Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: Petkow   
Дата:   17-01-14 19:40

Пълните глупости снимат с канон, що не снимат със сони :)

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: chrisnoch   
Дата:   17-01-14 20:07

Тук е пълно с ревностни почитатели на Канон и Никон, които препоръчват любимците си, най-често без да имат опит с предложенията на конкуренцията. Освен това те съветват да си купиш тази система, с която снимат приятелите ти - явно разчитат на факта, че "лидерите" Канон и Никон са по-разпространени от други марки. Уви, популярността не е гаранция за качество!
В противоречие с мнението на simbon4o , тестовете показват, че Сони А58 не само не шуми повече от конкурентите, но запазва по-висока детайлност и по-точно цветопредаване при високо ISO:
http://www.imaging-resource.com/PRODS/sony-a58/sony-a58A.HTM

Niкon D3200 и Canon 700D са просто смешни в сравнение със Sony A58 - въпреки прословутото му полупрозрачно огледало!
Апропо, Canon 600D е още по-зле от Canon 700D, с който е направено горното сравнение.

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: Seifi   
Дата:   17-01-14 20:20

До Petkow

Mogila по рано имаше Сони след това се подлъга и купи Никон и сега е с Канон. През Ръцете са му минали много обективи и системи така че неговото мнение тежи.

А изказвания от типа : тия не стават или са скъпи без да си ги пипал или само си ги виждал са смешни.

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: sitaplast   
Дата:   17-01-14 20:35

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: Mogila   
Дата:   17-01-14 21:05

Ааа Сейфи аз не се подлъгвам. Никони имах два. Взех ги малко да ги пробвам как са. Няма да взема друг.

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: Petkow   
Дата:   17-01-14 21:08

Винаги ме е кефило как човек като попита тука това или това винаги има един дет да каже че тряя да е трето .......

Успех му желая на човечеца :)

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: Mogila   
Дата:   17-01-14 21:12

Не знам какво те е кефило, но мен много ме дразни как човек без да е пробвал други неща като кон с капаци препоръчва това, което него го кефи и има. Няма никаква обективност в този форум. По някога ми е смешно, друг път ме дразни, а някога просто ми става тъжно за хора, които се подвеждат лесно от такива мнения.

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: milov72   
Дата:   17-01-14 22:34

Аз мисля да се насоча към Канон Д600. В магазина както и да снимам, с който и да снимам разликите не са фрапиращи. Снимките на Никон винаги ми излизат по студени от на Канон... утре ще снимам с един Никон 5100 на познат да видим как е с него.

Най-вероятно ще е Канон, но го намирам в два магазина с два различни комплекта:
1. 2 обектива 18-55 Канон II със стабилизатор, Сигма 70-300 без стабилизатор.
2. 2 обектива 18-55 Канон III, Канон 75-300 III, и двата без стабилизатор.

Аз мисля, че 2рия вариант е по-добър?
Стабилизатора щом ми трябва при зуум, значи и при двата варианта нямам обектив със стабилизатор, и така се насочвам поне към марката на обектива...

Вашето мнение какво е?

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: BotsRevenge   
Дата:   17-01-14 23:50

Ето ти нещо доста различно. В същия ценови диапазон, със същия обхват на обективите, но всичко ти е стабилизирано.

http://magazin.photosynthesis.bg/offer/200304012018.html


Най-важното е, че всичко ще ти е поне 3 пъти по-леко от каноните и никоните, ще заема много по-малко място, а няма да има разлика в качеството на снимките с едно изключение - с каноните и никоните ще имаш с малко по-плитък фокус при равни други условия.

Фокусът е много бърз, тялото реагира бързо, има всички настройки, които могат да ти потрябват. Недостатък е сапунерската ергономия, но да призная - след като съм минал през малка сапунерка, турбосапунер, малък dSLR, среден и два големи (Nikon D3s и D3), осъзнах, че колкото по-голяма и тежка става техниката ти, толкова по-често ще намираш оправдание да не я вземеш с теб да снимаш.

Препоръчвам ти да тестваш всичките варианти и сам да вземеш информирано решение вместо да се водиш по стереотипа, че няма други марки освен Canon и Nikon.

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: piknik   
Дата:   18-01-14 00:06

Според мен няма какво да се колебаеш. Взимай, който по-ти харесва и ти пасва. И 2-те системи Никон и Канон са равностойни - както казват руснаците: "с одной бочки наливали".

Съобрази се с горните 2-3 мнения - какво ползват твоите приятели - така ще може да ползваш техните обективи и да си решиш сам за себе си какво ти е нужно.

П.С "Колебанието" е секс върху заострен кол - това са думи и главоблъсканици на "КЕМБЪЛА" - лека му пръст... Много хубав човек !!!



Публикацията е редактирана (18-01-14 00:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: chrisnoch   
Дата:   18-01-14 01:30

Petkow,
Хем глупости пишеш, хем се заяждаш! Колегата ясно е написал, че приема "и други предложения в този ценови диапазон."

milov72,
Стабилизацията НЕ е само за телеобективи. Тя позволява 3-4 пъти по-дълги експозиции при снимки от ръка с всякакви обективи.
Canon 600D е пръчка отвсякъде. Неслучайно много бързо беше заменен от Canon 650D, след който също толкова бързо се появи и Canon 700D. Ако не вярваш на мен, поне прочети малко ревюта, преди да се набуташ с тяло от 2011-та, което беше само що-годе прилично дори и по тогавашните критерии.
Идеята да си купиш 2 тъмни вариообектива без стабилизация е много лоша! Ако чак толкова си се влюбил в Canon 600D, купи го поне със стабилизирания китак:
http://magazin.photosynthesis.bg/offer/200401010001.html

и след това си купи нещо такова втора ръка:
https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=26812

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: sitaplast   
Дата:   18-01-14 01:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: rx   
Дата:   18-01-14 03:47

Като видя кадър на Сони, се сещам за един английски виц
- What's the only thing that wouldn't SUCK if Sony made it?
- Vacuum cleaners!

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: chrisnoch   
Дата:   18-01-14 05:06

rx,
Пука им на Сони какви вицове разказваш за тях!
By the way, the only thing that wouldn't suck, would be a vacuum cleaner, NOT vacuum cleaners!

sitaplast,
Да кажа и аз! Една приятелка на учинайка ми миналата година си купи Трабант на старо. Сигурно е страхотна кола, щом не се оплаква! Пък специалистите нека си говорят за конски сили, ускорение от 0 до 100 и няк'ви други глупости - тя нали няма да участва в ралита, к'во й пука!
Аз карам нов Москвич, ама само от седмица и нищо не му разбирам, та ще ти препоръчам Трабанта. Айде със здраве!

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: rx   
Дата:   18-01-14 05:32

Хайде точно на краставичар краставици да не продаваш, а? ;) Я кажи производителя на прахосмукачки прахосмукачки ли произвежда или произвежда ЕДНА прахосмукачка ;) Пък на Сони не знам дали им дреме ама последния път като гледах мач по телевизията, като покажат ложата с фотографите, сонита не видях. [smilie18] Абе защо феновете на тая марка сте толкова промити мозъци и налитате така? Сони да не е нещо като ейпъл за пишман компютърджиите?

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: chrisnoch   
Дата:   18-01-14 06:02

rx,
Очевидно езиковата грамотност ти куца малко повече от фотографските знания и умения. Видяла жабата, че подковават вола - и тя вдигнала крак. Като не знаеш как се съгласува по число в английския, защо се пънеш с неадекватни примери с производители на прахосмукачки?!
Апропо, Apple се произнася "апъл", а не "ейпъл"!
Явно си твърде млад и зелен, за да знаеш, че пъвите няколко версии на Фотошоп бяха само за MacOS именно защото Windows не ставаше за крив чеп, камо ли за обработка на изображения. Първите приложения за видеомонтаж също бяха само за Apple, както и тези за предпечат.
Сега разбра ли кой е с промит мозък?

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: rx   
Дата:   18-01-14 06:14

Има два варианта пич
- Или се правиш на тъп
- Или си
- Или егото ти не позволява да ти правят забележки

Като не знаеш английски, аре мола ти се не са праи. Толкоз от мене, срама е от тебе. Всъщност, факта, че фанатизираш Сони(или коя да е друга марка) е достатъчен за да си извадя изводи за тебе :)

Да не говорим колко идиотско е да съдиш за "фотографията" на човек който не си виждал и чувал и който никога не я е и няма да я пласира в този форум [smilie8]



Публикацията е редактирана (18-01-14 06:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: chrisnoch   
Дата:   18-01-14 07:03

rx,
То се видя кой не знае английски!
Хайде да си избиваш пъпчасалите комплекси на друго място!

Апропо, не фанатизирам Сони! Комай ти се опитваш наумело и незряло да фанатизираш Канон.

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: rx   
Дата:   18-01-14 07:18

Я обясни сега на незнаещите как се членува неопределително множествено число на английски?! Това ще да е някакъв нов - сониджийски английски :))) Много са ми забавни хора, в които едновременно е вплетено невежество и увереност [smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (18-01-14 07:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: Mogila   
Дата:   18-01-14 09:24

milov72 Вземи го както chrisnoch ти е казал, само със стабилизиран китов обектив. Не взимай с два. Задължително трябва да ти е китовия обектив със стабилизация. А онази сигма 70-300 е много гадна, така че вземи само с един обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: milov72   
Дата:   18-01-14 10:08

Да наистина така ще е по-добре, пък по нататък ще търся Канон IS II 50-250. Аз съм си фен на Епъл, имам всички продукти вкъщи, но това е друга тема :)

Днес ще гледам Никон Д5100, и ще реша м/у двата...

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: sitaplast   
Дата:   18-01-14 10:23

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: Seifi   
Дата:   18-01-14 12:22

Темата става от яка по яка особедно ако се появи някой незадоволен Никонец с комплекси от Сони като sitaplast .
Човек да не те е обладал някой китаец или японец от фабриките на Сони та толкова го мразиш.

И не намесвайте Трабанта че това ми е любимата кола и троша кокалите за него.

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: Seifi   
Дата:   18-01-14 12:25

Сега сериозно Canon EOS 600D mit Objektiv EF-S 18-135mm 3.5-5.6 IS (5170B031) ab €599,--

Objektiv EF-S 18-135mm 3.5-5.6 IS не е ли по добър китак ?

Отговори на това съобщение
 Re: Колебание за избор - м/у 2 апарата
Автор: simbon4o   
Дата:   18-01-14 12:40

Автор: chrisnoch
Дата: 17-01-14 20:07

Тук е пълно с ревностни почитатели на Канон и Никон, които препоръчват любимците си, най-често без да имат опит с предложенията на конкуренцията. Освен това те съветват да си купиш тази система, с която снимат приятелите ти - явно разчитат на факта, че "лидерите" Канон и Никон са по-разпространени от други марки. Уви, популярността не е гаранция за качество!
В противоречие с мнението на simbon4o , тестовете показват, че Сони А58 не само не шуми повече от конкурентите, но запазва по-висока детайлност и по-точно цветопредаване при високо ISO:


ето друг тест[smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »