 L

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: Joro35   
Дата:   18-01-14 17:03

Подкрепям напълно казаното за Сони [smilie24] [smilie24] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: ivanatora   
Дата:   18-01-14 19:09

Първата ми купена сапунерка беше Канон. Слагах ѝ тогава CHDK, играх си с разни хакове. Хареса ми какво общество има около него и колко ентусиасти има които си правят сапунерката на супер-дупер-могъща машина просто със софтуер. Освен това бях в течение че има нещо такова за ДСЛР-и (Magic Lantern) и ми стана ясно че около канонските продукти се въртят интересни хора.

Сдобих се с 450D, пощраках доста, пробвах различни обективи. Откраднаха ми го. В този момент бях навит да пробвам Никон, евентуално да продължа в тази посока. Не можах да намеря нито един Никонец да ми направи една демонстрация, ревю на живо или тест драйв.

Така си взех 50D, ползвам си го и съм щастлив.



Публикацията е редактирана (18-01-14 19:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: sitaplast   
Дата:   18-01-14 20:18

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: Commander_Keen   
Дата:   20-01-14 10:03

Canon - защото нямам/не ми се дават пари за нови тела и обективи, а отварайки базара/ибей/продавалника, виждаш, че най богат избор има от тая марка ;) [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: ipolit   
Дата:   20-01-14 10:22

На мене тъста ми подари 400д преди няколко години, после ми подариха 600д и накрая си купих никон 3100. Каноните в ниския клас като изработка и ергономия са по-добри от никоните пак в този клас, но разлика в качеството на снимките няма и разликата 2 пъти в цената не знам от къде идва.
Иначе снимането с ръчнофокусни обективи е голям гъдел при канон, ама човек като има 35, 50 и 85 мм, едва ли ще му притрябва ръчнофокусен

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: Alsand   
Дата:   20-01-14 10:35

Аз първоначално клонях към Никон. До този момент (2008 г.) бях снимал само на лента - Зенит Е, Praktica MTL3, Nikon EM, Minolta Dynax 5xi. И реших, че ми харесва, като цена Nikon D200 с вече не помня какъв обектив и светкавица общо за около 2000 лв. Обадих се в Никон в България, за да ги питам за Никон Д200, а от там любезно ми обясниха, че вече не го продават, но пък могат да ми предложат Никон Д300 само за 3000 лв само за тялото. Това мигновенно ме отказа. После ми показаха разни оферти в e-bay. Междувременно видях на един съфорумец един много приятен Canon 30D, който много ми допадна и така попаднах на много хубава оферта за Canon 40D с обектив EF 28-135 и канонска светкавица 480EX при историческия срив на американския долар 1,24 лв. за 1$ :)) След това си свикнах с тази система и когато ми попадне Никон в ръцете, наистина гледам тъпо и се чудя, кое от къде се включва. С никоя друга марка не се случва, но с Никон, особено с Д700 и Д800, за да щракна, ще ми трябва ръководството на апарата. вече съм с Canon EOS 6D и много се радвам, че имам достъп до огромен набор добри обективи. Не мисля да сменям системата.[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: Digitalgab   
Дата:   20-01-14 11:10

Приятел купуваше Canon 600D и трябваше да тестирам. Ами може да има добри възможности, но на пипане е като играчка, леко и без усещане за солидност. Човекът го купи, но почти веднага се отърва.
При Канон не можеш да минеш тънко, за да имаш нещо различно от любителско и с екстри, трябва да се изръсиш.



Публикацията е редактирана (20-01-14 13:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: jigsaw   
Дата:   20-01-14 11:27

Аз съм с Канон преди всичко, защото приятелите които ме запалиха по фотографията вече имаха две системи на Канон с много богат набор от L обективи с които съм снимал и ми харесваше резултата. А конкретно си избрах 5-цата, защото се убедих, че ФФ е правилния избор за тяло, като в същото време беше сравнително достъпен. Купих го за 2000лв втора ръка по онова време. Единствения апарат на Никон на който бях обърнал внимание и който беше що годе достъпен за мен по това време беше D700, който беше пряката конкуренция на 5D2. Тъй като беше по-нов от 5D1 имаше по-добър набор от функции и разбира се беше по-скъп. Но при пряко сравнение на картинката, 5D1 все още имаше по-детайлна картинка от D700, а за мен това беше с най-висок приоритет за едно тяло. За това в най-крайна сметка реших, че ще си купя по-евтиното и старо тяло, което и като фунции беше по-лошо от Никонското, но беше с по-добрата картинка.

Ако в момента трябваше да избирам ФФ тяло и имах възможност, то със сигурност щях да си купя Nikon D610. Към момента няма ФФ тяло от този клас, което да е по-добро от този апарат. На всичко отгоре това тяло слага в джоба си и тела от по-високия клас на Canon. D610 има по-качествена картинка от Canon 6D(пряката му конкуренция в класа), Canon 5D2 и Canon 5D3.



Публикацията е редактирана (20-01-14 11:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: da.fo   
Дата:   20-01-14 11:57

Гледам , че темата е повече за +++ на Canon-a , та да попитам в тази връзка:
- Има ли някой мераклия от Варна да си разменим равностойно малко техника за една седмица. Аз давам Nikon+ обективи по избор и съответно да получа такива на Canon.
Всяка седмица ходя до Варна така , че може да се срещнем без проблем. В профила ми има описани тела, обективи. Някои като 10-17 са рядко срещани и може на колегата да му е интересно да си "поиграе" с подобна техника. Съответно и аз с нещо интересно от Canon.

Извинявам се на автора на темата за поста ми, но предположих , че тук е най удачно да направя това предложение към варненските Canon-аджии вместо да пускам отделна тема. Благодаря за вниманието!!!

[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: Бяла_гарга   
Дата:   20-01-14 12:31

Много полезна тема. Аз съм снимала само с Канон. Предложиха ми фотоапарат с тази марка, тъй като в момента беше на промоция. Мога да кажа само, че с него се научих сама да ползвам ръчните настройки, като гледах exif-a на снимки от форума. Чак после се записах на един курс. Тъй че Канона е лесен за ползване. Това не е малко предимство. На едно събитие попаднах на жена, която имаше проблеми с настройките на фотоапарата и се опитах да й помогна, но не успях да се справя. Не си спомням каква марка беше фотоапарата й. В случая просто е важно, че с Канона се работи лесно. Иначе моят Канон 1100Д си има кусури, но той е нисък клас.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: rx   
Дата:   20-01-14 12:37

Не мисля, че е обективно да казваме, че един от двата е по-"лесен" за работа - това все пак са фирми, които от са в бранша от 60-те години и хич да не е, са стигнали до това както е удобно и какво не във фотоапаратите им. В крайна сметка е въпрос на навик - на мен също ми е странно като хвана Никон, но съм сигурен, че ако пощракам месец-два, ще ми легне на ръката - плюс това, нека бъдем обективни, в никонските тела също има някои неща, които на нас канонци много би ни се искало да ги има в Канон [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: lorddemonic   
Дата:   20-01-14 12:52

Не е у хубаво да се отплесвате и да умувате излишно ... Щом и е по-удобен Канона значи , че и е по-удобен на НЕЯ! Уважавай причината и толкоз.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: rx   
Дата:   20-01-14 13:07

Цитирам: "В случая просто е важно, че с Канона се работи лесно"

Това е казано, и не е вярно. Щеше да бъде вярно ако беше "на МЕН ми е по-удобно". Детайли, ама са важни - и вие плащате една торба пари за детайлите, които дава дслра спрямо сапунерката ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: jigsaw   
Дата:   20-01-14 13:11

Разбира се, че определението "по-удобно" е абсолютно субективно и е въпрос на навик. Кой с каквото е свикнал и на каквото се е научил да работи, това е "по-удобно" .

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: lorddemonic   
Дата:   20-01-14 13:21

Пак професирате ... Естествено е когато човек се изказва да го прави от СВОЕ име ако не споменава друго ... Естествено е НЕГОВОТО ЛИЧНО усещане да е СУБЕКТИВНО ... [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: rx   
Дата:   20-01-14 13:22

Важно е човек да се изразява грамотно и правилно, иначе стават обърквания - понякога прости езикови грешки водят до посещение на Пирогов, друг път - до посещение на Родилното [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: lorddemonic   
Дата:   20-01-14 13:31

Това, че не разбираш точно простия изказ, значи имаш проблем и той не е лигвистичен пич ;) Край на спама ..

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: rx   
Дата:   20-01-14 13:34

Преди доста годинки бях на бригада в США. Там имаше един мексикански мангал който разсъждаваше точно като теб - "I no need good englesh. Pepal onderstand me so I not give fucks!". Da smenim foromat na latinec? Pak sha sa razberame perfektnu! [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »