Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: rx   
Дата:   20-01-14 18:30

nevermess ако имаш нужда от очила и нямаш пари ще ти купя. Не бях аз който осра темата с абсурдни изказвания. Но някой да ми вменява, че едва ли не ние които снимаме с канонци сме глупаци - е те няма да стане. Звучал му като селска порта канона. Това ли са ти аргументираните доводи?!

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: Agent_Provocateur   
Дата:   20-01-14 18:31

написа:

> Още едно мнение по въпроса:
>
> "Защо дългогодишния Nikon-аджия Scott
> Kelby, решава
> преди 6 месеца, да премине на Canon"
>
>
> Scott Kelby Explains Why He Switched to Canon
>

[smile] Благодаря ти, че пусна линка към интервюто! Много е приятно да чуеш толкова емоционален и ентусиазиран коментар на техническа тематика. Човекът си го каза в прав текст "избoрът на камера е много лично нещо" (малко като с жените - от две засукани мадами едната ще ти пасне по-добре и ще те кефи повече [smilie5])



Публикацията е редактирана (20-01-14 18:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: nevermess   
Дата:   20-01-14 18:47

rx личните впечатления обикновенно са абсурдни за някои хора, което не ги прави по-малко реални за човека който ги споделя.
Може и да звучи затвора на 7D като някаква конкретна селска порта, която очевидно аз и ти не сме чували Е И.... това не е повод за лични нападки и агресивно осиране на темата. Не видях някой да те убеждава агресивно в своята правота.
Жената не харесва грипа на никон, защото лесно се цапал и изглеждал мръсен.... За мен това е абсурдно, но не съм тръгнал да я подигравам или да я лишавам от правото да има собствено мнение и препочитание, без значение колко абсурно е това за мен.
В този ред на мисли позволи на другите да си имат лични впечатления (дори и абсурдни за мен, теб или бат Сали), без да нарушаваш добрия тон и даваш поводи за поредна караница с уклон към лични нападки.



Публикацията е редактирана (20-01-14 18:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: rx   
Дата:   20-01-14 19:01

nevermess, аз лични впечатления не видях - видях генерализации и обобщения, представени като всеизвестни истини.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: IDA   
Дата:   20-01-14 19:07

"Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?"

Заради Магическия фенер, точка.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: vboykov   
Дата:   20-01-14 20:04

И Скот Келби минал на Канонския бряг :)

и обяснява защо...

http://www.youtube.com/watch?v=Vz94bdlVVlc


Едит - закъснял съм явно [smilie25]



Публикацията е редактирана (20-01-14 20:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: Digitalgab   
Дата:   20-01-14 20:19

Ми ще мине ами, на подарен кон зъби ще гледа ....

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: a100   
Дата:   20-01-14 21:35

В този ред на мисли е напълно резонна следващата стъпка - като тинейджърките, дето се уговарят "в фейса" да се бият, след като се изчерпят писмените доводи... просто си представям две групи - канонисти и никонисти с изцъклени погледи, нарамили обективи и стативи, готови да измрат до крак (на статив), а отстрани седят сони-феновете, и точат зъби, как след като се избият основните им конкуренти, ще завладеят тотално света.
...Всъщност това е нормална политика - плащаш на най-добрия (най-добрите) в бранша, а стадото се води подир тях. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: Agent_Provocateur   
Дата:   20-01-14 21:37

написа:

> Ми ще мине ами, на подарен кон зъби
> ще гледа ....

Хм, интересно как и с колко щеше да го дарува маркетинг отдела на Никон, ако не беше минал и беше пуснал някое унищожително ревю за флагмана за конкуренцията ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: axtom   
Дата:   20-01-14 21:43

rx :

http://www.youtube.com/watch?v=WrhCLeW2zVc



Ето го поколението на Канон с несмазаните панти.... 60Д вече са в реалноста. Има кеф като щракне.


Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: rx   
Дата:   20-01-14 21:51

И? :) Аз пък съм доволен, че 70Д има тих режим, в който това тракане не се чува толкова... ако имаше вариант хич да не се чува, щеше да ми е най-добре :) Разбира се, уважавам мнението ти на теб персонално да не ти допада и избора ти на фотоапарат да зависи от звука на затвора, но не генерализирай подобни неща за марката ;)



Публикацията е редактирана (20-01-14 21:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: falcon   
Дата:   20-01-14 21:56

Който не иска да чува щракане да си вземе сапунерка...докато не тресне вратата как да разбереш, че си свършил работата[smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: axtom   
Дата:   20-01-14 21:57

Извадка от първият ми пост....

Факт е ,че Никон,Канон, Сони, диктуват модата. Факт е ,че с 70Д и Марк 3, Канон се върнаха в играта. Прекрасни камери.


Мисля ,че четете през ред или запомняте избирателно

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: aldygreen   
Дата:   20-01-14 22:07

Това е Кэнон, майна!


Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: falcon   
Дата:   20-01-14 22:29

Канонята имаше eye control модели, това, което направиха в ЕОS 3 беше уникално, дори с Елана на тракинг фокус с 5 пъти по-малко фокусни точки, човек усещаше, че има истински инструмент в ръката си....но после се появи цифровата фотография, композицията остана на заден план и навлезна друг по-важен термин - кропа, качествата на иструмента се сведоха основно до матрици, шум и т.н...за съжаление Канон трябваше да държат позиция сред другите марки в новите времена и фотоапаратите им с изключение на някои про тела станаха това, което почти можеш да намериш и в другите марки. Едно време не беше така. Добре че поне картинката запазиха читава и с натурално цветопредаване[smile]



Публикацията е редактирана (20-01-14 22:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: Стоев   
Дата:   20-01-14 23:13

[URL=http://smg.photobucket.com/user/Stoevmobile/media/6492b213.jpg.html]
http://img.photobucket.com/albums/v203/Stoevmobile/6492b213.jpg

[/URL]


Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: falcon   
Дата:   21-01-14 06:16

E и mouth control става, ама не е същото[smilie18]
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   21-01-14 09:37

PhotoBo написа:

> Мой приятел предпочете за първи
> огледално рефлексен да си вземе
> Canon по няколко причини:
> 1. Взе нисък клас тяло, което
> въпреки цената си имаше вграден АФ
> мотор;

Я ако може пак? Какво точно нисък клас Канонско тяло си е взел твоя приятел, дето има вграден мотор в тялото? И намира ли си Канонски AF обективи, дето нямат мотор? [smile]

По темата: снимам с Никонче от години вече, но мога да пиша дълго за предимствата на Канон в много конкретни ситуации. Просто зависи от случая. Канон е прекрасна система [smilie24] , както и всяка друга си има предимства и недостатъци.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: CDman   
Дата:   21-01-14 12:50

написа:

> И Скот Келби минал на Канонския
> бряг :)
>
> и обяснява защо...
>

Ако толкова е харесал Канона можеше просто да си го плати и да си спести обясненията защо не го е върнал на човека.[smilie5]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »