Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Смяна на техника
Автор: baron_barbaron   
Дата:   17-01-14 13:25

Vasilaki

>Значи , няма ралзика м/ду апарати обективи от 1000лв и апарати и обективи от 10,000лв,
>тези от 1000 снимат толкова колкото и тез от 10,000, никаква разлика в качество, цвят, ефективност и т.н.

Ето един от важните моменти!! Техниката не снима.. Има огромна разлика, но за да я постигнеш трябва да инвестираш доста. И като казвам да "Инвестираш" нямам впредвид финансов ресурс. Става дума за знания които се придобиват.

Също така бъди наясно че професионалната техника, е такава само в ръцете на човек който знае как да борави с нея. [beer]



Публикацията е редактирана (17-01-14 13:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на техника
Автор: muzicantini   
Дата:   17-01-14 14:00

Бих искал да изкажа скромното си мнение по въпроса. Напълно вярно е и съм напълно съгласен, че по-скъпата техника няма да направи снимките по-добри и така нататък, но все пак ако човекът разполага с тези пари и не са му проблем, тоест бълха го ухапала за 7000 лв, да си вземе нова техника. Да, снимките в началото ще са същите, но на него ще му е по-голям кефа от снимането, хич да не е, ще може да снима на високо исо без проблеми, ще има по-добър автофокус, ще има по-плитък ДоФ, ако в даден момент придобие необходимите знания и умения, ще може да се пусне на пазара и да снима за пари.

Така че, авторе, щом можеш да си позволиш удоволствието да снимаш със скъпа техника, според мен го направи, но имай едно наум, че ще трябва доста да четеш, да пробваш, ще имаш много неуспешни кадри, преди да достигнеш нивото, което си представяш, че ще достигнеш със скъпата техника.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на техника
Автор: mIRCata   
Дата:   17-01-14 14:06

Е донякъде и техника си трябва, не само скил. Аз нямам bulb, нямам изключване на компенсиращ кадър след дълга експозиция, сензора малък, над 400ISO почва много кофти да изглежда. Верно може да нямам погледа за хубави кадри, но пък някой път техниката леко спъва нещата в определени ситуации.[smile]
Друг е въпроса дали трябва да се купува чааак толкова професионална техника, като за тези пари може да се вземе полупрофесионално тяло и хубав комплект обективи и разни други аксесоари.



Публикацията е редактирана (17-01-14 14:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на техника
Автор: baron_barbaron   
Дата:   17-01-14 19:48

muzicantini може и да си прав/права/. Но съдейки по себе си си мисля, че аз лично повече бих се разочаровал от колкото да се зарадвам на такава техника. И това би се случило точно в момента в който качествата на техниката, подчертаят още по силно моите недостатъци...

mIRCata Ето къде е разликата. Ти вече си наясно кое не ти достига в сегашната техника...

[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »