Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: aldygreen   
Дата:   20-01-14 13:59

Преди време се бях меракландисал за Pentax K-x. Започнах да търся по базара и по магазини добра оферта. От контактите с пентаксаджиите останах с впечатлението за някакъв вид секта. В един момент се появи промоция на Canon 500D и след като не можах да кандърдисам продавача за отстъпка на K-x, си взех 500D. След като посъбрах разни обективи, разбрах, че не си струва смяната на системата. Затова тия дни преминах на 600D, причините за избора на точно този модел са дълги за обяснение. Но като сравних усещането на пипане на двете канонски тела, ми се доплака. Новите тела, произведени в Тайван, се усещат като пластмасови трошляци, с луфтове и поскърцване, в сравнение с които 500D, произведен в Япония, е перфектен на пипане, с приятен солиден звук на затваряне на капачката на картата и батерията. Затова, за да е спокоен човек, не трябва да прави директни сравнения.
[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: axtom   
Дата:   20-01-14 14:06

Уникална тема! Канони , обективи невероятни иноватори , Къде са ?

Първият ми DSLR беше Канон, и след 20 дни ползване смених на Никон. В момента ,в който аз започнах да снимам, Канон имаха доста голямо изоставане в потребителския сегмент. Телата 450Д,500Д,550Д, изоставаха яко от Никон Д5000,Д90 и т.н. НЕ ангажирам никой с моето мнение, но Аз го усетих без да съм обременен с мнения. Просто така го усетих. По добра ергономия, по-добро мерене, По добър фокус, по добър динамик рейндж... Дори звука на затвора ми хареса повече при Никон. Канон все едно селска портичка затваряш.

После под въздействието на фотографи с Канон за малко пак да сменя . Слава богу имах възможност да сравня между Марк 2 и Д700. Ами много бързо разбрах кой е моят апарат. Марк 2 е супер в студио, но до там. Не казвам ,че не снима добре, но изисква доста повече усилия. Лошо мерене, кофти динамик рейндж, бандинг, всички лица са едни червени..... Не ми допадна. За обективите не мога да съм съгласен също. Канон превъзхождат Никон , или по скоро им завиждам за следните буркани 17TS,50/1.0,125/2,200/2(може да бъркам размера на диафрагмата). Не мисля ,че някой може да даде категоричен отговор кое е по-добро. Анастас Тарапанов и той се кълнеше в Канон, а като взе Д700 вика , какво съм правил до сега, че и ревюта почна да пише за Никон. Факт е ,че Никон,Канон, Сони, диктуват модата. Факт е ,че с 70Д и Марк 3, Канон се върнаха в играта. Прекрасни камери. Но в любителският клас Канон са много зле. Всички стари L обективи на Канон са с добро качество, но при Никон за по-малко пари получаваш даже повече. Най-големият проблем на двете марки в България се оказа липсата на адекватен сервиз и обслужване като цяло. Иска ми се , на пазара да се появи още един сериозен дилър и да размеси олигопола между Павилиона и Синтезис. Едни и същи вносители, едни и същи цени и намаления направо си е картел. Най-големия цирк е Синтезис, Амперел и Профайлд. Собственика е един и като се закучат, може да минеш 9 кръга на ада. Едните не могат да тропнат на другите и познай как едните ще дадат становище на другите ,че проблема ти е основателен и трябва да се върнат пари. Никога!!!

Желая на притежателите на коя да е марка фотоапарат, много вдъхновения, художествен похват, уникални модели , пари за всичката техника ,която пожелаят и много много голям кеф при снимане.

Другото са бла бла бла...........

Някой беше писал за L.

http://www.youtube.com/watch?v=zLcbKBhQ-M0


Ето нещо интересно.... как всички могат да имат визия на ПРО обективи[thankyou] !



Публикацията е редактирана (20-01-14 14:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: rx   
Дата:   20-01-14 14:13

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] Пфу тез тъпи заблудени канонджии - кофти фокус, кофти мерене, смотан "динамик рейндж", затвора като селска порта, и бурканите за нищо не стават...... кво говориш - направо мазохисти били тия да снимат с такива каруци [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


момче, ти си перфектния клиент на едно консуматорско общество :) я кажи като ги пишеш тия, ебаваш ли се или наистина? :)



Публикацията е редактирана (20-01-14 14:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: falcon   
Дата:   20-01-14 14:33

Абе шума от затвора е последна грижа, въпрос на възприятие. Спомням си, че шума на затвора ме кефеше най-много на ЕОS 3000, ама дали защото беше първият ми Канон или по друга причина винаги намирах разлика и на Елан 7, и на 350D, и на 20D, и на 40D и на 50D..ама това са съвсем различни класове камери...та въпрос на възприятие е шума[smilie18]



Публикацията е редактирана (20-01-14 14:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: axtom   
Дата:   20-01-14 14:35

RX.
Не знам какво ползвате и какво сте използвали,но аз съм притежавал почти всичко, което заслужава внимание. НЕ ми се говори за подобни псевдо-интелигенски изказвания за консуматорско общество. Ако имаш нещо конкретно да кажеш,кажи. Ако ли не момче наричай приятелите си. Dxo MArk има доста информация за възможностите на сензори и стъкла от различните марки. НА кой да вярвам, на професионалисти, които са се посветили в това да тестват или на Лаик, като теб. Отделно ако смяташ,че фокусна система от 5Д сложена на нов сензор и в ново тяло е прогрес.Ако смяташ ,че бандинг не е проблем, ако смятате,че меренето на Марк2 отговаря на този клас апарат, явно имате твърде малки очаквания към техниката Видеото на Канон е единственият плюс до-момента на появата на Д800, и в по-малка степен на Сони. Но смятам ,че Сони могат да предложат много повече и от двете марки.


Няма да изпадам и в подробности за времето в ,което притежавах 7Д. Много надценена машина с доста ограничени възможности откъм динамика. Фокус и видео там беше много силен. Повиши ли се Исо над 400 , положението беше трагично...



Публикацията е редактирана (20-01-14 14:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: GOSPODIN   
Дата:   20-01-14 14:37

Поредната тема с ясно заглавие, която е оакана от дървени философи имащи се за фактори от последна инстанция. [smilie23]

По темата - започнах през 1984г. с Canon AE1 и 3 обектива. Тогава във фотоклуба на Студентския дом на културата почти всички си накупихме канони, може би под въздействието на Живко Арабов, които още през 1982 купи Canon A1.
През 2003 г. купих EOS 300 с грип, през 2005 Pro1, през 2010 5Дм2.
Може би е навик, но аз съм доволен , защото Канон ми дава достатъчно добри възможности за работа и удоволствие. Оптиката също ме кефи , както и разнообразието на чудесни обективи. Харесват ми и по-големите тела, като Мк2, защото за по-едра ръка малките апаратчета са ми неудобни.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: rx   
Дата:   20-01-14 14:38

Ясно... вярваш си :)))))) Диалога приключва

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: axtom   
Дата:   20-01-14 14:44

Цък! На теб вярвам "ЛЕВЧЕ"!

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: Rand   
Дата:   20-01-14 14:46

Неволите на канонския фотограф:
смотан дайнамик рейндж - малко държи на пиене
лошо мерене - не може да прецени кога да спре
всички лица са червени - тук май е ясно
лош фокус - трудно уцелва вратата вкъщи, когато се прибира
селска порта - проклетата врата много скърца
бандинг - ефектът, който се получава след като разбудената от скърцащата врата жена го посрещне в коридора

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: rx   
Дата:   20-01-14 14:47

Поне е хубаво в обедната почивка човек да почете бисери :)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: axtom   
Дата:   20-01-14 14:52

Rand Вие с rx защо не се съберете. Ще станете прекрасно семейство. Това са моите причини. Ако Вие имате други нека ги чуем. Само не ми се правете на оборотни тук,че току виж без да искате сте преминали някой граници...... През онази ми работа е кой какво ползва и защо. Но това в което съм се убедил от първо лице за мен е по-важно от това кой какво му е кеф да ползва.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: localhost   
Дата:   20-01-14 14:58

axtom написа:


> Но това в което съм се убедил от
> първо лице за мен е по-важно от
> това кой какво му е кеф да ползва.

A DXO какво общо имат в случая? Да не работиш там?

Или просто така да сме важни и различни.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: axtom   
Дата:   20-01-14 14:59

Не! Това е препратка , към някой по-компетентни от всички Нас тук! Иначе работя в "Чистота" Сф. И от време на време ,като докер на Пристанище Бургас. Основно в почивните дни !

[smilie19]



Публикацията е редактирана (20-01-14 15:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: rx   
Дата:   20-01-14 15:02

Чадо, видяхме вече, че твоите пари отиват по числа и техномастурбация, а не по фотография :) Има едни други дето разбират повече от нас и техните кадри са по кориците на NG. Повечето снимат с Канон. Що ли? Сигурно щото им е кофти меренето и "динамик рейнджа" [smilie18] [smilie18] [smilie18] Въобще... моля те, за твое добро наистина - усети какви глупости приказваш и се спри.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: axtom   
Дата:   20-01-14 15:07

Сега ми станя ясно защо Вие си купувате Канон. Защото сте ги видяли по списания и на футболни мачове, Маркетинг а? Ройтерс и NG получават техниката си безплатно, точно с тази цел.



Публикацията е редактирана (20-01-14 15:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: rx   
Дата:   20-01-14 15:10

Разбира се. Никон въобще не ебава да си пласира продукцията с рекламни кампании и ендорсмънт... чака на такива като тебе да четат чисълца в ДхО [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: Rand   
Дата:   20-01-14 15:18

Ние не си купуваме Канон, ние сме от тези, на които ги дават безплатно [smilie18]

Axtom, много се впрягаш. Не обсъждаме избор на медицинска техника за животоспасяваща операция.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: a100   
Дата:   20-01-14 15:55

Мдамм, както беше казал някой - войната Nikon vs Canon е като трета световна война - води се с всякакви средства NO MERCY (ДЕМЕК, НЕ-МЕРСИ) и няма победител...[beer]
http://review.lospopadosos.com/nikon-vs-canon
мерцедес или БМВ, блондинки или брюнетки и т.н., забравихте времената в които нямаше право на избор - зенит, фед, киев... За отличниците - практика [smilie21].
Наздраве за това, че имаме право на избор!!!!!!!![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: falcon   
Дата:   20-01-14 15:58

Ааа да не обиждаме практиката, хубави фотоапарати имаха[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: a100   
Дата:   20-01-14 16:06

Извинявам се за спама, ама това ми хареса - http://www.youtube.com/watch?v=STMZwlVIAGw

Че кой казва лоша дума, снимал съм със Смяна 8м, Зенит Е (ЕТ), пентакс Р30Т, Z20, MZ7, Ricoh. Сега съм с Никон. Нищо лошо за никой от тях, живот и здраве може и да си взема Сапоп, да пробвам, а може и на пентакс да се върна... Това, че карам мерцедес, не пречи да си пия бирата с БМВ-ейците [cool] (и да се заглеждам по петиците [smilie3] )



Публикацията е редактирана (20-01-14 16:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: JeT   
Дата:   20-01-14 16:32

Още едно мнение по въпроса:

"Защо дългогодишния Nikon-аджия Skott Kelby, решава
преди 6 месеца, да премине на Canon"

Scott Kelby Explains Why He Switched to Canon



Публикацията е редактирана (20-01-14 16:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: rx   
Дата:   20-01-14 16:50

Къф е па тоя Скот Келби - не чува ли как огледалото на Каноня се мандахерца като селска порта [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: axtom   
Дата:   20-01-14 16:54

Ами той си казва причинат човека. Получил предложение от Канон и приел. Дори споменава ,че не е сменил ,а просто е приел да прави трeнинги за тях. После му е харесало... Мнооого. 1Dx

За пари лиииии.... За много ли........?



Публикацията е редактирана (20-01-14 17:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: mitku   
Дата:   20-01-14 17:13

За достатъчно пари - няма проблем... ако трябва и на Скина ще мине. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon DSLR - защо съм избрал тази марка?
Автор: nevermess   
Дата:   20-01-14 18:23

Темата започна много хубаво с даване на мнения от първа ръка.
Повечето са лични впечатления.
RX не превръщай хубавата тема в поредното мерене на кой му е по-дълъг обектива.
axtom има лични наблюдения и ги споделя като такива. Ако ти имаш други сподели ги ама спрете да се нападате прди да сте осрали за пореден път една хубава тема.



Публикацията е редактирана (20-01-14 18:23)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »